» »

Potrebno gradivo Hlajenje naspolšno

Potrebno gradivo Hlajenje naspolšno

gregor_obi ::

Oj sem nov na foromu ,za temo pa nisem vedel kam bi jo dal ker ravno ne spada pod hlajenje procesorjev ampak bolj pod elektroniko. če pa je narobe pa prosim da se prestavi. Nekaj me zanima. Pripravljam neko gradivo pa me zanima kje bi se dalo čim več in čim bolj natančno izvedeti vse o tehnikah hlajenja-razlage, vse v zvezi z hlajenjem aktivnih elementov, zakaj kje kako..., raznih komponent(poudarek na Audio komponentah - tranzistorjih in pa audio ojačevlnikih). Upam da je dost jasno napisano, čene bom pa še dopisal.
Hvala in lp
Vsaka stran ali litertura (naslov knjige....) ali PDF sta zelo dobrodošla.

snow ::

Wikipedia ponavadi nudi dober začetek: http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_cooling.

Drugače pa je vir toplote električni tok in posledično moč, ki se troši (spreminja v temperaturo) na elementih.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

sid911 ::

1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

gregor_obi ::

Ok sm pogledal oba pa nekako še nisem našel vsega potrebnega. a še ima kdo kaj več gradiva, ampak s poudarkom na audio komponentah in hlajenje le teh, ker se zadeve malo razlikujejo.

Azrael ::

MALI Elektronika, proizvajalec hladilnih teles in pribora zanje. Oglej si njihove kataloge v pdf obliki. Mogoče boš našel kaj uporabnega.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 kompa = 1 komp

Oddelek: Strojna oprema
61139 (846) wrhowc
»

Računalniške igre

Oddelek: Igre
224791 (4117) atasmrk
»

Resnična resničnost!

Oddelek: Novice / RTV Slo
104473 (3130) peroksid
»

Canon predstavil prvi SED zaslon

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
404744 (3413) Nejc Pintar
»

vodilo (bus) - definicija

Oddelek: Strojna oprema
71768 (1693) Goldee

Več podobnih tem