» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
1052 / 1167
»»

Utk ::

Enako neumne trditve, kot da bi rekli, da je glavni sales pitch toplotnih črpalk ekologija. Jaz je imam, ker je edino delo z njo dvakrat letno pritisnit gumb, kurivo zanjo mi pa zraste na strehi. Kolk je ekološka itd., pač ni moj problem. Čeprav je v resnici bolj od drv.

Jaz nisem plačan, da bi reševal svet. Če lahko kaj pomagam z minimalno truda, great, z veseljem, ampak sigurno ne bi plačal 50 jurjev namesto 20 za avto, ker je dražji bolj ekološki. Ekološko reševanje sveta prepuščam voznikom 20 let starih dizlov, ki so sigurno najboljši za planet, tako oni pravijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sparkxl ::

Utk je izjavil:

Ampak take bedastoče, ki pridejo direkt iz pralnice možganov, kako evji rastejo na njivi brez gnojil, pa so za crknit smešne.

Lahko citiraš koga, ki je to tu napisal? Hvala.

Aja čakaj, na kaj pa laufa tvoj karavan?

Na bencin.

Ker točno to se trdi za EV: 0 onesnaževanja. To je glavni sales pitch

Lahko citiraš koga, ki je to tu napisal? Hvala.

Sem precej prepričan, da bomo zdaj lahko slišali samo "čri čri".


Ti zdaj resno misliš da bom jaz šel brskat tu in citirat nekoga? Za razliko od tebe in kow imam lajf in tukaj vas trolam samo občasno ko imam preveč časa

Ker pa vem da imaš ti preveč časa, vpiši v gugla electric cars zero emission

Tam imaš izpostavljene te trditve od proizvajalcev in politike in potem celo članek od forbsa, ki to demantira

ales85 ::

kow je izjavil:

cenejsi za uporabnike (ki delajo dovolj kilometrov).

In ki so pripravljeni placati dovolj denarja za avto.

Utk ::

Ker pa vem da imaš ti preveč časa, vpiši v gugla electric cars zero emission

Tam imaš izpostavljene te trditve od proizvajalcev in politike in potem celo članek od forbsa, ki to demantira

Če ti bereš članke, ki demantirajo nekaj kar nihče ne trdi, si ti očitno tist s preveč časa. Jaz že nisem tako neumen.

DamijanD ::

Utk je izjavil:

Ker leta 2020 ni bilo električnega karavana niti za nenormalen denar, kaj šele normalen.
Toyotin hibrid je pa next best thing za električnim. Vozi se dost podobno, samo da bolj ropota zraven.

Na žalost 2023 zadeva še ni bistveno boljša kar se EV karavanov tiče. Nekoč sicer pride pežo na (baje) zastareli platformi to je pa to...

Utk ::

Zdaj imaš vsaj Y, ki je skoraj tako dober, pa tudi 3 je kar prostoren. Takrat se še to ni prodajalo pri nas uradno.

a_borlak ::

Utk je izjavil:

Proti LR tesli za manj kot 40 jurjev po subvenciji, je to bolj slab deal, ampak če nekomu res zadostuje tak avto, potem je ok. Čeprav bi potem jaz raje vzel MG4, ki je še par jurjev cenejši in ima boljši pogon, hitrejše polnjenje.


MG ima slabšo opremo in enofazno polnenje za ta denar, tisti, ki ima več opreme je 37k in izven nizke subvencije. In med 28,5 ter 40 je skoraj tretjina razlike v ceni. Zdaj pa, nekaj kupovati na zalogo ...

kow ::

ales85 je izjavil:

kow je izjavil:

cenejsi za uporabnike (ki delajo dovolj kilometrov).

In ki so pripravljeni placati dovolj denarja za avto.


Cena avta je vsteta - drugace ne bi bilo cenejse.

kow ::

Sparkxl je izjavil:


Mimogrede, ti si tukaj tudi dežurni EV odvetnik, takoj za šefom UTK. Katerega EVja pa ti voziš? Brez laganja prosim


Nimam EV. Sploh nimam lastnega avtomobila oz. v gospodinjstvu imamo 10 let star avto. B segment.
Jaz nisem noben "dezurni EV odvetnik". Ti si, kot sem ti ze povedal velikokrat, samo funkcionalno nepismen. Verjetno posledica pomanjkanja treniranja mozganske mreze v mladosti. Domnevam, da nisi odrascal v dovolj stimulativnem okolju, jebiga. Saj vecina ljudi ni imela te srece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Kak hitro nekdo nekaj reče proti EV, ti in tvoj šef Utk skočita v zrak in to demantirata. Torej ja, dežurna EV odvetnika.

