» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
1047 / 1168
»»

hojnikb ::

baterijo je izgubil, sam je slo iz rezerve ;)
#brezpodpisa

Utk ::

5% izgube v resnici ne občutiš. Tiste 3 procente na leto tudi ne, to pomeni 6 ali pa 8 km na polno baterijo. Čez 5 let pa opaziš, da je res malo manjša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

a_borlak ::

Senior Dev je izjavil:

Drugo leto prihaja prenovljeni Model 3. Pričakujem okoli 2 sekundi od 0 do 100 in ceno pod 60k. Končna hitrost do 350 na uro. Končno se bo lahko raja kurčila proti dragim športnim avtomobilom, ki stanejo večsto tisočakov.

Ravno zadnjič se mi je neki šminker z M3 preseraval in sem mu dal lekcijo iz elektrike. Ostal je nemočen, le sopihal je od jeze.


Jaz pa enemu z Audijem S7, potem je tako lepo vozil za mano, pa še varnostno razdaljo je spoštoval.

ales85 ::

Utk je izjavil:

5% izgube v resnici ne občutiš. Tiste 3 procente na leto tudi ne, to pomeni 6 ali pa 8 km na polno baterijo. Čez 5 let pa opaziš, da je res malo manjša.

3% na leto == 6-8 km? Nekaj ne stima.

MrStein ::

Utk: Eni in drugi imamo še drug avto

To "malo" podre računico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

ales85 je izjavil:

Utk je izjavil:

5% izgube v resnici ne občutiš. Tiste 3 procente na leto tudi ne, to pomeni 6 ali pa 8 km na polno baterijo. Čez 5 let pa opaziš, da je res malo manjša.

3% na leto == 6-8 km? Nekaj ne stima.

Vprašaj če ne razumeš.

MrStein je izjavil:

Utk: Eni in drugi imamo še drug avto

To "malo" podre računico.

Kdo pa nima vsaj dveh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ales85 ::

Utk je izjavil:

ales85 je izjavil:

Utk je izjavil:

5% izgube v resnici ne občutiš. Tiste 3 procente na leto tudi ne, to pomeni 6 ali pa 8 km na polno baterijo. Čez 5 let pa opaziš, da je res malo manjša.

3% na leto == 6-8 km? Nekaj ne stima.

Vprašaj če ne razumeš.

MrStein je izjavil:

Utk: Eni in drugi imamo še drug avto

To "malo" podre računico.

Kdo pa nima vsaj dveh?

Ok, ne razumem :D

Kdo nima vsaj dveh? Jaz na primer. Pa se mnogo.

Gregor P ::

V vse te optimalne kreditne izračune pozabljate upoštevati, da večina je že zakreditiranih do grla in niso več kreditno sposobni še za 350 evrov dodatnega kredita ipd. ... tako da je vse to praktično rezervirano za bogatejši sloj ljudi in pa podjetja (ki bi to lahko kupili tudi v kešu takoj, a se jim bolj splačajo krediti).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Kdo nima vsaj dveh? Jaz na primer. Pa se mnogo.

Čudi me, da imaš že enega...
V našem naselju ne bi našel hiše z enim avtom. Ni šanse.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Kdo nima vsaj dveh? Jaz na primer. Pa se mnogo.

Čudi me, da imaš že enega...
V našem naselju ne bi našel hiše z enim avtom. Ni šanse.

Elitisti ste čudni. Zakaj bi nekdo imel dva avta če pa rabi sam enega? In so ti čist lepo povedali, z drugim (ice) avtom se računica (ev) podere.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Ker so ljudje že v pradavnini ugotovili, da je bolj racionalno živet najmanj v paru. Nekje vmes se je zdrava pamet sicer res izgubila, ampak tisti, ki je imamo, zato še nismo elitisti.

Pithlit ::

Elitist je vsak ki, ne samo da ne razume, ampak se še posmehuje tistim ki imajo manj (no, včasih tudi tistim ki imajo več). Nekako tko kot ti počneš.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Ne posmehujem se tistim, ki imajo več ali manj, ampak tistim, ki ste neumni. Nihče vas ne sili v elektriko, niti v to temo, pa vseeno smo tu...

