» »

Portal = cena izdelave?

Portal = cena izdelave?

digitalcek ::

Za kolega, ki ima novo poslovno idejo (še eden!) vprašujem za vaše mnenje:

Kaj bi bila realna cena za portal, ki bi vseboval:
brezplačne in plačljive galerije fotografij, video posnetkov, avdio posnetkov, rubriko zanimivosti, del, imenovan zadnja novica (tekst, video, avdio ter foto), mailing listo, ter internetno trgovino z 30-40 artikli.

Portal bi moral nuditi možnost plačevanja s kreditnimi karticami, Moneto, ter žetoni, ter možnost, da naročnik sam administrira portal.
Gre za slovenski portal za slovenske uporabnike!

Se oproščam, če izrazoslovje ni najbolj strokovno...

photot ::

Kljub temu, da si navedel nekaj poglavitnih lastnosti aplikacije, je to še vseeno premalo (kot bi rekel: Želim avto - naj bo karavan, diesel, pa še airbage naj ima ;-)

Odvisno od "kvalitete" uporabljene programske opreme, svoje doda tudi grafično oblikovanje.

Nekdo bi za to računal 500k sit, nekdo pa 2 mio sit.

Rešitev katerega izmed teh ponudnikov izbrati je odvisna predvsem od naročnikovih potreb:
- Zagotavljanje polne fukcionalnosti vseh sklopov spletišča;
- robustnost programske opreme in zagotavljanje varne ter polno funkcionalne programske platforme (v primeru, da izvajalec skrbi za instalacijo aplikacije na strežniku; iizvajanje varnostnega kopiranja ...);
- enostavnost morebitne kasnejše funkcionalne in vsebinske širitve spletišča (tudi enostavnost grafične prenove);
- enostavnost in hkrati velika učinkovitost pri uporabi administracijskega vmesnika;
- možnosti izvoza podatkov, izdelava poročil o prometu, obisku.....
- možnost nudenja tehnične podpore s strani izvajalca (odzivni čas, cena tehničnega vzdrževanja)
- ali cena vključuje začetno usposabljanje urednikov/administratorjev
- ali je zahtevana popolna tehnična dokumentacija, uporabniška navodila
- itn itn še par alinej.

Vse to je potrebno že na samem začetku dobro premisliti in vse nejasnosti odpraviti - v nasprotnem primeru, se lahko pojavijo nemajhni skriti stroški.

Moja 2 tolarja,
Tadej

Vice ::

Portal bi moral nuditi možnost plačevanja s kreditnimi karticami, Moneto, ter žetoni, ter možnost, da naročnik sam administrira portal.

Pod 1mil. ne računaj + stroški certifikata...

p.s. prej pod 2mil ne 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

[X] ::

Pozdravljen,

kot prvo se pozanimaj kdo bo njihov posrednik za plačilo z debetnimi kartica. Razlog za to je preprost: sistemi posameznih bank zelo variirajo, kar pomeni da za navezave na en sistem lahko porabis 10 ur, za nek drug pa 50, ne pozabi stranke povprašat za katere plačilne kartice so zainteresirani (da se ti ne bo zgodilo, da urediš navezavo npr. samo za mastercard).

Še en nasvet: pri e-poslovanju boš potreboval veljaven certifikat. Če deluješ tukaj kot posrednik (t.j. kupiš certifikat in ga namestiš), se da prav tako nekaj zaslužiti (dobro premisli na katero domeno ga navežeš, kasnejše transferiranje na drugo stane...).

Vice ti je pa tako ali tako že zadevo glede cene lepo razjasnil, tudi Tadej ti je zlo nazorno opisal zadevo, daj še kak zahtevek podpisat raje preden se lotiš zadeve.

Sprogramirati zadevo sploh ni problem, zasnovati svojo idejo pravilno pa je lahko zlo zahtevno. Ne vem koliko sem ti lahko kaj pomagal, vendar sem danes začutil potrebo po enem postu :)

Pa še dam jaz en kovanec na kupček.

lp!
Nikol ga ni dovol, piva...

Gorky ::

Težko je kar rečt ceno. Za ceno tako obsežnega projekta si moraš pač okvirno izračunat ure z variacijo zravn. Potem pa si pač postavi predpostavko na uro.

lp,
Gorky
Jutri pa je že nov dan.

digitalcek ::

Hvala vsem, ki ste si vzeli čas in zadevo komentirali!

Dinarčki se počasi nabirajo...

Če je med vami za ta projekt kakšen resen ponudnik oz. interesent, mogoče s kakšnimi referencami, bi se lahko pogovarjali o ceni med 800.000 - 1.5000.000 (glede na zahtevnost projekta, kot ste sami napisali).
Lahko kar na mail: digitalcek (at) email.si.

Pozdrav!

GoGy ::

digitalcek, morda še ena opazka, ki je omembe vredna..

Redkost je, da se pri tem kar si omenil, tudi konča... ponavadi se stvari dodelujejo in posodabljajo zaradi najrazličnejših razlogov (optimizacija, hitrost delovanja, sodobnejša grafična podoba, morda samo sprememba grafične podobe, potrebe po spremembah, nove ideje, nove funkcionalnosti in še zaradi XYZ drugih razlogov). To seveda pomeni, da se pokaže potreba po novih izdatkih.

