» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
1148 / 1171
»»

gogocak ::

Kje je najugodneje polnit vw id avtov na poti?

a_borlak ::

Odvisno katero naročnino si vzameš pri Ionity, sicer pa čisto odvisno ...

PARTyZAN ::

Odvisno, sicer pa čisto odvisno praviš :)

Mr.B ::

kow je izjavil:

Seveda sem govoril o notranji kameri. Ce posljejo posnetke tvoje voznje, to ni noben privacy issue, vsaj za voznika ne. Ampak za vse ostale na cesti.

Pa da ne bo pomote, to je že vse implementirano in to leta, zavarovalnice vejo vse… Pač ko pustiš žabo kuhat, je pač rezultat to kar sem zgoraj linkal, samo eni bi pa še vedno radi imeli cenzuro, enoumje, morda max dve podjetji ki sta vir informacij, plasirane s strani …
California launching pilot program to charge drivers for miles driven

No ampak ti boš vseeno lahko naredil sliko in jo poslal, kot da je relevantno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Avstralska izkušnja s kitajskim delfinom: https://cleantechnica.com/2024/06/04/6-...

gogocak ::

Id3 naročen, sedaj pa čakamo.

DamijanD ::

A to si naročil to iz te 28k akcije?

gogocak ::

DamijanD je izjavil:

A to si naročil to iz te 28k akcije?


Ja, prav tega. Sem gledal tudi m3 in najdrazjega id3 pro s 4all. No koncu je glas razuma ( žena ), ker dejansko se bo njen avto zamenjal s tem, odlocila za tega.
Ce bo vse po sreci pride nekje v jeseni oz pred zimo, do takrat imam se nekaj dela okrog hise in mi ustreza to cakanje. Bomo videli ;)

DamijanD ::

A lahko samo poveš a bo dejansko tebe ta avto prišel točno teh 28k ali imajo še kakšne cake zraven (financiranje ipd.) ?

gogocak ::

DamijanD je izjavil:

A lahko samo poveš a bo dejansko tebe ta avto prišel točno teh 28k ali imajo še kakšne cake zraven (financiranje ipd.) ?


Dejansko te avto pride 35 jurjov, pol pa upajmo, da bo še vedno subvencija in nato 28,500. Če ne bo subvencije sem se rahlo zaje... ker bi drugače ziher drug avto kupil. To je gotovina, ker nikoli nisem želel financiranja, ti točno ne znam povedat kako je z lizingom. Vem pa da je max 50% pologa ostalo na financiranje, dobi se nek popust za financiranje, a na koncu ga preplačaš cirka 1500 e. Za ta denar si postavim domačo polnilnico. Mogoče se pogleda na ekoskladu za kredit je verjetno ceneje.

gogocak ::

Avto je precej oskubljen, samo 2 letna garancija, brez navigacije, ni litih felten, ni vseh električnih piz...ki bi jih pričakoval v el. avtu, gretje sedežev.... Ženi to absolutno nič ne smeta, sam se pa križam :), če pa gledaš, da ga lahko nastaviš na predgretje oz hlajenje, pol tega ne boš toliko pogrešal.
Plus tega avta je po mojem, posodobljen motor (kot ga ima id7-brez dodatnih konjev in navora) pričakujem, da bo vsaj malenkost učinkovitejši, kot stari. Nato toplotna črpalka, za 1kw večja baterija:), in softwear 4.0 (z večjim-lepšim sredinskim zaslonom ala passat), kar bi naj odpravilo napake, a kot vidim na youtubu ima tudi ta pomanjkljivosti. Bomo probali z google navigacijo preko telefona, kako se bo obneslo. Ni dolgih tur ni problema za original navigacijo in polnilne postaje. V glavnem, če bo subvencija je cena ok, nato pa videt ali nam bo to ustrezalo ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gogocak ()

hojnikb ::

wait, niti gretja zicov ni?
#brezpodpisa

pegasus ::

Gretje zicov je najbolj nekoristna reč v avtu. Pretežno jo vklopim pomotoma in potem gruntam, zakaj mi je tako vroče.

zez ::

Navigacija se lahko naknadno kupi/aktivira v njihovi spletni trgovini. Bodisi za vedno, bodisi na način naročnine samo za en mesec, celo leto... Tak naknadni nakup je celo ena od koristnih zadev, če ciljaš na ceno pod 35k za pridobitev subvencije. Naj bi blo baje celo naknadno možno dokupit dodatnih 20 kw moči, vsaj v določenih državah. Res temu ID.3 v tej akciji manjka nekaj stvari v primerjavi z Bornom Bold, ima pa tudi nekaj plusov, npr. radarski tempomat, nov software, nova baterija in posodobljen motor.

gogocak ::

Navigacija je kar draga za dokupit. Odvisno od voženj ki jih delaš, če boš 90% časa polnil doma in imel le redke res dolge ture, bo google maps čisto zadosti. To o dokupu moći nisem zasledil, da bi bilo možno pri nas. Upam na neko akcijo jeseni za komplet alu felten z zimskimi gumami, to bi bila edina zadeva kar bi vzel dodatno.

