» »

Spletne aplikacije - izbira platforme (Java, .NET, PHP, etc.)

Spletne aplikacije - izbira platforme (Java, .NET, PHP, etc.)

jogurtIR ::

Zanima me, kaj bi izbrali za programiranje spletnih aplikacij. Predvsem me zanima ali bi bila to Java (Servleti, JSP ob pomoči aplikacijskega strežnika (EJB 3.0)) ali ogrodje .NET (ASP.NET).

Lep pozdrav
  • spremenilo: CCfly ()

OwcA ::

Kaj čisto tretjega:
TurboGears, Django, Ruby on Rails,...

Resno, zakaj izbiraš ravno med tema dvema?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

jogurtIR ::

Zakaj ravno ta dva? Vrjetno pravega razloga nimam. Java zato, ker ta jezik najbolje poznam. Potem sem iskal alternative temu. .NET je tehnologija, ki je poleg jave največkrat omenjena. Zadnjič mi je kolega iz FRIja dal gradivo za nek predmet (mislim da je SPO ali nekaj podobnega) in tudi tam sta omenjeni samo ti dve tehnologiji. Res je, da ostalih ne poznam dobro ampak zdi se mi, da sta Java in .NET dve mainstream tehnologiji. Znanja s tega področja pa bodo v prihodnosti v vse večji meri iskali tudi delodajalci. Mislite, da imajo druge tehnologije, ogrodja, jeziki kaj možnosti, da se jima pridružijo oziroma v kolikšni meri so že prisotni pri programiranju spletnih aplikacij? No za PHP tako ali tako vemo, da je zelo popularen in razširjen.

OwcA ::

Znanja s tega področja pa bodo v prihodnosti v vse večji meri iskali tudi delodajalci.

Napovedovanje prihodnosti je nehvaležno. Do neke mere bo sicer kar praviš verjetno res držalo, ampak bolj na račun vztrajnosti kot tehnične primernosti. Veliko (zlasti manjših) podjetji se zateka k bolj fleksibilnim alternativam.

Mislite, da imajo druge tehnologije, ogrodja, jeziki kaj možnosti, da se jima pridružijo oziroma v kolikšni meri so že prisotni pri programiranju spletnih aplikacij?

Ruby on Rails prodor kar dobro uspeva tudi v povsem mainstream vodah ("enterprise" rešitve).

No za PHP tako ali tako vemo, da je zelo popularen in razširjen.

Sam bi ravno v PHP polagal najmanjše upe.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CCfly ::

Jaz sem se lotil izdelave spletne aplikacije v PHP-ju iz preprostega razloga, ki je prisotnot razvijalcev s tovrstnim znanjem. Tehnično je kar nekako primitiven vendar vseeno precej praktičen.
Navsezadnje vsaka spletna aplikacija ne potrebuje ORM-ja, template engine-a, brand "new" spanking AJAX toolkita, ...

Sam bi ravno v PHP polagal najmanjše upe.
Trenutno je to pač najbolj dostopno razvojno okolje z najbolj položno krivuljo učenja. Kaj ti pomaga vzorčni projekt v TurboGearsu, če se novincu še sanja ne zakaj bi potreboval 3/4 funkcionalnosti, ki jo le-ta skriva.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

OwcA ::

Trenutno je to pač najbolj dostopno razvojno okolje z najbolj položno krivuljo učenja. Kaj ti pomaga vzorčni projekt v TurboGearsu, če se novincu še sanja ne zakaj bi potreboval 3/4 funkcionalnosti, ki jo le-ta skriva.

Se strinjam, ampak dolgoročno, zlasti v kontekstu industrije (tudi garažne), pa enostavno ne vidim kako bo lahko rastel skladno z zahtevami trga. Kar je večja nevernost je pravzaprav obratno, da bo pretirana razširjenost PHP-ja pogojevala napredek.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

darkolord ::

Kaj si izbereš je bolj kot ne neka osebna preferenca... V vseh omenjenih zadevah se da narest spodobne zadeve, nobena od teh pa se ne bo obdržala večno.

Jaz bi sicer priporočal .NET

Poldi112 ::

Jaz bi .net odsvetoval, ker si z njim vezan na windows server.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

Sej maš mono.

Delanje hudih kompromisov pa se ne izplača več.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Mono ni povsem enakovreden, ms ima tudi določene patente, pomanjkanje interesa da bi sam podprl ostale artitekture in zgodovino, ki te uči previdnosti.

Ampak naj raje kakšen programer pove kaj o uporabnosti projekta Mono.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Rapsey ::

Glede na to koliko hvalijo ruby on rails, nekaj že more bit na tem. Sam se zadeve še trenutno učim in nisem našel ene slabe stvari, v bistvu je zadeva svetovna.
Dealing with failure is easy: Work hard to improve.
Success is also easy to handle: You've solved the wrong problem.
Work hard to improve. - Alan J. Perlis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rapsey ()

darkolord ::

IMHO je slabo to, da je samo za Web in da je počasnejši

OwcA ::

Ruby ni nič manj splošnonamenski kot Python ali Perl. Kar se hitrosti tiče, dokler je daleč največji strošek razvoj, je edino smiselno merilo hitrosti, hitrost razvoja in tu RoR vsekakor ni slab.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Rapsey ::

huh?
ruby = jezik (think python)
rails = web framework
Kar se tiče hitrosti pa je le ta popolnoma dovolj. Obstajajo strani z precej hudo količino dnevnega traffica in laufajo na rails. Pri spletnih tehnologijah je skalabilnost bolj pomembna kot hitrost, ker če je stran zelo obiskana je edina rešitev razporeditev bremena preko več strežnikov. To narediš z ruby aplikacijo 123.
Ruby je še vedno mlad jezik in hitrost se bo samo izboljševala.
Dealing with failure is easy: Work hard to improve.
Success is also easy to handle: You've solved the wrong problem.
Work hard to improve. - Alan J. Perlis

OwcA ::

Ruby je še vedno mlad jezik in hitrost se bo samo izboljševala.