Zakaj se čutite dolžni 100x napisat, da EV ni za vas?

Pithlit ::

Jazbže zelo dolgo nisem napisala da EV ni zame. Prevzaprav sem pred kratkim napisala da bi ga nabavila.

Bi pa rekla da nihče ki lahko presodi a je EV zanj ali ne... ni neumen. Pa se jim vseeno posmehuješ. Zanimivo, mar ne? Posmehuješ se nekomu ki ti je povedal da lastništvo ice avta za primere ko EV ne pride v poštev, hitro poruši idealno računica ki jo tako radi nekateri uporabljate za opravičevanje nakupa EV. Poleg tega da je vsaj malo hinavsko. Posmehuješ se ljudem ki si lastijo samo en avto (ker jih je zapustila zdrava pamet in ne živijo v paru)... tako da, bitch please.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Vse si pomešala kot da si malo pomešana.

Pithlit ::

Valda. Šporgeta še kar nisem našla...
Life is as complicated as we make it...

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Kodrnusa ::

BigWhale je izjavil:

kow je izjavil:


Razumem. ICE ne more imeti defektne komponente. Vsi kabli ipd. so vedno 100% izdelani. Le pri BEV, pa polno defektov.


Ma, ne vem ce res razumes. ICE in EV imata priblizno enako stevilo komponent, ki niso pogonski sklop, ki se lahko vzgejo. EVji imajo pa dodatno lahko se nekaj sto ali pa celo nekaj tisoc baterih, ki lahko failajo.

Kodrnusa je izjavil:


Smo se peljali štirje v Zagreb v tesli 3 long range. Se malo afnali po avtocesti (160km/h, čakali na meji (klima, muzika, igrice), pridemo v Zagreb gledamo doseg še 180km!!!


Klima, muzika, in igrice nimajo nobene veze. Ce ste pa vi vozili kt debili in spraznili baterijo, je pa to vas problem.

Kodrnusa je izjavil:


Zadnjič me kolega s Teslo 3 kliče zjutraj da ga poberem ker je pozno zvečer prišel domov iz Benetk zjeban in je imel samo še za 5km dosega, pa je vtaknil polnilec vendar ni pritisnil v appu za polnjenje. Me prosi da ga poberem ker je avto prazen.


Tole si se pa gladko zlagal ali pa si si narobe zapomnil.


Vozili kot debili? Z navadnim avtom 150km/h ni noben problem, kle pa nismo mogli niti tja pa nazaj (govorim o Zagrebu, ne Milanu) Pa ne kurcam EVje ampak stvar še ni zrela za 1. Avto. Opisal sem svojo izkušnjo, potem pa taki debili (bedno k ti kdo to rece a) k drkajo na EVje ne verjamejo in te napadajo. Tudi drugi del ni izmisljen, mogoce se je kolega zlagal, ali pa je pozabil vstekat, zakaj potem napadaš mene? Pač realnost je da je EV za človeka z družino neprimeren za 1. Avto. Preveč kompromisov pac, prilagajanj. Za 2. Avto je fajn, samo je pa predrag, vsaj za moje pojme

Utk ::

Od Ljubljane do Zagreba je 130 km. Tam in nazaj 260. Če tega nekdo ni sposoben zvozit s teslo, polnjenjem ali brez, dvomim da je dovolj odgovoren za kako družino.

Kodrnusa ::

Utk je izjavil:

Od Ljubljane do Zagreba je 130 km. Tam in nazaj 260. Če tega nekdo ni sposoben zvozit s teslo, polnjenjem ali brez, dvomim da je dovolj odgovoren za kako družino.


Startal je iz Radovljice, na meji smo stali kar nekaj casa (covid časi), pac je model ocenil da bo na knap za dam pridt in smo iskal polnilnico v Zg. Polnilnica seveda stran od lokacije kamor smo bili namenjeni 10 minut. Zunaj scalo ko pri norcih.. Klicali uber, da smo prišli do zelene lokacije.
Samo delim izkušnjo, lahko se vsi pregovarjate in preračunavate.. Taka je bila ena moja izkušnja z EV. Take it or leave it

Kodrnusa je izjavil:

Utk je izjavil:

Od Ljubljane do Zagreba je 130 km. Tam in nazaj 260. Če tega nekdo ni sposoben zvozit s teslo, polnjenjem ali brez, dvomim da je dovolj odgovoren za kako družino.


