» »

posodobitew mojga kompa

posodobitew mojga kompa

*ziga* ::

no tkole jstsm kle now pa mam ze kuj en uprasane:D no jst bi rd posodobu mojo kisto k ma nasledne dele:

-intel p4 3.0ghz(with box)
-radeon 9600
-ram512mb
-maticna asrock775vm800 agp8x
-wd 160(zmankuje mi placa ampak ni nuje)
-napajlink 350w

posodobu bi jo pa za ene 140k
zto k mam zele enkat rostn dan pa bom pac dobu dariw

ful rd bi pa posodobu :
grafo za max 70k
dudatne rame ene 512 mb max. 15k
hld. za proc ce mislte da je potrebn max.15


no pa se wi puwejte kwa je najbl kritcno pr temu kompu pa d bi to jst zamenu dont forget max. 140k
pa da bi poi posodoblen zdrrzu ene 2let k ta ni str en let . pa se une dele k nj bi jih zamenu kok bi zane dobu

wem d sm maw naumn napisu sam probite razumet

lp, ziga:D

paljer ::

Glej, 140 jurjev se ti ne splača metat v ta sistem, najbolje da začneš mislit o novem sistemu.

*ziga* ::

wem da je maw cudn sam nmorm usak rostn dan drug komp kupt .pa recmo d bi se en let pocakow ze zj nwm zakwa mi sand andreas ne dela k zacnem igrt igrco mi kr resetira kop pa ned dwakat ugibu da je zarad grafe to je res cudn moj susolc ma 9550 pa mu dela nwm no loh se tut motm sploh pa se ustali udgoworte:D

*ziga* ::

lj k jst sm tko mislu letos recmo grafo pa rame dudow pa se ksno malenkost drug let bi pa proc druh let na rostica kupu tko da ni panike sj za moje poime p4 ni tko slb mislm da bojo use tut najnowejse igrce na nemu delale:D

muzičar ::

Prvo bi te zelo lepo prsu da mal bl po slovensk in razumljivo govoriš al mi pa dej en prevajalnik :D

Torej sem gre lahko kak 7600GS oz. x1650Pro kaj več se v AGP ne daje, ker ubistvu ni vredno. Glede ram-a definitvno vsaj še 512MB kar bo veliko bolj koristno kot pa uber grafika za 70k torej 6600GT za 30k + najmanj GB ram-a za 30k. Hladilnik za procesor mogoče kakšen Zalman za 6k (pozabu naziv) pač tišina + cca. 8°C manjša temp. tako ali tako nimaš kaj za navijat. Tisto kar pa ostane pa ja v ram :D Prodaš stari ram pa kupiš dve palčki GB pa smo na konju.

Pa poglejmo:
- grafika cca. 35k
- ram cca. 60k
- vent. cca. 6k

total: cca. 101.000,00 SIT

*ziga* ::

jst sm pa mislu da bi uzel kaksno 7800gs da bi mev res dobro al pa ksno 7600gt zato ker naj bi mi mtka in fotr kupila grafko poi bi pa teti reku recmo za rame tko d neb prewec dala no nam reku no 2003 mi je kupla ps2pa se igrco kar jo je prslo 65k sam nvm ce bo letos isto .mam pa tut ze nov uhisje za graficno mam tut kupce po 10k tko da nvm no jst bi full rd mew 7 serijo k je full dobra na testih pa se greje se ne prevec

*ziga* ::

nikoli nisem imel u mislih 6600gt ampak kot sm ze powedal 7800gs k stane 70k

dejansan ::

ne splača se ti dati toliko denarja za to grafo

če že misliš zapravit ves keš za računalo potem je najbolje da narediš kaj takega:
tvojo plato + proc + rame + grafiko prodaš, dobil boš nekje do 40k

kupiš novo plato + core 2 duo + 1gb rama + 1950pro npr. ( odvisno od izbire komponent, bi pa prišel čez že z 150k mogoče še manj in si naredil dosti bolje kot pa da kupiš 7800gs na agp-ju, če pa vztrajaš pa kupi to denar je tvoj )
dejansan

