» »

USB kjuč - hitrost branja in pisanja

USB kjuč - hitrost branja in pisanja

Alkoman ::

Pozdravljeni!

Zanima me, koliko ima praktično hitrost branja in pisanja kjuč od Corsaira Flash Voyager 1GB? Na spletnih straneh sicer piše da:
- hitrost branja: 19mb/sekundo (samo v navezi z USB 2.0)
- hitrost pisanja: 13mb/sekundo (samo v navezi z USB 2.0)

vendar pa meni pri datotekah z velikostjo cca. 10MB piše na ključ samo s 300kB/s.

Ali je to normalno? Sem klical na servis pa so rekli, da je to dobro. Nemogoče. Imam pa še enega in sicer Corsair 512MB, ki pa se do neke mere drži zgornjih hitrosti.

Ne vem, ali naj dam reklamacijo ali pustim vse skupaj. Ne vem, kako dolgo bi potem pisal podatke na ključ kapacitete 4GB, če gre vse zmeraj bolj počasi. To vprašanje sem postavil tudi serviserju, vendar odgovor mi ni bil najbolj jasen...:\ |O

Ali obstaja še kakšen program za merjenje hitrosti? Imam WinXP in USB 2.0.


lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

Fizikalko ::

300kB je slabo za 10MB datoteke. Za zelo majhne datoteke je to normalno, ne pa za 10MB. Po moje je nekaj narobe s ključom. Meni, npr, 4GB Patriot piše velike datoteke s povprečno 20MB/s, majne pa res pod 1MB/s.

Meriš pa s Total Commanderjem.

amigo_no1 ::

Lahko da ti AV program zavira ,tako da predleduje fajl
Total commander+ velik fajl (100 MB) (+štoparica za 100% natančnost).

Alkoman ::

Problem je v tem, da imam dva ključa, enega 512MB in drugega 1GB. Prvi zapiše 10 MB fajl v 1 sekundi, drugi pa v 30 sekundah. Ne vem, zakaj je ključ z 1GB tako počasen...

Aja, meril sem pa že prej s TotalComanderjem...
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

Fizikalko ::

Pač različna proizvajalca oz. druga kvaliteta. Jaz sem kupil Patriot s hitrostjo 200x, ki je od običajnega Patriota seveda precej hitrejši - in seveda krepko dražji. Tule sta oba modela različnih kapacitet.

mihapl ::

Zanima me hitrost USB ključa SanDisk Cruzer Crossfire 2 GB branje in pisanje.

frudi ::

ali imaš zadnjo verzijo Total Commanderja?
nekaj verzij nazaj je namreč imel hude probleme s hitrostjo pisanja na usb ključke (kar se je dalo odpravit, če si v nastavitvah za kopiranje vklopil compatibility mode).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

zile ::

Jest sem ugotovil, da večja kot je kapaciteta USB ključa, manjša je hitrost pisanja podatkov iz diska na USB ključ. Pri nekaterih modelih smešni nizka (ranga par dest kB/s).



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri USB ključek?

Oddelek: Kaj kupiti
225545 (5035) WyattEarp
»

Kateri hiter USB ključek 8 ali 16GB?

Oddelek: Kaj kupiti
428755 (5316) ||_^_||
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531387 (18300) Izi
»

Corsair Flash Voyager USB 2.0 Drive 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
232872 (2443) DejaVu

Več podobnih tem