Utk ::

Zakaj bi rabil navigacijo, če ima android auto? Če nima, potem pa jeba. Sej menda ima, ne?

gogocak ::

Ima android auto ima, saj zato pa pravim, da če ne delaš dolgih tur z dodatnim polnjenjem ne rabiš original navigacije. Če pa se bo šlo na dolgo pot, bo pa treba doma malo naštudirat kje polnit.

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Gretje zicov je najbolj nekoristna reč v avtu. Pretežno jo vklopim pomotoma in potem gruntam, zakaj mi je tako vroče.


V bistvu je gretje sedezev nekaj kar ti prihrani nekaj energije. Ogrejes volan in sedez in ni treba pognat toplotne crpalke v najbolj neugodnih pogojih.

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

wait, niti gretja zicov ni?


Nekaj najslabšega za moškega....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

BigWhale je izjavil:

V bistvu je gretje sedezev nekaj kar ti prihrani nekaj energije. Ogrejes volan in sedez in ni treba pognat toplotne crpalke v najbolj neugodnih pogojih.
Če nisi dovolj oblečen, da.
In kolikokrat se vsedež v mrzel EV, posebej če ga imaš doma priklopljenega?

mn ::

Vprasanje za lastnike elektricnih vozil, kako je s karticami za polnjenje? Katere imate? Polnil bom redko, po Sloveniji in mogoce okoliskih drzavah, narocnin ne zelim.

Zaenkrat sem si usposobil "Gremo na elektriko", Electroverse, Plugshare, Onecharge

Že uporabljam EasyPark,

Ne dela PlugShare, VW We Connect (Ellie)


Rabim še kaj?

deco16 ::

K original navigacija dela tolk bolš kot ABRP prek android avto ... Če maš android avto lahk na tisto smetje od navigacije kar pozabiš. Pa sem mel VWja električnega.

Vedno se dobi neki k nima, dvomim da bo folk res pogrešal gretje zicov, moja je odločno proti pa avto ma to.

hojnikb ::

hja sam abrp je plačljiv..
#brezpodpisa

DamijanD ::

gogocak je izjavil:

DamijanD je izjavil:

A lahko samo poveš a bo dejansko tebe ta avto prišel točno teh 28k ali imajo še kakšne cake zraven (financiranje ipd.) ?


Dejansko te avto pride 35 jurjov, pol pa upajmo, da bo še vedno subvencija in nato 28,500. Če ne bo subvencije sem se rahlo zaje... ker bi drugače ziher drug avto kupil. To je gotovina, ker nikoli nisem želel financiranja, ti točno ne znam povedat kako je z lizingom. Vem pa da je max 50% pologa ostalo na financiranje, dobi se nek popust za financiranje, a na koncu ga preplačaš cirka 1500 e. Za ta denar si postavim domačo polnilnico. Mogoče se pogleda na ekoskladu za kredit je verjetno ceneje.

Thx. Saj to me je zanimalo, če je možno zapravit "samo" 35k - subvencija.

a_borlak ::

mn je izjavil:

Vprasanje za lastnike elektricnih vozil, kako je s karticami za polnjenje? Katere imate? Polnil bom redko, po Sloveniji in mogoce okoliskih drzavah, narocnin ne zelim.

Zaenkrat sem si usposobil "Gremo na elektriko", Electroverse, Plugshare, Onecharge

Že uporabljam EasyPark,

Ne dela PlugShare, VW We Connect (Ellie)


Rabim še kaj?


Tojeto za Slovenijo, za Hrvaško pa si instaliraš še Elen app.

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

BigWhale je izjavil:

V bistvu je gretje sedezev nekaj kar ti prihrani nekaj energije. Ogrejes volan in sedez in ni treba pognat toplotne crpalke v najbolj neugodnih pogojih.
Če nisi dovolj oblečen, da.
In kolikokrat se vsedež v mrzel EV, posebej če ga imaš doma priklopljenega?


Vsakic, ko nisem doma. :) Pa v bundi ali plascu ne mislim sedet v avtu.

a_borlak je izjavil:


Tojeto za Slovenijo, za Hrvaško pa si instaliraš še Elen app.


Stiri razlicne storitve samo za Slovenijo je res katastrofa. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

DamijanD ::

In to je praktično najslabša stvar pri EVju.

kow ::

A elektricarja ne segrejes ze vnaprej preko appa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

kow je izjavil:

A elektricarja ne segrejes ze vnaprej preko appa?


jaz bi ga, ko je na kablu...tok pa ja niso zanikrni, da ni opcije

kow ::

Kaj ima pa kabel tukaj veze? Kolk kwh pa rabis, da segrejes avto, lol.

nejc_nejc ::

če si pipetker s kilometri je vsak W pokurjen izven acc dobrodošel :)

Utk ::

Jaz imam realnih 21 kwh baterije pa ga pozimi ali pa v večji vročini pustim delat pred trgovino, ima se može se.
Zadnjič sem poslušal dva pametnjakoviča, nisem se hotel mešat, kako se en s teslo vozi pozimi in poleti brez klime in gretja, da komaj kam pride. Najraje bi jim reku, da če je to res, je neumen tist ki to dela in vidva, ki mislita da je to res potrebno, ampak whats the point, še na netu ne moreš nikogar krstit, pa ga boš v real.

