» »

MICRO SD kartica - katera je najhitrejša ?

MICRO SD kartica - katera je najhitrejša ?

ptg ::

Pozdravljeni,

za malo kamero kupujem MICRO SD kartico 2 ali 4 Gb.
Mnenja-izkušnje, katera najhitreje zapisuje dobrodošla.

LP

Ptg

KoMar- ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

ptg ::

Ja, hvala, poznam.

Bolj me zanimajo konkretne izkušnje uporabnikov.
Uporaba za malo kamerco v obesku za ključe.
Snema 30 FPS v AVI formatu.
Izbira kartic je zelo pestra, kot povsod v reklamah pa tudi tu lahko navedejo class 6 pa je ena druga s class 4 hitrejša in seveda, cenejša.

Mnenja uporabnikov me zanimajo.

LP
Ptg

KoMar- ::

?

Poglej 2. link v mojem zgornjem postu.

hojnikb ::

Z kakim SanDiskom pomoje nimaš kej zgrešit.
#brezpodpisa

ptg ::

KoMar hvala za trud.
Zakaj sprašujem po konkretnih izkušnjah?
Primer iz tega testa:
VERBATIM class 4 hitrost zapisa 6515......
SAN DISK class 2 hitrost zapisa 13288.....
Reklamirana višja klasa ne pomeni, da je to v resnici hitra kartica.
Naša ponudba v slo štacunah je pestra ampak so oznake v spletnih predstavitvah skope in je loterija zadet kartico, ki je navedena v tem testu.
Edino okoli hodit pa po škatlicah gledat konkretne oznake.
To pa ni vredno...
Sicer je pa ta test referenčen, ker ima zares veliko kartic stestiranih.

LP

Pyr0Beast ::

Greš v trgovino in vzameš laptopa s seboj in stestiraš.

S karticami pa je včasih tako.

Ene so hitre, druge počasne.

Od hitrih imaš take, ki so hitre pri branju vendar počasne v pisanju. Za fotoaparat rabiš kartico ki zmore pisati čim hitreje glede na ceno.

Pri datotekah pa se tudi nekatere hitre kartice lomijo. Če jih je več hitrost prenosa pade na ~1kB /s.

In obstajajo ene, ki so hitre a max hitrost dosežejo samo na koncu, pri tistih zadnjih 50MB.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klinker ::

Da malo obudim temo...
Rabim eno 8GB kartico za mojga GalaxyAce. Nekako sklepam da bi blo za tel. dobro imet kartico ki je predvsem hitra v branju, glede na to da so aplikacije namescene tudi na kartici, al se motim.
V glavnem bi rabu kako priporocilo kaj vzet, ker teh kartic je malo morje po trgovinah, za zdaj sem gledal te dve...

SDHC Kingston Micro 8GB C10 (SDC10/8GB)
SDHC Transcend Micro 8GB (TS8GUSDC6)

Brias ::

vzami kingstona class 10... cene class 10 so sedaj ZELO ZELO ZELO bolj dostopne kakor par mesecev nazaj... se splaca dati tiste 4-5 eur vec, verjami,,,


lp

FiDeK ::

Za isto ceno kot je ta Kingston sem dobil pred mesecem eno class 6 kartico, očitno cene res padajo.

ptg ::

Kingston.
Pa potem jo pobenčaj in pošlji rezultat.

kixs ::

Ko boste testirali pisanje na kartice, je navadno prvi test, ko je kartica se cisto nova, veliko hitrejsi. Zato naredite par testov, da bo vrednost realna. Pri branju pa navadno ni razlik.

