» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
496 / 1163
»»

celada ::

pegasus je izjavil:

Ja, to je moje vprašanje ... kdo je tu konzervativen. Vem, da je večina folka butasta in konzervativna, zanima me, kateri oddelek v avtomobilski firmi meri to konzervativnost in z njo posiljuje inženirje.

PS. pri Tesli spredaj prav nič ne manjka, še preveč jo je spredaj ... Oglej si recimo nos aptere, je veliko bolj smiseln.


Stilisti imajo zadnjo besedo. Inženirji jim samo povejo kaj morajo spremeniti, da je zadevo možno izdelati in da je čim ceneje.

Malner ::

Ne reče se oblike dežne kaplje ampak oblike simetričnega profila.

Oblika dežne kaplje

 Vpliv oblike na koeficient zračnega upora.

Vpliv oblike na koeficient zračnega upora.



Kolesa vse pokvarijo. Potrebno bo delati na konceptu lebdečih vozil.

Nikec3 ::

Pri tesli recimo prav v oči pade, da spredaj nekaj manjka

Meni so spredaj vse Tesle vrhunske. Zadaj so težave.

pegasus je izjavil:

Drži ... oblikovalci na splošno počnejo same bedarije, tako pri avtih kot na webu.

Vsa čast izjemam.

Človek, ki zagovarja obliko Aptere sploh ne bi smel imeti pravice komentiranja na forumu. ;)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

pegasus ::

Hvala, vem da sem čuden, a nažalost večinoma zato, ker imam prav ;)

Nikec3 ::

i-Pace je avto proti kateremu imam težko kakšno pripombo. Zunaj je lep, notranjost se mi zdi smiselna, baterija je dovolj velika, avtomobil je narejen v osnovi kot EV, Jaguar pa ga zelo očitno tudi resno jemlje, vsaj glede na to kakšno prodajo ima drugače Jaguar.

Edina pomanjkljivost tega avtomobila je, da ga ne moreš polniti na Teslinih SC-jih.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Truga ::

To je bonus, ker ne rabis videt tesla luserjev

frudi ::

Nikec3 je izjavil:

Edina pomanjkljivost tega avtomobila je, da ga ne moreš polniti na Teslinih SC-jih.

Ne še, bi se pa to znalo v prihodnje spremeniti. EU direktiva, ki je stopila v veljavo z letošnjim letom, namreč zahteva, da morajo vse nove javne polnilne točke podpirati CCS in plačevanje polnjenja na licu mesta. Je pa od vsake države odvisno, kako točno to implementira v zakonodaji. Prostor je tudi za kakšne izjeme, tako da ni nujno, da bodo v vsaki državi Superchargerji morali biti na voljo tudi ne-Teslam.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

lynxslo5 ::

Jaguar i-Pace je tako zunaj kot znotraj prvi presežek lepote v primerjavi s Tesla skorpucalom.

Vazelin ::

meni je model 3 zunaj precej lep avto, tak futurističen deluje, predvsem spredaj - me gusta (roko na srce, tale Jag zgoraj mi na zunaj deluje popolnoma brezveze). Notri je katastrofa zaradi škratrjenja - vržeš eno golomazno tablico pred nos voznika in to je to. Niti trudili se niso to nekam vkomponirati ampak samo en nosilc in tablico gor. V notranjosti ga Jag z lahkoto poseka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Nikec3 ::

Nekateri hejtajo, meni pa je to všečna predstavitev. :)) Edino Avstrijcem v prvi vrsti se vidi, da niso ravno znani po smislu za humor.

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

VaeVictis ::

Ej Warpy, a so številke navedene v tem članku pravilne?

Tesla 42 percent Q1 sales miss

WarpedGone ::

Seekalpha pa da nebi ble pravilne?
Imposibru!
Itak čez tri tedne zaprejo vse skup, normalno da je konec s prodajo.
Zdej je tuki iPace,bolt, leaf, ioniq, i3, nobenga razloga več da bi še kdo dal 100 jurjev za teslo. No, sej ga tut prej bi blo, za takšen klump od avta. Tisto prodajo so si itak izmislili, lažnjivci kot so.

Dost politično korektno?
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

Tesla je dodobra zbrcala avto industrijo.

Kar naenkrat veliki niso imeli druge opcije, kot narediti električne avte ali hibride.

In so jih, in to precej bolje od Tesle... Tako, da je Tesla odslužila svojemu namenu... In je čas, da se jo likvidira...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nikec3 ::

VaeVictis je izjavil:

Ej Warpy, a so številke navedene v tem članku pravilne?