Startal je iz Radovljice, do Zagreba iz Lj je 150km (center), na meji smo stali kar nekaj casa (covid časi), pac je model ocenil da bo na knap za dam pridt in smo iskal polnilnico v Zg. Polnilnica seveda stran od lokacije kamor smo bili namenjeni 10 minut. Zunaj scalo ko pri norcih.. Klicali uber, da smo prišli do zelene lokacije.
Samo delim izkušnjo, lahko se vsi pregovarjate in preračunavate.. Taka je bila ena moja izkušnja z EV. Take it or leave it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

ales85 ::

Utk je izjavil:

Kdo nima vsaj dveh? Jaz na primer. Pa se mnogo.

Čudi me, da imaš že enega...
V našem naselju ne bi našel hiše z enim avtom. Ni šanse.

Zakaj te pa to cudi? Tako dobro me pa najbrz se ne poznas, da bi lahko vlekel taksne zakljucke :))

Utk ::

Tu so najbolj "pametni" tisti, ki nimajo nobenga, tako so rekli, in tisti, ki ga praktično ne uporabljajo, so tudi sami tako rekli.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Tu so najbolj "pametni" tisti, ki nimajo nobenga, tako so rekli, in tisti, ki ga praktično ne uporabljajo, so tudi sami tako rekli.

Najbolj "pametni" so tisti ki imajo EV. Hkrati pa še enega ICE (za rezervo)... ki se posmehujejo ostalim ki tega nimajo. Pa posmehujejo se tudi takim ki "niso dovolj odgovorni za kako družino".

Jaz z navadno Teslo (tisto "ta poceni" trojko) ne pridem do Ljubljane in nazaj brez polnjenja. A tudi jaz nisem dovolj odgovorna za kako družino?

Pa se kdaj pa kdaj zapeljem tudi kam bolj daleč... Benetke so kar pogosto na spisku. Padova še bolj. Bologna in Verona mal manj. Tudi kak Milano pade vmes. Pa niso tu vračunani uni nepredvideni "gremo nekam za nosom" izleti. In zaradi tega bi jaz zdaj morala imet dva avta sam zato da se mi ti ne bi posmehoval? BW mi je fajn zato ker ima EV pa hkrati ne pametuješ kolk je to ne vem kolk fajn zadeva (vsi to vemo, da je fajn zadeva namreč). Ker mi je jasno da so pogoji da je to res tudi neka specifika.

EV je zame idealna zadeva, če se odpovem mojemu življenjskemu slogu (pa začnem živet v stilu šiht-domov-šiht-domov). Česar pa nimam namena storit sam zato ker nek utk meni da sodim za šporget ker sem preglupa da bi razumela kolk se EV splača.

In ja, elitist si. Zato ker vse ki ne mislijo tako kot ti označuješ za neumne.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Posmehujem se ti, ker izgubljaš čas v temi, ki te ne zanima in se te ne tiče.

In niso neumni tisti, ki izračunajo, da se jim EV ne izide, ampak tisti, ki tega ne znajo izračunat, in takih je večina.

Še en nasvet elitista: če ti SR tesla nima dovolj dosega za vsakodnevno pot, bi jaz elitist najprej rešil ta problem, ker vrsta pogona tu je res zadnji problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Posmehujem se ti, ker izgubljaš čas v temi, ki te ne zanima in se te ne tiče.

Ne zanima me? Kako pa to veš?

Ne tiče se me? Kako pa to veš?

Aja, sem glupa pa še sama ne vem da ti bolje veš kaj mene zanima in kaj se me tiče. Se opravičujem ker sem do sedaj živela v tej zmoti. Daj me spomni... Kaj me že zanima? Kaj se me tiče?

Pa boš še kar trdil da nisi ena napihnjena krota ki si nekako predstavlja da je več vredna od navadne raje?

Utk je izjavil:

Posmehujem se ti, ker izgubljaš čas v temi, ki te ne zanima in se te ne tiče.

In niso neumni tisti, ki izračunajo, da se jim EV ne izide, ampak tisti, ki tega ne znajo izračunat, in takih je večina.

