» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
1149 / 1171
»»

kow ::

Ne ves kdaj ga bos rabil? Lepo te prosim.

BigWhale ::

kow je izjavil:

Ne ves kdaj ga bos rabil? Lepo te prosim.


Ja, jaz vecinoma ne vem kdaj bom potreboval predgretje. Kak dan mogoce vem na uro ali dve natancno, ampak ti dnevi so redkejsi kot dnevi, ko avto potrebujem precej bolj spontano. Delam od doma 90% casa in takrat, ko grem v pisarno nimam nekega urnika. Vstanem recimo ob sedmih in potem se enkrat do pol devetih spravim od doma.

Cez dan ne razmisljam o tem kdaj bom moral iti ven. Ne planiram odhodov v trgovino in podobnih reci, nimam aktivnosti, ki bi bile pogojene z uro.

Avto mi je orodje in ga uporabljam brez nekega strasnega planiranja. Ce je tolk shitty avto, da moram vnaprej razmisljat o tem kdaj ga bom rabil in se mu prilagajat, potem je boljs, da ga nimam.

In ja, to velja za veliko vecino avtov.

pegasus ::

Resno, kdaj vas je v avtu nazadnje zeblo? Jaz ne pomnim tako daleč nazaj ...
Imam pa redno obraten problem, da mi je v avtu vroče.

codeMonkey ::

Odvisno kje imas avto. Jaz ga imam v podzemni garazi in ne rabim teh zadev. Niti se ne vozim toliko, da bi me motilo. Ko garaze nisem imel, in je bilo treba zjutraj mulce voziti vsak dan v vrtec, pa sem znal zakurblati avto 15 min pred odhodom.

Gambino ::

Tudi japonski avtomobili so na Japonskem dosti, dosti ceneje!

Ker pa so naši požrešni prodajalci in EU zakonodaja, plačujemo mi potrošniki!

gogocak ::

Uf sam mam dokaj stalen urnik, tako da se bo dalo lepo nastimat predgretje vsak dan, kolikor sem spremljal na youtube, te 10 min predgretje stane nekje 3-4 kw. Tak da ni panike ce bo priklopljen.

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Resno, kdaj vas je v avtu nazadnje zeblo? Jaz ne pomnim tako daleč nazaj ...


Vsakic, ko je pod 10 stopinj. Pri nas je blo to dva meseca nazaj, pa jutri bo tudi, recimo. :D

To, da tebe ne zebe in ne rabis gretja je popolnoma tvoja stvar.

nejc_nejc ::

pegasus je izjavil:

Resno, kdaj vas je v avtu nazadnje zeblo? Jaz ne pomnim tako daleč nazaj ...
Imam pa redno obraten problem, da mi je v avtu vroče.

Pr -31 u Rusiji u ladi nivi.

Mr.B ::

Gregor P je izjavil:

Glej kakorkoli obrneš tudi Kitajci ne igrajo pošteno igro. So z razlogom njihova vozila cenejša, kot so tudi vsi ponaredki Lego kock (in jih sam iz inata ne kupujem). Naše delo, razvoj in patente pa je tudi treba nekako zaščiti na trgu.

Znaš narediti primerjavo na podlagi EV avtov ?

Koliko je meni jasno Kitajska predstavlja skoraj BMW AG ima cca 33% podaje na kitajske VW pa skoraj 50%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

codeMonkey ::

Gregor P je izjavil:

Naše delo, razvoj in patente pa je tudi treba nekako zaščiti na trgu.


Geely je kupil Volvo. Lotus tudi. Cigavi so vsi ti patenti? So ukradeni? Kateri patenti so tocno ukradeni (da vidimo ce so zasciteni na Kitajskem, da so "ukradeni")?

Oz. kako mislis, da eno podjetje pri vseh moznih patentih lahko naredi avto danes na legalen nacin? In kaj ima s tem "joint venture".

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

Hitro povej Stallantisu, da Leapmotor krade: https://electrek.co/2024/05/14/stellant...

Jebomir ::

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Resno, kdaj vas je v avtu nazadnje zeblo? Jaz ne pomnim tako daleč nazaj ...


