» »

PlexEraser PX-OE100E

PlexEraser PX-OE100E

PlexEraser

Slo-Tech - Plextor je predstavil uničevalnik CD in DVD plošč, z imenom PlexEraser PX-OE100E . Gre za enoto, ki podatke na CD-ju oziroma DVD-ju uniči z laserskim žarkom. Plextor poudarja, da gre za okolju prijazno uničenje podatkov, saj uničen CD oziroma DVD enostavno lahko vržete v smeti v enem kosu. Omenjen izdelek naj bi prav prišel vladnim ustanovam, vojaškim razvojnim centrom in drugim ustanovam, ki delajo z občutljivimi podatki.



Več na Plextorjevi uradni strani.

35 komentarjev

Good Guy ::

ah pomoje bojo tole hmal shekal pa bojo cd.ji spet berljivi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

bf4ed ::

Zakaj je bolj ekološko če je cd v smeteh v enem kosu?:\

MihaFirst ::

zakaj je to sploh uporabno? lahk rečejo men pa jim bom ceneje podatke uničil tako, da bom uzel šestilo pa se parkrat podpisal na CD :D
www.gamma.si

Blood-Rayne ::

Tole po mojem mnenju nebo šlo v prodajo kdo pa to rab isto kokr če prelomiš cd ene parkrat pa ti je isto :D

darksamurai ::

po brisanju podatki ne bojo več berljivi ker bo celotna površina CDja zapisana kot 0000... ker tam kjer pisalni laser vžge v barvo ta potemni in postane za bralni laser neprosojna kar je 0. Ta enota bo pa še tiste nezapečene 1ke zapekla v 0 in tako bo vse skup neberljivo in 100% uničeno.

prelomiš....:D skup zlepiš in že dobiš lep kup podatkov. edino tistih 5% ki jih je direkt na prelomnici je neberljivih. to je bolj mišljeno za vojsko, korporacije... za varovanje hujših skrivnosti.

Zgodovina sprememb…

avAnger ::

ne vem zakaj bi kupival en overpriced unicevalec CDjev, ko pa mikrovalovka naredi isto, pa se vecerjo si lahko pogrejes z njo...:\

sid911 ::

Zadeva je bila uradno predstavljena včeraj. Avgusta so se pojavile prve informacije da bo kaj takega nekoč.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

simnov ::

to je bedearija od bedarij cd pa že lahko drugače uničiš

Saladin ::

Po moje je to bolj hazard kot praktičnost.
Imaš v PCju en zapisovalnik in en "uničevalnik" - Murphy bo naredil ostalo :P
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

stock ::

Bi biu smeh ce bi za to rabiu se software.

Gregor P ::

Rajši spustim skozi CD malo elektrike, pa je stvar za večno rešena;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

m0LN4r ::

ej če se z dreka lahko denar dela pol iz tega tudi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sleby ::

katera enota pa bere prelomljene ter ponovno zlepljene cdje?

Mr.B ::

Koliki del podatkov pa izgubiš s premlomljenim CD-jem ? cca 1mm širine po dolžini..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dark Angel ::

Ti pa res še nikoli nisi prelomil kakšnega CD/DVDja,ne? Pa ostali k pišejo da se jih zlima skupaj tud ne očitno...

Enkrat enega prelomite pa vam bo takoj jasno... Ne pa bit neki pametni da se naredi sam 2mm razpoka...

(opozorilo: probajte lomit to v kakšnem prostoru kjer ne rabite pospravljat al pa v kakšni vrečki... ne ostane večji košček od par mm2, razprši se pa na ene 2 m2)

Klemzz ::

ma sej plastiko že pobereš, sam folja je nadležna k se ti prlep na roke :D

TekO ::

1x je blo na forensic detectives na Discovery channel, ko so mel osumljenca v prostoru za zasliševanje zraven pa so ga uprašali kaj je na CDju, ki so mu ga pokazali (mogoče so rabili tudi geslo za dostop do podatkov, ne spomnem se).. uglavnem tip je skočil za CDjem ga vzel in prelomil na nevem koliko koščkov. Sprva so povprašali po vseh ustanovah in povsod so jim rekli da je to skoraj nemogoče, če pa že, pa stane milijone.. zadeve so se potem forenziki lotil na najbl simpl način, z lepilom in salotejpom.. in neboste verjel, stvar je delovala, CD je normano deloval. :))

..aja pa še zaključek k vem da vs zanima: gor so bli podatki o umori in osumljenca so aretirali... I love happy endings.:D
Ideas are bulletproof.

Mr.B ::

Glej, nobenega ne zanimajo CD-ji od raje…

Če bi pa bili CD-ji prelomljeni od KRKE, recimo en velik kontejner, se zavedaj, da so korporacije na svetu, ki bi rade prebrale, kaj je gor na CD-ju. In oni dejansko ne bodo limali CD-skupaj, saj bi zaradi topila v limu, zgubili še kaj podatkov, itd…

Druga stvar ki je tu vprašljiva je to da če je medij zbrisan, je prvi zapis še vedno možno dobiti nazaj, saj ko se je cd ali dvd zapisal, se je kemijski proces nadaljeval, torej je struktura še vedno na mediju, razen če ta laser raztopi kompletno sled…Pa če komu ni jasno, naj razmisli ali mu deset let stari cd še komplet prebere, če ne ve kaj sem mislil pod kemijskim procesom…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sid911 ::

A si zih da nisi kak CSI gledal?

