» »

analogni modem na win xp/2000 sistemu

analogni modem na win xp/2000 sistemu

DaMastermind ::

imam precej neobičajne težave pri povezavi z modemom na win xp sp2. modemska diagnostika namreč deluje v redu, kliče, vendar pa se preprosto ne poveže z oddaljenim računalnikom (napaka 678). in to na dveh različnih računalnikih (p3 700 in amd1200), na dveh različnih telefonskih linijah, več različnih modemov (rockwell, motorola, 3com/usr, netodragon), na 700-ki so inštalirani win 2000, na 1200 pa win xp sp2, s povezavo pri dveh različnih ponudnikih (volja in siol).

Analognega modema sicer nisem videl že ene 6 let, tako da se mogoče česa ne spomnim ali pa so kaj spremenili, vendar sem že popolnoma brez idej. Poskusil sem:

- preko telefona sam poklicati na oddaljen računalnik (se odziva)
- zamenjava kabla
- winsock repair
- reinštalacija modema, zamenjava driverjev, zamenjava modema
- wait for dialtone je odkljukan
- probal prijavo v domeno
- vse kombinacije prijave
- izklop požarnega zidu
- skeniral za viruse in spyware
- procedure, opisane na ms support straneh v primeru napake 678
- reinštal protokolov (tcp/ip)
- spremenil com port, nastavitve kontrole, pretoka, UART predpomnilnika in podobno
- in verjetno vsaj še 50 drugih stvari...

Edina stvar, na kateri še sumim je, da kakšen service, ki je zato potreben, ne dela. Aha, pa še to. V modemovem dnevniku pri inicializaciji javlja, da je DRS nizek in da naj preverim, če je modem vklopljen. Pojma nimam, kaj to pomeni, ker so vsi modemi interni. Isti računalnik se je, ko je bil na njem inštaliran win 98/me sistem (ne spomnim se več, kateri) povezal na net brez problema.

In ja, pogledal sem, če je telefonski kabel pravilno vklopljen :)

Vnaprej hvala za pomoč

Spajky ::

wait for dialtone je odkljukan !! NE SME bit odkljukan = prazen! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DaMastermind ::

če ni odkljukan, sploh ne zavrti cifer. ali si mislil, naj v dodatnih parametrih nastavim X3, kot v starih dobrih časih??

Duhec ::

Wait for dialtone (čakanje na znak centrale) NE sme bit odkljukan !
ATX3 ti samo spremeni v pulzno namesto tonsko vrtenje cifer.
Na tvojem mestu bi v nastavitvah modema, zavihek ''Dodatno'', pod ''Spremeni privzete možnosti'', podaljšal številko iz 60 na 120s pri "Prekliči klic, če zveza ni vzpostavljena ..."
Povečaj glasnost zvočnika na max.

Tel.kabel mora biti priklopljen na modemu v vtičnico za Line in ne za Tel. ali slušalko. OK, saj to gotov nisi falil, če si že sprobal cca. 50 možnosti ampak samo tak info.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tezava modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5901 (852) Rok Balboa
»

Težava s povezavo na net

Oddelek: Pomoč in nasveti
5756 (647) T(he) Boss
»

Win2000 in moj zagaman modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6887 (792) cahahopie
»

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121725 (1532) miranpozar
»

Modem ne dela!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81643 (1526) KamikazA

Več podobnih tem