» »

HELP - geforce mx400 32 rama + celeron 300a na 450 =SRANJE

HELP - geforce mx400 32 rama + celeron 300a na 450 =SRANJE

recoil ::

Včeraj sem kupil Geforce2 mx400 32 ram (hercules) in ga dal na moj sistem:
-mamaplata Abit BH6
- celeron 300a navit na 450
- 128 rama pc100

Prej sem imel gor matroxa g200. Sistem je bil stabilen pri 450 + še g200 sem navil. Dam noter mx400 vse ok zalaufam expendablle timedemo - zadeva dela. Pol pa začnem dajat gor demote, ki so na cedeju thief 2.....

Od tuki naprej se dogajajo sam še čudne stvari za moje pojme. Ko zalaufam tiefa2 al pa wolfensein in podobne zadeve mi sistem enostavno gre v stand by (monitor). Muska vzad normalno laufa - se prav da sistem ne zamrzne. Procesor dam nazaj na 300 vse zadeve delajo. V biosu probam vse živo, povečam napetost in spreminjam vse živo pa nič. Skoz eno in isto. Dam gor maxa payne pa zadeva spet dela pri 450. Zalaufam takoj potem thief 2 (wolfa..) spet isto sranje.

Temperatura sistema je skoz za moje pojme skot normala - 32 do 33 stopinj.

Driverja imam samo tiste, ki so na cd-ju. Kva zavraga tok mot geforca2 če je sistem navit.

Aja vmes sem sistem navil na 374, nato pa sem hotu dol dat driverje - med tem masina zmzne - disk se je čist sesul -->format c: ... že v 3 je treba gatesa v istem dnevu gor nalagat;(.


Aja monitor mam reliys 786 (17) - max resolucija 1600x1200 60 Hz --> driverji so pomoje ok tko, da tuki ne videm problemov

Narod vsakega nasveta bi bil zelo vesel:( !!!!!!!!!

recoil ::

:\:\:\:\

McWolf ::

To mas 100% neki z OpenGL neporihtan.8-O
Go tell it on the mountains!

McWolf ::

Pa dej tist sranje od 60hz spremen na manjšo resolucijo pa na usaj 75hz! PA DOB SI DETONATORJE!
Go tell it on the mountains!

recoil ::

Kva ti pa je sej sem napisal da max podpira 1600 x1200 - laufam ga na 1024x786 - 85 al 75 vse sem že probu.

Kar se tiče driverjev saj zadeva dela če procesor ni navit, če ga pa navijem pol pa se sranje dogaja. Bom pa valda tud še z drugimi driverji probal - sam valda da bo isto.

Mene zanima v čem se zadevca lahko tepe, če navijem celerona?

McWolf ::

Kok maš AGP/FSB clock?
Go tell it on the mountains!

recoil ::

Zadevo sem zrihtu :D. Mal čuden se mi še zmer zdi zakaj je to delal, ampak slučajno mi je uspel, da je šel monitor v stand by medtem ko nisem mel navit procesor.
Uglavnem nastavil sem, da je monitor plug & play in zadeva je začela delat. Res čuden, ker prej sem uporabu driverje, ki so zdraven win, pol sem dal se original driverje gor nato sem pa še nastavil, standard vga - pa par resolucij sem nastavu in zmer se je sesul8-O.

Zadeva zdej laufa 100 na uro!

Ej McWolf hvala, ker si mi hotel pomagat:).




McWolf ::

Pa smo ze mel neki da more bit 100% PnP monitor :D
Go tell it on the mountains!

iga ::

recoil

Dej povej če ti delajo 2x.xx driverji bilokateri (Hrc./Deto.) in katere winse uporabljaš.
Imam isto kartico in Win 98se in mi 2x.xx driverji ne delajo.

Sem gledal na ameriškem Hercules forumu in še zdaleč nisem osamljen glede tega problema.

recoil ::

Iga takole:

Pomoje ti zaenkrat čisto nič ne bom mogu pomagat. Zadeva mi zaenkrat dela samo z driverji, ki sem jih dobil zdraven kartice (mislim, da je datum driverjev 16.2.2001).

Probal sem tud detonatorje(23.11) gor dat, pa mi zadeva ne deluje. Ko win zaženem se pojavjo ene črte in to je vse.

Win mam iste kot ti 98se. Novejše driverje od Herculesa še nisem probu, ti bom pa sporočil kako zadeva dela - če sploh?


ABX ::

Če si nsatavil celerona na 450 preveri da je AGP na 2/3 in ne na 1/1.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

recoil ::

abx,

ja mam nastavljen na 2/3. A ti mogoče veš kateri driverji najboljše delajo na takem sistemu?

ABX ::

Moj sistem:

BH6
GF1

Do danes so delali vsi driverji vključno z vsemi beta pizdarijami, ki sem probal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

recoil ::

Ok tkole, do sedaj mi niso delali še nobeni driverji razen originalni. Probal sem dat gor detonatorje - mislim da 22.80 in 23.11 in obakrat je zadeva na namizju sesula.

A kdo mogoče ve kateri driverji delajo, ker se mi enostavno ne da skoz driverje z neta dol dajat, pol gre pa vse v kurac;(.

ABX ::

Vsi detonatorji delajo.

Če prihaja do napak je kriv tvoj sistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

recoil ::

ABX,

kaj misliš s tem, da je kriv moj sistem. Do sedaj - dokler nisem dal geforca gor nisem nikoli imel problemov. Kaj po tvojem ne klapa. Bral pa sem, da imejo tud drugi podoben problem z detonatorji!

ABX ::

Formatiraj vse in dej gor nove detonatorje in boš videl da dela.


Ker se dogaja da se razni driverji kregajo med sabo. Nvidia pa skrbi 100% samo za lastne driverje. 3rd party modificirani driverji se znajo skregat z orig. detonatorji.

Na netu boš najdel razne fix-e, patch-e in črne molitve za odpravit težave.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geforce 2 mx 400 problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101165 (974) akulp
»

XP se kar na lepem ustavijo?

Oddelek: Programska oprema
5995 (876) zile
»

Det 27.10?

Oddelek: Pomoč in nasveti
321612 (995) para-site
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017147 (6020) Doc
»

23.11 Detonatorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
231433 (1132) SkyNet

Več podobnih tem