In zdaj šokantna novica...oba vozita dinozavre. Dvoličneža...kako že američani pravijo...practise what you preach

Utk ::

Kak hitro nekdo nekaj reče proti EV, ti in tvoj šef Utk skočita v zrak in to demantirata.

Lahko en primer tega? Hvala

In zdaj šokantna novica...oba vozita dinozavre.

Jaz naredim 3/4 kilometrov na elektriko.

kow ::

Te bom popravil: "Kar hitro nekdo neresnicnega rece proti EV"...
Sparxkl, ko bos nehal siriti dezinformacije, lazi itd., ne bom vec komentiral tvojih postov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Res? Obljubiš? Ker potem bom zanalašč še samo to delal

Vidim da sem vaju vznemiril...skačeta oba istočasno kot 2 histerične kobilice ko vaju malo drezam. Nič...moja dnevna kvota metanja časa vstran je izpolnjena. Se slišimo jutri

kow ::

Obljubim.

deco16 ::

V naši mali družini imamo samo en avto, EV. Kot zgleda se da, brez velikih servisov. In ja mesečno se vozimo v 370km oddaljen kraj, tudi po snegu. Ampak ni to še za množice baje. Ne kupit.

damirj79 ::

Noben ni rekel, da se ne da prevozit 370km, debata je s koliko postanki in kako dolgi so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

deco16 ::

Pardon, brez postankov za polnjenje.

Likalnik ::

deco16 je izjavil:

V naši mali družini imamo samo en avto, EV. Kot zgleda se da, brez velikih servisov. In ja mesečno se vozimo v 370km oddaljen kraj, tudi po snegu. Ampak ni to še za množice baje. Ne kupit.


Kateri avto imaš to? (Tesla M3?) sam ravno kupujem EV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Kawhi ::

deco16 je izjavil:

Pardon, brez postankov za polnjenje.


bi rekel da malček nakladaš da pozimi brez postankov prevoziš 370km...no, razen če voziš celo pot 50kmh...

https://insideevs.com/news/679686/tesla...

damirj79 ::

deco16 je izjavil:

Pardon, brez postankov za polnjenje.


Potem si prišel na cilj, na cilju te čaka iskanje polnilnice, polniš in nato nazaj. Pač ni nekaj zelo trivialnega...

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Pardon, brez postankov za polnjenje.


Ne samo to, še nazaj prideš brez polnjena in to pri -5 pozimi in 90km povprečni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BigWhale ::

Sparkxl je izjavil:

Ker točno to se trdi za EV: 0 onesnaževanja. To je glavni sales pitch


To se prav nikjer ne trdi. Nikjer. To si si lepo izmislil.

deco16 ::

Štart polnilnica šuko od tašče, cilj polnilnica šuko od mene :)

Ampak ja vsi se po težjem snegu furate 120. Pa govorim o worst case (močno sneženje), s tem da sem se obrnil ker smo nekaj pozabili in furali še nazaj.

Od tega 300km avtoceste unec-salzburg vmes pa ovinkasta magistrala zato tudi nižja povprečna, pa ja kot sem omenil, močno sneženje.

 zacetek

zacetek



 konec

konec



Drugače se bolj hitro pride ;)

Ampak ne kupit, to ni še ready.

damirj79 ::

JA ma sej se vidi.. 400km, dve rdeči črtici. To te čaka na cilju skoraj nujno iskat polnilnico, ker čez noč batery management greje baterijo in skuri kar še ima na voljo zjutraj pa panika :)

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Štart polnilnica šuko od tašče, cilj polnilnica šuko od mene :)

Ampak ja vsi se po težjem snegu furate 120. Pa govorim o worst case (močno sneženje), s tem da sem se obrnil ker smo nekaj pozabili in furali še nazaj.

Od tega 300km avtoceste unec-salzburg vmes pa ovinkasta magistrala zato tudi nižja povprečna, pa ja kot sem omenil, močno sneženje.

 zacetek

zacetek



 konec

konec



Drugače se bolj hitro pride ;)

Ampak ne kupit, to ni še ready.



