» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
834 / 1133
»»

vostok_1 ::

Avto po 10tih letih postane ruzna razbitina, če ga res nisi pazil kot dojenčka.

Pa za to ni tehnične podlage. Dobro izdelan normalno vožen avto in redno vzdrževan zdrži komot 20-30 let.
Je pa posledično toliko dražji, seveda.

Štos je, ker proizvajalci nam sploh ne ponujajo več teh "premium" izdelkov, ampak tudi premium izdelki so postali potrošna roba.
Masovna potrošnja ima večji growth potencial kot butična stvar. Zato je jasno kam zadeve silijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

lufthammer ::

A nisi prebral? Po 10. letih vse normalno deluje, nobene rje, nobenih izrednih stroškov, le redni servisi. Nekateri z veseljem kupujejo tolk stare in jih še 6, 8, 10 let ali več vozijo.

Nikec3 ::

"Milion mile battery" je bolj marketinška fraza kot kaj drugega.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Seveda, tehnika gre v množino milijonov.

Ampak neč bat, konkurenca bo stuhtala neki bolšga, tesli bo pa ostala fabrika z zastarelo tehnologijo, katero noben ne bo hotu.
Tako ste pridigal tuki dolga leta...
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

lufthammer je izjavil:

A nisi prebral? Po 10. letih vse normalno deluje, nobene rje, nobenih izrednih stroškov, le redni servisi. Nekateri z veseljem kupujejo tolk stare in jih še 6, 8, 10 let ali več vozijo.


Mogoče če govorimo avte iz 90'. Tej so bili delovni še dolgo v 2000. Me prav zanima, če bodo 10' letniki tudi dolgo v 20'.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

Kje ti slišiš te zgodbice? Saj pa niso narejeni iz lesa.

mikhaair ::

lufthammer je izjavil:

Ne bluzi, imam 360000 km v 10. letih in mi ni še nič razpadlo.

Ja in? V pokoj bo šel zaradi, najverjetneje, nečesa, kar Tesla nima.

Gregor P ::

Vprašanje kaj se bo zgodilo s trgom EV, če zares udari kriza (sedaj pospešeno zaradi korone) in ne bo več ne subvencij, elektrika pa se bo še bolj podražila, cena nafte pada itd. ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

@Vostok
Moj avto je star 16 let in se ni imel vecjih popravil. Rje nobene.

Nikec3 je izjavil:

"Milion mile battery" je bolj marketinška fraza kot kaj drugega.


Seveda je stevilka marketinska (ker je okrogla), vendar obstajajo preverjeni nacini testiranja baterijske celice.
Toliko dejansko zdrzi kvalitetno izdelana celica znotraj "obratovalnih pogojev".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

in warped, si kaj vnovčeval dobičke od tesle ali samo držiš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WarpedGone ::

ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

ziga1990 ::

No končno sem prvič peljal testno eGolfa in me je avto zelo prepričal samo malo nepravi trenutek za nakup in zato ga nisem vzel.Nekaj kar me je presenetilo je tišina ko sem na YT gledal posnetke POV vožnje sem pričakoval da se bo na AC veter kar slišal a se ni se najbolj glasen je bil ko je ta umetni zvok začel špilat.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

WarpedGone ::

Thums up.
Ja, tišino dojameš šele ko v živo sprobaš, dB ne povejo praktično nič.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gone ::

zanimiv test v zimskih razmerah:

https://insideevs.com/news/404632/winte...

Kaj je tudi zanimivo, da je s strani Tesla vernikov tako kritiziran Audi e-tron najbolje prodajano evozilo na Norveškem tako v januarju kot februarju.

kow ::

Drzi, e-tron se na Norveskem dobro prodaja.
Tesla vecino prodaje naredi v zadnjem mesecu kvartala (Marec). Pocakaj, da pridejo prve posiljke modela Y, pa bos videl kdo bo na 1. mestu.
Gledati moras cez daljsa casovna obdobja, mesecni podatki so prevec zavajajoci.

Gone ::

Bistven podatek je da se dobro prodaja. Kar je zanimivo, ker po prepričanju nekaterih tukaj (vključno s tabo?) je totalen polom in sekret.

kow ::

Mene boli patkica, jaz kupujem avte za 2k :D
Ce se solidno prodaja, pac ni totalen polom in sekret. Je pa res, da je zelo pozresen avto in ne optimizira ne tem podrocju. Kar mu zmanjsuje uporabnost za daljsa potovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

WarpedGone ::

Kaj je tudi zanimivo, da je s strani Tesla vernikov tako kritiziran Audi e-tron najbolje prodajano evozilo na Norveškem tako v januarju kot februarju.


