» »

Windows Vista RC2

1
2
»

MrStein ::

gzibret: Tule pa piše, da je brisanje prefetch-a bedarija : Tip of the day: Don’t clean out the Prefetch folder
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gzibret ::

MrStein - razložil sem, zakaj je to dobro, pa naj se vsak sam odloči.
Vse je za neki dobr!

MrStein ::

Windows čisti staro vsebino prefetch-a tedensko, tako da se motiš vsaj v "od zadnje instalacije".
Sicer pa štoparco v roke in zmerit. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

veteran ::

Še ena frka je, in sicer pri vsakem novem programu, ki ga odprete, windowsi naredijo neko datoteko, ki skrbi za naslednji hitrejši zagon tega programa. Pri vsakem zagonu winsew le-ti vse te datoteke naložijo v RAM.

gzibret, tule se krepko motiš. Zadeva nikakor ne naloži celega prefetch direktorija v ram. Le ob zagonu programa pogleda v prefetch.

When the system boots or an application starts, the Cache Manager is called to give it an opportunity to perform prefetching. The Cache Manager looks in the prefetch directory to see if a trace file exists for the prefetch scenario in question. vir

Tole o brisanju prefetch mape je le mit...

schwabspenk ::

Tud jaz mam gor Visto, ampak bom raje na XP-ju ostal, verjetno tudi po tem, ko bo piratski original na voljo, saj so performanci windowsa zelo slabi. Imam 2GB rama in ostalo mašino precej močno, pa sem za šalo testiral Aquamarka 3, da primerjam rezultate v Visti in XP-ju.

Aquamark 3 XP - 62,370FPS
Aquamark 3 Vista - 48,779FPS

Kljub temu, da še ni dobrih gonilnikov za mojega Radeona za Visto, je rezultat oz. razlika ogromna, okrog 14 slik na sec. Poskusil sem tudi v igrah in rezultati so slabši kot na Xp-jih. Upajmo da bodo porabo ramov zbili, ter zboljšali performanse sistema.

LP

bond007 ::

Meni dela pa super vista na prenosniku - p-m 2 ghz, 1GB rama, x700. Aero res super zgleda, vse super gladko - takoj bi jih mel, ampak mi zaenkrat zvok ne dela. Takoj ko to porihtajo prestopim na visto. Res carsko vse skup zgleda, pa zelo zelo hitro in stabilno... no iger nisem sprobaval.

gzibret ::

MrStein, veteran, mea culpa, očitno imata prav. Se pa ne spomnem, kje sem pobral tole, da naloži cel preftech direktorij v ram, pa se mi je zdelo kar logično, da brisanje sprosti nekaj pomnilnika.
Vse je za neki dobr!

sleeperman ::

HI!

a lahko eno prašanje...
a to vi uporabljate 32 bitne al 64 bitne windowse? Prašam ker mam AMDja64 pa.... zdaj imam gor XP64 pa so mal problemi z določenimi drajverji...npr printer Xerox phaser 3117 (big bang) ni spljoh....

BendeR ::

Bi reko, da večina 32 bitne.
:=)

sleeperman ::

aha...kaj ste pogruntali da 64 bitno nima veze? Jaz osebno bi že rekel tako za XP 64...res je da se Explorer in OE odpreta momentalno, to je pa tudi vse...vsi ostali programi so še vedno 32 bitni...
bo treba še počakat, po moje

MrStein ::

Prehod iz 16 na 32 bitov se je tudi vlekel ko' žvečilna...
Na srečo 32 bitov ni tako zanič kot 16, tako da ni sile.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kenpachi ::

Hm.... Visto bojo talali zastonj. (ob nakupu XPjev, seveda) Vir: Računalniške novice
Zaraki Kenpachi.

sleeperman ::

ha....samo a bo potem XP cenejši (ker bo star OS) ali dražji (ker bo zraven zastonj še vista)? ;)

BendeR ::

Ista cena.
:=)

sleeperman ::

Hm...pol bo OK...za dwa OS-a bi pa že dal tolk dnarja... No, sploh bo menda to samo upgrade. Prašanje je kako bo z novo instalacijo...pa ja ne bo treba najprej XP pa pol še visto gor...
BTW...ravno sem dol vzel visto...menda je RC1, kot piše. 8-O Kaj ste vi nekaj govoril o RC2? Na MS-ju je ni spljoh... :O

BendeR ::

Uradno je in bo ostal podprt le RC1. RC2 naj bi bil samo za beta testerje, a se je znašel tudi na javnih strežnikih.:D
:=)

sleeperman ::

aja...razmišljam da bi probal tale RC1...ko mam ravno prazen extra disk...a se splača?

kotnikd3 ::

Kje naj snamem RC2 ???
Mam RC1, pa bi probal še RC2-date link please?

sleeperman ::

Emule al pa Azureus. Tam sem ga jaz dobil. Azureus (torrent) je hitrejši.
Aja...dela pa super. (Skoraj) vsi drajverji od XP delajo, vmesnik je zelo všečen...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP SP3 na Microsoft update!

Oddelek: Operacijski sistemi
194869 (3851) Blaz90
»

Vista že na MSDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
629930 (4163) neoto
»

Vista RC2 driverji - a sploh bo kaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
61688 (1428) Enron x86
»

Windows Vista RC2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
689057 (6352) sleeperman
»

Windows XP SP2 Final (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
907974 (7974) MrStein

Več podobnih tem