Še en nasvet elitista: če ti SR tesla nima dovolj dosega za vsakodnevno pot, bi jaz elitist najprej rešil ta problem, ker vrsta pogona tu je res zadnji problem.

Si ti ziher da si funkcionalno pismen? Ker jaz sem na vse te tvoje pomisleke že (večkrat) odgovorila pa me še vedno skušaš zabit z nekimi argumenti ki to niso.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Utk ::

Zakaj te zanima stvar za katero praviš, da ni zate niti nima prihodnosti? To je izguba časa. Malo izgube časa tu, malo na poti vsak dan, ki je tesla s 300 km dosega ne zmore, in smo kjer smo...

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Zakaj te zanima stvar za katero praviš, da ni zate niti nima prihodnosti? To je izguba časa. Malo izgube časa tu, malo na poti vsak dan, ki je tesla s 300 km dosega ne zmore, in smo kjer smo...

Aha, to da pravim da se zanimam za nakup zate pomeni da me tematika ne zanima? Da se me ne tiče? Pustimo ob strani insinuacije da ne znam računat pa to da me stalno za šporget pošiljaš (tko kot tapravi Dec).

Da da je EV zame idealna stvar seveda tudi pomeni da pojma nimam kaj sploh v tej temi počnem.

Daj nabijaj še mal bolj o tem kaj drugi hočemo. Ker gospod najbolje ve, mi sami zase itak pojma nimamo. Daj, prosim, povej mi še enkrat kaj mene zanima, pa kje mi je mesto. Ker ti pa že nisi napihnjen elitist... mogoče mam pa jaz fetiš na to da mi drugi razlagajo kaj jaz hočem. Kwa pa vem ejga... kje je moj fakin' šporget?!?
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Tu so najbolj "pametni" tisti, ki nimajo nobenga, tako so rekli, in tisti, ki ga praktično ne uporabljajo, so tudi sami tako rekli.


Govori nekdo ki ima EV hkrati pa še ICE... :)) Be a man, fukni ICE stran forever...

Jaz sem si že izračunal za EV... jaz bi takoj šel na ICE ga kupim moji za službo... samo doseg naj ima REALEN takšen da 2 tedna ne rabim filat torej 25km/dan x 10 delovnih dni + 2 dni rezerve... torej REALNIH 300km dosega ne glede na vreme in temperature (v mejah normale torej pri -5 mora met 300km) pa cena naj bo tam v rangu Clio ali par jurčkov več max...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Aha, to da pravim da se zanimam za nakup zate pomeni da me tematika ne zanima? Da se me ne tiče?

Če ti tesla nima dovolj dosega, potem se raje nehaj zanimat.

me stalno za šporget pošiljaš (tko kot tapravi Dec).

To sem te poslal samo ko si izdavila, da se parkiran ice ne more vžgat.

Govori nekdo ki ima EV hkrati pa še ICE... :)) Be a man, fukni ICE stran forever...

Jaz pišem tu že vsaj od 2015 let, da se lahko "jutri" nadomesti vsaj 60% avtov na cesti z električnimi, brez da bi kdo občutil problem z dosegom ali da bi omrežje kaj trpelo. Pišemo že od takrat da od leta 2020 do 2025 se bo razred kjer se EV bolj splača širil od navzgor proti dol. Po letu 2025 ne bo več racionalnega razloga za nov ICE, zato je treba na to pripravit omrežje in polnilnice.
Vi ste tisti, ki prehitevate stvari, in ki bi že včeraj imeli polnilnice in omrežje za 1 mio EV, ki jih še 20 let ne bo, pa polnilnico na vsakem parkingu pred blokom, in to da jo sveti peter postavi.
Ja, po letu 2025 sigurno ne bom več kupil ice. Tako govorim že 8 let.

Mato989 ::

Če ti tesla nima dovolj dosega, potem se raje nehaj zanimat.


Problem ni doseg Tesle... problem je CENA nove Tesle vs doseg napram ICE cena novega z dosegom ki je običajno 2x večji za že občutno nižje začetne cene...

Saj ti jaz pravim, daj ti meni doseg Long Range Tesle v Clio avto in Clio ceno pa težav in razlogov proti EVju več nimam...

