» »

Zanimivi (dvomljivi?) prijemi konkurenčnega podjetja

Zanimivi (dvomljivi?) prijemi konkurenčnega podjetja

Osprey ::

Ne vem točno, v katero kategorijo bi dal, zato kar v Ložo. Zadnjič sem ugotovil kar zanimivo stvar. Naj razložim: podjetje, za katero delam, pač ponuja določene storitve in tudi izdeluje določene izdelke. Tako sem se zadnjič malo igral na Googlu in gledal, na katerem mestu smo in podobno. Ob enem izmed searchev je bila naša stran na drugem mestu, pozornost pa je pritegnila stran, ki je bila na prvem. Besede, ki sem jih vnesel, so bile nedvomno popolnoma povezane z našim podjetjem in v slovenščini, na prvem mestu se je pa pojavilo neko poljsko podjetje. Ko sem si ogledal njihovo stran, sem ugotovil, da so na nekaterih področjih v bistvu konkurenca našemu podjetju. Spravil sem se podrobneje pregledovat njihov HTML. In kaj sem ugotovil? V ključnih besedah ("keywords"), ki jih velikokrat uporabljajo iskalniki, da indeksirajo strani, so bile med ostalimi tudi ključne besede, ki so bile natančna kopija ključnih besed, ki jih imamo tudi sami na naši strani. Komaj sem verjel. Med ostalimi poljskimi besedami so bile slovenske, med njimi ime našega podjetja, mesto, kjer imamo sedež, dejavnosti, izdelki itd itd. Torej BREZ DVOMA gre za kopijo besed iz naše strani. Ko sem o tem malo razmišljal, je edina logična razlaga, ki jo najdem, ta, da želijo, da če nekdo vtipka besede, povezane z našim podjetjem, dobi takoj zraven tudi zadetek z njihovo firmo - torej tudi če vtipka prav ime našega podjetja. Seveda za to poljsko firmo prvič slišim, nismo v nobenem poslovnem sodelovanju ali kaj drugega, ampak čista konkurenca. Kaj mislite o tem ostali? Se to sploh lahko počne? Naj kaj ukrepamo? Kaj se sploh da narediti?
  • spremenilo: Osprey ()

Zorro ::

Primer BMW!

Brane2 ::

Torej je odgovor enostaven. Prijavi jih Googleu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Osprey ::

Ja? In vsem 300 ostalim iskalnikom?

Ziga Dolhar ::

Moremo videt to grdo stran?
https://dolhar.si/

Brane2 ::

Ve se, kdo je prvi.

Če se boš sekiral za vseh ostalih 300, je to bolj tvoj problem.

Sicer pa na bi smelo biti pretežko tudi v ostalih primerih. Kdor resno računa na svoj iskalnik, bo moral nekaj narediti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zorro ::

Ne rabiš 300, le nekaj "največjih" bo dovolj za resen internetni mrk. Povprečen uporabnik uporablja 2-3 iskalnika, med katerimi so ti "največji" pa še kakšen domač. Za kaj več pa si boste morali najeti poljskega pravnega svetovalca (odvetnika), da se pozabava z njihovimi pravili konkurence in oglaševanja.

Osprey ::

Kako pa se izvede prijava na Google?

Kako pa je s tem v SLO? Morda je tu kak bolj pravne usmeritve. Se takšna stvar lahko smatra kot kršitev kakega zakonskega določila?

koyotee ::

Sej mate copyright, pošlji kak mail na MNZ in povprašaj komu jih lahko firma prijavi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google nas ne prikaže v iskalniku

Oddelek: Izdelava spletišč
93301 (1692) neoserv
»

SOPA se veselo obrača v grobu: Google z Viso, MasterCardom in PayPalom razmišlja o bl

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
449145 (6723) smash
»

Išče se nova ekipa za skupno podjetje Tvojnet (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
548548 (5736) Tydek
»

Googlova analiza duha časa za leto 2010

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
54177 (2995) SLO_Matej
»

Cuil, novi iskalnik

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
335283 (3426) fosil

Več podobnih tem