Ampak ja, pozimi če imaš možnost, se ga splača zjutraj imet na kablu, in nastaviš tako da približno tolk napolne kot porabiš na dan, plus kaka kwh da ga ogreje. Še na leafu se to da, ali vnaprej za cel teden ali pa sproti s telefonom, če vsaj približno veš kdaj imaš zjutraj štart, na novejših menda še tolk lažje.

gogocak ::

Startas od doma, torej ga predgrejes, tudi baterijo in bi morala v teoriji biti dokaj nizka poraba med voznjo po zimi. Ko se pa vracas domov pa malo pazis z gretjem ;), ce ti gre na knap seveda, ce ne pa segrevas preko appa.

Utk ::

tudi baterijo in bi morala v teoriji biti dokaj nizka poraba med voznjo po zimi

Ni glih tako. Baterija bo še zmeraj hladna, morda kaka tesla, da baterijo oreng segreje, drugi not so much. Ampak ni take krize, pač moraš tolk predimenzionirat baterijo, da tudi pozimi prideš tam kamor greš velikokrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jebomir ::

Leto 2023, novice preplavljene kako se ukinjajo ICEji (razen bmw)
Leto 2024, vrnit ICEje, pa naj stane kolikor hoče!

Zaletavčki zaletavi (in slo-tech horda, ki jim sledi)

https://www.edmunds.com/car-news/volksw...
https://carbuzz.com/volkswagen-spend-bi...
https://www.autocar.co.uk/car-news/busi...
https://asia.nikkei.com/Business/Automo...

Tako da električarji bojo še vedno domena vejperjev in geekov, ki jih zanima sterilni performance zgolj na papirju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

kow ::

Zanimivo, da se ne vprasas kaj bodo pisali leta 2025.

Jebomir ::

Neverniki so že zdavnaj bili banani iz te debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

gogocak ::

Nategnejo te kjer koli, pri elektriki in bencinu, na kraju pa še pri tebi samemu, ko bodo zaračunali tvoje izpuste :)

Jebomir ::

Itak, enak primer kot MFE.
Z razmahom le teh so se potencirano povečali apetiti. Vrag je samo, ko se večina interesov križa.

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

In a še nekaj, kar bo tudi kmalu prišlo v Evropo, pod pritiski ZDA:

"Biden administration plans to raise tariffs on electric vehicles from China
The tariff rate on Chinese EVs is set to jump from 25% to about 100%, sources said, adding that batteries and solar panels from China would also be affected."

https://www.nbcnews.com/politics/white-...


Evo je prišlo, z 1 mesečnim zamikom. EU je podlegla pristiskom Bidena, in bodo dali dodaten davek na Kitajske EV-je, zato da ne bi potrošnik slučajno lahko kupil poceni avto.

EU to impose tariffs of up to 25% on EVs made in China, FT reports
https://finance.yahoo.com/news/eu-impos...
Quack !

pegasus ::

Bojo pa kitajci v EU fabrike postavili ... sej to EU hoče, da?

LeQuack ::

pegasus je izjavil:

Bojo pa kitajci v EU fabrike postavili ... sej to EU hoče, da?


Ne, EU hoče da kupuješ samo od VW in ostalih po 50+k na avto.
Quack !

fikus_ ::

Kitajci delajo eno fabriko EV na Madžarskem.

Sicer pa me je eden od soforumašev prepričeval v eni drugi temi, da moramo po vzoru Zda, nabiti 100% carine na Kitajske EV.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Gregor P ::

Glej kakorkoli obrneš tudi Kitajci ne igrajo pošteno igro. So z razlogom njihova vozila cenejša, kot so tudi vsi ponaredki Lego kock (in jih sam iz inata ne kupujem). Naše delo, razvoj in patente pa je tudi treba nekako zaščiti na trgu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Kitajci niso pošteni? Kaj pa VW pa je pošten, da njim prodaja id3 za 16 jurjev, nam pa za 42?

Gregor P ::

Da, tudi VW ni in dejansko potem padajo kazni po njemu. Kitajskim proizvajalcem pa jih ne moreš (oz. lahko le indirektno s carinami ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

LeQuack ::

Kazni itak plačajo potrošniki z višjimi cenami.
Quack !

Utk ::

Normalno, sej ni problem, da bojo zarad tega kitajci dražji, problem je, da bojo evropski zarad tega glih tako dražji.

fikus_ ::

Da bi bil volk sit in koza cela, bi morala EU politika delati na tem, da Kitajci v EU postavljajo tovarne in npr. 75% delov mora biti "Made in EU". Tako bi EU dobila Kitajski "know how", ljudje delo, cene bi pa bile zelo verjetno nižje kot pa npr. primerljiv VW.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BigWhale ::

kow je izjavil:

A elektricarja ne segrejes ze vnaprej preko appa?


Velikokrat ga ne, ker ne ves kdaj ga bos rabil. Da bi pa zato sedel v predsobi in cakal, da se segreje je pa mal butast.
««
1148 / 1171
»»