Plačat 40, 45, 50 jurčkov za doseg ki je slabši od Cliotovega (in njemu podobnim) pa je pač nateg
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Smo ti ze 15x razlozili, da taksen elektricni avto ni mogoc. V prvem letu bi jih pokupili 100 milijonov. Pocasi se bos moral sprijazniti - da si revez. Vozi se s starimi jajci naprej in nehaj jamrati.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Smo ti ze 15x razlozili, da taksen elektricni avto ni mogoc. V prvem letu bi jih pokupili 100 milijonov. Pocasi se bos moral sprijazniti - da si revez. Vozi se s starimi jajci naprej in nehaj jamrati.


Verjetno mam novejši avto od tebe :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Mato, veliki vernik v kapitalizem in prosti trg, bi rad, da njemu prodajo "teslo" za 20 jurjev, čeprav jih ne morejo dovolj naštancat niti za ceno 45, 40, 35, 30, 25 jurjev. What gives?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato, veliki vernik v kapitalizem in prosti trg, bi rad, da njemu prodajo "teslo" za 20 jurjev, čeprav jih ne morejo dovolj naštancat niti za ceno 45, 40, 35, 30, 25 jurjev. What gives?


Ne pričakujem tega... seveda pa kot velik vernik potem tudi pričakujem v to da davkoplačevalci ne SUBVENCIONIRAMO nakup EVjev niti jim ne subvencioniramo cestnine itd... 8-)


Jaz samo povem zakaj je EV slab, ker ima gnil doseg za tako visoko ceno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Zakaj potem vozis ICE avto, ki je mocno subvencioniran? Da, tudi Clio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

V tesli za 40 jurjev plus ddv je 8,800 davka. Od tega gre nazaj 3500 za "subvencijo". Se pravi se plača vseeno 5300 davka, kar je isto kot pri avtu za 24 jurjev.
Za avto, ki bo manj onesnaževal, ropotal itd.

Jaz samo povem zakaj je EV slab, ker ima gnil doseg za tako visoko ceno...

Če pokrajšamo je edini problem cena. Hate to say it, ampak nekdo je zgoraj imel prav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

V tesli za 40 jurjev plus ddv je 8,800 davka. Od tega gre nazaj 3500 za "subvencijo". Se pravi se plača vseeno 5300 davka, kar je isto kot pri avtu za 24 jurjev.
Za avto, ki bo manj onesnaževal, ropotal itd.


In? Zakaj bi jaz kot davkoplačevalec hotel subvencionirat Teslo za 40k? Če ima nekdo keš za Teslo za 40k, naj plača pač 8,8k davka, simpl... zakaj bi moral nekdo z slabo plačo preko davkov subvencionirat bogatašu cestnino in davek pri Tesli za 40, 50k?

Kontra logiki kapitalizma :))

Če pokrajšamo je edini problem cena. Hate to say it, ampak nekdo je zgoraj imel prav...


Problem je cena glede na to kar drugje dobiš (doseg)

To je tako kot bi ti jamral da je v 1 restavraciji riba 50EUR v drugi pa 17EUR in bi ti nekdo rekel da je problem samo cena... JA SEVEDA DA JE... si prereven da bi dal 50 za ribo? Ali samo racionalen?

Upam da se kow z enako logiko javi v temi o nepremičninah in razloži da ljudje lahko kupijo nepremičnine so samo prerevni da bi jih kupili ker jim je 500k problem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Zarad mene naj ukinejo vse subvencije, nimam nič proti. Ni pa ta za električne avte najbolj neumna od vseh.

JA SEVEDA DA JE... si prereven da bi dal 50 za ribo? Ali samo racionalen?

Če je riba za 50 evrov boljša, potem sem prereven ali pa preškrt. Če je ista ali je razlika minimalna, potem sem racionalen.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

V tesli za 40 jurjev plus ddv je 8,800 davka. Od tega gre nazaj 3500 za "subvencijo". Se pravi se plača vseeno 5300 davka, kar je isto kot pri avtu za 24 jurjev.
Za avto, ki bo manj onesnaževal, ropotal itd.

Jaz samo povem zakaj je EV slab, ker ima gnil doseg za tako visoko ceno...

