» »

Nforce2 brez podpore za Visto

Nforce2 brez podpore za Visto

Slo-Tech - Nvidia je na svoji spletni strani objavila seznam veznih naborov, ki bodo programsko podprti tudi v prihajajoči Windows Visti. Med njimi pa ni vsem dobro znanega veznega nabora nForce2, saj je najstarejši podprt vezni nabor nForce3. Vista tako uradno ne podpira omenjenega veznega nabora, ki kljub temu ni nekompatibilen z njo. Lastniki nForce2, ki želijo podporo za svoj vezni nabor tudi v prihajajoči Visti, so že organizirali peticijo, s katero želijo opozoriti nVidio na potrebo po programski podpori tudi starejših veznih naborov.

31 komentarjev

Senitel ::

Kolikor vem, lahko brez problema uporabiš driverje za nForce 3. Ne me čist za besedo držat, še nisem sprobal, ker mi en naš vrli uvoznik še po 1 mesecu ni zrihtal nadomestne grafične.

mrTwelveTrees ::

ah... naredili bojo driverje samo bo najbrz samo ena verzija... pol jih pa ne bojo več "popravljali"....

podobna je bila zgodba n 3Dfx gonilniki za winse xp....

poweroff ::

Zanimivo. Pred časom so podobno peticijo podpisovali Linux uporabniki. Morda je čas, da Nvidia sledi Vii?
sudo poweroff

Veron ::

Hočemo NF2 gonilnike za Visto!!! >:D

simnov ::

wtf moj brat ima nforce 2 ultra 400 in dela vse razen ethernet driverji prav tako kot meni na asrock 939 dual sata 2 ne dela ethernet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

Mirč ::

kaj pa nforce 4 bo podprt čeprav je na asus a8nsli za zvok alc850 čip gor
lp

mrTwelveTrees ::

x800xt: isto plato imam jaz.... kako ti ne dela driver za mrežno ? (asrock)

sicer nisem še naložil Viste, ampak program Windows Vista Upgrade Advisor - mi javlja da so vsi driverji ok....

xabre ::

Heh, iz nforce2 sem šaltal na dual VSTA, ki je "optimirana" za Visto.:D

simnov ::

vista čisto lepo namesti driverje za mrežno in piše kot , da je vse ok in desno spodaj je pri 2 ekranih narisan rumen trikotnik veliko svari sem poskusil in original driverji od viste za to mrežno ne delajo

ricola78 ::

Meni dela vista na asrock 939 dual sata, edino mislim da ni 5.1 izhoda na zvočni. Je le stereo zvok. Sem pa instaliral gonilnike direkt iz windows updateom. Ethernet mi deluje normalno. Mislim da je tudi pri nforce2 mišljeno da ne bo zvočna delovala pravilno, mogoče tudi mrežna ne bo delala, vse ostalo pa bo delalo.

Veron ::

Sicer jst sm naložu na NF2 400ultra chipset pa so bli tud ethernet driverji že not... nobenih dodatnih nisem rabu razn grafike (ati)

Urajmal ::

povejte mal katere plate imate to z nforce 2 ultra 400 čipovji.

Veron ::

epox 8rda3i

mcrastur ::

epox 8rda+
mrežna in use lepo dela ... le zvok nima 5.1 supporta .. samo stereo laufa na dveh zvočnikih .. to je use kar me moti

Sami ::

Epox 8RDA3+
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pinx ::

Abit NF7-S v2.0.

Se ne sekiram kaj preveč zaradi Viste. Manj podpore kot bo, bolj si v skledo serjejo.

m.i.h.a. ::

Meni deluje vse bp na visti in na plati abit nf7-s 2.0.

BoLhCa ::

Čas gre naprej in stvari umirajo s časoma, tako da me ta novica ni čisto nič presenetla.

dolenc ::

Men dela na nf7-s, tisti driverji za zvok, ki jih sama vista sname. Najprej nisem imel 5.1 zvoka, nikjer. Zdej pa kar nekako dela, tist test k ma vista, vse lepo čes gre, prav tako dela tisto soundstorm kodiranje. Ampak 5.1 je samo če je signal tudi 5.1, če poslušam mp3, je sicer lep zvok ampak samo na 2h zvočnikih.

Tud "tastar" control center se da usposobit, najprej ko gonilnike razpakeraš, se gre tja kamor jih je dalo in se posname samo audio utility. Pol se pa najde NvMixer in se nastavi kompatabilnost z xp sp2, pa dela lepo.

