» »

Grozen touchpad problem na prenosniku - ne vem več kaj!

Grozen touchpad problem na prenosniku - ne vem več kaj!

Percusso ::

Zdravo vsem!

Gledal sem že naokrog pa nisem našel, kako to rešiti:

touchpad na prenosniku mi pribl. vsakih 15-30 min neha delati - kar zablokira. To pomeni, da če nimam ravno miške priklopljene, v tem času takorekoč ne morem početi drugega kot čakati.

Gre seveda za synaptics touchpad: instaliral sem tudi nove driverje od proizvajalca, pa ni pomagalo.
Zna se tudi zgoditi, da sicer kazalec-kurzor gre premikati, ampak ne delajo dodatne funkcije (page scroll itn.) in ni mogoče priti do nastavitev za touchpad oz. miško - "run as dll" zablokira.

Po par minutah (pribl. 2 min) ponavadi spet dela normalno.

Ampak to ni normalno! ;(

Prenosnik je Toshiba A100 - drugač več ali manj dela ok. Razen baterije, ki jo še moram nesti menjati. :|

Hvala za pomoč!

Percusso ::

Ne verjamem, da bi to lahko bilo povezano, pa bom vseeno dodal:

Za preklop med miško in touchpadom moram spremeniti občutljivost za premik - za to sem si naredil bližnjico. Kaj bi res lahko slabo vplivalo to, da vsake toliko spremenim nastavitev občutljivosti za premikanje kurzorja? :|

BTW: ne morem verjeti, kako da ne morejo narediti tako, da bi ta občutljivost bila različna za touchpad in za miško!! (miška je logitech mx510)

Res me jezi tole! ;(( ;((

zlobcek ::

Pri teh touch padih vedno piše nek ps/2 priključek.

Verjetno je tudi na matično od notebooka priklopljen z nekim kabelčkom. Kaj pa če im tisti slab stik? pa da se vsake toliko časa čisto malo izgubi stik, toliko da kišta zajoka zaradi driverjev... oz. da vse nastavitve na stock...

Percusso ::

Ma mislim da težko, zelo težko da bi to lahko bilo.
Ampak hvala za idejo! :)

Vidim, da so res težke zadeve to... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Percusso ()

Šimpanz ::

Skoraj sigurno je kriv slab stik med touchpadom in mbd. Iztakni kabel go malo podrgni in spet vstavi noter.

Percusso ::

Po posodobitvi gonilnikov mi premikanje kazalca v teh primerih sedaj deluje (vsaj zaenkrat), čeprav ni prave hitrosti premikanja - ne delujejo pa druge funkcije!

Dvomim, da bodo na servisu kaj vedeli o tem, bom pa še to vprašal in poročal, če bo uspešno.

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zapušča glavni dizajner (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5912376 (8955) c3p0
»

Lenovo thinkpad t440s touchpad ne deluje v WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191646 (1363) nsa_ag3nt
»

Kurzor mi preskakuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111142 (960) Eilinel
»

disable/delete_drivers touchpad laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
19959 (762) Alen T 1978
»

Tipkovnica na prenosniku ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
126315 (5278) kim33

Več podobnih tem