Sicer pa bi zadeva bila izvedljiva tudi z enim starim CDromom ter šmirglpapirjem>:D.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

ender ::

Zanimivo, DVD-RW, ki sem ga kupil pred kratkim (Plextor PX-760SA), tudi podpira tole.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

crusader ::

Heh, poceni laserske diode (morajo bit precej mocne i guess) za kaksen homemade lasercek :)

Brane2 ::

1x je blo na forensic detectives na Discovery channel, ko so mel osumljenca v prostoru za zasliševanje zraven pa so ga uprašali kaj je na CDju,


Tisto je blo s flopijem in ne CDjem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matrin ::

Bedarija. CD-ji so iz plastike, imajo nizko tališče. Če hočeš zares uničit podatke, ga zažgeš. Tudi če ga samo parkrat prelomiš, daš na kup tako prelomljenih CD-jev in stvar premešaš, ne bodo tisti podatki, ki bodo iz tega berljivi, pomagali nikomur. Če so splača kaj v tej mseri razvijat je mlin za CD-je, tko kot ga imajo za papir (čeprav za CD-je bi bil veliko učinkovitejši.)

Brane2 ::

Ne moreš kar tako zažgat 1.000 CDjev. Bi folk okrog tebe znorel.

Je pa res, da jih ne moreš tudi kar tako pobrisat s to škatlico.

To je po moje mišljeno za kaka občutljiva ministrvva itd, kjer pač nimaš mašine za mletje CDjev pri roki, moraš pa CD uničit tako da si se sam prepričal, da je uničen in da medtem ni zapustil tvojih rok.
Po možnosti v tihem pisarniškem okolju...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Matako ::

Če prelomiš CD se v večinih primerov popolnoma razdrobi. Jaz sem enkrat z enim nekaj treniral prste, sem bil živčen ali kaj in PLANK! - kovinska emulzija je dobesedno eksplodirala - milimetrski delci po vsej sobi.. Nepoškodovane ostane bol 0% površine ....
/\/\.K.

Matako ::

Aja! Pa kako sem sploh lahko spregledal CD v mikrovalovni?

Spektakularno!

Probal leta nazaj, sem pa eksperiment takoj prekinil, ker mikrovalovna nemudoma začne spuščati neke grozeče "bzzzang" sumljive, brenčeče zvoke. Kot da bi se kaj kvarilo! Poleg tega se tudi takoj začne širiti malo nezdrav plastično kovinski vonj... skoraj bi rekel, da diši po rakih ;)
/\/\.K.

MrStein ::

Tale brisalec pri delovanju ne spušča v okolje strupenih ali drugače problematičnih snovi (vsaj iz materijala plošče ne).

OFF TOPIC:
ender:
Zanimivo, DVD-RW, ki sem ga kupil pred kratkim (Plextor PX-760SA), tudi podpira tole.

What, samo 24x na CD-RW ?!??? :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dex123 ::

Bi bilo možno to narediti s klasičnim pekačem? Se pač medij še enkrat prepreče tako, da so povsod 0 :)

MrStein ::

Najbrž, samo firmware in software tega ne podpira.
Mojemu se je enkrat sfuzlalo in je šel snemat čez že posneto površino. :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darksamurai ::

ja sej to ni namenjeno domačim uporabnikom! pa vi pametnjakoviči mogoč ga v windowsih brez posebnega progama ne bi prebralo...ampak se prelomljenga CDja da na zelo lahek način dobit podatke. Če vi ne znate še ne pomeni da se ne da na lahek način. Mikrovalovka bolj ko ne poškoduje sam srebro, tiste zapisljive barve pa ne poškoduje tako zelo. Vseen še lahko preberejo recimo 70% podatkov.

...:TOMI:... ::

Najbl zihr je zakurt use pa je. To je kr neki če mene uprašaš. Vojska bo že poskrbela za uničenje...
Tomi

elfin ::

Sem jih pred leti dal na sonce in vsak dan probal, če so še berljivi... Mitsui in Smartbuy so zdržali en mesec vremenskih vplivov. Potem sem pozabil nanje in ko so bili tak na balkonu 3 mesece so bili pa hin.

Quikee ::

Sem jih pred leti dal na sonce in vsak dan probal, če so še berljivi... Mitsui in Smartbuy so zdržali en mesec vremenskih vplivov. Potem sem pozabil nanje in ko so bili tak na balkonu 3 mesece so bili pa hin.

Zelo dober in poceni način testiranja obstojnosti medijev - po navadi uporabljajo za to posebne pečice (v smislu prave kuhinjske pečice), kjer ustvarijo okolje, ki je neprijazno medijem (visoka vlaga, visoka temperatura, UV sevanje,...).

Matako ::

Mikrovalovka bolj ko ne poškoduje sam srebro, tiste zapisljive barve pa ne poškoduje tako zelo. Vseen še lahko preberejo recimo 70% podatkov.

Si ti čisto prepričan, da si to probal? Recimo na 1kW

Ej pa da se razumemo - ne nagovarjam te k poskusu, ker stvar izgleda škodljiva za samo mikrovalovno pečico, plus potencialno je v igri ogenj... YMMV
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Bistri007 ::

Wow, novost :D :D :D

Moj PX716A ima PlexEraser funkcijo. Samo je še nisem uporabil...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za grafiko, ipd

Oddelek: Kaj kupiti
61184 (941) ST-777
»

Nova anketa: Kolikšna je spominska zmogljivost vašega USB ključka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
517663 (6122) dejanslo
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191846 (1665) Caligula
»

Plextor 40/12/40 problem!!

Oddelek: Strojna oprema
291790 (1350) mlakar
»

Plextor PlexWriter Premium

Oddelek: Kaj kupiti
111161 (944) Gost

Več podobnih tem