» »

Prenosnik odličen, a grafična zanič

Prenosnik odličen, a grafična zanič

nuclear ::

Pozdrav, znova sem malce narobe ocenil situacijo ko sem nabavil prenosni računalnik, saj nisem dobro pregledal konfiguracije, bil pa je nakup na daljavo(oče). Namreč nabavil sem tale prenosnik: http://www.comshop.si/article.asp?Artic...

specifikacija:

Nabor čipov
- Intel 945GM+ICH7
Pomnilnik
- Vgrajeno 512 MB DDR2
- Razširitvena mesta 2 x SODIMM Sockets - DDR2 Max 4GB
Trdi disk
- 120GB SATA 5400 obr./min
Ekran
- 17' WXGA (1440x900)
Grafična kartica
- integrirana Intel 945GM
Zvočna kartica
- integrirana
Čitalec kartic
- 4-in-1 Card Reader
Vmesniki in priključki
- 4 x USB 2.0
- 1 x IEEE1394
- 1 x Mini card slot
- 1 x RJ11
- 1 x RJ45 (LAN)
- 1 x S-Video TV-Out
- Headphone out
- 1 x VGA
Napajanje
- Li-ion 6 cells
Velikost in teža
393mm x 281mm x 28mm ~ 34mm
3,7 kg in več (odvisno od konfiguracije)

Imam prost slot za pci express grafično kartico, pa me zanima kje bi se dalo nabaviti mobility radeon x300 ali x600, ker vidim da so še cenejši laptopi opremljeni z boljšimi grafičnimi karticami. ne more biti predraga, ampak na interentu kolikor gledam se to ne najde lahko =/ spominske module prodajajo v comshopu, to ni problem.
ampak mislim da grafična ne bi mogla biti dražja od 30tisočakov, če bi se prosto prodajala?

PS: shared memory pri grafiki pomeni da si grafična vzame toliko memorija, kolikor je možno, se pravi več ga ima boljše deluje? kaj če bi nadgradil spomin iz 512 v 1,5GB? grafična mam aximum 128mb.. ne mislim žgati na lapopu far cry, ampak kkašen na izi špil online css, cod2.. warrock dela čisto ok z high nastavitvami =/

lp in hvala
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jan01 ::

Ce bi malo prebral po forumu, bi se hitro odpovedal tron(in ostalim crap znamkam) prenosnikov.

nuclear ::

ne vem zakaj.. če se kj pokvari mam tko garancije na pretek, drugače pa nisn zadovoljen le z grafično ki ne poganja cod2 in višje igre. laptop ni za igrce, ampak vseeno sem samo spraševal če se da kje kupiti x300 ali x600 radeon za laptop.

če razpade tipkovnica, mam garancijo
će se uno tretje pokvari mam garancijo

tko zanč pa tt nmore bit.. in 225jurjov ni poceni.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

strumf666 ::

Bistvo pritožb nad tron prenosniki je, da tisti, ki nimajo sreče z njimi imajo več časa prenosnike na servisu, kot delujoče doma ampak, če si ga že nabavil, potem nima smisla o tem; koec koncev imam kolega, ki mu že več kot eno leto dela TroNote b.p.
Pri testih novejših graf večinoma ni (pretirane vsaj) razlike med temi z 256 in 512 MB grafičnega rama; 128 bi se pa verjetno že moglo poznat na zmogljivosti.
Če odšteješ ram, ki ga grafa "vzame" je zaželjeno, da ostane še 1 GB rama, več ne škodi, se bo pa to počasi začelo smatrat za minimum.

Za grafo (če še nisi) verjetno najbolje da vprašaš na firme kjer prodajajo prenosnike, na ebayu sem na hitro pogledal, pa ni bilo nič.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

bond007 ::

Škoda, da za ta denar nisi nabavil tukaj. Ta ima namreč zelo zmogljivo grafično x1600, stane pa približno enako;)

MEDENA ::

BOND007:

napačen opis imajo ali napačno ceno.....če pogledaš ident 49234....to je ident za model M87 DCWD, ki ima res X1600 ampak ta model stane 279900 SIT...torej opis napačen ali cena.

bond007 ::

Si ziher, da je napačna cena ali opis? Ker tudi jaz sem nabavil tronote, ki je v comtronu stal 190+, a sem nakoncu dobil popolnoma novega v drugi trgovini za 150k. Pa tudi, če je cena ali opis napačna se splača tole kupit, saj načeloma ti morajo prodati tisto, kar si kupil (specifikacije na netu).

strumf666 ::

nuclear sprašuje kje dobit grafo, ne pa kaj bi moral kupit za en prenosnik.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

bond007 ::

Glede na to, da sm predlagal praktično enak prenosnik, le grafična je boljša in več rama ima, bi se dalo verjetno dobiti grafično v comtronu... Pokliči in se pozanimaj!