No, pravzaprav je s 13 leti (1993) starejši od Jave (1995), da o .NET ne govorimo. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Rapsey ::

Velik del tega časa je bil povsem neznan in se temu posledično ni kaj veliko razvijal.
Dealing with failure is easy: Work hard to improve.
Success is also easy to handle: You've solved the wrong problem.
Work hard to improve. - Alan J. Perlis

dejc2 ::

Poglej kaj se ti bolj splača:
- oglej si stroške serverjev na katerih ti bo tekla aplikacija
- kaj sedaj znaš, koliko časa se boš moral učit, da boš naredil tako aplikacijo
- glede zahtevnosti učenja: 1. net 2.0, 2. java, 3. php (to je moje mnenje)
- pomoč katero imaš na internetu: 1. php, 2. java, 3. .net 2.0
- v .net 2.0 imaš na izbiro več jezikov, vendar je v osnovi bol kot ne isto vrjetno najbol smoterna izbira C# ali pa vb
- kater programski jezik naj bi preživel so itak že povedal
- če boš imel kolikor toliko resno aplikacijo si moraš potem še izbrat bazo, katero boš upravljal .net 2.0 - sql server 2005, hsqldb - java , myadmin - php
- če se misliš tudi zaposlit v tem poslu poglej kakšne kadre delodajalci potrebujejo, če boš dobr v enem samem jeziku potem ne bo panike glede zaposlitve
- če nisi še probal v nobenem jeziku poglej par tutoriolov, pa kar ti bo lažje tisto izberi :)

Upam da ti bo kaj v pomoč.
http://www.potovalka.si

jogurtIR ::

Mislim, da se bom odločil za Javo. To je jezik, ki ga najbolje poznam. Programirat sem se naučil sam iz raznih knjig, interneta in tako, da sem težil kolegom iz FRIja. Problem je v tem, da sem v teh treh letih spoznaval programske jezike (predvsem Javo) in reševal razne primerčke. Sedaj pa sem se odločil, da se poglobim znanje na enem področju. Tako sem napisal eno preprosto aplikacijo z EJBji in relacijsko bazo. Potem sem parim kolegom to omenil. Nekaj jih je reklo naj raje programiram za .NET (C#). No in takrat sem postal malo skeptičen, še posebej ker se mi je tudi .NET zdel zanimiv. .NET poznam le za odtenek tako, da tehnologij nisem sposoben najbolje primerjati. Imam pa še eno vprašanje. Recimo, da dokaj dobro poznaš neko tehnologijo (npr. Enterprise Java), koliko časa in truda je treba vložiti v to, da preideš na .NET in obratno? Koliko sta si ti dve tehnologiji podobni? Tisti, ki poznate RoR pa povejte koliko truda je potrebnega za ta prehod.

Tu mislim na tehnologije za izdelavo spletnih (enterprise) aplikacij in ne na primerjavo samih jezikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jogurtIR ()

kunigunda ::

Jest bi izbral bodisi Tomcat-a, morda Bea Weblogic (ki je trenutno vodilni)...
Pa javo jasno spodaj.

Zgodovina sprememb…

Meki ::

Iz jave na .NET ni problema. C# je zelo podoben javi. Razlika je v tem da če boš delal v ASP.NET imaš res pripravljeno okolje, tam v javi pa se boš matral z vsako malenkostjo. Tako kot če boš delal v PHP, vsako formo, ki jo boš naredil boš moral programirat, preverjat vnešene podatke... v ASP.NET imaš za take stvari že v naprej pripravljene komponente, ki opravljajo take pogoste stvari in se lahko res posvetiš bistvenim zadevam, malenkosti so večinoma že v naprej pripravljene in jih samo vključiš v projekt.
<a href="http://www.undermuza.com">www.undermuza.com</a>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meki ()

CCfly ::

Tovrstne komponente obstajajo v praktično vsakem programskem jeziku. Ne vem od kje tebi ideja, da sta Java in PHP izjemi.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[FORK] PHP kot jezik

Oddelek: Programiranje
353243 (2582) [MYTiX]
»

Glavni PHP razvijalec dal odpoved

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
356510 (4466) darkolord
»

Najboljsa nalozba za prihodnost.

Oddelek: Izdelava spletišč
132464 (2128) edini
»

Spletne urice: Django

Oddelek: Novice / Kiberpipa
144096 (3315) Nerdor
»

Spletne urice: Zakaj sem namesto PHP uporabil Ruby on Rails?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
235378 (4063) Nerdor

Več podobnih tem