Vsakic, ko je pod 10 stopinj. Pri nas je blo to dva meseca nazaj, pa jutri bo tudi, recimo. :D

To, da tebe ne zebe in ne rabis gretja je popolnoma tvoja stvar.

A tega nisi predvidu pri nakupu električarja?
Samo gole številke in performance na papirju, kot taprav geek!

Je*eš občutek in udobje!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

Utk ::

Kaj naj (ne) bi predvidu? Da bo kdaj pod 10 stopinj? Kaj ti bluziš človek?

gogocak ::

Jebomir je izjavil:

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Resno, kdaj vas je v avtu nazadnje zeblo? Jaz ne pomnim tako daleč nazaj ...


Vsakic, ko je pod 10 stopinj. Pri nas je blo to dva meseca nazaj, pa jutri bo tudi, recimo. :D

To, da tebe ne zebe in ne rabis gretja je popolnoma tvoja stvar.

A tega nisi predvidu pri nakupu električarja?
Samo gole številke in performance na papirju, kot taprav geek!

Je*eš občutek in udobje!!!


ali jaz ne razemem, ali si pa tu falil s tem odgovorom ... :)

Se splača vložit v "pametno" domačo polnilnico, ali gledam samo na to da ima možnost 11 kw?

DamijanD ::

Kar se tega jutranjega predgretja tiče. A se ne da preprosto preko telefona sprožit gretje takrat, ko se začneš odpravljati - saj verjetno je par minutk dovolj, da ne prideš v ledenico.

Utk ::

Seveda se da.

BigWhale ::

DamijanD je izjavil:

Kar se tega jutranjega predgretja tiče. A se ne da preprosto preko telefona sprožit gretje takrat, ko se začneš odpravljati - saj verjetno je par minutk dovolj, da ne prideš v ledenico.


Ja, da se. Samo, ce rabis 30 sekund, da prides iz domace pisarne do avtomobila, potem te ne koristi toliko.

Zato si pac pogrejes rit s sedezem in prstke z volanom. Kar na koncu poragabi manj energije in te prej pogreje.

Jebomir je izjavil:


A tega nisi predvidu pri nakupu električarja?
Samo gole številke in performance na papirju, kot taprav geek!

Je*eš občutek in udobje!!!


Kaj tocno bi moral predvidevat? A to, da mamo zimo vsake tolk casa? :D

EV se vedno nudi precej vec udobja, kaj ti ni jasno? Daljinsko gretje in hlajenje pride zraven v paketu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Jebomir ::

BigWhale je izjavil:


EV se vedno nudi precej vec udobja, kaj ti ni jasno? Daljinsko gretje in hlajenje pride zraven v paketu.

Iza lesene žlice direkt v EVja, ne morem se ti načudit.... (vrjetno je tudi le-ta osnovni model)

Gregor P ::

Pa saj, a nima še hibridna Toyota predgretje kabine prek aplikacije? A to je danes nekaj posebnega ali kako?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Relanium ::

Baje da je, tako pravi kit

BigWhale ::

A webasto lahko ohladi avto? A je v osnovni opremi? To, da je imel ze Prius daljinsko gretje/hlajenje je zgolj samo zaradi tega, ker je vmes nekje baterija.

Dajte nehat, no. Z nekaj redkih izjem, ki jih lahko prestejemo na prste ene roke, pred EVji, ni bilo gretja in hlajenja na daljavo. Mogoce je imel kdo aftermarket gretje ampak to so bile izjeme.

Jebomir ::

BigWhale je izjavil:


Dajte nehat, no. Z nekaj redkih izjem, ki jih lahko prestejemo na prste ene roke, pred EVji, ni bilo gretja in hlajenja na daljavo. Mogoce je imel kdo aftermarket gretje ampak to so bile izjeme.

Mislim no, al se moramo ponavljat??
Al si res že od nekdaj vozil izključno najbolj olupljene modele?
https://www.6post.com/forums/attachment...

J.McLane ::

Najbolj olupljene? Daj naredi eno analizo novo prodanih vozil kjer je to omogočeno, mislim da boš presenečen.