MEDENA ::

bond007 10000%

nuclear ::

se že poslal email na comtron če bi se dalo zrihtati. glede tiste cene zgoraj, tisti računalnik stane 277jurjov. je pa res zanimivo, če bi ga naroču bi mi moral dat s takimi komponentami za tako ceno :P
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

sniffo ::

ej, zanima me ali si dobil grafiko?

Calligula ::

pogooglajta za MXM graphics in podobne variacije. To je za mobilne pci express kartice. Tud na ebayu se vse zivo prodaja. Skratka na netu se seznanita z zadevo, pred nakupom pa dobro preverita, ce bi bila akrtica primerna in podprta v laptopu, ki ga imata.

Najlazje ves, ce proizvajalec enak laptop prodaja ze s tako kartico ki jo zelis. Potem samo najdes tako kartico mxm varianto in jo vgradis.

Speed_Angel ::

Lej mojster če ti ni jasno LAPTOPI niso za igrenje igrc! to je prvo! Grafa X300 oz X600 ni za igranje igrc to pe pač nižjecenovni razred graf ki še pov tolk niso k x1600 pa še to integrirane grafe so dobre lih za pasjanco... le kako ne veš tega?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Zakaj ne bi na laptopu igral igric? Sem ze precej ljudi na lan party-jih videl, ko pridejo z notebookom na en CS.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Calligula ::

LAptop je cedalje bolj nadomestek desktopa in je zato za nekatere uporabnike povsem normalno, da pricakujejo, da lahko shandla tudi igre. Zato pa mas razne XPS sisteme z 7900Go karticami ipd..

Tudi zato je Nvidia sploh postavila MXM standard. Da se da upgradat graficne kartice.

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

lej, jest sem imel Hp -ja pred cca dvema mescema, ki je imel grafiko x300... Not good... Bolje sicer, kot tvoja, ampak za igre nikakor.. Res, da je precej več poganjala kot tvoja, ampak za kakršnokoli "resnejšo" igrco... adijo...
Zdaj imam Hp-ja amd x2 2.0 ghz z grafiko x1150 integrirano.. Krepko krepko krepko hitrejša od neintegrirane x300.. sem pa dva dni nazaj pri bratu preizkusil hp-ja z grafo x1600.. No , to je pa prijetna zadevca.. Razlika je več kot očitna..

Kaj hočem povedat: Po moje ne boš veliko profitiral, če stakneš grafiko x300 na trgu, ker ne boš niti slučajno za vložen denar dobil performans, kot jih pričakuješ.. Moj nasvet: Ulovi nekoga, ki ima prenosnik z grafo x300 in ga sprobej.. Mislim, da boš padel krepko na trda tla...

Jebiga, prodaj svojo zadevo in dodaj za novega ... IMHO...


lp

opeter ::

Speed_Angel, zakaj govoriš bedarije? Seveda se da z laptopi igrati igre. Poglej Alienware laptope ali pa Dell-ove gamerske laptope. Ampak, da bom še kaj pametnega napisal: tudi z integriranimi (posebej s ta novim Intek GMA950) se da zelo lepo igrati. Need for Speed Porsche Unleashed dela z vsemi detajli na 1024x768 (toliko je pač ločljivost sestrinega laptopa oz. ekrana) in nič ne šteka. Res, da je v ozadju Pentium M na 1,7 GHz-ih in 1 GB RAM-a ampak je zadeva uživantska. Pa tudi Warcraft 3 lepo deluje.

V glavnem nekaj let stare igre šibajo na maksimumu. Seveda odvisno od modela notesnika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Loksorr ::

Uf, kolk se že počutim strakovnega.
Nekdo je bluzu o tem da se na laptopu ne da špilat igr. Sm špilal oblivion na laptopu, pa gothic 3. In je delal. Brez problema. In ne vem no, saj konec koncev ni treba čist vseh detajlov met uključenih lepo vas prosim. Zdaj lahko da sm jst čudn, sam men je važno, da je igra fajn. Če bi hotu na efekte drkat bi si kupu raj navadn PC al pa konzolo.
In jasno x1600 je boljši kaokr x600 no shit, saj gre za novo generacijo grafik

Sam zdaj pa malo of topic uprašanje. Mi lahko nekdo, ki ima laptop z integrirano grafično. Mal stestira, če TASpring dela na takem laptopu. (Po možnosti na kakem online matchu)
Živi in pusti umreti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenja o DELL 6400 Inspiron (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939043 (5638) steev
»

TroN M87-DCWD

Oddelek: Pomoč in nasveti
184087 (3620) ant
»

Kaj menite o prenosniku TRON M87-DCWD

Oddelek: Kaj kupiti
81100 (949) mtosev
»

Navijanje graficne kartice na prenosniku??????

Oddelek: Navijanje
6876 (768) iceph03n1x
»

zmogljivost grafike v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
101004 (808) tomaz-

Več podobnih tem