» »

Zadah

Zadah

Orchestra ::

Kako ustavit zadah, kjub temu da krtača+pasta ne pomaga?

;-) ::

OMG:D pejt k doktorju...nekateri imajo zarad želodčnih težav.

suntrace1 ::

In zobozdravniku - zobna gniloba

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Pij veliko tekočine... pa recimo pojej kako pomarančo, mandarino. Drugače pa, kot so ostali napisali: zamenjaj gobec. Na Japonskem prodajajo najnovejši model. Sem videl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SkIDiver ::

Poleg zob skrtači tudi jezik, predvsem koren jezika.

Calligula ::

Za zadah so krivi zobje in ali želodec in ali jezik.

Vecina folka nima pojma ampak vecina odpade na jezik. V lekarni ali stacuni kupi krtacko za jezik oz tongue scraper. Ne le, da odpravlja zadah, ki je res vecinoma posledica oblog na jeziku, ampak dokazano lahko varuje tudi pred srcnimi oboljenji..

Precej je studij, ki potrjujejo, da slaba usnta higiena mocno poveca nevarnost obolenj srca in ozilja, ker bojda precej bakterij iz ustne votline, ko preko mikro ran prehajajo v krvni obtok resno ogrozajo srce..

To ni zajebancija. To so dokazane stvari sam folk nima pojma o tem.

moj_nick ::

Uporabi interdentalno zobno ščetko ali pa zobno prho.

Curaprox
Oral-B OxyJet
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Orchestra ::

Jst bi tud reku,da je zarad želodca, ker mam zjutraj bel jezik....

Calligula ::

Smrdi ta bela obloga. Tudi ce nima barve je na jesziku obloga. To smrdi. Kupi kar namensko strgalo za jezik. Je precej boljse kot kombinirana krtacka. Na zacetku ti zna bit malo neudobno, ker mas zadnji del jezika se obcutljiv-obcutek davljenja. Se navadis ni ni vec problem.

Smorny ::

vse našteto + zobna nitka.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

xabre ::

Zenkerjev divertikel.

Izbokline v požiralniku v katerih se nabira hrana, ki začne gnit in smrdet.

Pyr0Beast ::

Zobna nitka dela čudeže, samo redno jo moraš uporabljati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mavec ::

Kot je omenil že nekdo so zato krive bakterije na jeziku, ki oddajajo ta smrad. Najbolje je dobiti strgalo za jezik.
Seveda pa je ta vonj najbolj izrazit, ko pride do pomanjkanja sline oz. ko si lačen.

Orchestra ::

Calligula; tist glede zveze jezika in srčnih obolenj je zelo zanimiva zadeva...

LP

Calligula ::

Ta nekdo je seveda Dr. Calligula :D

Ustna flora je pomembna za krvotok, ker v primeru mikro poskodb or ran bakterije prehajajo v ozilje in so zlo agresivne do srcne misice.
Pa se to: Japonski znanstveniki so dokazali ,da so ljudje, ki si veckrat umivajo zobe tudi bolj vitki.

Sicer mam predpostavko ,da to verjetno deloma zato, ker bolj premozni in izobrazeni pac bolj skrbijo za ustno higieno, izobrazeni in premozni pa obicajno zivijo dlje. Se vedno pa baje to vseeno res vpliva na apetit...

Aja, migrene se bojda da popolnoma odpraviti (res velik odstotek migren, ki so seveda razlicne-obstaja veliko tipov migren) z nekaj terapijami kjer vam v ustih cirkulira hladen zrak ali tekocina oz, ce ju na dolocenih predelih izmenjujejo hladen in topel zrak oz nekaj podobnega. Skratka ustna votlina ni kr tko :D

To tipi vemo in zato nase najdrazje organe radi zaupamo zenskim ustnim votlinam 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Tomay ::

Če te zanima od kod pride zadah, naj si s prstom čim globje seže v usta in potegne po jeziku. Sedaj pa povohaj prst. MMMMM.... Sploh zjutraj.8-O
Voodoo 4Ever

Tear_DR0P ::

