» »

Amisev modem Thomson 780i WL in brezžična povezava ali žična povezava

Amisev modem Thomson 780i WL in brezžična povezava ali žična povezava

bojchi74 ::

Pred kratkim sem dobil AmisDSL z brezžičnim modemom Thomson 780i WL. Ker imam 2 računalnika bi rad oba povezal na modem. Kolega mi je posodil Pci Wireless LAN kartico in sedaj bi rad sprobal kako deluje brezžična povezava med modemom in računalnikom. Naložil sem gonilnike za Pci Wireless LAN kartico in program Unitily sedaj me zanima kaj moram nastavit da bo ta povezava delovala. Spodaj desno pri uri so prikazani kvadratki, ki kažejo moč povezave. Če jih klikneš z miško napiše ni povezave. Kaj moraš pravzaprav nastaviti pri brezžični povezavi, da deluje. Nikoli se še nisem ukvarjal z routerjem ali modemom z možnostjo priklopom več računalnikov. Če bi oba računalnika povezal preko kabla na modem, kako je potem z dostopom z enega na drug računalnik. Vem kako to gre pri križnem kablu in vezavi prvi računalnik-drugi računalnik-modem.

amigo_no1 ::

wifi router je pač router , principi so enaki pri vseh routerjih
Kako imaš nastavljeno varnost na routerju? Tu tiči odgovor na tvoje vprašanje.

S kablom ja wireless pa ne

Mobidick ::

A imaš wireless vklopljen na modemu? Vklopiš ga z okroglo tipko na sprednji strani (drži nekaj sekund) ali pa v njegovih nastavitvah. Vklopit se ti mora lučka WLAN. Potem bo verjetno šlo dalje.
The future is digital!

amigo_no1 ::

Odpri windows explorer (ali pa kateri koli drug grafični web browser)
naslov:
192.168.1.254

če ne prime , potem boš moral ročno vpisati IP naslov za router:

control panel/network connections/lan povezava -> properties / zavitek General -> Internet protocol TCP/IP -> properties
ip address: 192.168.1.10
subnet: 255.255.255.1
default gateway: 192.168.1.254

Greš v Home Network -> Wlan -> zavitek Configure -> in obkljukaš Interface Enabled

bojchi74 ::

Na računalniku z lan kartico sem na novo naložil gonilnik in program za wireless kartico, tako da imam sedaj signal. Sedaj je problem v modemu, ker ko hočem naložit programe, ki sem jih dobil zraven modema zahteva geslo. V navodilih je samo tovarniško geslo, ki pa ne prime. Na modemu sveti rdeča luč za WLAN.

amigo_no1 ::

Sedaj je problem v modemu, ker ko hočem naložit programe, ki sem jih dobil zraven modema zahteva geslo
WTF kakšne programe bi ti nalagal na router ?

Je tvoj ISP Amis ?

Jaz imam med drugim tudi ta modem in priloženega cdja nisem niti pogledal.

Wireless kartico montiraj na drug računalnik (ne na tisti, ki je povezan z routerjem preko normalne mrežne kartice (s cat5 kablom) )


in še enkrat preberi moje zadnje sporočilo , kajti tebi še osnove niso jasne ...

bojchi74 ::

Kaj se tiče brezžičnih povezav, routerjev in vse, kar je okoli tega res nimam pojma, ker prvič delam takšno povezavo in se nikoli nisem zanimal kaj prida o tem.

amigo_no1 ::

Dobi nekoga ki ima pojma o lanih.
(Podkupi ga z gajbo pira :) .)

BojanInt ::

V mojih navodilih ni tovarniškega gesla, verjetno imajo vsi istega, ga lahko napišeš ?

lp,Bojan

amigo_no1 ::

Tovarniško geslo za omenjeni modem je Administrator (password je prazen) , vendar gre v primeru , ko je ISP Amis za njihovo custom build verzijo firmwarea (s pravtako custom up imenom za Administratorja / passwordom , tako da lahko delaš samo kot "user" (tudi reset routerja ne pomaga) ali pa ga shekaš (btw: tudi modemi drugih ISPjev si zaklenjeni (Volja) ) in tako dobiš admin pravice

http://www.speedtouchforum.de/index.php


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave - internet

Oddelek: Omrežja in internet
301442 (1180) megy
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375176 (4680) BorutK-73
»

Ne morem dostopati do routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
193686 (3377) koli99
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184496 (3162) barocco
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816033 (9606) d4vid

Več podobnih tem