Če pokrajšamo je edini problem cena. Hate to say it, ampak nekdo je zgoraj imel prav...


Cena narekuje vrednost. Kar pises ti pa nakazuje, da je klasicen avto za 24k€ v bistvu vreden priblizno toliko, kot EV za 40k€. Pravis, problem je samo cena?

Pa si preprican, da bo EV za 40.000€ manj osnazeval? Tudi, ce upostevas, da se ceste z visjo kilazo menda eksponentno trosijo, da je bil dosti neeko za narediti itn.? Tudi, ce upostevas, da srednjerocno ne moremo narediti dovolj zelene energije?

Fourth power law @ Wikipedia.

krucymucy ::

Mato989 je izjavil:


HAHAHAHAHAHAHAAHAHAH Si predstavljaš... obljubijo 353 miles oz. cca 550km dejanski doseg pa skoraj pol manj... Pol ti pa rečejo vse je ok.

Si predstavljaš da je tank bencina 50l pol pa kr naenkrat 25l samo zato ker je drugačno vreme...

Ja si. Na mojem avtu je deklariran domet 1700km. Realno pa 900km.
Dizel TDI

TheBlueOne ::

krucymucy je izjavil:


Ja si. Na mojem avtu je deklariran domet 1700km. Realno pa 900km.
Dizel TDI


Kateri to? 8-O Nam kuri tam tam kot v pecifikacijah.

Utk ::

Pravis, problem je samo cena?

Tako je, ker razen lastnika zafire, sem prepričan, da bi vsak na tem forumu kupil teslo, če bi stala 20 jurjev. Po drugi strani ti lahko naštejem en kup "premium" kram, ki jih vsaj jaz ne bi kupil niti če bi stale 10 jurjev.

Pa si preprican, da bo EV za 40.000EUR manj osnazeval? Tudi, ce upostevas, da se ceste z visjo kilazo menda eksponentno trosijo, da je bil dosti neeko za narediti itn.? Tudi, ce upostevas, da srednjerocno ne moremo narediti dovolj zelene energije?

Da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

krucymucy je izjavil:

Mato989 je izjavil:


HAHAHAHAHAHAHAAHAHAH Si predstavljaš... obljubijo 353 miles oz. cca 550km dejanski doseg pa skoraj pol manj... Pol ti pa rečejo vse je ok.

Si predstavljaš da je tank bencina 50l pol pa kr naenkrat 25l samo zato ker je drugačno vreme...

Ja si. Na mojem avtu je deklariran domet 1700km. Realno pa 900km.
Dizel TDI


No to me pa res zanima kateri avto ma deklariran doseg 1.700 km!!! Ajde vrži ga ven... da pogooglamo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Pravis, problem je samo cena?

Tako je, ker razen lastnika zafire, sem prepričan, da bi vsak na tem forumu kupil teslo, če bi stala 20 jurjev. Po drugi strani ti lahko naštejem en kup "premium" kram, ki jih vsaj jaz ne bi kupil niti če bi stale 10 jurjev.

Pa si preprican, da bo EV za 40.000EUR manj osnazeval? Tudi, ce upostevas, da se ceste z visjo kilazo menda eksponentno trosijo, da je bil dosti neeko za narediti itn.? Tudi, ce upostevas, da srednjerocno ne moremo narediti dovolj zelene energije?

Da.


Kako, ce ti nisem definiral koliko km letno se prevozi?

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Pravis, problem je samo cena?

Tako je, ker razen lastnika zafire, sem prepričan, da bi vsak na tem forumu kupil teslo, če bi stala 20 jurjev. Po drugi strani ti lahko naštejem en kup "premium" kram, ki jih vsaj jaz ne bi kupil niti če bi stale 10 jurjev.

Pa si preprican, da bo EV za 40.000EUR manj osnazeval? Tudi, ce upostevas, da se ceste z visjo kilazo menda eksponentno trosijo, da je bil dosti neeko za narediti itn.? Tudi, ce upostevas, da srednjerocno ne moremo narediti dovolj zelene energije?

Da.


