» »

ubuntu

ubuntu

majamajamaja ::

Pozdravljeni!
Obračan se na vse vas s problemom, ki je zame nerešljiv. Glede linuxa sem popolna novinka. Na prenosnik sem inštalirala ubuntu. Problem se je pojavil ko sem hotela inštalirati še wine in easy ubuntu.
Pomagala sem si z video posnetkom na naslednji spletni strani:
http://video.google.com/videoplay?docid...

Pojavile so se naslednje napake:

Could not download all repository indexes

The repository might be no longer available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and the correct writing of the repository address in the preferences.

http://wine.budgetdedicated.com/apt/dis... Podproces gzip je vrnil kodo napake (1)

The following problems were found on your system:
W: GPG error: http://packages.freecontrib.org dapper Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY F120156012B83718
Could not download all repository indexes

The repository might be no longer available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and the correct writing of the repository address in the preferences.

http://wine.budgetdedicated.com/apt/dis... Podproces gzip je vrnil kodo napake (1)

The following problems were found on your system:
W: GPG error: http://packages.freecontrib.org dapper Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY F120156012B83718

Prosim vas za kakšen nasvet, saj sama nič pametnega ne stuhtam.

Mr.Ecko ::

Probaj tu

majamajamaja ::

hvala

Mr.Ecko ::

Lahko drugič do daješ povezavo klikneš na gumb povezava (Prvi v drugi vrsti),ker ta forum iz meni neznanega razloga nima avtomatskega dodajanja povezav.
Aja pa sporoči rešitev.

Kami ::

Zgleda je repozitorij down al pa nima gpg keya.

Probaj kaki drugi repozitorij za wine poiskat :)

majamajamaja ::

zgleda da mi je uspelo! :)) wine je inštaliran...
easy ubuntu pa tud
upam da se mi ne bodo več odpirala kakšna čudna okenca!!:D
v kolikor bo temu tako pa se slišimo :)
hvala vsem za pomoč;)

majamajamaja ::

joj! še nekaj
1. usb tipkovnica (genius) mi noče delat... ?
2. na straneh kot je you tube lahko gledam videe vendar ni nobenega zvoka,..?

Volk| ::

Da ne odpiram nove teme.
vedno ko instaliram Ubuntu(katerkoli verzijo na katerikoli racunalnik) ne rabim vnest up. imena. Pri prijavi pa me pol vpraša. Seveda ne morem priti not saj ga nimam. Da bi vsaj pri inšalaciji lahko vnesel, pa ne morem.
To pomeni da si ubuntu naložim ne morem pa uporabljat!;((
če kdo ne verjame da ne gre lahko pride pogledat. Ali je kaka "skrivno" up. ime?
Inštaliral sem večkrat pa me nikoli ne vpraša za up. ime(samo za geslo), pri prijavi pa pol gnjavi. Cd pregledal- vse ok.

Kurčev ubuntu......pol se pa čudite zakaj smo eni na winsih. Pa nisem ravno povprečen uporabnik.

ank ::

> ...Pa nisem ravno povprečen uporabnik.

Zgleda da si. Mene je še vsakič vprašalo za uporabniško ime in geslo med instalacijo. In seveda potem za prijavo.

Če se dobro spomnim je bilo nekako tako:

Ime

Uporabniško ime

Geslo

Potrdi geslo

Ime sistema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

bluefish ::

2. na straneh kot je you tube lahko gledam videe vendar ni nobenega zvoka,..?

Namestiti moraš driverje za zvok, tako kot v Win.

Volk| ::

ank:
Lahko sprobama skupaj inštalacijo pa bos videl da nikjer ni možnosti za vnos up. imena. Osnovno šolo sem naredil tako da znam brat:D

ank ::

Je, je možnost vedno. Čeprav linux distribucije postajajo vedno bolj uporabniku prijazne tudi z inštalacijo pa zgleda, da še premalo. Kakorkoli že ubuntu ma to zgledno nareto. Nekaj klikov naprej in vnos osnovnih podatkov pa je. Sicer pa če ti windowsi niso vredu in linux preveč zakompliciran lahko še vedno probaš Mac OS X al kaj že majo oni jabolčniki. Ampak to stane.