Tehnično pa ni ovir, samo motor mora lavfat za klimo, po zakonu pa motor v parkiranem avtu ne sme lavfat dalj kot ne vem koliko minut, tako da mi ni jasno kako je to šlo skozi homologacijo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gregor P ::

A zdaj vam pa spet ni prav, da nekateri avtomobili to že imajo in bi radi to še dodatno prepovedali:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

Ne, ni nam prav, da nam bucke prodajas.

Utk ::

Sprehodite se na mobile.de, in vnesite v filter "webasto" oz. kakorkoli oni to imenujejo, za vse avte od, ne vem, 2015 naprej, pa boste videli kolk je to razširjeno.
Pa v Nemčiji, kjer je mraz še malo večji problem kot pri nas.
In še od tistih, ki to imajo, odštejte hibride in električarje.
In še tisti, ki ostanejo, še zmeraj ne morejo kabine s tem ohladit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BigWhale ::

Jebomir je izjavil:


Mislim no, al se moramo ponavljat??
Al si res že od nekdaj vozil izključno najbolj olupljene modele?
https://www.6post.com/forums/attachment...


Ne ponavljat, zacet moras. Zacet moras s tem, da nastejes deset ICEjev, ki so imeli pred letom 2015 hlajenje in ogrevanje kabine na daljavo, vgrajene serijsko pri entry level modelih.

Utk ::

J.McLane je izjavil:

Najbolj olupljene? Daj naredi eno analizo novo prodanih vozil kjer je to omogočeno, mislim da boš presenečen.

Tehnično pa ni ovir, samo motor mora lavfat za klimo, po zakonu pa motor v parkiranem avtu ne sme lavfat dalj kot ne vem koliko minut, tako da mi ni jasno kako je to šlo skozi homologacijo.

Nova toyota, ki to ima, laufa na mestu 10 min, potem se ugasne. Lahko pa (verjetno) še enkrat sprožiš. Ampak 10 min je preko glave dovolj, da se ogreje.
Ni nujno, da vseh 10 minut dela ice motor, ampak lahko pa.

Gregor P ::

BigWhale je izjavil:

Jebomir je izjavil:


Mislim no, al se moramo ponavljat??
Al si res že od nekdaj vozil izključno najbolj olupljene modele?
https://www.6post.com/forums/attachment...


Ne ponavljat, zacet moras. Zacet moras s tem, da nastejes deset ICEjev, ki so imeli pred letom 2015 hlajenje in ogrevanje kabine na daljavo, vgrajene serijsko pri entry level modelih.

Ne vem zate, ampak če danes pogledam na koledar smo (na sredini) leta 2024;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

In danes to ni nič bolj pogosto kot takrat, razen pri hibridih in električarjih.

Relanium ::

Utk je izjavil:

In danes to ni nič bolj pogosto kot takrat, razen pri hibridih in električarjih.

Kje dandanes kupiš nov avto, ki ni niti rahli hibrid?

Utk ::

Te rahle hibride si naj kar nekam vtaknejo. Ne vem zakaj jih mešaš v to.

matobeli ::

PHEV in MHEV do nekje srednji-višji razred tudi nimajo nobenega predgretja serijsko, mogoče edin v najvišjih trimih.
Sploh pa ne "na app".

chrush ::

Uradni avtomobilski sponzor Eura24 je BYD in to v Nemciji. Ko da bi mi organizirali svetovno prvenstvo v sladicah, pa bi bil glavni sponzor Kraš namesto Gorenjke. :'(
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

matobeli ::

Švabi so itak zlizani s kitajsko avtoindustrijo. Sej, imajo prav, če jim uspe postat velik igralec na njihovem trgu bo to super za njih, sam kle gemblajo z EU gospodarstvom.

Utk ::

matobeli je izjavil:

PHEV in MHEV do nekje srednji-višji razred tudi nimajo nobenega predgretja serijsko, mogoče edin v najvišjih trimih.
Sploh pa ne "na app".

Nove toyote imajo, tudi te, ki niso phev. Že osnovni hibridi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Sej cenovno je nova hibridna karjola že srednji-višji razred ;)

Utk ::

Osnovna karjola hibrid je 25 jurjev.
Yaris pa 21500.
Pa najbrž se bi dobilo še kak popust.
Avti za 20 jurjev pa tega res nimajo. Tudi za doplačilo bolj težko.

matobeli ::

Corolla HB Luna HEV je po ceniku od 28.500€ pa med opremo nisem zasledil gretja.