Ethernet dela tko kot more.

Driverji za plato se posnamejo samo za pci in memori kontroler.

Mnde bodo spacal še en driver skp:)

SynTax64 ::

Tudi meni deluje vse kot treba na asus a7n8x-vm400 plati(z originalnimi gonilniki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SynTax64 ()

mtosev ::

Sem mel Visto na nF2 IGP pa je vse delalo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Urajmal ::

U, lepa hvala za razlago dolenc. Sem se vstrašil ker sam posedujem abitko nf7-s2.0 pa še ne mislim hitro menjat. Lepo da si tudi za nvmixer razložil :)

Izi ::

Zdi se mi, da je tukaj nekaj nejasnosti.
Microsoft v svoji Visti podpira čisto vse matične plošče. Osnovni driverji za vsako matično ploščo se že vgrajeni v Visti.

Tukaj se gre samo za odločitev nVidie, da ne bo izdelovala svoje DODATNE driverje za Visto, ki lahko v najboljšem primeru nudijo malo večjo hitrost in kakšno dodatno funkcijo, v najslabšem pa lahko delujejo še slabše kot z originalnimi Microsoftovimi driverji.

Vsekakor je logično, da za nForce 2, ne potrebujete dodatnih driverjev od nVidie, ker je nForce 2 že dolgo zunaj in so tisti originalni driverji od Microsofta preizkušeni in vsebujejo vse kar lahko nForce 2 ponudi.

Če so jih izboljševali in spreminjali kar precej let, so sedaj taki kot so in verjetni ni kaj več izboljšati.

nVidia mora sedaj razvijati in izboljševati driverje za novejše chipsete in je nesmiselno zahtevati, naj še naprej izboljšujejo nekaj kar že dolgo deluje čisto vredu.

Torej, če sedaj ukinejo podporo in jih nehajo izboljševati NE pomeni, da boste ostali brez driverjev, ampak pomeni, da boste od sedaj naprej vedno ostali na teh istih zadnjih driverjih, ki preizkušeno delujejo odlično in ni več kaj popravljati.

Kako ljudje nič ne razmišljajo z svojo glavo :D

WamPIRe- ::

Amen :D
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Mirč ::

fajn

Urajmal ::

misliš s svojo glavo ;)

RejZoR ::

Obelix nRemix saves the day :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

vista podpira vse plosce?
ne me basat.
vista podpira tok mal plosc da je ze kr zalostno.in se je sploh ne splaca instalirat dokler vsi ne dajo vn driverjev za njih.
problemi so pa ulalala:
ce nimas tistga modela maticne,ki jo cel svet uporabla si fucked...obstaja velka moznost da ti zvok ne bo delu.
LCD monitorji...stevilo podprtih firm lahko ce si pogledas driverje skoraj prestejes na prste.
Kar ne bi bil problem ce bi ble firme tko pripravljene kot so ble na XPje...
tle jih vecina sploh nima driverjev ne za visto 32bitno verzijo kaj sele za 64bitno.
tko da ce bo kdo pocaku do konca naslednga leta ne bo cist nc zamudu.

Tr0n ::

Brez panike, vse bo delalo. :)

poweroff ::

problemi so pa ulalala:
ce nimas tistga modela maticne,ki jo cel svet uporabla si fucked...obstaja velka moznost da ti zvok ne bo delu.

Huh, to je pa skor tko hudo kot pri Linuxu. :D

Resno: imaš kakšen konkreten primer na kateri matični plošči zvok ne deluje?
sudo poweroff

MrStein ::

Se da kje dobiti Vista (legalno) za probat ?
Kaki preview ali trial ?
Na home page ni nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia bo za Intel izdala vezni nabor z integrirano grafiko

Oddelek: Novice / Grafične kartice
73696 (2939) pviran3
»

Albatron ponudil mini-ITX ploščo za AMD-jeve Turione

Oddelek: Novice / Matične plošče
314984 (3933) sidd
»

Socket AM2 matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
244927 (3680) OChack
»

GA-K8NXP-9 nForce4 Ultra

Oddelek: Novice / Matične plošče
232693 (2693) Poldi112
»

Epox 8rda+ ali Asus A7N8X-X

Oddelek: Kaj kupiti
91143 (1069) TribesMan

Več podobnih tem