» »

P5W DH - RAID 0 problem

P5W DH - RAID 0 problem

BoLhCa ::

Skratka stvar je taka, da je na tej plati postavljen RAID0 na Intel-ovem kontrolerju vse lepo in prav, do par dni nazaj.

Gor domoju se E6600 katerega se je dalo na 400MHz fsb-ja, zalaufalo FEAR in po določenemu času je spil zmrznil (nestabilen procesor) in sledil je restart kiste. Sedaj pa problem (:D ) pri boot-u napise v meniju za RAID disk 1 - error occured (zadnja beseda mislim da ni prav napisana, lol) in potem še počaka neki sekund in nadaljuje boot v windowse. Če vstopiš v RAID meni, ni nikjer možnosti Verify RAID array, katero vsebujejo RAID kontrolerji, ki pregleda diske in poišče napake in seveda popravi. Preslab kontroler za to opcijo? No in zdej me zanima, kako se znebiti tistega errorja pri bootu?

Pomagejte, lunamit bo zelo vesel, navsezadnje je njegov računalnik:D :D

Lep dan...

BoLhCa ::

bump

zee ::

lahko napišeš še enkrat v slovenščini?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BoLhCa ::

Če ne razumeš, še ne pomeni da ni razumljivo..:\

Kdo drug mel oz. slišal za podobn primer?

lunamit ::

Problem je to, da mi raid javlja Error occured, na enem od diskov. Zaradi tega se tudi zaganja dlje.
Boljši "serverski" raid kontrolerji imajo opcijo check/validate raid array že v BIOS-u.

No na tej plati sem to rešil z "Intel Matrix Storage Manager" za Windows. S tem proggy-jem lahko chekiraš validnost polja, nastavljaš cache, nastavljaš da je vse OK na diskih pri katerih je prišlo do napake itd.

Vseeno hvala za trud (vsaj Bolhca).
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eden izmed HDD v raidu je mrtev

Oddelek: Pomoč in nasveti
345252 (4535) ST-777
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362118 (1581) GrimReaper
»

Crknil Silicon Image RAID na EpoX 8RDA6+ PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
131220 (1098) krneki0001
»

[ Linux ] RAID problem ...

Oddelek: Operacijski sistemi
51429 (1355) kekz
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131456 (1300) nazz78

Več podobnih tem