Aha, in po 400km mene na mojem ICEju gladko boli K ker imam še 400km fora preden moram nafilat... ti na drugi strani moraš NUJNO dat filat drugače si v riti, torej si suženj EVja namesto on tvoj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

LOL, in potem sem jaz tist, ki skoči vsakič ko kdo napiše kaj o EV.

JA ma sej se vidi.. 400km, dve rdeči črtici. To te čaka na cilju skoraj nujno iskat polnilnico, ker čez noč batery management greje baterijo in skuri kar še ima na voljo zjutraj pa panika :)

Vidim tudi zate, da imaš izkušnje.
Ne vem sicer zakaj bi bil to problem. Itak je prišel tam z avtovleko, ker 400 km se ne da naredit na elektriko, pa ga bo avtovleka potegnila še nazaj do polnilnice, kjer bo cel dan polnil, in čez 3 dni prišel nazaj domov.

Kawhi ::

deco16 je izjavil:

Štart polnilnica šuko od tašče, cilj polnilnica šuko od mene :)

Ampak ja vsi se po težjem snegu furate 120. Pa govorim o worst case (močno sneženje), s tem da sem se obrnil ker smo nekaj pozabili in furali še nazaj.

Od tega 300km avtoceste unec-salzburg vmes pa ovinkasta magistrala zato tudi nižja povprečna, pa ja kot sem omenil, močno sneženje.

 zacetek

zacetek



 konec

konec



Drugače se bolj hitro pride ;)

Ampak ne kupit, to ni še ready.


Ti bi se moral še počasneje furat če ne bi bilo nič snega, samo temperatura bi bila nekaj nižja. Kok sem rekel, na minusu edino če furaš 50km/h povprečno...

deco16 ::

A res? A veš da se dvigneš na 1300 nadmorske po poti? Kolk misliš da je blo stopinj tam?

A ti pokažem kako slikco ko ni blo snega ?

Sej jst vam skoz pravim da ni za kupit, ni treba mene prepričavat in govorit kolk je potrebno hitro vozit. Če se boš pa ti z babnjega polja vozil v snegu 90 po rajdah pa kar izvoli ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

damirj79 ::

Utk je izjavil:

LOL, in potem sem jaz tist, ki skoči vsakič ko kdo napiše kaj o EV.

JA ma sej se vidi.. 400km, dve rdeči črtici. To te čaka na cilju skoraj nujno iskat polnilnico, ker čez noč batery management greje baterijo in skuri kar še ima na voljo zjutraj pa panika :)

Vidim tudi zate, da imaš izkušnje.
Ne vem sicer zakaj bi bil to problem. Itak je prišel tam z avtovleko, ker 400 km se ne da naredit na elektriko, pa ga bo avtovleka potegnila še nazaj do polnilnice, kjer bo cel dan polnil, in čez 3 dni prišel nazaj domov.


Si malo obrnil ploščo zdaj. Na cilj je prišel, fajn za njega in za vsih. Ostali pravimo, da z ICE nimaš nič skrbi, z EV te čaka iskanje polnilnice, počakat da se napolni. Pač isto kot smart watch, če ne polniš skoz, crkne ko najbolj rabiš.

Kawhi ::

deco16 je izjavil:

A res? A veš da se dvigneš na 1300 nadmorske po poti? Kolk misliš da je blo stopinj tam?

A ti pokažem kako slikco ko ni blo snega ?

Sej jst vam skoz pravim da ni za kupit, ni treba mene prepričavat in govorit kolk je potrebno hitro vozit. Če se boš pa ti z babnjega polja vozil v snegu 90 po rajdah pa kar izvoli ;)


Poglej si zgoraj članek iz Consumer Reports. Pri -8 stopinjah C, in hitrosti po avtocesti 112kmh noben od Tesla Y LR, Ioniq 5, ID4, mach-E ni zmogel več kot 302km. Zdaj pa naj jaz verjamem enemu nakladaču na forumu da mu je Kona pa brez problema naredila 400km. Japajade.

deco16 ::

Joj kakšne skrbi sem imel in kolk je težko iskat polnilnice, kolk se mi ubadamo.

