» »

Izmenjava podatkov med .kml (xml) in sql bazo

Izmenjava podatkov med .kml (xml) in sql bazo

superbit1 ::

Pozdravljeni, v programiranju sem bolj novinec kot ne, zato se mi je zataknilo pri kreaciji kml (aka xml za google maps).
Za začetek bi povedal, da se mi zdi, da problem ni trivialen in ga pomoje ne bom moral rešiti takole preko foruma (ali pač:)), zato bi prosil, če ima kdo čas naj me kontaktira, da mu zadevo nekako poplačam, če ne drugega vsaj spodobno študentsko kosilo:).
Problem:
Razlika med fajloma, na katerega kaže spodnji link (odprete ju lahko v beležnici) je samo med tag-oma < coordinates >. Pri prvem sta koordinati ročno vnešeni in ko dvakrat kliknem na fajl se mi odpre v google earthu in mi pokaže dve točki ter črto med njima, pri drugem, ki pa naj bi bil "avtomatiziran" pa mi javi napako, ko ga poslušam odpreti. Kar pa bi jaz želel pa je to, da bi ta "avtomatika" (naprimer, da bi se izrisalo zadnjih 50 vnosov) nekako delala...koordinate imam namreč spravljene v mysql bazi. Prvič me zanima, če je to sploh možno v tem kml-ju kar takole vstavljat ene stavke, in če je možno...kje se mi zalomi.
Še nekaj podatkov: bazi je ime gsmtrack, tabeli gps, notri je več stolpcev, med njimi tudi longitude in latitude, un: root, pass: root.
Še rajši bi seveda videl, da bi bilo vse to "skrito" v enem php fajlu, ki bi generiral to kml datoteko...vendar bi se zadovoljil tudi že s prvo rešitvijo.

Še link: http://freeweb.siol.net/srakica/kml.zip

še moj mail: rok.sraka@siol.net

mHook ::

Kje pa imaš tale PHP online?

superbit1 ::

Ne, zgleda da sem pomankljivo razložil...nobenega php-ja ni...sm pa omenil, da bi najrajši videl da bi mi gdo (lahko proti plačilu) pomagal napisati en php, ki bi zgeneriral en kml fajl. Na netu sem sicer gledal nekaj tutoriolov, jih tudi sprodal, pa mi noben ne dela...

mHook ::

Kako ne?
V ZIP fajlu, do katerega si dal link, je fajl 1.kml php file - poglej kodo. Preimenuj ga v .php, pa ti bo delal, ali pa nastavi na spletnem strežniku, da ti *.kml obdela php.

superbit1 ::

tisto v zipu naj bi bil xml fajl, saj ga google earth ne bi odprl če ne bi bil...kakor sm jaz dojel stvar...

mHook ::

Kakorkoli že - jaz vidim PHP - tole je njegova vsebina
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.0"><Placemark>
  <description>GPS</description>
<name>Rek: EBF-407</name>
  <visibility>1</visibility>
  <open>0</open>
 <Style>
    <LineStyle>
      <color>ff0000ff</color>
      <width>1</width>
    </LineStyle>
  </Style>
  <LineString>
    <coordinates>
<?php
   use strict;
   use DBI;

   my $dbh = DBI->connect ("DBI:localhost:gsmtrack",
                           "root", "root",
                           { RaiseError => 1, PrintError => 0});
   my $sth = $dbh->prepare ("SELECT longitude, latitude FROM gps");
   $sth->execute ();
   print "<?xml version=\"1.0\"?>\n";
   print "<dataset>\n";
   while (my ($latitude, $longitude) = $sth->fetchrow_array ())
   {
       print " <row>\n";
       print "  <latitude>$latitude</latitude>\n";
       print ","
       print "  <longitude>$longitude</longitude>\n";
       print " </row>\n";
   }
   $dbh->disconnect ();
   print "</dataset>\n";
?>
    </coordinates>
  </LineString>
</Placemark>
</kml>


EDIT: mi je bilo tako samoumevno da je php koda, da sploh nisem opazil da je ni.
V glavnem, sem jo zgoraj dodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mHook ()

MTm2H37rqt7B ::

Ce mi razlozis kje vidis tukaj PHP tag?

superbit1 ::

Že v redu, fantje, stvari sem se lotil na drugačen način...naredil sem php skripto, ki mi je "izpljunila" .kml fajl s pomočjo response funkcije al kaj je že to. Saj pravim, da sem začel s "programiranjem" šele pred parimi dnevi, prej nisem vedel, kaj je sploh php. Hvala vseeno za pomoč in dobro voljo. Drugače pa ja, google dela čudeže :)

snow ::

Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sports tracker

Oddelek: Mobilne tehnologije
237322 (5092) Machete
»

Razrez Slike GERK

Oddelek: Programska oprema
131704 (1381) simnov
»

Parenzana

Oddelek: Na cesti
134800 (4335) llc
»

Danes (17. marca) utirjanje Messengerja v orbito Merkurja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
115059 (3890) gzibret
»

uporabnost XML

Oddelek: Programiranje
192087 (1873) matic

Več podobnih tem