» »

onemogočanje brisanja mape in vsebine v XP

onemogočanje brisanja mape in vsebine v XP

beni ::

Ali je mogoče (in če je, kako) zaščititi mapo in vsebino proti brisanju.
Imam dokumente, ki jih pod nobenim pogojem ne bi pustil brisati. So dokumenti v wordu, excelu in slike. Vsak pa lahko gleda , bere, kopira po mili volji. Samo spreminjati in brisati ne more.
Želim, da povprečen uporabnik ne bo mogel zbrisati mape in dokumentov, ne glede na to kaj počne (no formatiranja se ne bo lotil).
Je pa sami en profil uporabnika in ne bom nastavljal novih.

Kako torej naj to izvedem !

LP Beni

Supervisor ::

Torej isti povprečni uporabnik enkrat lahko drugič pa ne sme pisati in brisati vsi se pa prijavljajo na isti profil ????:D

EDIT : ali maš to sharano preko mreže ???

Zgodovina sprememb…

beni ::

Ne vem če me razumeš.
Da to je šerano preko mreže in je dostopno vsem v firmi. Je pač na kompu, kjer ni zaščite, niti kontrole, je pa vsem dostopno, brez prijave ali česarkoli že, ker pač potrebujemo comp na katerega lahko kdorkoli karkoli odloži, zase ali za druge iz nekih meni sicer neznanih razlogov. (Tako je pač od nekdaj, in Bog ne daj, da bi to spreminjali) To so sicer javno in vsem dostopni podatki, oz. fajli ki pa jih kdo včasih odpre, kaj popravi in shrani, verjamem da kdaj tudi nehote.

Torej lahko odpre, gleda, tiska, ali prekopira k sebi, ne more pa spreminjati ali brisati.

Sem mislil kot npr. Acrobat, ko lahko zakleneš in določiš, da se pdf file lahko bere, ne pa tudi popravlja, in da se ali pa ne tiska ....

LP Beni

Supervisor ::

Imate domeno ali workgroup (domena- strežnik) ?

EDIT: no ja najenostavneje se mi zdi tole:

vsakdo shrani, imate pa skrbnika , ki zadevo prestavi v mapo zraven - recimo da si to ti..in da paziš kaj delaš ..na tej mapi zraven EDIT: ali znotraj mape za izmenjavo) imaš pa samo ti pravico brisati..ostali pa samo vpogled ..

Zgodovina sprememb…

beni ::

Imamo strežnik in več domen in omrežij in en comp za crap. Na tega skrbnik ne dostopa in posega, zato pa ne dovoli, da bi se karkoli počelo brez njega povsod drugje. In na tem compu imamo ostali vse, kar naj ne bi bilo drugje. Ta comp je dostopen iz katere koli domene iz katerega koli omrežja, celo od zunaj.
Težko je dopovedati, ampak tako pač je, od nekdaj, baje ...

LP Beni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjene datoteke ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12870 (585) nsa_ag3nt
»

Težava s preusmeritvijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
7843 (658) beni
»

Hrošč v Windows 10 pri nadgradnji žre podatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9539068 (31932) andromedar
»

težava z mapo

Oddelek: Pomoč in nasveti
6467 (432) NeMeTko
»

Težave pri kopiranju v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
5666 (633) beni

Več podobnih tem