*ziga* ::

ja to me res matra da mam agp k na pcie je use bolj poceni .jst sm zj maw premislu pa sm imslu eno gf 7600gt k je 45k sepraw ene 20k ustane pa se kj dudam pa mam 1gb rama .pa to me maw bega kuko bi dobu sam 40k tko no maw maw se zdi kukr sm dow pred enmu letam 170k za komp.zj bi biw cilj 7600gt ce mislte da bi se to splacal pa se dudatn ram 1gb . pa me to prblizn 65pride .pa se recm teti da mi cooler kup za proc pa mislm d bi mogu en let zdrzat poi bi pa nasledn let kupu core2duo E6600 al pa E6400
kerga bolj priporocate.pa se to kaj je najvecja ovira u mojmu kompu tko mislm da je njavecja nuja .se oprawicujem za ta stawk zj sj ma je E6400 podnozje 775 da bi pasow na mojo plato a ni tko?

nwm no zj zracunimo 45za grafo pa 60 za proc
se praw 105k pa ce je najvec 140 bi dobu se en 1gb rama
zj mi pa powejte kaj bi se njabl splacal

a da jst letos kupm
E6400 (pr. 60k)
pa GF7600gt(pr. 45k)
pa 1gba rama(pr.30k)
400w nap.(nwm)
ali samo 7600gt (pr .45k)
1gb rama(pr. 30)
pa cooler(pr. 12k
tadruga vrjanta je vidno cenejsa sam puvejte mi kok bi poi ta istem zdrzow
E6400
GF7600gt
1,5gb rama
tastara plata
now napajalnik

al bi blo bol
tastr proc
GF7600gt
cooler na intelu p4
pa 1,5rama
pa sele drug let proc da bi cene padle

al pa mi powejte se 3moznost
please udgoworte mi k mam cez 10dni b-dey pa se morm ze spownt kwa hocm
mam pa tut now uhisje z 4 120mm wenti pa z enmu 80mm
tko d ne rabm wodnga

hwala za wnaprei
lp, ziga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: *ziga* ()

*ziga* ::

k ce se pa core2duota ne da dt na mojo plosco poi bo pa kr ze stiska z kesam

*ziga* ::

cakam in cakam pa ne docakam odgovora :D vem da jih veliko ne odgovori zaradimojega slenga samo probajte me razumeti :D :D

opeter ::

vem da jih veliko ne odgovori zaradimojega slenga samo probajte me razumeti

Ej, mogoče bo iz tebe še kdaj predsednik RS. No vidiš, pa si pameten ratal.
Veš kaj bi ti priporočal? Za b-day prosi denar. Le tega lepo špraja pa si spomladi kupi kaj pametnega.

LP
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dejansan ::

core 2 duo nea bo delal na tvoji plati

za ostalo pa sem ti že povedal kaj bi jaz naredil, ti pa delaj kot te je volja
dejansan

MeGreat ::

A je res potrebno namesto v uporabljati w?
Da ne bom samo spamal, tist sistem se res ne splača nadgrajeval, ker agp je preteklost, kupi karto z pci-e priključkom za grafo in po možnosti core2duo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

muzičar ::

YouGreat kaj bo pa s karto s PCIe če ima AGP na palti? Sicer predvidevam da si mislil plato ne karto....

Če sem odkrit se še najbolj strinjam s opetrom oz. jaz bi v primeru da igraš igre kupil 7600GS in 512MB ram-a - lažje boš kasneje prodal pa še denar ti ostane + vsi špili do zdaj ti bojo delali.

MeGreat ::

Ja, sem mislil plato.. :)
Ja, lahko pa tudi 7600gs pa 512ddr, več ali manj ti bo delalo vse trenutno

*ziga* ::

no zdaj mi je pa prisla se nea idea na plan kot sem ze omenil imam 2ohisja in da bi jaz za rojstni dan kupil dobro maticno pa se kaksne rame in bi to za zdaj dal v novo ohisje ampak to po eni strani spet ne bi bilo pametno saj preden bi jaz zbral za napjalnik cd-rom graficno itd . potem bi bila se maticna dokaj stara vem da imam blesove ideje ampak fotru in mtki bi lahko rekev kes mi dejta samo potem je pa se moja teta tukaj njej pa nemorem kar reci dj me raje kes bi pa rekla zakaj bi pa rekel ja da nasparam za nov racunalnik al pa komponento ona pa je taka da bi rekla no peit jo greva kupt pa bi mi tm kupla ene 2gb rama pa se ksno grafko dobro samo to pa ne zgleda dobro nevem no vrjetn bi bilo res najbolj reci da bi raje denarali pa bi teti rekel za nov hdd mislim dodatnega.
kaj mislite na to in pa kaj na to ali bo E3400 res tako dober navijalec in stal samo 30k in seveda da bo vzunaj ze konec januarja.


hvala za vnaprej
lp, ziga

MeGreat ::

ddr1 ne deluje na plati ki podpira ddr2, tako da 2 giga rama ne bo delalo na novo plati, edin disk, napajalnik,dvdrw bo pa povsod delal :)

stock ::

Ma skor se ti ne splača sam recimo:

7600GT AGP ....42k
LC6550 .....10k
še 1Gb Ram-a ....30k
Hlajenje za proc ...12k
250Gb disk ....20k

114k -to je seveda če mečeš dnar.

