» »

Problem z procesorjem/matično?

Problem z procesorjem/matično?

G-man ::

Računalnik:

Abit NF7-s (rev.1)
AMD Athlon Barton 2500
2x256 MB RAM
Seagate SATA 120 GB
3D Prophet Radeon 8500LE

Računalnik se je pregreaval in sem ga šel malce izpihat prah. Sem odstranl še procesor in na novo naložil termalno pasto. Vse zložil skupaj nazaj in nato mi BIOS javi to: The CPU is unworkable or has been changed.

Nekaj sem googlal in resetiral BIOS ampak ni pomagalo. Sedaj niti do BIOS-a ne pride (nič ne piskne)!!!

A je šla tudi plata po gobe?
  • spremenil: G-man ()

pavka ::

Da nisi na procesorju pokrivil kakšen kontakt??
Več glav več ve!!!

G-man ::

Nope, čist ko suza. Vse stvari so v redu, sam zdej pa ko se mi je še Bios sesul se bojim, da bom moral kar celo matično zamenjat, s procesorjem vred ;(( Če bi vsaj vedel kaj točno je narobe.

pavka ::

Ni mi jasno, kako bi se sesul bios?? Mogoče je vprašanje mimo, vendar, znaš v bios??
Mogoče si nanesel preveč termalne paste?? Premalo?? Mislim, če je prej delal,zakaj torej sedaj...
Več glav več ve!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pavka ()

G-man ::

Ja, ja v BIOS že znam, ampak se računalnik ne zažene do tam :) Termalne paste je dovolj, nisem prvič delal.

Lahko, da še enkrat razstavim vse, ampak ne vem, če bi to pomagalo...

dejansan ::

pa ko si delu reset biosa si potem vrnil jumper nazaj? :D
dejansan

G-man ::

Seveda. Ene dvakrat sem to naredil, zdaj pa je tako, da noče niti BIOSa zagnat. Mogoče je tu problem?

Pyr0Beast ::

Najbrž si 'zrediral' bios.
Noter pusti samo eno palčko rama, CCmos jumper dej na normal (štrom seveda odklopiš), pa grafo daj ven in probaj zagnati. Probaj še odklopiti tipkovnico, miša, IDE kable ipd.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

G-man ::

Ne pomaga. Še vedno ne bev ne mev... :'( Vse sem odklopil, še enkrat vrgel ven procesor in ga ščistil, izklopil vse kable, menjal dve grafični kartici (identični R8599). :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

rdecaluc ::

a si cistil z tekocino ki ne razžira plastike upam ... ali si samo obrisal staro termalno pasto dol
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

G-man ::

Obrisal in zdrsal, dvakrat prej pa z alkoholom.

Vedno bolj se mi zdi, da sem "skorumpiral" BIOS (sem že zasledil na forumih, da eden išče identično ploščo za "hotflash").

Adri ::

Potrebujem pomoč. Situacija je taka:

Raztavil sem računalnik. Odstranil prah in ga nazaj sestavil.
Ko sem ga prižgal se je na hitro prikazala slika kako se nalaga Windows.
In nato tema. Potem sem si mislil da sem morda narobe priklopil kable od reset, power, pa za led diode in podobno. Morda sem kaj drugega slabo priklopil ali pa je kriv kakšen IDE kabel. Nato pa mi je kar na enkrat prišel v Windows. Slika je začela postajat vedno bolj bela. Nato sem ugotovil da se je ustavil ventilator na grafični. Ko sem pred tem grafično jemal ven, sploh nisem tam okoli šaru. Od sedaj naprej ne morem pridet niti v BIOS.

V glavnem...vse dela...disk, procesor, ventilator na procesorju, v vseh komponentah je elektrika. Samo ventilator ne dela na grafični. In logično slike ni.
Torej...je grafična šla, ker se je za par sekund pregrela? Mislim da ne. Obstaja kakšna rešitev?

Lepo prosim za pomoč in se vnaprej zahvaljujem.

G-man ::

Kakšno grafično pa imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171727 (1331) Grizzly
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517952 (6698) solatko
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276728 (6160) lucky13
»

Problem z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
16974 (680) Bleeh
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491866 (1329) Dominik91

Več podobnih tem