» »

Hitrosti SD kartic

Hitrosti SD kartic

Dark Angel ::

Zanimajo me razlike v hitrostih SD kartic za vsakdanjo uporabo v fotoaparatu ala Cannonov S2 in njemu podobnimi.

Predvsem me zanima razlika med npr. Sandisk SD 1GB, Sandisk SD 512 Ultra II in Viking SD 512 mg High Speed. (te imajo v paketih z S2)

Edino za Sandisk Ultra II sem našel da ima hitrost pisanja/branja 9/10 MB/s.

Cena za Viking HS in Sandisk Ultra (512 mb oba) je enaka, Sandisk 1GB (brez ultra) je pa samo 5k dražja.

Se izplača vzeti 1GB počasnejši ali 512 mb hitrejšo kartico? So kakšne razlike med Vikingom in Sandiskom? Slikati ne rabim 10 slik/s, ne da se mi pa tudi čakati 2s da bi shranil sliko...

Hvala in LP

Caligula ::

Kolikor sem jaz spremljal v praksi ni absolutno nobene razlike, ki bi jo ti opazil. Pa testi so vse na glavo postavli enrkat-kao najhitrejse kartice to sploh niso bile ipd.

Na to bi se oziral le, ce bi morda kupoval kak video snemalnik, ki bi na spodobni resoluciji snemal z 25 frami na sekundo ali vec...

Tugo ::

sej S2 snema na 640x480 pri 30 frejmih na sekundo.
Navadna Sandiskova kartica naj bi imela 10x hitrost (1x = 150kB/s).
Ultra II je 60x/66x (9M/10M).
High speed je treba pa pogledat za vsakega proizvajalca posebej. ein imajo 40x oz 45x, spet drugi 80x. Če ne boš snemal filma s 30 frejmi pri max resoluciji, potem je 1g boljša izbira, ker očitno želiš več prostora. imej v mislih tudi to, da moraš prenesti potem vse te slike na PC in ker imaš počasnejšo kartico, bo trajalo več časa. pa če pogledava najbolj zanič prenos 10x, ki pomeni cca 1.5MB/s (upam, da imaš USB 2.0, ker drugače boš imel največ 1MB/s).
1G / 1.5M = cca 670 sekund = cca dobrih 11 minut. Ampak jo moraš prej res celo napolnit ;)
Drugače pa ima fotr tako Sandiskovo 1G kartico in sm zadnjič kopiral na PC s cca 4MB/s, tko da mi ni glih jasno glede tega. Možno je edin, da piše na njo s samo 10x, bere pa z več. Pri 4M/s branju dobiš 1G dol v cca 4 minutah.
Sej bi ti povedu kako zgleda hitr prenos s Sandisk Extreme III (133x = 20M/s) pa morm še reader kupt :P

lp, T.

Caligula ::

Sej mene bi skbrelo sami za video pa se to gres z fotoaparatom v stacuno in probas. Sicer mas pa tudi 8dnevni rok, ce slucajno nebi prav izbral.
Bi pa najprej vzel najcenejso, ker bo verjetno povsem dovolj.

Tugo ::

za 640x480@30fps ne bo zadosti. zgubljaš vmesne frejme. kolk pogosto je odvisno od kartice.
640x480@15fps je vsaka dobra.

lp, T.

Caligula ::

Ma to tako na pamet nebi govoril. Probas pa je. Saj lahko v trgovini probas. Pa tudi vrnes, ce kaj ni vredu in vzames hitrejso.

Dark Angel ::

Hvala za nasvete. Sem se odločil za S2 z 512mb UltraII :)
Če že kdaj snemam kakšen filmček da bo vsaj solidno pol za pogledat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236168 (11224) LuIK
»

SDHC kartica za Canon SX10is

Oddelek: Pomoč in nasveti
62615 (2562) NavadniNimda
»

CF: Lexar vs. San Disk

Oddelek: Kaj kupiti
61792 (1683) OnTheMic
»

Transcedent 1Gb 45X ali SanDisk 512Mb ultra II ?

Oddelek: Kaj kupiti
131460 (1300) percimir
»

Katero spominska kartico "Compact Flash" kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
141412 (1245) Slowenc

Več podobnih tem