» »

Mrežna kartica s hitrostjo 10/100 Mbit/s deluje samo v načinu 10 Mbit/s?

Mrežna kartica s hitrostjo 10/100 Mbit/s deluje samo v načinu 10 Mbit/s?

Dr X ::

Pozdravljeni!

Doma imam server z vgrajeno 10/100 Mbps mrežno kartico. Najprej je vse delovalo brez problemov, nato pa je kar naenkrat hitrost povezava padala iz 100 Mbps na 10 MBps. Zato sem zamenjal mrežno kartico z drugo vendar je hitrost še vedno omejene. V lastnostih povezave mi sicer piše, da deluje v načinu 100 Mbps, vendar pa ko s serverja nalagam kakšne datoteke se te prenašajo samo s hitrostjo 10 Mbps. Sicer ne vem kdaj točno je hitrost povezave padla, ker sem to opazil šele čez približno kak mesec. Na računalniku imam naložen Windows XP SP2 in skoraj nič programov, le eMule in uTorrent. Zanima me, če ima kdo kakšno idejo kaj naj bi pogledal, ker meni se tudi sanja ne kaj naj bi bilo narobe. Drugače pa sem skora prepričan, da ni problem v mrežnih karticah.

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Nič ni nemogoče.

amigo_no1 ::

Device manager -> network card -> advanced

zvery1 ::

Zanič imaš mrežni kabel.Kartica ti zaradi prekinjene žile zmanjša hitrost na 10Mb/s

Lp
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Dr X ::

Samo a mi nebi potem pisalo pod lastnostmi povezave, da je hitrost 10 Mbps?
Nič ni nemogoče.

bastadu ::

Kako dolgo ti prenaša na primer 100MB datoteko iz enega na drug računalnik v tej mreži?

Dr X ::

700 MB mi prenaša okoli 10 min (moralo bi pa 2 min). Torej verjetno za 100 MB rabim 1,5 min,
Nič ni nemogoče.

#000000 ::

Ja odvisno kaj med tem delaš na drugih mašinah, lahko na keri DL-UL lavfa na polno, pa ti bremza, jest čakam iz mašine na mašino cca 4 minute za 700 MB ne več "če mam fraj mrežo"

Dr X ::

Jaz sigurno nimam problema s tem, da bi mi kakšen drug računalnik rabil bandwidth. Na server sem povezan samo jaz. Zgled pa tako kakor, da bi bila povezava nekako omejena. Razmišljal sem če obstaja kakšna fora pri XP-jih.
Nič ni nemogoče.

Poldy ::

Hja, pri meni sem opazil, da vse skupaj bolje deluje, če je na vseh računalnikih XP sp2. Pri sp1 se je dogajalo, da kakšen računalnik kar ni bil dostopen.

amigo_no1 ::

zavitek Advanced


Firewall ?
Katere protokole imaš obkljukane v lastnostih LAN povezave ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

KTr1sk ::

Mene pa zanima kaj je boljše, doma imam eno PCI mrežno in ne vem ali se mi splača imeti v računalniku, čeprav imam že integrirano v matični, ali kaj več porabi moči računalniku integrirana mrežna kakor posebej na PCI vodilu mrežna??

...primer recimo za zvočne na matični je boljše imeti onemogočeno (disabled) in posebej na PCI dodatno in se baje pozna nekaj minimalnega......tudi integrirane grafične so zanič, ker rabijo ram iz računalnika ker nimajo svojega...ali je potem za vse naprave potem boljše imeti posebej kartico??
hvala
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Duhec ::

Kaj pa v varnem zagonu z mrežno podporo ? Kakšna je tam hitrost ?
Je na obeh straneh Win XP SP2 ?
Ti gre povezava slučajno preko router/switcha ala LinkSys WRT54GS ?

amigo_no1 ::

Tomaž
Ne za mrežno
Ne za zvočno
Za int. grafično pa glede od tvojih potreb - če igraš zahtevne 3d igre, potem int. grafična ne bo dovolj ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna povezava pade na 100 mbit/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535268 (1997) napasi
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508151 (7072) MrStein
»

Integriran LAN 1000Mbps na plošči dela na 100 Mbps

Oddelek: Strojna oprema
101373 (1208) Tarzan
»

Mrezne kartice 100/10Mbps delajo pocasi

Oddelek: Strojna oprema
181843 (1489) Racunalnik
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161600 (1436) lojze_car

Več podobnih tem