» »

Ponoči so mi vdrli v PC-je.

Ponoči so mi vdrli v PC-je.

Lincolin ::

Zdravo!
Danes čez noč se mi je naredil res neprijeten problem. Namreč k meni doma so mi vdrli v PC preko VNC-ja (oddaljeni dostop). Pač imel sem nezavarovanga in tako je pričel v moj PC. To še ni vse od takrat naprej mi internet ni delal več na nobenem mrežnem adapterju, dokler nisem zamenjal router...do tukaj je vse OK. Ko pogledam za stanje na domačem serverju (seveda samo lokalnem), opazim da sem iz Windowsov oddjavljen in moram po tanovem upisati geslo kar prej ni bilo potrebno. Uporabniško ime je LocalUser gesla pa nevem. Imam pa Windowse XP.
Zanima me ali je sedaj z računalnikom vse zanič ga čaka samo še formatiranje in ponovna namestitev ali obstaja kakšen program, ki bi to geslo lahko nekako preskočil?
Gre se mi samo za podatke!

L.P. Grega

Klemenn ::

erd commander 2005

in funkcija locksmith :)

najbolj elegamtna rešitev :)

Lincolin ::

Ammm, zanima me ali imaš stem kaj izkušenj?

Ali se, ta CD ob zagonu vstavi v CD-ROM in ko pride do točke, kjer je potrebno vpisati geslo se ta CD zažene?

Klemenn ::

mam izkušnje, da...

to je ubistvu neke vrste mali-operacijski-sistem

bootaš s cdja in ti zažene v nekako podobno stvar kot so windowsi (meni, klik itd..)

imaš tam potem v nadzorni plošči tut LOCKSMITH kjer izbereš uporabnika in vpišeš novo geslo

:)

Lincolin ::

Se tega programa ne da dobiti brezplačno?

RedStar ::

Koliko vem ne. Potrebno ga je kupit. Druga možnost pa je "piratizacija".

OmegaBlue ::

Ali enakovredni programi za spreminjanje gesel, ki bazirajo na linuxu ..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

b ::

Natancneje, Offline NT Password & Registry Editor

Vir, kjer so se povezave do drugih podobnih programov.

Enkrat pa, ko sem pozabil geslo na enem racunalniku, na katerem zgornja stvar ni delovala (zaradi RAID kontrolerja, ki pod Linuxom ni bil podprt), sem uporabil loginrecovery.com ter placal cca. 5 jurjev (mudilo se mi je :), sicer pa ti po dolocenem casu pokaze geslo zastonj.

Lincolin ::

Hvala za vse povezave ter gradivo.
Sedaj se pa odpravljam brat ter testirat.

L.P. Grega:\

amigo_no1 ::

Jaz bi se vprašal , kje so dobili moj IP ?
Nisi imel nobene zaščite ?

ffka ::

heheh, ip je pa res težko dubit sm skenr za to zalavfaš napišeš rang pa ti napiše ipje k so brez gesla, drgač pa mal kle preber [odstranjen link Pravila]:D

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

ne vem če se ima smisel kaj dosti ukvarjat s tem, če ti hočejo ti bodo vdrli not, razen da ga odstraniš iz interneta.
edit: Slovnica

bzp ::

AngelOfDeath: ne vem če se ima smisel kaj dosti ukvarjat z zaklepanjem vrat doma, če ti hočejo ti bodo vdrli not, razen da se preselis 50m pod zemljo.

Nekej je ko te najde nakljucni scanner/script kiddie in ti v nezasciten racunalnik nastavi svoje geslo + spremeni nastavitve mreze. To se dogaja stalno in edino kar ostaja cudno je to, da se ljudje ne zavedajo oz. se nocejo zavedat tega ... povsem nekaj drugega in PRECEJ manj pogosto je da se nekdo resno spravi nadte.

krneki0001 ::

Jst imam pa eno vprašanje. V eni firmi bi rad poštimal VPN, pa imajo navaden 8 portni switch in nanj priklopljenih 5 računalnikov in internet(2 porta sta še frej). Iz interneta se ne da dostopat nikakor do nobenega od teh računalnikov. Sprobavali smo vse mogoče stvari pa ni šlo. Imajo pa 1 računalnik z win 2000, enega z XP in 3 z win98.
Na noben sistem se ni dalo prijavit ne z pc anywhere in ne z VNC. V winXP pa tudi z remote desktopom iz drugih winXP ne, pa so bila vsa dovoljenja in vsi IP-ji znani.

Potem smo uredili z direktno telefonsko linijo in 56k modemom, ker dugače ni šlo.

A ima kdo kako idejo, kako bi VPN poštimal preko switcha?

Klemenn ::

kam je switch priklopljen? v router?
vsak pc dobi svoj ip? ampak svoj zunanji ip, ne pa tale notranji dhcp recimo

BigWhale ::

Ce ti je nekdo vdrl v PCje? (v vse ali samo v enega? ;> ) Potem ti ostane samo se reformat. Ni kaj debatirat.

pirat ::

@BigWhale
Mislim, da bo reformat naredil.
Vendar ga pa najprej zanima, kako naj pride do gesla, ki mu ga je očitno 'heker' nastavil, saj želi rešiti določene dokument pred binarnimi nebesi.
Ko bodo dotični dokumenti na varnem (verjetno na kakšnem DVD) pa definitivno format in fresh install.

Paramedic ::

A ne bi šlo kar s kakim live linuxom zagnat računalnik, mountat ntfs particije in kopirat na dvdje ali na mrežo. Ali pa vzporedno inštalacijo windowsa. Ali pa disk v drug računalnik vtaknit. Itd.
End transmission.

amigo_no1 ::

Zakaj pa ne z WinPE ?

krneki0001 ::

Klemenn ne ni routerja, samo svitch in nanj priklopljenih 5 mašin in modem.

AngelOfDeath ::

@bzp

nad požarnimi zidovi sem obupal ko so mi sesuli 2 firewala - sicer sta še vedno aktivna ampak pravih ne moreta ustaviti žal

je pa res da je boljše če je vsaj minimalna zaščita - vsaj script kidije ustavlja :)
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TeamViewer nedosegljiv, vdor kljub pričevanjem uporabnikov zanikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5315162 (9390) Saul Goodman
»

Oddaljen dostop do računalnika (remote desktop)

Oddelek: Omrežja in internet
294647 (3931) lmorgh
»

gmail vdor

Oddelek: Pomoč in nasveti
223274 (2532) Mesar
»

SpyEye e-bančni trojanec na voljo za Androida

Oddelek: Novice / Varnost
3210414 (8922) SkipEU
»

Fedora in Red Hat strežniki kompromitirani! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
768891 (6434) MrStein

Več podobnih tem