» »

Težava s trdim diskom in ponovnim nalaganjem windowsXP.

Težava s trdim diskom in ponovnim nalaganjem windowsXP.

OtoReper ::

Tako. Sem na robu tega da se mi zmeša. Odloču sm se za ponovno namestitev OS. Najprej je kišta še nekak delala, ampak ob zagonu windowsXP setup, je računalnik javil da ne najde trdega diska in da nadaljevanje namestitve ni mogoče. Potem sem pogledal v bios in tudi tam pri nastavitvah za BOOT, je pod poljem trdi disk pisalo NONE?! čeprav so se windowsi drugače normalno zagnali, ni javljalo nobene napake, in tudi v device managerju je bilo vse brezhibno. Potem sem iz čistega dolgčasa zagnal system recovery point iz pred kakšnega meseca dveh in zdaj lahko v widnowse pridem samo v SAFE MODE. Še vedno pa računalnik enostavno ne zazna diska v biosu in windowsXP setup-u? Kaj mi je storiti, preden si začnem žile rezat. Predvsem me zanima zakaj piše da ni diska, potem v windosih pa vse normalno?

upoštevajte da nism rač. mojster, sem pa pismen, ampak očitno smotan! :)
There is nothin' like a REAL BEER!

amigo_no1 ::

System recovery point se da tudi preklicati če se ne motim

Kateri disk in matično pl. imaš ? Starost ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

OtoReper ::

matična ASUS a7v600, o disku pa ne vem glih kej dost :) razn da je Hitachi pa da piše v device managerju HDS72251 6VLSA80 SCSI disk device

staro je pa vse skup ene tri lete se mi zdi..

glede preklica system recovery point: vsakič me vpraša, ob zagonu windowsov glede tega, potem pa piše da v safe mode to ni mogoče, da naj windowse zaženem v normal mode, kar pa ne gre an.
včeraj pa je namesto tega da to ni mogoče pisalo da je premalo prostora na disku, da ga potrebuje vsaj 200mb (čeprav je disk dostopen recimo v widnows explorerju in je na njem več kot 15G prosto od 160G) in je zagnalo disk clean, ki pa je nekje na 10% se ustavil in nič od tega.
There is nothin' like a REAL BEER!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OtoReper ()

cekr ::

Čisto normalno, da ti BIOS ne zazna diska. Disk je namreč SCSI. Windowsi pa zgleda nimajo še gonilnika. Moraš na začetku inštalacije uporabit disketno na kateri je gonilnik.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

OtoReper ::

to sm js tud pomislu, sam zakaj potem disk v windowsih deluje? in do sedaj je skos delal brez problema? oz. še vedno v windosih deluje?

drgač pa a je to disketo mogoče ustvarit? glede na disk? ker original imam doma, sam pa sem v lj (kvazi študiram) :)
There is nothin' like a REAL BEER!

amigo_no1 ::

HDS72251 6VLSA80== Hitachi SATA 160GB

Disk imaš priklopljen na sata kontroler (VIA VT6420) na matični pl., zato ti ga bios ne "zazna" (zazna samo eide diske)

http://support.asus.com/download/downlo...

-> Drivers -> VIA VT6420 (VT8237) SATA RAID Driver Package Version 2.20D WHQL.

OtoReper ::

js res nimam sreče dans.. zdej je nov problem v tem da tega driverja, noče inštalirat ker sem v safe mode. ne morem pa normalno zagnati widowsov!!!;((

edit: mogoče mi bo pa le ratalo... morm še neki probat...

edit2: ok. spregledal opcijo makedisk v tem paketu. zdej je ta težava odpravlena. RESNIČNO hvala, upam da bo nadaljni postopek potekal brez težav, ker mam že res slabe živce :) še enkrat hvala, če bo pa še kej narobe pa tk verjetno pridem jokat nazaj sem k vam.
There is nothin' like a REAL BEER!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OtoReper ()

OtoReper ::

ker ima seveda hudič vedno mlade. spet tuki jokam. sam da zdej mogoče vem v čem je problem pa še vedno nism sigurn.

inštalacijski del v dosu je potekal brez panike (format particije, bla bla..) potem se je rač rebootal, da nadaljuje nastavitveni del inštalacije. na začetku tega procesa pa javi napako -data error (cyclic redundancy check). ta napaka se običajno pojavi ko je poškodovan cd an? oz. datoteke na njemu. ampak s tem cdjem sm pred kratkim naložil widowse na drug rač. brez problema. je še kaka druga možnost?
There is nothin' like a REAL BEER!

amigo_no1 ::

Ja , očitno tvoj cd/dvd pogon ne more prebrati vsega cdja.
Na drugem računalniku je bil drug cd pogon, kajne ?

sofoiks ::

Preveri ram z memtest http://www.memtest.org/download/1.65/me...
nato še preveri trdi disk http://www.hitachigst.com/hdd/support/d...

lp, sofoiks

bbilder ::

Jaz imam tudi težavo iz trdim diskom, in sicer. Kupil sem nov trdi disk western digital 250G računalnik pa mi ga noče zaznati. Imam starejšo matično gigabyte. Naredil sem vse kot so mi do sedaj naročili. Poflashav sem bios na najnovejšo verzijo, nove driverje za matično, imam pa problem ker ne more inštalirat tega driverja VIA VT8237 SATA RAID ker nimam floopyja. Zdaj me pa zanima če ve kdo kako to naredim z nlite-om kej jaz nimam pojma in ali mislite da je to sploh rešitev mojega problema. Hvala za pomoč
Lp

amigo_no1 ::

Disketnik stane okoli 1500 sit , vgradiš ga lahko tudi sam
ne kompliciraj z nlite.

Ti bios zazna disk ?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142319 (2036) solatko
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452073 (1732) mojo31
»

Problem instalacije XP - SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162366 (1372) Duhec
»

ASUS A7V600-X --->Sata II

Oddelek: Strojna oprema
322649 (2012) OmegaM
»

sata problem .....!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81465 (1330) jan01

Več podobnih tem