» »

Linux & Dial-up

Linux & Dial-up

|Luka| ::

Ze prej sem tezil s senzorji za Linux, pa sm postimu.
Zdej me pa zanima, zakaj se ne morem connectat preko Volje.
uporabil sem kppp nasimal vse, ampak ko bi moral preveriti usr name & passwd me disconnecta!

Lp Lix

CaqKa ::

po vsej verjetnosti ti linux izklopi numlock, kar pomeni da če si imel v geslu stevilke ki si jih navajem preko numericnega dela vtipkavat da jih sploh ni odtipkalo... fora pa je tudi v tem da preveri ali imas qwertz ali pa qwerty. skorajda 100% je da si narobe vpisal geslo. pa pazi tudi na velike male crke, ker vem da je vsaj pri arnesu zadeva case sensitive.. volje drugace nimam...
da pa modem dela pa preveri tak da recimo poklices z modemom na svoj gsm tolko da samo preveriš če mu racunalnik ukaže naj pokliče... kar si pa itak reko da se zgodi

|Luka| ::

Ja, tudi na moznost tipkovnice sem pomislu, ampak sem bil pazljiv ker imam v geslu y in z tko da to tezava. Num lock uporabljam samo v winsih caps pa je izkljopjen.

Nimam pojma kaj bi to blo

CaqKa ::

od tu dalje ti pa naj potem rajsi kaksen linux freak pomaga :)

|Luka| ::

No ja, hvala vseen!:'(

dr.J ::

A kam drugam se pa s KPPP lahko uspešno povežeš?

|Luka| ::

Nikamor, nic...

dr.J ::

Če hočeš dobiti pomoč, boš moral malo več napisati o HWju, nastavitvah in simptomih.

Kakšen modem imaš in na katerem COM portu je? V KPPP lahko izbereš napravo, ki je lahko /dev/ttyS0 (COM1), /dev/ttyS1 (COM2) oziroma /dev/ttyS2 (COM3)...

|Luka| ::

Modem je USR 56.6 EXT, na CCOM1 (dev/ttyS0).
Simptomi:
Vse lepo in prav kliče, ko pa bi moral preveriti user name & password pa prekine in znova kliče...

Diagnoza: za popiz***!

dr.J ::

Kakšen pa je init string? Mogoče se skuša povezati na preveliki hitrosti? Poglej diagnostiko (je v KPPP), in sicer je to set komand ATI1 - ATI7, pa potem v manual od modema.
AT&N0&U0 bi pri USR moralo pomeniti samodejno nastavitev hitrosti povezave. Tudi jaz imam USR ext na COM1 in KPPP pa vse v redu dela!

Gh0st ::

Une Wait For Dial Tone moraš met izlkjučen.
Potem pravilno nastavi IP za DNS server, modem mora biti pravilno konfiguriran...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava(Namestitev) Interneta na Slackware PROBLEM !!??

Oddelek: Omrežja in internet
51555 (1503) SasoS
»

linux priklop na internet

Oddelek: Operacijski sistemi
8942 (880) Feniks
»

LPT porti in linux...

Oddelek: Operacijski sistemi
152433 (2240) Trojaner
»

Red Hat 8.0--->moden

Oddelek: Operacijski sistemi
5876 (784) dr.J
»

linux in motorola-modem drivers

Oddelek: Operacijski sistemi
111029 (892) dr.J

Več podobnih tem