Vernik praviš ... težko je ne zmagat v dirki, v kateri si edini nastopajoč.
No, lahk tut samo na parkirplacu stojiš in čakaš "SW popravek" ...
Zbogom in hvala za vse ribe

s1m0n ::

Mene bolj moti odstopanje od WLTP pri Tesli (S in 3) kot pa kaj drugo.

Model S 26,26%
Model 3 27,29%

Slabše od tega je le Ampera-e z 29,81% odstopanja od WLTP dometa. Tako, da bo treba tudi domete malo prilagodit pri vseh ne samo pri Tesli. Kakšna Kona je pod 10% WLTP dometa.

Gone ::

WarpedGone je izjavil:

Kaj je tudi zanimivo, da je s strani Tesla vernikov tako kritiziran Audi e-tron najbolje prodajano evozilo na Norveškem tako v januarju kot februarju.


Vernik praviš ... težko je ne zmagat v dirki, v kateri si edini nastopajoč.
No, lahk tut samo na parkirplacu stojiš in čakaš "SW popravek" ...


No, laž se nadaljuje, pa lahko VW reče kakrkoli. Rok za prodajo je od vsega začetka poletje 2020, pred izbruhom korone je VW ta rok znova potrdil. Ampak Tesla nabijačev to pač ne ustavi, z lažmi nadaljujejo.

p.s.: pejt rajš kutit spet kaj TSLA delnic, danes jih lahko dobiš po 10% nižji kot si plačal včeraj

s1m0n je izjavil:

Mene bolj moti odstopanje od WLTP pri Tesli (S in 3) kot pa kaj drugo.

Model S 26,26%
Model 3 27,29%

Slabše od tega je le Ampera-e z 29,81% odstopanja od WLTP dometa. Tako, da bo treba tudi domete malo prilagodit pri vseh ne samo pri Tesli. Kakšna Kona je pod 10% WLTP dometa.


seveda, saj fizikalne omejitve so za vse enake, Tesla nima tudi nič boljše baterije, le dovoli, da se bolj izpraznijo. Kar je na dolgi rok posebej fajn. Saj te Tesline laži o superiorni tehnologiji bodo počasi vsem jasne (no razen WOju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

Utk ::

Tesla nima tudi nič boljše baterije, le dovoli, da se bolj izpraznijo. Kar je na dolgi rok posebej fajn.

Res je, to je fajn. Ker nihče si ne želi po 15ih letih na odpad odpeljat avta z dobro baterijo, ki jo je drago plačal, ker se je proizvajalec bal, da ne bo tolk zdržala.

WarpedGone ::

@pavle91
Moje sožalje, it must really suck to be you...
Zbogom in hvala za vse ribe

Gone ::

WarpedGone je izjavil:

@pavle91
Moje sožalje, it must really suck to be you...


A to, da sem na šortih zaslužil goro denarja, ti pa goro na longih spušil? Ja maš prav, res je grozno.

US sheriff forces Tesla boss Musk to stop production
Wednesday, March 18, 7:21 p.m .: The sheriff from Alameda County, California, prohibits Tesla from manufacturing at the Fremont facility. Despite government regulations stipulating that unnecessary companies have to close, the manufacturer had continued to produce electric cars in the town southeast of San Francisco. This is reported by the " Wall Street Journal " (WSJ).

Tesla is currently only allowed to maintain "a minimal basic operation", the newspaper quotes the law enforcement officer.

Auch...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

WarpedGone ::

Mrhovinarji se veselite nesreče?
Shocking...
Zbogom in hvala za vse ribe

Gone ::

Saj bi se mi smilil, pa se mi ne. Ker z vsakim novim postom kažeš kakšen človek si.

Pa ti do kolen ne sežem z naslajanjem nad sw težavami vw, pa stalnim širjenjem laži.

Machete ::

Dajta raje povedat ali mislita, da bo še veliko padlo ali kupimo nazaj?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gone ::

Beri v delnicah, sem tud wo konkretno svetoval, pa me ni poslušal. Kaj naj mu zdej...

Machete ::

Pomoje ni tako fleksibilen, ker ima tisto posredniško hišo z big foot mama in verjetno rabi precej mailat in plačat, da se kaj zgodi. Ni tako fleksibilno, kot če imaš online clineta. No mogoče se motim in je samo trmast hodler, ker na trgu ni zaradi donosov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gone ::

Jaz strategije ne menjam (sem napisal cca 10 dni nazaj) - iz longov sem ven, šorte ob odbojih na začetku trgovanja v Usa zapiram al pa dam mali stop, na koncu znova odprem. Dokler ne bo par dni na gor ne grem long.

Machete ::

Sliši se ok.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gone ::

Zaenkrat je zelooo ok, bo pa tudi tega konc, ko se bodo odlocili za ornk day swinge...

WarpedGone ::

>> Dajta raje povedat ali mislita, da bo še veliko padlo ali kupimo nazaj?