*ziga* ::

kaj bi se najbolj splacalo da bi rekel teti za darilo pomoje hdd dudatni ali napajalnik:D

AndrewSmith ::

Ma ti reci starim naj ti kupijo
proc,plato,napajalc in disk,teta pa
naj kupi rame,grafo in dvd.
Al pajih pelji do funtech-a in naj ti
kupijo FunTech INTEL Back To Game E6300 1GB DDR2 7900GTO
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

*ziga* ::

haha sj scena te teme je kaj kupiti mene zanima kaksen proc grafo itd , disk

Gr0unD Zer0 ::

daj človek, najprej posodobi malce slovnico ter lepopisje...
tvoji zmazki pa ja niso za brat

Gwanaroth ::

Ground Zero: Čuditi se nikar.

Profil:

Starost: 12 let
Lights often keep secret hypnosis..

*ziga* ::

ah tkole bom naredu tastari bom reku za en disk wd320gb 7200 rpm
fotru pa mtki pa za ene 40k pa pptem dubim se od babice lol 10k tko kot ubicajno mam tut neki nasparanga

zj pa se rabm ideo katere komponente ki bi zdrzale saj leto, 2
seveda je pa njaecji problem plata rabim dobro za navijanje po solidni ceni saj navijal nebi veliko do 3.0:D in to nebi naredil ze v tem letu raje bom sparal in sparal in v novo ohisje dal novejse dele tastaro kisto pa bi prodav po delih ali tamali lol:D no pa se nekaj bi prasal (offtopic) jaz imam trenutno v sobi navaden modem (ni obicajni od iskre)in zdaj bi mi moja tamala kupila racunalnik samo ce bi lahko imela v svoji sobi internet zdaj me pa zanima kako je s tem ali je obvezno treba kupiti ruter saj bi imela oba vezan racunalnik na internet.pri prijatelji sem videl da imajo navaden modem in da imajo povezana dva racunalnika no ubistvu vodel sem se en kabel in seveda prasal zakaj je in je povedal da je se za fotrovga prenosnika .in seveda koliko cenite moj racunalnik vse komplet razen diska?:D :D

*ziga* ::

joj no a moram se tukaj pisati z vsemi locili itd.
saj bi pisal bolj pocasi in pravilno ampak moj b-dey se bliza in se moram odlociti :\ sorry no :(

Gr0unD Zer0 ::

saj te ne silim da pišeš vejice vsepovsod, kjer so potrebne. kot menda opažaš, tudi jaz ne pišem z veliko začetnico in zluftam kako vejico. ampak neka vsaj priblizno funkcionalna pismenost mora biti...
če bi si ti vzel pol minute dlje pri vsakem sporočilu, zagotovo s tem ne bi zamudil svojega rojstnega dne
in marsikomu bi prihranil par minut dešifriranja tvojih daljših sporočil.

*ziga* ::

haha ok bom pazil na to:D .

Gr0unD Zer0 ::

hvala, me veseli.

AndrewSmith ::

ali je obvezno treba kupiti ruter saj bi imela oba vezan racunalnik na internet

Switch..... klik

koliko cenite moj racunalnik vse komplet razen diska

50k sit

zj pa se rabm ideo katere komponente ki bi zdrzale saj leto, 2

C2D E6400
Asus P5B dlx
2x1gb ddr2 800mhz
8800gts/7900gto/x1950xt/x1950pro..(odvisno od kesa;) )
ENERMAX Liberty EL620AWT
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

*ziga* ::

thank you very much...a das mogoce se kaksne linke do online trgovine, kjer os komponente najbolj poceni....

