» »

Ustna voda Listerine

Ustna voda Listerine

2loud4u ::

Kakšne izkušnje imate pa vi kaj s to vodico? Jaz sem jo nekaj časa nazaj uporabljal par mesecev in, ko je zmanjkalo sem prenehal z uporabo, zdaj pa spet začel. Občutek imam, da je kar močna (ko jo miksam po ustih me jezik že kar prijetno peče, prav tako se učinek čuti tudi na dlesnih). Sprašujem zato, da vidim vaše mnenje, kaj vi mislite a se splača to uporabljat ali ne? Seveda se povsod hvali to vodico ampak me zanima še dejanski učinek in, če slučajno po drugi strani celo škoduje, ker se mi zdi, da je kar močen učinek in bi morda lahko prišlo do kake poškodbe zobne sklenine?


Hvala za mnenja, lp
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Tilen ::

Upam, da si prebral, da se jo "miksa" le cca 30 sekund?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

harvey ::

Po mojem sklenina ni problem, bolj učinkuje to na ustno floro. Kakšni vse nepredvidljivi učinki so v tej smeri pa je verjetno nemogoče napovedati/predvideti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

2loud4u ::

Tilen je izjavil:

Upam, da si prebral, da se jo "miksa" le cca 30 sekund?



Sem, ja.. In točno toliko časa jo miksam, ampak peče pa že takoj :D Potem pa čim dalj časa miksam, čim manj peče.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

blackbfm ::

če ti je prehudo zmešaj z malo vode..čeprov nevem potem je pač učinek razkuževanja in to, manjši

SuperVeloce ::

harvey je izjavil:

Po mojem sklenina ni problem, bolj učinkuje to na ustno floro. Kakšni vse nepredvidljivi učinki so v tej smeri pa je verjetno nemogoče napovedati/predvideti.

Tako. Ustna vodica se naj nebi uporabljala več kot 1x na teden, raje manj. Vse kar je več, je precej večja verjetnost da ti floro čisto uniči. Raje večkrat temeljito umit zobe, magari z minimalno paste, pazljiva uporaba nitke in to... Ustna voda ni za vsakodnevno uporabo, sploh če je močna ali kakšna "lekarniška" antibiotična.

francek1 ::

Ustne vode so marketinški nateg. Če se vzdržuje ustno higieno z ostalimi ukrepi, po njej ni nobene potrebe. Če ti smrdi iz ust, je potrebno poiskat vzrok.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

blackbfm ::

po ustni vodi je, če ne drugega, boljši občutek..če pa na tak način razmišljaš da ni potrebe, potem pa loh komot 3/4 stvari brišeš iz svojega življenja

francek1 ::

Sem jih že...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackbfm ::

sam brez interneta pa ne gre a? ne bi nič rekel če ne bi takole ponoči visel gor :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

francek1 ::

Služba je služba...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackbfm ::

a na slotechu delaš?

zee ::

Katerakoli zobna voda s kloroheksidinom je boljsa od Listerine.

Moja izkusnja z Listerine je tudi taksna, da je alkohol (zaradi cesar imas v ustih pekoc obcutek) prikrival dejanski problem. Koncalo se je s ciscenjem koreninskega kanala na dveh zobih (angl. root canal treatment).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

Men najboljša, ki sem jo do sedaj probal od Sensodyne Pronamel ustna vodica. Ena redkih, ki praktično nič ne peče in se zelo malo peni. Tko da jo res lahko temeljito "premečeš" med zobmi in pri tem nimaš pekočega občutka niti se ne speni toliko, da ti povsem zafila usta.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blazz ::

ustno vodo uporabljaj po ščetkanju zob. 30 sekund vlečenja po zobeh, nato naj se nebi izpiralo zadeve, čeprav sam izpiram nato po parih minutah, ker mi okus ni všeč... dejstvo je da tekočina pride do tja, kamor tvoja ščetka ne, slina z bakterijami pa ...

Ameri listerine uporabljajo že stoletje, tako da negativnih posledic ni zaznati.

2loud4u ::

Kaj potem, je dobro za uporabo ali ne? Jaz sem par mesecev nazaj to uporabljal vsak dan, pa še mi je kak gnil zob našla zobarca, zdaj pa, ko sem bil nazadnje tam in nisem uporabljal ustne vodice vmes, je bilo pa vse v redu...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

fosil ::

Pač potrošništvo.
Moraš kupovat vedno več in več.
Na začetku samo ščetko + kremo.
Potem je prišla še zobna nitka.
Potem je prišla še ustna vodica.
Potem so prišli še žvečilni, ki jih moraš žvečit po vsaki hrani.
Potem je prišlo še strgalo za jezik.
Potem bo prišlo še kaj novega.
Tako je!

SuperVeloce ::

Med tem, ko je ustna vodica vsaj pri zdravih in dobro čiščenih zobeh rahlo odveč, bi zobno nitko (in pravilno uporabo) morali bolj forsirat. Tudi v šoli pri učenju ustne higiene.

RejZoR ::

Pomoje če jo uporabljaš 1-2 tedensko je čist ok. Čist vsak dan oz večkrat na dan pa ne bi glih priporočal. V ustih so tud dobre bakterije in pretiravanje z uničevanjem vseh počez ne more koristit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215149 (2625) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499611 (1282) samovprasam
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325613 (4756) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661396 (33796) Andro457
»

Trakci za zdravljenje vnetih dlesni

Oddelek: Loža
1413626 (7969) koyotee

Več podobnih tem