Tudi ni res, kar je prej napisano, da je na koncu hitrejsa. Flash spomini imajo naceloma cisto enak prenos od zacetka do konca. Razlike oz. variiranje prenosa se lahko pojavi zaradi slabih sektorjev, delovanja kontrolerja in razlicni stopnji zapisov na dolocenih sektorjih. In tudi glede tehnologije flasha (MLC, SLC).

lp

Pyr0Beast ::

Tudi ni res, kar je prej napisano, da je na koncu hitrejsa

Lej. Zadevo sem sam stestiral, zato vem, za kaj se gre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Pokazi screenshot testa.

denabiker ::

Vprašal bi katerim znamkam gre zaupat glede napisanega? Najdel sem na forumih, da kar pljuvajo po nekaterih, ker zavajajo kupce itd.

bajsibajsi ::

Tisto ki jo dobis ceneje in ni treba, da je ravno Sony ali Samsung. Ce jo kupujes zgolj za telefon, je v vecini primerov povsem zadosti class 4. Vsaj tja pri fotkicih do 5 mega pixlov.

Jaz sem dal za svojo 16GB 11 evrov. :)

Pithlit ::

bajsibajsi je izjavil:

Ce jo kupujes zgolj za telefon, je v vecini primerov povsem zadosti class 4.

+1

Pa glede na to da se jih dobi (8GB) že za dobrih 5EUR... đabe.
Life is as complicated as we make it...

bajsibajsi ::

Za dobrih 5 evrov bos pri nas tezko dobila 8GB MicroSDHC. Vecino 4GB stanejo od 5 evrov naprej, medtem ko je vecina 8GB med 6 in 10 evri. 16GB pri nas najcenejse in z malo srece za 14, pa komot tja do 30 evrov in vec, obicajno jih je najvec v rangu 25 evrov. Seveda je mozno ob pravem casu najti kaksno akcijo, kjer so cene nizje se za kak evro.

Jaz sem svojo 16GB kupil v Aziji za drobiz (dobrih 8 funtov); kar je bil super nakup.^^

k4vz0024 ::

Koliko pa je razlike med class 4 in 10? Je to sploh objektiven podatek, ali je od proizvajalca do proizvajalca različen?

wade ::

Kolikor vem, class 10 zagotavlja hitrjši prenos podatkov, se pravi minimum 10MB na sekundo, class 4 pa minimum 4MB na sekundo. Vendar naj bi to veljalo le za večje fajle. Random dostope naj bi imela class 4 hitrejše, kar pomeni, da je boljša za mobitele, vsaj če jo uporabljaš za programe in ne glasbo, filme,...

Torej tudi sam iščem katera bi bila najhitrejša ravno za mobitel, ki nima dovolj prostora za programe in je zato najpomembnejši čim višji random dostop. SanDisk 4GB? Kaj drugega, se je kdo mogoče že poglabljal v to?

k4vz0024 ::

So še hitrejše od class 10? Mislim predvsem za SDHC. Če fotkič zmore 8 fotk/s, je klass 10 komej dovolj hitra?

Pithlit ::

bajsibajsi je izjavil:

Za dobrih 5 evrov bos pri nas tezko dobila 8GB MicroSDHC.

Res je. Zato pa jaz pri nas elektronike skorajda ne kupujem več (razen če rabim še isti dan).

Glede class-ov je pa tko... zagotavljajo ti (kao) minimalno hitrost prenosa. Maksimalno pa ni neke omejitve. Tako imaš kartice ki (po deklaraciji) zmorejo baje 30MB/s (sandisk mobile ultra sdxc 64GB class 10 ali pa sdhc 32GB class 6).
Life is as complicated as we make it...

k4vz0024 ::

Mimogrede, je potrebno za sdxc imeti drug čitalec kartic, kot za SDHC?

bajsibajsi ::

SDXC naprava in njen kontroler mora naceloma operirati z vsemi SD karticami, ni pa nujno da v vseh primerih SDHC podpira SDXC. Ali pa ne nudi polne podpore za ustrezen datotecni sistem, npr. SDXC najverjetneje skoraj mora biti v exFAT, medtem ko npr. naprava al pa OS (ki ni nujno vedno Windows, sploh pri oblikovalcih in fotografih) mogoce podpira zgolj FAT32. In glede na to, da je point zadnjih verzij SDXC ravno v veliki kapaciteti (npr. 64GB), ze skoraj rabis datotecni sistem, ki podpira prenos vecjih fajlov (4GB+). Lahko pa podpira, vendar v starejsem in pocasnejsem HC standardu...itd itd.

denabiker ::

ravno o tem so se eni fantje pogovarjali, kupili so kartice class 10 in so jih testiral. Ene par je bilo poden (zavajanje kupcev, class 10 bla bla), večina pa OK.