Pujcek ::

pa *ziga* dej orenk racunalnik si nabav sej niste najvecji revezi v ulici. ze itak mas taka jajca od racunalnik (ce ti se san andreas ne dela no) da bi lohk teti pa fotru pa mami pa se kaksnemu sorodniku zatezil nej ti orenk racunalnik kupjo da bodo tut tanovi spili delal tko k se spodob. skratka, v racunalnik za spile se splaca vsak tolar utaknt in tut ce ti tle pravjo da ne rabis grafe za 70k ti jest recem da si jo privosci kurc sej sam enkrat zvis pa bos mel pol ful enih frejmov na sekundo pa tko. kok mas pa disk velak mimgrede? a si kdej pomislu da bi tut reid dal 4x250 gb a ves stari kva to leti ker to ti pol san andreas res tko u nulo hitr nalozi pa tko. jest ne vem no sam pomoje si res raj nov racunalnik nabav, kurc sej ene 250 jurjov pa res ni tak dnar.

ajd

ps: aja, ne pozabit vente na diske dat. a misko mas dobro ker stari misko dobro rabis obvezno ker drugac ti podloga za 10 jurjov nic ne korist sam stari odkar mam jest to podlogo ga ni junaka k bi me namahou u sa.
:)

*ziga* ::

pujcek sam neki oni so rekl da ne 70k ulozit u agp ne pa nasplosno.jst bom mev zj kukr dva kompa tega tastarga bom se kar furov lol.mam pa tudi novo ohisje pa bom pocasi sestavljav nov sistem v novem ohisju.rami bodo defenitivno 800mhz.ce me razumes in potem bom ta stari racunalnik tamali puturiv za 50k pa se malo bom dobu za b_dey in cez pol letra bom imel dober sistem in upam da bo zdrzal leto ali dve:D

muzičar ::

@Pujcek upam da je bil tole en dober vic :P Meni dela SA maxed out vse - P4 2.8HT, 6600GT, GB DDR400 (DC). Velikost diska sorči ne vpliva na sam performance (ce mas 2GB prosto je dovolj) edino kar je recimo da pomebno nekje 10% vsega skupaj ali pa še manj - mah kje še manj je hitrost diska (7200rpm uvrh glave PATA) vsaj pri takih igrah, če se gremo pa neke meneđerje potem pa druga pesem drugače pa vpliva minimalno na loading time ostalo ma več ali manj potem RAM.

Hmm *ziga* to ni avto veš. Tukaj gre vse zelo hitro. Če zdaj začneš in pol leat "dopolnjuješ" boš verjemi mi v riti čez pol leta. Takoj kupiš vse.

*ziga* ::

pa se eno stvar jaz tega nebi kupiv naenkrat in me zanima v kaksnem zapovrstju naj kupujem komponente , v kaksnem zapovrstju se jih najbolj splaca kupovati saj ne bi odlagal veliko ampak nekaj casa pa ze mesec dva ?



P.S pujcek ti si omenil da bi dal za racunalnik 250k ampak ze 1tb diska pride skoraj 200k razen ce mislis da bi jih kupoval posebaj.drugace pa imam zdaj 160gb diska...

muzičar ::

Res ne vem kaj je point tega da kupiš zdaj tisto kar lahko kupiš kasneje oz. kasneje kupiš še boljše za "isti" denar in zakaj bi šel reskirat? Res ne razumem tako da žal ti pri taki logiki nimam kaj pomagat.

Šparaš ta dva meseca in kupiš potem vse naenkrat.

*ziga* ::

2x1gb ddr2 800mhz katere rame pa priporocate ? patriot?

*ziga* ::

ok bom se pa te vrjante posluzu :D hvala saj meni se je tudi zdelo neumno samo prasam pa usen lahko

*ziga* ::

zivjo spet jaz .zdaj me zanima kateri procesor se bolj splaca kupiti e6300 ali e6400 eni mi priporocajo 1 eni 2 .e6300 je 10k ceneje od e6400 in ima tudi vem mhz ampak mhz-ji niso vse.

katerega bolj priporocate ?

Gwanaroth ::

Tega, že od samega začetka teme.
Lights often keep secret hypnosis..

*ziga* ::

ne stekam kaj si s tem mislu?
prosim odgovori:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019519 (12584) Janac
»

Grafična Kartica za 8x AGP

Oddelek: Kaj kupiti
371932 (982) boset
»

Kašn komp naj kupim za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
422723 (1624) pavlopavlin
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169720 (6653) J4CK
»

Komp do 150k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1376834 (5698) asus

Več podobnih tem