» »

hitra odločitev

hitra odločitev

rustiii ::

LG L203WT (20,1") (89.990sit) ali SAMSUNG 215TW (21") (140.000sit)

kaj se bolj splača glede na price/performance.:)

OZZY ::

LG je pri JAE samo 77.500...

če dobiš takega z sips zaslonom super...obstaja pa še z tn matriko, ki pa je slabša..
Go with the flow.

bluefish ::

za price/performance LG. Moja izbira pa je Samsung.

IgorM ::

Sem se pozanimal in v Jae imajo LG-je made in poland ki bi naj imeli TN matriko, vsaj sodeč po testih.

Hux ::

TN matrika ni slabsa. Jaz bi temu reko namenska. Medtem ko pa IPS in PVA pocasni ko polz :D

Jaz sem sam Samsunga 215TW vrno nazaj v trgovino po 7 dneh zaradi pocasne matrike neprimerne za hitre spile in zdaj mam spet CRT in nemislim menjat dokler ne crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

AndrewSmith ::

Samsung ima ogromen input lag.
Zato si ga tudi vrnil.
za igre je totalno neuporaben.
V tem segmentu je Nec 20wgx2 najboljsi.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Hux ::

Eh ne ga srat. Ta monitor ma isto vlki input lag ko Samsung 215TW ce vzemem kot referenco 204B ki bi nej imel priblizno isto do vecji od 215TW.

Edini monitor ki ma zelo zanemarljiv input lag je Viwesonic VX922 in ta ki ga ma najmajn je prav na TN matriki in tudi samo 19 colski. To so monitorji za igre trenutno. Ostalo so kompromisi.
IPS pa ma prav tak vlke input lage kot MVA. Odvisno od firme do firme ter modela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

miwche ::

hux

se mi zdi da mešaš input lag in odzivnost (pixel response). vsi LCdji imajo input lag, razlike med njimi pa so ogromne. 215tw je eden od takih, ki prednjači pri input lagu, ne pa pri odzivnosti pixlov.
~ there are more alpha males than beta testers ~

M-XXXX ::

Glede počasne matrike- samsung 970p ma pva matriko in odzivni cas 6ms

Hux ::

Jaz nic ne mesam. Zdi se ti samo.

miwche ::

hux

ok, če ne mešaš, potem si falil. NEc nima isti input lag kot 215TW.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Hux ::

natox: nevem za vse samo za nekaj. Ce je pod 20 col vrjetno nima velikega input laga. To se je baje komaj pojavlo z 20+. Elektronika cist v pizdi pri teh monitorjih oz velikem delu.

Zadnic sem gledal v avstriji en Gericom LCD televizor. Enih 10 sekund je mel input laga napram vsem ostalim LCD TVjam okol. :D

Hux ::

Nec ma isto mocni input lag kot 204B. Ta monitor ce se prav spomnim pa je bil se pred kratkim eden izmed vodilnih v input lagu! Mozno da ga 215TW presega zdaj ampak vseeno. Sam sem si zracunal 50ms lag z razlicnimi testi in hitrim fotoaparatom. Seveda nima doben toliko dnara da bi cist vse monitorje sprobo zato je testiranih le nekaj in prav ta bedni NEc je med njimi. Sorry to burst your bubble!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

miwche ::

hux

zdej pa trosiš buče. sedaj primerjaš 204b z Necom, prej pa je bilo govora o 215tw. kakorkoli, res je da Nec ima približno isti input lag kot 204b, kar pa je spet plus za Neca, ker je 204b TN matrika, Necova IPS pa jo uspešno naščije. 215tw je pva matrika in ta monitor posebej ima opazno večji input lag kot ostala dva omenjena.

kje pa si videl da je nec 20wgx2 bil vodilni pri input lagu? spet trosiš buče!
~ there are more alpha males than beta testers ~

Hux ::

Tisti monitorji so najslabsi ki imajo najvecje spajke med lagom in nelagom. NEC ma najvecji spike od vseh monitorjev. Od 0 do 32ms lahko skoci. Ce ti dela prvo z 0ms odlicno potem se pa obrnes pa skoci na 32ms mislim. To je zanic. Ce je ze lag mora bit cim bol konstantni da se navadis drugace je vse skup en drekec pekec.

Mas MVA panele ki so hitrejsi od IPS tudi. Pac elektronika bolsa. Tudi TNi majo lage sej doben ne pravi da nimajo. To se je pojavlo z vecjimi monitorji oni 17 colski majo neupazno ce majo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

miwche ::

hux

ok. nima smisla debatirat.
po eni strani trdiš zadeve ki so valda vsem jasne ("MVA paneli znajo bit hitrejši od IPS") in s katerimi se najbrž vsak strinja. potem pa ustreliš take kot "NEC ima največji spike od vseh monitorjev".
ali res ne veš kaj govoriš ali pa si le tako nepozoren in površen.
behardware je pred kratkim naredil test o input lagih, kogarkoli to zanima naj si raje tam pogleda kot pa sledi tej temi.

kakorkoli, jaz zaključujem v tej debati.
~ there are more alpha males than beta testers ~


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352700 (1823) Jaffa
»

Nakup LCD monitorja za Igranje iger, lepo prosim za nasvete

Oddelek: Kaj kupiti
202283 (1692) DrSergioDJ
»

LCD 22" 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
162202 (1525) Pesimist
»

Samsung LCD 226BW vs Dell

Oddelek: Kaj kupiti
121560 (1399) kapca81
»

LCD Samsung 21" 214T ali 20" 204B?

Oddelek: Kaj kupiti
111738 (1507) mathjazz

Več podobnih tem