Al nekej gledam narobe? https://www.toyota.si/new-cars/corolla-...

Utk ::

Damn, še par mesecev nazaj je bila 25.
V opremi pa je, "predpriprava za daljinsko upravljanje klime", v ceniku:
https://www.toyotaadria.com/si/pdf/ceni...

matobeli ::

Pa res, ok, sej je logično, itak dela klima tudi ko motor ne dela, torej more imet serijsko. Lepo pa da so to naredili dostopno tudi oddaljeno.

Ampak grelec ima pa res šele dva nivoja višje. Če pod "PTC grelec" res je električni grelec za predogrevanje

Utk ::

Ja, če nima ptc vžge mašino za ogrevanje. Ni super, ni pa spet tako slabo, pač polne baterijo, namesto da je bi praznil s ptc.

a_borlak ::

Jebomir je izjavil:

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Resno, kdaj vas je v avtu nazadnje zeblo? Jaz ne pomnim tako daleč nazaj ...


Vsakic, ko je pod 10 stopinj. Pri nas je blo to dva meseca nazaj, pa jutri bo tudi, recimo. :D

To, da tebe ne zebe in ne rabis gretja je popolnoma tvoja stvar.

A tega nisi predvidu pri nakupu električarja?
Samo gole številke in performance na papirju, kot taprav geek!

Je*eš občutek in udobje!!!


Vse to smo predvideli, imaš za gretje sedežev, gretje volana, predgretje, ki ga na večini EVjev lahko vklopiš na daljavo, itd. 5 minut je dovolj, da je kabina spodobno segreta, morda ne na 25, ampak recimo 20, ko je zunaj -10. Kar pomeni, da tudi če ne vem, kdaj bom šel od doma, par minut prej v aplikaciji vklopim gretje in stvar rešena, se vsedem v topel avto. Ampak pazi zdaj, tudi če ne vklopiš predgretja, po nekem čudežu začne pihat vroče po cca pol minute, pa naj bo VW, Tesla ali Citroen. V dizlu se spomnim je porabil par minut, če ni bilo preveč mrzlo.

Aja, Webasto omenjaš, ne poznam prav veliko avtov, ki imajo vgrajeno serijsko, tako da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_borlak ()

codeMonkey ::

Zdaj je na potezi Kitajska: https://www.reuters.com/business/autos-...

Chinese foreign ministry spokesperson Lin Jian said the EU's investigation was a "typical case of protectionism" and tariffs would damage China-EU economic cooperation and the stability of the global automobile production and supply chains.



Nemci nezadovoljni, Italijani in Francozi srecni.

Ah, sele zdaj vidim, da je bilo omenjeno...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

BYD je uradni avto eura 2024 v faking Nemčiji.
To enostavno ne bi smeli dovolit. Kitajci zelo dvomim da bi v teh časih.
Ampak denar je denar...prodajajo se za fičnike, iščejo zadnji euro povsod, potem se pa čudijo, da so pri tem slabši od kitajcev, ki so že doooolgo prisiljeni iskat zadnji euro in jih neki švabi v tem sigurno ne morjo premagat. Počasi jih niti s kvaliteto več ne bojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

DamijanD ::

To se je tudi meni zdelo čudno, ampak očitno so vozila od sponzorja, nekaj let nazaj so se vozili s korejci.

matobeli ::

a_borlak je izjavil:


Aja, Webasto omenjaš, ne poznam prav veliko avtov, ki imajo vgrajeno serijsko, tako da ...

Pravi "webasto" ne, so imeli pa nekateri običajni dizli v relativno običajnih paketih opreme že not "pomoč pri ogrevanju motorja", ki je bil v nekaterih primerih fizično dizel grelc, kar poznamo pod webasto (drugi so imel pa električni grelec). Ni imel pa nobenih možnosti za časovni ali oddaljen nadzor.

kow ::

Ali drugace: GregorP prodaja bucke ;((

Gregor P ::

Kje si mene zdaj našel?:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

codeMonkey ::

Ni neke hude razlike vec med model 3 in Y, vidim. Vsaj v AT. A to se je po refreshu model 3 podrazil?
««
1149 / 1171
»»