» »

SD kartica. Vecja ali hitrejsa?

SD kartica. Vecja ali hitrejsa?

bozicek ::

Digitalni fotoaparat...
Do sedaj sem imel Pentax Optio S4i, kateri je imel 256 kartico. In po pravici povedano vecje niti nisem pogresal.

Sedaj sem dobil Nikon Coolpix 5200 in je brez kartice. Tu je moj problem. Kaj kupiti?
Cena 512 SD Ultra je recimo 7k. Toliko pa stane tudi 1GB navadna.
Kaj bi se bolj splacalo? Ali je Ultra toliko bolj da bi se splacalo vzeti manjo a hitrejso? Fotkic podpira 640*480, 30fps filme. Bi zato bolje bilo vzeti hitrejso, ali bolje kapaciteto a pocasnejso?

PS: Kako je z hitrostmi? Vidim da so navadne, potem je 150*, Ultra, Ultra 2+, Ultra 3 itd...
Kaj vzeti
Darila letos samo za poredne

Furbo ::

Vzames na recimo enaa Memory Solutions Secure Digital 4GB Hyper Speed 133x pa je velika in poceni, slabih 19k. Ali pa pol manjsa kapaciteta za pol cene.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M-XXXX ::

Jaz bi imel raje vecjo...

Calligula ::

Kolega na bolhi poisci trgovine kjer dobis 1 giga SD kartice ze po 5.000 SIT in 2 giga po manj kot 10.000 SIT.
Hitrosti ne glej ker po mojih izkusnjah nobena ni vec prepocasna.

Šimpanz ::

Jaz sem kupil hitro 1 GB kartico, pa ne čutim nekih razlik med njo in navadno 256Mb kartico, tako da bi jaz najbrž vzel večjo. Po moje rabijo hitre kartice samo fotoaparati ki delajo več npr 5-10 slik na sekudno, medtem ko je za navadno slikanje navadna kartica ok.

Calligula ::

Tudi za video z 24-30 FPS so "pocasnejse" po mojih izkusnjah ze dovolj.

icecube ::

naj samo pripomnim, da pri mojem ixus 40, potrebujem hitrejso kartico, ce hocem snemat filmcke z "neomejenim" casom. V nasprotnem primeru, lahko zajamem le 30 sekund.

Calligula ::

Ce lahko snema video z 24-30 frami 30 sekund pol lahko tud neomejeno. Ne vem v cem bi bila fora drugace. Ce ne bi mogel ne bi mogel niti tistih 30 sekund polnega videa zajemat.

bozicek ::

Mogoce mu pa bufferja zmanjka

V glavnem, vecjo pravite. OK
Darila letos samo za poredne

icecube ::

pomoje na pocasno kartico ne more zapisati tako velike kolicine podatkov naenkrat. Povem pac kako je. S tega razloga sem tudi potem vzel ta hitro kartico.

icecube ::

aja, se to: trenutno se ti splaca vzeti 2GB SD kartico (je ta hitra 133x speed) na enaa.com, kjer te pride slabih 10 tisocakov.

bozicek ::

Tnx za podatek
Darila letos samo za poredne

antonija ::

Na rocnih "skjocarjih" se hitrost kartice ne bo poznala... Razlika bi bila ce bi imel nek DSLR ki se mu dokaj hitro zafila buffer in ga je treba hitro spraznit na kartico, ko delas serije posnetkov al pa bracketas. Za tvoje potrebe bi pa jaz vzel vecjo in pocasnejso kartico.
Lahko pa vzames tudi vde manjsi in pocasnejsi, ker ce se vmes kaj (na kartici) pokvari, bos zgubil samo polovico fotk namesto vseh...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236179 (11235) LuIK
»

MICRO SD kartica - katera je najhitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
325963 (4755) Pithlit
»

SDHC kartica za Canon SX10is

Oddelek: Pomoč in nasveti
62615 (2562) NavadniNimda
»

Hitrosti SD kartic

Oddelek: Kaj kupiti
61528 (1396) Dark Angel
»

Transcedent 1Gb 45X ali SanDisk 512Mb ultra II ?

Oddelek: Kaj kupiti
131461 (1301) percimir

Več podobnih tem