Tesla 42 percent Q1 sales miss

Slabe novice za Teslo, hkrati je pri proizvodnji Modela 3 očitno kaos:

https://www.bloomberg.com/graphics/2018...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

frudi ::

VaeVictis je izjavil:

Ej Warpy, a so številke navedene v tem članku pravilne?

Tesla 42 percent Q1 sales miss

So pravilne, ampak niso to še dokončne številke za cel Q1 in tudi niso iz vseh tržišč. Za zdaj sicer kaže, da sta bila januar in februar precej slabša kot lansko leto, ampak prezgodaj je govoriti, kaj bo marca. Lahko bodo marca nadoknadili nižje številke prejšnjih dveh mesecev, lahko pa bo tudi marec pod nivojem lanskega.
Tudi je možno, da so januarja in februarja večjo količino vozil pošiljali v kakšno novo ali drugo tržišče, za katerega nimamo številk. Po mojem sicer malo verjetno, ni pa izključeno.

Sicer pa vemo, da so proti koncu lanskega leta zmanjšali proizvodnjo S/X linije in za zdaj še ni bilo nekih informacij, da bi jo že ponovno zvišali, tako da nižja proizvodnja S in X v tem kvartalu ne bi bila neko presenečenje. In ker so velik del inventarja že narejenih vozil prodali že v Q4, potem nižji proizvodnji logično sledi tudi nižja prodaja.

To je kar se tiče Modelov S in X. 3-ka po drugi strani pa bo očitno precej zaostala za napovedanimi 2.5k vozil na teden do konca marca, tako da bo tudi skupna proizvodnja v celotnem kvartalu precej nižja od napovedi in pričakovanj izpred dveh mesecev. Napovedano je bilo 1k vozil tedensko na začetku in 2.5k vozil tedensko na koncu kvartala, kar bi dalo skupno številko kakih 15k Modelov 3 v Q1. Realnost bo nekje okrog polovice tega.

Skratka, cifre v članku so sicer točne, ne dajejo pa popolne slike za Q1. Za to bo treba počakati še en mesec, da Tesla objavi uradne številke proizvodnje in prodaje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

Nekateri hejtajo, meni pa je to všečna predstavitev.


Vidi se, da je predstavitev med zategnjenimi evropejci in ne med sproscenimi americani. ;> Drugace je pa zadnjih 15 minut se najbolj zanimivih za pogledat. Lepo razlozijo zakaj ima avto resetko in kak je namen tiste resetke.

Nikec3 ::

Mislim da se S-u že precej pozna, da je to Model iz leta 2012, ki je vmes doživel samo manjši facelift, hkrati so prodajo v prejšnjih kvartalih dvigovale novice glede izboljšanja pospeškov, večjih baterij, do vedno boljše avtonomnosti. Zadnje čase tega ni in prodaja je morala slej kot prej trpeti.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

TribesMan ::

BigWhale je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Nekateri hejtajo, meni pa je to všečna predstavitev.


Vidi se, da je predstavitev med zategnjenimi evropejci in ne med sproscenimi americani. ;> Drugace je pa zadnjih 15 minut se najbolj zanimivih za pogledat. Lepo razlozijo zakaj ima avto resetko in kak je namen tiste resetke.


Hočeš rečt da ga je inteligenzza mal pihnila z analizo dizajna maske?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Nekateri hejtajo, meni pa je to všečna predstavitev.


Vidi se, da je predstavitev med zategnjenimi evropejci in ne med sproscenimi americani. ;> Drugace je pa zadnjih 15 minut se najbolj zanimivih za pogledat. Lepo razlozijo zakaj ima avto resetko in kak je namen tiste resetke.
V bistvu "rešetke" same čisto nič ne obrazloži. Pove, da je zadaj še luknja, skozi katero gre zrak. Ampak spredaj bi bila lahko tudi samo gola pločevina, kot pri tesli. Samo bi bilo grdo, kot je pri tesli, zato so dali okrasno masko.

Strokovno se temu reče horror vacui, strah pred praznino.

Tule en ugotavlja podobno, in je tudi narisal boljšo različico.
https://electrek.co/2016/07/22/tesla-mo...

Nikec3 ::

Meni je leva bolj všeč. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Strokovno se temu reče horror vacui, strah pred praznino.