Ja.
Use it wisely ..
Zbogom in hvala za vse ribe

Vazelin ::

Čestitke. Iz TESLA delnic ste šli podobno full retard, kot folk na kripto sceni 2018. me included
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Gone ::

Vazelin je izjavil:

Čestitke. Iz TESLA delnic ste šli podobno full retard, kot folk na kripto sceni 2018. me included


Kdo? WO jih drži, sam nisem bil nikol long, Machete je mislim že pri 700 prodal.

Machete ::

Jaz sem mislil dejansko pustit par let, samo nisem pa dovolj glup, da bom držal, če je bil downfall praktično neizogiben in to drastičen, desetletni, če ne 100 letni.
V Teslo še verjamem, samo kupil bom pač malo več pozicij, kot sem jih imel. Meni se to zdi dokaj racionalno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

Gone je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Čestitke. Iz TESLA delnic ste šli podobno full retard, kot folk na kripto sceni 2018. me included


Kdo? WO jih drži, sam nisem bil nikol long, Machete je mislim že pri 700 prodal.

Bullrun se vedno izkoristi za nek cashout.
Sploh ker je bila rast res izredna. Ampak ja. Za nazaj je težko bit pameten
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrimoZ_ ::

Še malo da pade, pa bo spet za kupit :)

Gregor P ::

Ne vem jaz, koliko časa bo v prihodnosti še za kupiti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Vazelin ::

PrimoZ_ je izjavil:

Še malo da pade, pa bo spet za kupit :)

Ja, lovljenje falling knives je super produktivno :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrimoZ_ ::

Vazelin je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Še malo da pade, pa bo spet za kupit :)

Ja, lovljenje falling knives je super produktivno :D


Ne razumem tega komentarja.
Jaz mislim, da ne glede na vse se bo delnica v roku leta ali dveh spet opomogla.

Gregor P ::

Morda sem spregledal, ampak to tu le ni spletni forum ljubljanske borze :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

WarpedGone ::

Ne, je njena greznica.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kow ::

Pokazi se Fordovega, lol. Pa Fiat Chrysler.

V resnici zna biti, da je to najboljsa rec kar se je kdaj zgodila Tesli.
Ima manj tovarn in manj komplicirane dobavne verige kot konkurenca. Njihova tovarna na kitajskem niti ni stala veliko.
Zna biti, da bodo proizvodnjo startali hitreje kot konkurenca. Tudi manj delov imajo elektricni avtomobili. Bo zanimivo videti.

Imajo tudi zelo mlado delovno silo, domnevam (vsaj v primerjavi s konkurenco).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrimoZ_ ::

WarpedGone je izjavil:

Ne, je njena greznica.


Ne bit užaljen, če so ti sanje splahnele. >:D

Zheegec ::

Pokazi se Fordovega, lol. Pa Fiat Chrysler.

Garantiram ti, da Ford in FCA nista več kot podvojila svoj market cap v par mesecih iz popolnoma neznanih razlogov. In to že iz originalno noro precenjene vrednosti. Ta velik prekok v grafu je $110 miljard, 3x več kot je celotna vrednost Forda. S tem, da je Ford dobičkonosno podjetje, ki je leta 2019 prodalo 17 miljonov vozil, Tesla pa je nedobičkonosno podjetje, ki je prodalo skupaj en miljon vozil od svojega začetka do danes. Noro.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WarpedGone ::

PrimoZ_ je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Ne, je njena greznica.


Ne bit užaljen, če so ti sanje splahnele. >:D


A se slišmo čez par tednov?
Moje sanje so postale še večje, delež sm uspel povečat 7%.
Isti vložek pred par tedni bi bil več kot pol manj.

Ne pričakujem, da bo kokargkoli tole kakorkoli izučilo. Še naprej bomo poslušal enake debilizme.
Kaj pa lahk debilčki otresajo druzga?
Zbogom in hvala za vse ribe

kow ::

Kar Zheegec nikoli ne bo razumel je, da se kupuje bodoce dobicke. Ne sedanje. Ford je noro krhko podjetje, ker dela izgubo prakticno povsod, razen v ZDA.
Pa se tam ves dobicek temelji na modelu F.

Zheegec ::

kow je izjavil:

Kar Zheegec nikoli ne bo razumel je, da se kupuje bodoce dobicke. Ne sedanje. Ford je noro krhko podjetje, ker dela izgubo prakticno povsod, razen v ZDA.
Pa se tam ves dobicek temelji na modelu F.

414 days since Elon Musk said Tesla would likely be cash flow positive in all quarters going forward. (1/30/2019)

"I am optimistic about being profitable in Q1 and all quarters going forward." Elon Musk, quoted by Graham Rapier in Business Insider
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

redtech ::

Zanimo bo spremljat sedaj trg EV-jev, zanimanje bo upadlo, ker je cena nafte padla.
««
834 / 1133
»»