» »

nakup prenosnika

nakup prenosnika

drofa ::

Odločam se za nakup prenosnika v Avstriji in me zanima če ima že kdo izkušnje s tem in mi lahko pove kako je z vračilom davka, garancijo, operacijskim sistemom, servisom. Če ima prenosnik evropsko garancijo a velja tudi v Sloveniji. In še kolikšna je carina?

Hvala! 8-O

|GrEgOr| ::

Daven dobis vrnen cim prestopiš mejo in na meji potrdiš račun.

Garancijo imaš vsakakor v trgivini, v kateri boš prenosnik kupil, evropska garancija pa je odvisna od Proizvajalca in če ima ta proizvajalec v Sloveniji zastopnika.

Kolikor sem jaz prenosnike zdaj gledal, imajo vsi gori WinXP Home Edition. Mogoče se lahko zmeniš in ti ga progajo brez OS, seveda za nižjo ceno.

Carina se za izdelke iz EU-ja več ne plačuje.Plačaš samo 20% DDV + 850 tolarjev carinske takse. Ne vem pa kateri tečaj vzamejo za preračunavanje v tolarje. Sicer pa, prenosnika ni problme prešvercati čez mejo. (samo ne vem kak je pol z evropsko garancijo)
Torej, ti dobiš v tujini vrnjen njihov DDV (če poslujejo preko TAX FREE Office dobiš približno 2% manj) in ta vrnjen davek porabiš za sloveski DDV, mogoče kakšnega jurja več.

Tomi ::

Glede na to, da imaš že eno temo o prenosnikih odprto, bi lahko vprašanje postavil kar tam. Danes naj ti bo, drugič pa bo ena od tem zaklenjena.
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

hm, ne vem ce ti bojo prenosnika prodali brez OS-a... ker mas pri prenosnikih ponavadi kup softvera, ki pride v paketu s prenosnikom... prenosnike niso home made kot veliko pc-jev, ki jih skupaj vrzejo v trgovini...

drofa ::

Prenosnik bi kupil v MediaMarktu v Gracu (HP OmniBook) in me zanima če lahko operacijski sistem, ki je nemški brez težav prenaložim?:\

Tomi ::

Jaz sem na svoji Armadi dal brez težav namesto Win98SE Windowse XP..
metrodusa.blogspot.com

|GrEgOr| ::

Seveda ga lahko brez težav prenaložiš.

asPeteR ::

Ja težka bo kupiti prenosnik brez os-ja,...Lahko se poslužiš manjše zvijače; zahtevaš linux!;)


Sicer pa ne profitiraš veliko brez os-ja, ker ima ponavadi izdelovalec "ekskluzivno" pogodbo z izdelovalcem OS-ja oz. zastopnikom,...in na ta način dobi OS veliko cenejše kot tako,...

|GrEgOr| ::

ja trgovci običajno komplicirajo glede OS....seveda ga hocejo proadati, ce ga pa nam prodajajo po trzni ceni, oni pa ga dobijo polovico ceneje! za njih je tak vsaka komponenta dobiček.
lahko zahtevaš linux, samo ne boš nič profitiral ker ti ga bodo tudi prodali.

Moj nasvet: vzemi winse zraven, pol pa poišći nemško ali pa avtrijsko različico bolhe in jih prodaj npr. za polovico cene. Mislim, da boš kar hitro dobil kupca.

drofa ::

Saj nočem profitirat! Ker bi prenosnik kupil v Avstriji bo imel prenosnik operacijski sistem v nemščini! Zato bi si jaz dal gor v angleščini. Ne vem kako pa je to kaj pri prenosnikih, ker še tega nisem delal.

asPeteR ::

Instalacija OS-ja na laptopu je identična instalaciji na deskop računalnik,...Bootable CD in voila,...

ToniT ::

Običajno imajo boljši prenosniki na začetku možnost izbire, kateri OS boš naložil (tu mislim predvsem na jezik).

bili_39 ::

Ce se ne motim, pri XP-jih ni tega problema. Spremenis nastavitve in bi moralo delat. Nisem pa preprican...

drofa ::

Katire nastavitve spremeniš če mi lahko poveš bolj natančno? A ni treba ponovno naložit operacijskega sistema?

asPeteR ::

Če je OS nemški, se ne more "preleviti", v kakšnega drugega, torej, moraš na novo namestiti sistem.
Npr: Kmalu bomo dobili, slovenske XP, samo, ti slovenski XP ne bodo mogli "postati" kar na enkrat angleški,...

andrej ::

seveda gre. Ce mas recimo angleske w2k ali XP, lahko dokupis posebem Multi Language pack, ki ti winse spremeni v katerikoli jezik, ki je na voljo. Iz ang v nem spremenis s preprostim klikom. potem mas vse od menijev do helpa v nemscini. Lahko pa probas tudi kaksne bolj eksoticne recimo arabscino :)

drofa ::

A pozna še kdo kakšno drugo trgovino z računalniki (prenosniki) v Avstriji kot MediaMarkt in Vobis?

andrej ::

garfield ::

Sicer nevem ker notesnik te zanima, ampak
če že ima WIN so to OEM katere prodajalec (proizvajalec) prodaja skupej
in so Bundle (paket) kateri je tak kot je in
se lahko prodaja samo z novim računalnikom istega proizvajalca.
Če bi ti ga prodajalec prodal brez WIN bi bil
že v prekršku in bi ga BSA pohopsala.
Ti pa tud če te WIN prodaš posebaj si v prekršku in kupec kateri jih bo kupil. To je
politika M$ in je ne moreš spremenit.
Oni si celo tako predctavljajo da ko kupiš
produkt z novim rač. to ostane za zmeraj samo z tem računalnikom. Tebi ga sesuje strela do konca in ga boš vrgel stran, ampak tudi WIN moreš potem vreči stran, ne smeš jih dati na drug računalnik?????

pač Microsoft8-O

|GrEgOr| ::

v metriju majo včasih tudi kake angebote


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupovanje Windowsov v tujini

Oddelek: Operacijski sistemi
153152 (2708) first_line

Blodnje Slovenskih prodajalcev

Oddelek: Strojna oprema
252834 (2467) dzinks63
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916219 (7180) Seb4
»

Nakup v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
273315 (2204) djordjevic
»

Toshiba ali HP v MediaMarkt

Oddelek: Kaj kupiti
244244 (3807) berta

Več podobnih tem