Po poti sem šel mimo "hitrih" polnilnic direkt na avtocesti:
Lom, Voklo, Radovljica, Una po karavankih, Eisetratten, mah po avstriji u bistvu skoraj vsaka pumpa.


Fantje, sej vam pravim ne kupit. Preveč je ubadanja, nimaš kje polnit, doseg je v slab.

Sam sem nabavil, se pripeljem do cilja in to je važno.

Sem pač nakladač, vozim za kamjoni al kaj že, je bla pa nedelja tko da kamionov ni bilo pa tudi dosti avtov sem prehitel ker so še bolj počasi vozili.

Torej če nebi blo snega na cesti bi blo še slabše ?

Loh pa še malo o tem kdo je suženj al jaz ker moram na 400 se priklopit doma al un ker se mora po 800 nujno na pumpo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

damirj79 ::

No in koliko časa porabiš da napolniš za nadaljnih 400km?

Utk ::

Kolk časa rabiš da priklopiš sesalc v elektriko?

Kawhi ::

deco16 je izjavil:

Joj kakšne skrbi sem imel in kolk je težko iskat polnilnice, kolk se mi ubadamo.

Po poti sem šel mimo "hitrih" polnilnic direkt na avtocesti:
Lom, Voklo, Radovljica, Una po karavankih, Eisetratten, mah po avstriji u bistvu skoraj vsaka pumpa.


Fantje, sej vam pravim ne kupit. Preveč je ubadanja, nimaš kje polnit, doseg je v slab.

Sam sem nabavil, se pripeljem do cilja in to je važno.

Sem pač nakladač, vozim za kamjoni al kaj že, je bla pa nedelja tko da kamionov ni bilo pa tudi dosti avtov sem prehitel ker so še bolj počasi vozili.

Torej če nebi blo snega na cesti bi blo še slabše ?

Loh pa še malo o tem kdo je suženj al jaz ker moram na 400 se priklopit doma al un ker se mora po 800 nujno na pumpo ;)


še enkrat, le komu naj verjamemo Consumer Reports in to celo v članku insideev, ki so totalni fanboyi EV ali enemu random deco16? Ni variante da si ti s Kono pri -8 z normalno hitrostjo naredil 400km.

deco16 ::

Dobra.

Pač dejstvo je da vsi ti ( Tesla Y LR, Ioniq 5, ID4, mach-E ) majo slabš porabo kot Kona.

Drugače pa kolk časa rabim, poleti da grem po kofe, žena gre na WC, spijem kofe, moja podoji tamalo in jo nazaj uspava, pol pa lahk štartamo? Vredu časovna ocena?

Lahk pa še ene dve januarske slike pripopam kjer je povprečna višja pa tud snega ni blo, ampak vam nebo pomagalo. Glede 70km magistrale in mestnega pač povprečna nebo nad 100 tud če je 300km avtoceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

Kawhi ::

deco16 je izjavil:

Dobra.

Pač dejstvo je da vsi ti ( Tesla Y LR, Ioniq 5, ID4, mach-E ) majo slabš porabo kot Kona.

Drugače pa kolk časa rabim, poleti da grem po kofe, žena gre na WC, spijem kofe, moja podoji tamalo in jo nazaj uspava, pol pa lahk štartamo? Vredu časovna ocena?


Dejstvo je tudi, da imajo vsi ti tudi precej večjo baterijo in tudi večji deklariran range. Dejstvo je tudi da po ev-database.org Kona niti v mestu ob hladnem vremenu ne naredi 400km, po avtocesti pa ne 300km, ampak našmu deco16 pa v večini po avtocesti brez problema.

https://ev-database.org/car/1423/Hyunda...

Kodrnusa ::

Na smuciscu je polnil cel dan, prisel domov z 16km preostalega dosega da je naredil 400km vse skupaj? Tole bi za mene bila grozljivka. Žena, otroc v avtu utrujeni, jaz pa da bom cvikal ali bomo prišel domov, ali bom vseeno za 20 minut priklopim med potjo da bo za ziher. To je prilagajanje in mučenje. Nihče ni rekel da se ne da, je pa potrebno malo razmisliti preracunati..
Ne cem ali sem kdaj v življenju kam prišel s samo še za 16km goriva.