No torej? Kje je problem da ni več EVjev? V ceni... torej države naj poskrbijo da bo dovolj proizvedenih EVjev za male pare približno takih oblik kot je klasičen avto (da niso grdi) in za sprejemljivo ceno kot ICEji (čeprav so tudi ti zdaj dragi)

Jaz bi tudi kupil teslo ja, če bi stala 25k (long range varianta) samo za 40 ali 45k pa pomeni da mam 17k fora pri benzu in glede na to da se z avtom dela mesečno 1k km ne vidim razloga da bi kupil Teslo za 40k napram ICEju za 27k... ker 13k benza pomeni za 10 let tankanja da sva na nuli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Kako, ce ti nisem definiral koliko km letno se prevozi?

V povprečju. Ker nihče ne more rečt, ok, ti lahko kupiš bencinarja, ker delaš samo 5000 km letno, ti pa ne, ker delaš 30,000 km.

No torej? Kje je problem da ni več EVjev? V ceni... torej države naj poskrbijo da bo dovolj proizvedenih EVjev za male pare približno takih oblik kot je klasičen avto (da niso grdi) in za sprejemljivo ceno kot ICEji (čeprav so tudi ti zdaj dragi)

LOL. Najprej praviš, da naj država ukine subvencije, potem pa praviš, da naj država poskrbi, da bojo EV cenejši.

kow ::

Mato989 je izjavil:


Upam da se kow z enako logiko javi v temi o nepremičninah in razloži da ljudje lahko kupijo nepremičnine so samo prerevni da bi jih kupili ker jim je 500k problem


A je revezem prepovedano kupovati ICE avtomobile? Ni. Kupuj ICE avtomobile se naprej in se odstrani iz teme.
Mimogrede, rekel si naj "drzave poskrbijo" - a nisi ti za popolno liberalen kapitalizem? Si obrnil plosco?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

LOL. Najprej praviš, da naj država ukine subvencije, potem pa praviš, da naj država poskrbi, da bojo EV cenejši.


Seveda, zato ker ne razumeš razlike...

Če ti daš za 45k EVju subvencijo 4k recimo, pomeni da ga subvencioniraš "bogatašu" ki si lahko kupi avto za 40k+

Če pa ti poskrbiš da cena Evjem pade za 15k (recimo) pa poskrbiš da ga lahko kupi tudi kak "revež"(samo ne s subvencijo ampak preko raziskav in boljše proizvodnje itd...)

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Upam da se kow z enako logiko javi v temi o nepremičninah in razloži da ljudje lahko kupijo nepremičnine so samo prerevni da bi jih kupili ker jim je 500k problem


A je revezem prepovedano kupovati ICE avtomobile? Ni. Kupuj ICE avtomobile se naprej in se odstrani iz teme.


Ni, problem je ker ti reveži potem subvencionirajo bogataše preko gratis cestnine in subvencij za EVje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kow ()

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Kako, ce ti nisem definiral koliko km letno se prevozi?

V povprečju. Ker nihče ne more rečt, ok, ti lahko kupiš bencinarja, ker delaš samo 5000 km letno, ti pa ne, ker delaš 30,000 km.


Torej pri 12.165km/leto? To je povprecno cez palec nekje 1200EUR za bencin letno. Je to dovolj, da je EV bolj eko, ko upostevas baterijo, visjo obrabo cest itn.? In glede na to, da elektrike ni ravno dovolj, bi me zanimalo od kod bo prisla vsaka naslednja kWh?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Mato989 je izjavil:

LOL. Najprej praviš, da naj država ukine subvencije, potem pa praviš, da naj država poskrbi, da bojo EV cenejši.


Seveda, zato ker ne razumeš razlike...

Če ti daš za 45k EVju subvencijo 4k recimo, pomeni da ga subvencioniraš "bogatašu" ki si lahko kupi avto za 40k+

Če pa ti poskrbiš da cena Evjem pade za 15k (recimo) pa poskrbiš da ga lahko kupi tudi kak "revež"(samo ne s subvencijo ampak preko raziskav in boljše proizvodnje itd...)

In kako bi lahko to država naredila, brez da subvencionira EV (da se jih več proda, s tem pridejo cenejši modeli, itd), brez da subvencionira kakšno postavitev polnilnice, proizvodnjo baterij, avtov, časti kakšno cestnino?
««
1047 / 1168
»»