Vedeti je potrebno (glede na to da gre za online plačila), da mora biti maksimalno poskrbljeno za varnost varovanja podatkov (naj spomnim, da govorimo o karticah, kjer se je dogajalo že marsikaj).

Ti si sicer povedal koliko si pripravljen odšteti, kar je normalno... ampak ne vem če bo nekdo, ki se bo spravil delati zadeve, naredil to tudi dobro.

Predlagam ti, da za tako stvar poiščeš nekaj podjetij, pošlješ povpraševanje s čimbolj natančnim opisom (sestavljaj si to v glavi nekaj dni in piši na papir ter potem naredi en povzetek vsega kar se spomniš in kar imaš zapisano) predstaviš tvoje želje in potrebe.

Tisti ta boljši te bodo sigurno še kaj vprašali (zakaj to rabiš, zakaj v tolikšnem obsegu, itd...), ker ti bodo morda hoteli svetovati in ti predlagati kaj lažjega, cenejšega in morda celo boljšega... ali pa pač samo eno od naštetega. Stvar tistih, ki to delajo, ni samo v tem da ti naredijo in računajo. Pravi ljudje se bodo tega lotili na nekoliko drugačen način 8-)

Upam, da boš svoj problem rešil na čim manj boleč in čim lažji način :)
<a href="http://www.dekodiraj.mobi">Odklep Nokia</a>
<a href="http://www.stolen-phone.com">Ukradeni telefoni</a>

digitalcek ::

Hvala tudi tebi za koristno mnenje in napotke.

Problem je predvsem v tem, da to delamo prvič. Pa ne, da ne bi vedeli, kaj hočemo, vendar je še kup vprašanj in dilem, ki se bodo še odprla.

Na srečo smo pogledali kopico primerljivih portalov in lahko s primeri pokažemo, kako bi želel imeti sami.

Glede kartic pa smo precej skeptični. Kogar vprašamo, pravi, da se večina boji zlorabe in posledično izpraznitve računa, da ljudje zelo neradi plačujejo po internetu s karticami.

Tudi meni je pred meseci, ko sem se registriral na e-bay, 14 dni po registarciji in prvem nakupu prišel e-mail, naj še enkrat pošljem številko kartice. Kolega mi je rekel, naj nikar tega ne naredim. In transakcije po e-bayu ves čas tečejo brez problema. Kdo je torej še enkrat zahteval številko kartice? Ebay zagotovo ne... Je pa bil na e-mailu znak ebaya...

Zato smo mnenja, naj bi se članski del plačeval le z Moneto in žetoni.

LP vsem, ki to berejo!

GoGy ::

Problem je predvsem v tem, da to delamo prvič. Pa ne, da ne bi vedeli, kaj hočemo, vendar je še kup vprašanj in dilem, ki se bodo še odprla.

Ravno to je tisto o čemer govorim, čeprav še tako izkušeni vedno najdejo še kakšno zadevo za zraven.
Jaz osebno se ne lotim dajat številke računa mojih kartic nikjer na spletu, čeprav na računu ni nekega velikega imetja.

Kar se tiče ebay-a sem tudi sam to doživljal... pa ponovna aktivacija uporabniškega računa (vpiši upor. ime in geslo, da bi tvoj račun obstal), in podobno...

Tudi sam sem ti želel predlagat Moneto in žetone... ker glede na to, da je to slovenski trg, morda ne boš niti rabil drugih plačilnih sredstev.

Vi se vsekakor odločite sami kako in kaj ;)
<a href="http://www.dekodiraj.mobi">Odklep Nokia</a>
<a href="http://www.stolen-phone.com">Ukradeni telefoni</a>

gregy ::

Kartice morate sprejemati preko neta ... lepo na secure server pa je .. naši kupci (velika večina iz Slovenije) jih pridno uporabljajo ...

tisti, ki do danes ne zaupa kartice na netu je ne bo nikoli .. tisti tudi monete ne bo ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

digitalcek ::

Probelm je v tem, da ti lahko kreditno zelo spraznijo (jaz imam limit 70.000, nekateri drugi precej več.
Pri Moneti pa je limit 1000 Sit, če se ne dogovoriš drugače....

gregy ::

napačno razmišljaš .. potemtakem raje ne imejte trgovine .. mariskaj ti lahko "ukradejo" ... malo več zaupanja boste morali imeti!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljanska urbana, plačevanje s kartico

Oddelek: Loža
142766 (2542) metalc
»

Mobitel Moneta - Naročnina za uporabnike

Oddelek: Mobilne tehnologije
4017770 (15812) stb
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24350190 (47037) Ziga Dolhar
»

Katera spletna trgovina ima moneto, VISO ipd

Oddelek: Izdelava spletišč
153705 (3267) JercSI
»

zen-cart: slovenski prevod / moneta

Oddelek: Izdelava spletišč
143814 (3264) mrezna

Več podobnih tem