Utk ::

Dejstvo je tudi, da imajo vsi ti tudi precej večjo baterijo in tudi večji deklariran range. Dejstvo je tudi da po ev-database.org Kona niti v mestu ob hladnem vremenu ne naredi 400km, po avtocesti pa ne 300km, ampak našmu deco16 pa v večini po avtocesti brez problema.

Dejstvo je, da tam kjer piše 404 km, piše spodaj tudi poraba, 15,5 kwh na 100 km. Če to pomnožiš, dobiš 62, kar se ujema s kapaciteto 64 kwh. Lahko debatiramo kako je vozil, da je imel tako porabo, ampak stvar se ujema. Niti ni imel -10 celo pot, kot tist tvoj zimski test.

damirj79 ::

Utk je izjavil:

Kolk časa rabiš da priklopiš sesalc v elektriko?


Sesalc na 220V vtakneš v vtičnico in sesaš. Avto če vtakneš kabel v vtičnico boš lahko naredil pa teh 5m, za 400km zmanjka še 399995m kabla. Ampak to sploh ni bilo moje vprašanje. Vprašal sem koliko časa se polni za 400km.

Kodrnusa ::

deco16 je izjavil:

Dobra.

Pač dejstvo je da vsi ti ( Tesla Y LR, Ioniq 5, ID4, mach-E ) majo slabš porabo kot Kona.

Drugače pa kolk časa rabim, poleti da grem po kofe, žena gre na WC, spijem kofe, moja podoji tamalo in jo nazaj uspava, pol pa lahk štartamo? Vredu časovna ocena?

Lahk pa še ene dve januarske slike pripopam kjer je povprečna višja pa tud snega ni blo, ampak vam nebo pomagalo. Glede 70km magistrale in mestnega pač povprečna nebo nad 100 tud če je 300km avtoceste.


Dejstvo je da rabiš čas si vzet za kavo in postanek. Hočeš nočeš.
Mi ga vedno pičimo brez pavz če je le možno. Dlje traja bolj so otroci sitni.

damirj79 ::

deco16 je izjavil:


Drugače pa kolk časa rabim, poleti da grem po kofe, žena gre na WC, spijem kofe, moja podoji tamalo in jo nazaj uspava, pol pa lahk štartamo? Vredu časovna ocena?


Nope, ker to sploh ni časovna ocena, pač pa opis kaj počneš medtem. To kar si ti zdej nekj opisal, če se spomnim na moje podobne scene je to pomenilo 2 urci. Ampak pri tebi gre lahko hitreje. Ampak boljše da napišeš, da ne bo dvomov.

deco16 ::

Pač avtovleka ni druge, jst nevem kako se preslikam drugače tja. Ni možno. Ni za kupit. Ja grozlivo pridet s 16 km, komaj spim ponoči.

Ajde pripopam še 2 zimski ;)

 prva

prva



 druga

druga



Fantje srečno, pa upam da lahko spiste ponoči :)

Kawhi ::

Utk je izjavil:

Dejstvo je tudi, da imajo vsi ti tudi precej večjo baterijo in tudi večji deklariran range. Dejstvo je tudi da po ev-database.org Kona niti v mestu ob hladnem vremenu ne naredi 400km, po avtocesti pa ne 300km, ampak našmu deco16 pa v večini po avtocesti brez problema.

Dejstvo je, da tam kjer piše 404 km, piše spodaj tudi poraba, 15,5 kwh na 100 km. Če to pomnožiš, dobiš 62, kar se ujema s kapaciteto 64 kwh. Lahko debatiramo kako je vozil, da je imel tako porabo, ampak stvar se ujema. Niti ni imel -10 celo pot, kot tist tvoj zimski test.


Pa saj sem mu rekel, edino če je vozil res počasi in je bila temperatura okol 0. Sicer je vozil če prav vidim 6ur, torej je vozil 66 na uro in to 3/4 po avtocesti. Fajn.

Pa tudi naklada še o tem kako se je dvignil za 1300metrov in da je tam res nizka temperatura. Na ekranu mu pa na cilju piše temp -2st, na novi ki jo je pripopal pa piše 0 st...Ne izide se...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

deco16 ::

Sneženje skoraj celo pot, na začetku močno sneženje.

Po poti je blo od -7°C na 1340nmv, do 0°C v Slo, na koncu pa ravno tako -2°C.

Pa govorim o prvi sliki.

Datum je bil 11 december 22, lahk si vreme preveriš.

