» »

ADSL - Kako in kam vključit razcepnik

ADSL - Kako in kam vključit razcepnik

Guardian ::

Zanima me, ali bi ADSL delova brez težav, če bi bil modem vezan kot prikazuje slika.

Problem je, ker imata dve hiši en telefonski proključek, ADSL modem bo pa v drugi, ki ima potegnjen kabel od prve... zatorej bi moral biti razcepnik obvezno v prvi hiši. Zanima me, če bi zadeva delovala, če dam v prvi hiši razcepnik prek telefon, izhod za MODEM bo potem v bistvu vod za drugo hišo, kjer bo spet razcepnik za modem in telefon. Razcepnika imam dva, zato to ne bi bil problem...

Za predlog in rešitev situacije se zahvaljujem!



SLIKA
  • spremenil: ToniT ()

KandazaR ::

V prvi hiši daš razcepnik in nanj telefon (vtičnico modem pustiš prazno!). V drugi hiši pa daj razcepnik in v njega telefon in modem.
Seveda moraš imeti vtičnici povezani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

dolenska ::

hja tako ne bo šlo kot si si ti zamislil razen če imaš dve telefonske linije oz. dve številke.
ta razcepnik mora biti na začetku in vsi telefoni morajo biti priklopljeni na izhod razcpenika za telefon, adsl pa na izhod za adsl. ce bi pa imel dve telefonske številke bi pa eno uporabil za adsl in bi jo potegnu v drugo hišo, v prvi hiši bi imel pa samo telefon. drugače moraš pa potegnt iz razcepnika kabel za telefon in za adsl v drugo hišo.
razcepnik razčleni frekvenco telefona in adsl.
zdj ce bos mel talo zvezano kot si si zamislil ne boš mogu uporabljat telefona, ker bo stalno hreščalo in telefon praktično ne bo delal. no adsl bo delal bp.

dolenska ::

no šlo bi tako kot je reku kandazar venda bi mogu met vzporedno povezane vtičnce.

KandazaR ::

Sem probal vklopniti telefon z razcepnikom v eno vtičnico. V drugo vtičnico pa sem vklopil direktno modem. Telefon in modem sta mi delala bp.
Probal pa sem čist tko da sem vidu kaj bo. Seveda sta vtičnici vezani vzporedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

dolenska ::

namreč jaz sem imel problem ker je v zgornjem nadstropju najemodajalec imel telefon, spodaj pa imam adsl. no in sem probal brez razcepnika pa adsl je delal telefon pa ne. nima pa isdn. je pa zanimivo da kljub razcepniku on ne more it na internet preko dial up povezave. no lahko gre vendar praktično ne more nič delat. sedaj imam razcepnik in je kul. kadar pa hoce it na net pa moram fizično izklopt kabel iz modema.

dolenska ::

ja samo dva telefona pa neb delala pomoje. tako da imata vsak telefon svoj razcepnik.
ali lahko poizkusis ker sm firbčen

Guardian ::

@Kandazar: "V prvi hiši daš razcepnik in nanj telefon (vtičnico modem pustiš prazno!). V drugi hiši pa daj razcepnik in v njega telefon in modem.
Seveda moraš imeti vtičnici povezani."

Če prav razumem, dam pred telefon v prvi hiši razcepnik (izhod za modem pustim prazen), v drugi hiši pa spet pred telefon razcepnik ter nato telefone in modem. Bi to potem funkcioniralo?! Gre se mi predvsem za to, da ne bo prekinjalo povezave ob telefonskem klicu... glede šumenja in praskanja v telefonu v prvi hiši niti ni taka panika, samo da ne bo prekinajalo ADSLa.

bastadu ::

Z razcepnikom razdeliš tudi frekvenčno območje, tako da če daš v prvi hiši razcepnik, nanj priklopiš telefon in modem stiš prazen, potem si lahko spelješ linijio za telefon naprej v drugo hiše, vendar če potem tu daš še en razcepnik se ti modem ne bo povezal, ker si že prej odrezal frekvenčno območje za ADSL... Vsaj mislim da je tako, ko sem ob priklopu tudi jaz nekaj takšnega poskušal in mi ni delovalo...

KandazaR ::

Sej sta vtičnici vezani vzporedno. Torej do modema gre samo čez en razcepnik. Sicer pa probaj pa boš vidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

bastadu ::

Aha sedaj mi je jasno kako to misliš, ja to bi moralo delat...

'FireSTORM' ::

če boš tak delal kot maš na sliki dvomim da ti bo sploh internet delal
ker boš mel predolg kabel do modema
jaz mam 20m in se mi zelo dolgo sinhronizira, po pol ure in še več
pa vsi telefonski aparati bi morali biti povezani gor za razcepnikom, če ne ti bo internet padal ko bo kdo telefoniral
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[POMOČ]Povezava drugega ADSL modema na linijo,ali je to sploh mogoče?

Oddelek: Omrežja in internet
10923 (732) amigo_no1
»

ADSL in splitter

Oddelek: Omrežja in internet
152897 (2590) Cosmo
»

Montaža ADSL-a? Par vprašanj glede inštalacije

Oddelek: Omrežja in internet
263008 (2580) ToniT
»

poceni do kabelskega neta

Oddelek: Omrežja in internet
202731 (1929) Storm
»

ISDN - ADSL instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
262357 (1812) TESKAn

Več podobnih tem