» »

MS-dos usb flash boot disk

MS-dos usb flash boot disk

M@73Y ::

Lep pozdrav. kako naj jaz naredim, da se mi bo ob zagonu pc bootal iz usb ključka in da se bo naložil dos.Ni potrebno da mi zazna hard disk, potrebujem samo delovanje usb ključka v dosu. v biosu imam možnost usb boot. sm gledu po googlu in sm najdu dost stvari ampak SE NE ZNAJDEM. zato sprašujem tle. Prosim za nasvete.
..jump into psytrance tunnel..

Kekec ::

Poizkusi tukaj ali kar direkt na USB

Duhec ::

Naloži HP Drive Key Boot Utility. (45MB)
Štartaj programček hpdkbu.exe in pri izbirnem oknu ROLE izberi, da naj se USB key formatira in simulira kot floppy disk (A:), možnost imaš tudi kot hard disk z mapiranim diskom C:. Pripravi še zagonsko disketo npr. od Win98 in ko te vpraša v naslednjem koraku kje dobit image zagonskih (boot) fajlov, ki ga hočeš dodat USB ključku, izbereš iz A: . USB ključek je tako pripravljen za boot. V tem primeru se ti bo Win98 štartal in pristal boš v dos promptu kot A:
Če ga formatiraš kot floppy disk (A:) potem se ti ključek ne glede na velikost 'zmanjša' v klasično kapaciteto diskete t.j. 1,44MB.
Če želiš kasneje USB ključ zopet spravit v njegovo prvotno kapaciteto ga moraš najprvo formatirat z datotečnim sistemom FAT32. Tako si USB ključek ne zapomni več velikosti floppy kapacitete. ;)

Zorro ::

Tukaj je še en link z navodilo, navezuje pa se na post od Kekca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Portable Windows XP

Oddelek: Programska oprema
61612 (1319) darkolord
»

Računalniku se kolca

Oddelek: Programska oprema
8939 (850) #000000
»

Popolno brisanje file-u

Oddelek: Programska oprema
251417 (975) butec
»

podatki na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6817 (730) bluefish
»

Recovery console

Oddelek: Operacijski sistemi
241810 (1536) hruske

Več podobnih tem