Potreboval bi še za fotič novo kartico, pa bi potreboval hitro kartico. Gledal sem Secure Digital (SDHC) kartica SanDisk Extreme HD 8GB (30 MB/s, Class 10). A naj verjamem tem podatkom? 30MB/s???

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Če kartica ni pofejkana lahko verjameš dvem podatkom (oba deklarirana):
1. minimalna hitrost prenosa je 10MB/s (class 10)
2. kartica lahko dosega hitrosti prenosa do 30MB/s (up to 30MB/s)

Nihče ti ne bo garantiral maximalnega prenosa vedno. Tako kot ti internetni ponudni ne zagotavljajo hitrosti, recimo, 10mbps ampak ti zagotavljajo hitrosti (vsaj siol) od minimalno 1mbps do, recimo, 10mbps. Velja karkoli tam vmes.
Life is as complicated as we make it...

Runnagain ::

Sam imam http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/fo..., in ima dejansko zapisovanje 10Mb, branje pa do 20.

Lp, Runnagain!!

majlo ::

Da ne odpiram nove teme...

Mene pa zanima, kje kupiti najcenejšo 32 GB kartico. Sem nabavil eno poceni tablico, pa mam trenutno na voljo le 4 GB kartico. Ne bi rad dajal preveč denarja. Sicer sem na ceneje.si videl ceno tam okrog 28 €.

Sicer sem našel na bolhi:

http://www.bolha.com/telefonija-oprema-...

Pa se bojim, da gre za scam, pozna kdo?

LP

kmetek ::

kar kupi pa boš videl.

denabiker ::

pri sandisk karticah piše recimo branje: do 15MB/s, pisanje: do 15MB/s, čeprav je class 4??? Ali pa class 6, zraven pa 30MB/sek?

Ali verjeti oz. nasesti reklamam sandiska, ali pa raje kupiti kingston class 10, brez nekih reklam kao super duper hitrost in verjeti, da bo vsaj 10MB/s? In še cenejša je...

Kaj svetujete?

shinko ::

Extreme majo napisano 30MB/s, extreme pro pa 45 MB/s.

bajsibajsi ::

Ce bi izbiral med tema dvema znamkama in bi bila cena podobna, bi raje vzel C10, kot pa C4 kao do 15Mb/s. Tam imas naceloma zagotovljeno vsaj 10, pri drugi pa do 15. Se pravi tudi, ce dejansko drzi kar reklamirajo, je druga vse od 4 pa do 15.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

denabiker je izjavil:

pri sandisk karticah piše recimo branje: do 15MB/s, pisanje: do 15MB/s, čeprav je class 4??? Ali pa class 6, zraven pa 30MB/sek?

Ali verjeti oz. nasesti reklamam sandiska, ali pa raje kupiti kingston class 10, brez nekih reklam kao super duper hitrost in verjeti, da bo vsaj 10MB/s? In še cenejša je...

Kaj svetujete?

Še enkrat... Označbe Class so namenjene hitrmu označevanju _minimalnih_ hitrosti. Nihče ti ne brani na kartico zmožno 100MB/s nalimat označbo Class 2.

Minimalne zagotovljene hitrosti (ob predpostavki da stvar ni pofejkana):
Class 2: 2MB/s
Class 4: 4MB/s
Class 6: 6MB/s
Class 8: 8MB/s
Class 10: 10MB/s
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19235966 (11022) LuIK
»

micro SD in micro SDHC

Oddelek: Kaj kupiti
101823 (1724) andromedar
»

Potrebujem pomoč pri SDHC/microSD kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
7719 (634) nuclear
»

Micro SDHC 16GB C10 kje kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
314173 (3638) VelikiTun
»

SDHC kartica za Canon SX10is

Oddelek: Pomoč in nasveti
62605 (2552) NavadniNimda

Več podobnih tem