416c6573a ::

mogoce manjka se kaksen firstboot nastavitve pa se ti ne prikazejo (bug, ...)

drugace pa logiranje kot root in ustvariti nov uporabniski racun (//usr/sbin/adduser). se ne spomnim al je pr ubuntu to da se ne mores logirati kot root. ce je tako, pa v zagonskem zaganjalniku (grub, lilo, ...) editirati parametre kernela in dodati 1 na koncu, da vrze takoj v root konzolo. (kernel /vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6 ro root=/dev/sda2 quiet -> kernel /vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6 ro root=/dev/sda2 quiet 1) nekaj v tem stilu.

drugac bi znal bit pa zanimivi tud linux-xp
Lastnorocno.

Pogij ::

@Volk : kt uporabniško ime probaj dat :"OEM" . To sem se tudi jaz enkrat zabaval. Ko pri začatku inštaacije izbereš neko možnost (mislim da je : "OEM installation" al nekaj takega) ti da samodejno tako up. ime.

Volk| ::

Pogij:
Hvala ti! Res je slo not, ko sem vtipkal "oem". (z malo).
kaka bedna fora....heh.....
Hvala se enkrat!

ank ::

Tak pa je če uporabljaš napredne načine inštalacije čeprav nisi napredni uporabnik :D

Volk| ::

Zakaj mi ubuntu tako zjebe MBR da ga ne morem več popravit in mi več pol ne zažene winsov?

ank ::

Če ti zažene ubuntu potem MBR ni nič zjeban. V /boot/grub/menu.lst moraš samo dodati vnos za windowse:

title Windows
rootnoverify (hd0,0)
makeactive
chainloader +1


nekako takole, če so windowsi na prvi particiji prvega diska. Če niso pa uporabi man grub pa si preberi (ali pa google).

Volk| ::

Hja, problem bi bil resen na ta nacin ce bi lahko dokokončal inštalacijo.
Pa je nisem mogel ker pri inštalaciji bi moral vnest uporabnika pa nisem mogel ker mi na tipkovnici niso "prijele" črke. Numerečni del in znaki so delali, črke pa ne. take fore še nisem videl.ALi dela tipkovnica ali pa ne, ne pa tak način.
No, sem zaključil inštalacijo ubuntuja. Sama jeba...

Paramedic ::

Volk|:
Ja to je zgleda en bug. To se mi je dogajalo pri ubuntu alternate install. Potem sem probal še kubuntu desktop, pa vse lepo dela. Verjetno je ubuntu desktop tudi v redu.
End transmission.

Alan_New ::

Pozdravljeni!

Že nekaj dni živim s Kubuntom in imam majhno estetsko težavico. Namreč, video predvajalniki (Xine, Kaffeine, mplayer...) ne dekodirajo lepo slike. Pojavljajo se kvadratki, kakor da bi bilo manj barv, recimo samo 256. Vam je jasen efekt? No, driverji so vsi lepo inštalirani, filme gladko in brez težav predvaja, samo ti kvadratki mi grejo na živce.;((

Morda ve kdo, kaj bi lahko bil vzrok temu? Morda le niso pravi driverji, nepravi kodeki, kaj tretjega?

Paramedic ::

Jaz sem si s tole stranjo dosti pomagal.
Pa še tule je nekaj materiala.
End transmission.

y00r3 ::

Jz bi pa vprašu, kako zavraga se pride v Ubuntuju do root konzole izven X Window serverja.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu težave pri nameščanju novih programov

Oddelek: Operacijski sistemi
131230 (901) Invictus
»

[SQL, C#] Več kot en data provider

Oddelek: Programiranje
6929 (625) sebastjan28
»

OnLive neuradno na voljo za Linux

Oddelek: Novice / Igre
358655 (6514) Quickbeam
»

:. Ubuntu ::

Oddelek: Operacijski sistemi
482846 (1335) poweroff
»

Editing videa pod Linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
372749 (2254) CaqKa

Več podobnih tem