Kolk ste pa vi fural ko je bil kolaps na avtocesti in so kamjoni obstali(dan prej se mi zdi)?

damirj79 ::

Kodrnusa je izjavil:

Na smuciscu je polnil cel dan, prisel domov z 16km preostalega dosega da je naredil 400km vse skupaj? Tole bi za mene bila grozljivka. Žena, otroc v avtu utrujeni, jaz pa da bom cvikal ali bomo prišel domov, ali bom vseeno za 20 minut priklopim med potjo da bo za ziher. To je prilagajanje in mučenje. Nihče ni rekel da se ne da, je pa potrebno malo razmisliti preracunati..
Ne cem ali sem kdaj v življenju kam prišel s samo še za 16km goriva.


Jaz ja, 0km je pisalo, naredil sem še cca 4km in prišel do črpalke, na cilju. Natankal sem v 5min in odšel na ogled mesta. Bila je to edia črpalka. V tem mestu seveda nikjer ne duha ne sluha o EV polnilnici. Z EV bi verjetno moral klicati avtovleko ali pa zažicat v sosednjem baru 2 urci na šuko polnit toliko, kolikor sem rabil za ogled mesta in nato se spustit nazaj v dolino, kjer bi regeneracija mi napolnila par kWh in bi se privlekel na EV polnilnico v mestu. Super doživljajski izlet.

J.McLane ::

Saj že danes z dizlom moraš planirat postanke za tankanje, če jih ne potem takoj iz denarnice odleti 10 EUR ali več, ker tankaš na AC, preveč natočiš v Italiji in podobno. Govorim za 800 km izlete v nepoznane kraje.

Za 1.maja sem v Italiji v Grossetu na 1/4 tanka ocenil približno koliko bo treba tankat do Slovenije, malo pred mejo mi je kazal range 0 km, v Ajdovščini sem natočil 86 l dizla. Avtodom, Fiat Ducato.

Torej z izračunavanjem dosega imamo kot kaže nekateri veselje že danes z dizlom, z EV nebi bilo nič kaj drugače.

100 ljudi 100 čudi :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

damirj79 ::

Na AC so tudi v ITA precej podobne cene, enako kot pri nas. So pa jasno da višje cene kot pri nas. Če želiš se lahko s tem igraš, marsikdo se ne, saj bi sicer tiste dražje pumpe samevale, pa nekako to ne ravno vidimo. Pri EV pa to počneš pogosteje, ampak nekaterim je to zgleda v užitek.

Kodrnusa ::

Ne vidim poante racunati ko imas ICE. Za tistih 10, 15€ verjetno ne boš umrl, če boš v Italiji tankal... Avtodom pa 150€ na dan..
To me spominja na tisto, ko smo sli v klub , narocili boate za 120€/komad, ko je bilo pa treba dam, smo se pa kregali s taxisti zakaj je voznja 7€ namesto 5€ haha..

Se tole:
https://www.engadget.com/the-morning-af...

J.McLane ::

damirj79 je izjavil:

Na AC so tudi v ITA precej podobne cene, enako kot pri nas. So pa jasno da višje cene kot pri nas. Če želiš se lahko s tem igraš, marsikdo se ne, saj bi sicer tiste dražje pumpe samevale, pa nekako to ne ravno vidimo. Pri EV pa to počneš pogosteje, ampak nekaterim je to zgleda v užitek.


Točno to, tisti ki imajo s tem problem, bodo pač plačali višjo ceno za to njihovo "udobje". Nekaterim pa to ni problem in ne vpliva na udobje.

Za italijo imam aplikacijo PrezziBencina in tam poiščem cenejše črpalke ob poti, na AC morda ni take razlike v ceni, je pa vseeno hitro 5 centov.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gregor P ::

Jaz imam na daljših potovanjih 5L kantico goriva za vsak primer, če bi se slučajno kdaj zgodilo, da bi po nekem čudežu zmanjkalo goriva prej kot bi moralo glede na začetek gorenja lučke za rezervo (kar je seveda od modela do modela vozila lahko malo drugače). Ampak da se strinjam, ni slabo se prej pozanimati, na katerih črpalkah zunaj AC imajo cenejše gorivo, če ne želiš zapraviti preveč denarja - ampak to je šele sedaj postalo bolj aktualno, prej je bilo praktično vseeno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
1052 / 1167
»»