če ješ veliko pikantne hrane moraš prenehat, ker tud to pomaga

jaz sem včasih pretiravl s temi rečmi in sem začel pljuvat gnoj - take lepe rumene kepice, ki so smrdele kot sam satan, poleg tega pa mi je zelo smrdelo iz grla in če sem kihnil je tud nagnusno smrdel, pa sem si redno čistil zobe in jezik

danes ko ne jem več tolk pikantnega, pa tud če si kak dan zob ne umijem, mi iz ust ne smrdi - je pa res da si jih redno nitkam, ker se mi hrana zatika med zobe
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tic ::

Ne jej, pa ne smrdi :D
persona civitas ;>

Calligula ::

Ce ne bi jedel bi se precej bolj smrdelo. Telo pade v stanje ketoze, ko telo za energijo zacne kuriti ketone. Pac razkrajanje mascobnega tkiva za kritje energetskih potreb. To pa ponavadi potem tako pot, izlocki kot ustna votlina se bolj zaudarjajo.

Zgodovina sprememb…

grex ::

Tako kot je rekel Caligula naredi. To je to.

Ce imas pa kaksen bizaren vzrok oz. s temi nasveti nisi odpravil, potem pa do otorinolaringologa. Obstaja nekdo, ki se prav in samo s tem ukvarja.

billgates ::

Mojemu sedemletnemu bratu smrdi iz ust vedno...lahko si umiva dolgo sam bo to le za malenkost omililo. Vcasih ga res z pol metra navoham:\

Amare ::

Mojemu sedemletnemu bratu smrdi iz ust vedno...lahko si umiva dolgo sam bo to le za malenkost omililo. Vcasih ga res z pol metra navoham


Mojemu bivšemu sošolcu isto in potem sledi izjava:"Na,vzemi kak čigumi....al pa kr cel paket obdrži.":D

STASI ::

Za začasno odpravo slabega zadaha uporabi sodo bikarbono. Na roke si jo malce natreseš nato pa namočiš notri zobno krtačko ter si opereš zobe.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

opeter ::

Mislim, res je težka situacija. Imel sem enga sosolča, kateremu je takoj postalo slabo, ko je koga zavohal, kateremu je iz ust smrdelo. Salb želodec pač. Oziroma živci.
Ampak težave z zadahom ima kar večina ljudi ki jih poznam - tudi jaz (posebej zjutraj), ampak še vedno ne tako hudo (knok, knok), kot fant od moje sestrične, ki kadi, pa si niti zobe ne umiva... ne vem, ne, NE RAZUMEM, kako se lahko moja sestrična s takim tipom poljublja... mah, nagnusno :(

Pa tudi v na delovnem mestu, enkrat se mi je želodec skoraj obrnil, ko se je ena od tajnic oglasila in obrnila proti meni. Fuj!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OldSkul ::

Jao, jst sm tud en čas kr gnoj včasih pluval ven, pa mi ni potegnil zakaj bi bilo to lol. Zdaj sicer ne več, bom pa moral tudi jst malo poskrbet za jezik ja.

Nejc Pintar ::

Men se je zanč naredl da me je frend po telefonu klicou pa sm mislu da bom skp padu k muj tok iz ust smrdel!!!:(
Lahko je biti prvi, če si edini!

Trubadur ::

Dober si mi ti...
Berite Thomasa!

opeter ::

Ahahaha, it telefona. Nisem vedel, da obstajajo telefoni, ki prenašajo smrad, vonj, whatever. Ti, Nejc Pintar imaš verjetno zelo huuuuuud aparat! :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Trdi ::

Telefoni vonjav ne prenašajo, tako da je edina razlaga na tvoji strani žice. Sem pri volji za malce zelo dolgočasnega logičnega sklepanja, jebi ga. :D

BTW tisto glede požiralnika se pa hudo sliši, a se tud to da zrihtat? 8-O
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214893 (2369) Robocop1
»

Zdravo zobovje in splošno zdravje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010423 (8051) kjut
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661004 (33404) Andro457
»

Ustna voda Listerine

Oddelek: Loža
187324 (6616) RejZoR
»

Zadah

Oddelek: Loža
101789 (1450) mikena

Več podobnih tem