» »

Kateri interni modem 56K naj kupim?

Kateri interni modem 56K naj kupim?

BBoRRo ::

Imam veliiiiiiike probleme z modemom NetoDragon 56K, ki mi povzroca mnogo sivih las, saj mi povzroca zamrzovanje compa, poleg vsega pa mi nudi porazen prenos. :( Ker imam na noebooku z drugim modemom (conexant 56K) mnogo boljsi prenos, sem se odlocil, da moram pod nujno kupiti nov modem. Kaksnega mi torej svetujete, da bo prenos OK in da nasploh ne bom imel problemov ? :\ Hvala ze vnaprej!

MRtwister ::

Kupi si kakega z Lucent ali Conexant čipovjem. Netodragon(oziroma motorola) je en najslabsih modemov. Lucent je malce boljsi kot Conexant(vsaj po latenci), sam ga je tudi tezje dobit. Najboljsi so pa itak zunanji US robotisi, sam stanejo, notranjega pa ne kupit, k ima conexantov čip - plačaš znamko.

Sami ::

Sam imam Motorola V.90 56k in dela super, prenos je tudi super in nikoli nisem imel problemov.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BBoRRo ::

Hmmmm.... Bral sem tudi nekaj o softverskih in hardverskih modemih.... Kaksna je razlika? Ti cenejsi modemi so torej softverski, ali se motim?

MRtwister ::

Pr softverskih modemih neke stvari dela CPU, pr hardverski pa dela vse modem(zato tudi ponavadi hardverski modemi delajo z univerzalnimi gonilniki). Novih internih hardverskih modemov ne bos dobil. Ce hoces hardverskega, si kupi zunanjega, pa po moznosti takega, ki ni na usb(ponavadi so tudi to winmodemi).

BBoRRo ::

MRtwister : torej, ce povzamem, za notranji modem mi priporocas conexantov/lucentov notranji modem (in ne US robotics/3Com) bodisi za vec denarja US roboticsov zunanji modem... Zelo sem ti hvalezen!

MRtwister ::

Ja, nekako tako. Najraje lucenta, ce ga dobis, cene conexanta. Zunanji USRji pa so zelo dragi(novi okoli 20k, tako da tega ne bi kupoval).

MRtwister ::

Aja, pa ne iskat modem znamke Conexant/Lucent, k to niso znamke to so sam cipovja, znamk je na milijone.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171672 (1433) |_CoBrA_|
»

Kateri interni 56k modem za P200 mašino?

Oddelek: Strojna oprema
181225 (1006) AtaStrumf
»

Dobro podprt modem za Mandrake linux

Oddelek: Operacijski sistemi
10936 (796) jaBo
»

Kateri hardverski modem?

Oddelek: Kaj kupiti
231277 (973) JP
»

kupujem modem za XP-je

Oddelek: Kaj kupiti
171171 (899) Smorny

Več podobnih tem