Absolutno, en sam strah pred praznino ... v glavi




Paztem, da vas ne ukradejo. Resno.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

V bistvu "rešetke" same čisto nič ne obrazloži. Pove, da je zadaj še luknja, skozi katero gre zrak. Ampak spredaj bi bila lahko tudi samo gola pločevina, kot pri tesli. Samo bi bilo grdo, kot je pri tesli, zato so dali okrasno masko.


Ja, v bistvu razlozijo zakaj je luknja tam. Kako bi bilo, ce resetke ne bi bilo je pravzaprav vseeno. Meni avto ne zgleda napacen in tista resetka tam ne moti, kaj sele, da bi kvarila aerodinamiko avta. Ravno obratno, luknja je tam, da jo izboljsa.

WarpedGone je izjavil:

Strokovno se temu reče horror vacui, strah pred praznino.

Absolutno, en sam strah pred praznino ... v glavi.


Oba primera, ki si ju dal nimata nobene praznine na sprednjem koncu. Vse je lepo zapolnjeno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

WarpedGone ::

Kako bi bilo, ce resetke ne bi bilo je pravzaprav vseeno.

Jah, ne. Zarad tiste luknje ima zadeva slabšo aerodinamiko: 0.29 kar je podn za EV narejen iz nule.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

WarpedGone je izjavil:

Strokovno se temu reče horror vacui, strah pred praznino.

Absolutno, en sam strah pred praznino ... v glavi




Paztem, da vas ne ukradejo. Resno.

:)) Si pa dal pravi primer, ja.

WarpedGone ::

Maš še kej bolšga za pripomnit?
Al boš samo svoje mandlje razkazoval?
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Kako bi bilo, ce resetke ne bi bilo je pravzaprav vseeno.

Jah, ne. Zarad tiste luknje ima zadeva slabšo aerodinamiko: 0.29 kar je podn za EV narejen iz nule.


Povprecen Cd za SUVe je med 0.35 in 0.45. EV gor al dol, 0.29 za SUV ni slabo. Ja, vemo, da ima Model X nizji, ne rabis se enkrat povedat. :> Ampak rect, da je 0.29 podn, je pa traparija.

WarpedGone je izjavil:

Maš še kej bolšga za pripomnit?
Al boš samo svoje mandlje razkazoval?


Emmm... Pokazal ti je, da tvoja dva primera nista najboljsa za prikaz neke praznine. A ne bos man enough in rekel, "ja res nista"? Ce bi ze rad dokazal svoj prav, daj vsaj kak boljsi primer za to. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

pegasus ::

Aptera ima Cd 0.15 ... ostali wagni so na tem področju čisto neresni. Kar boli, ko jih gledam ...

Nikec3 ::

https://www.bloomberg.com/news/articles...

"Diesel will see a renaissance in the not-too-distant future because people who drove diesels will realize that it was a very comfortable drive concept," Chief Executive Officer Matthias Mueller told journalists late Monday at the Geneva International Motor Show. "Once the knowledge that diesels are eco-friendly firms up in people's minds, then for me there's no reason not to buy one."

Glavo v pesek, glavo v pesek, glavo v pesek...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

You don't say ...

V vseh teh starih firmah se dogaja ista bolezen - šizofrenija.
N šefetov, vsak svojo idejo kaj hudiča se dogaja in praktično vsi z isto željo - čimprej dočakat bogat penzion. Rezultati so nujno brez repa in glave, če je avto OK, ga pozabjo izdelovat, če je produkcija ok, pozabjo da ga je treba tut filat, pa prodajat, pa oglaševat, ipd.

Ko posamezniki končno stopijo ven iz te šizofrenije v omenjen bogat pokoj, so stvari precej bolj jasne: Former Opel CEO buys Tesla and BMW i3 after trying to make his company go all-electric

Ste opazl da zraven ni Bolta? Počasi bo že eno leto od začetka proizvodnje in jih še vedno sestavljajo v drobižu. To bo simptomatično za večino poskusov vozil z mal večjo baterijo.

Če vam rečem "I told you so" bo zopet polno joka in metanja dreka. Vem, peče ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Aptera ima Cd 0.15 ... ostali wagni so na tem področju čisto neresni. Kar boli, ko jih gledam ...


Ni pomagal pri prodaji. :D

WarpedGone ::

Težko prodajaš neki, za kar še fabrike nimaš, da bi proizvajal.
Ampak kaj bi to STinteligenzzi .. evo, še en tesla killer od VW:



Ta bo pa ta zares!!!
Sam čak... kaj je pa tole? Imposibru!!!



Še VW vas bo razočaral... bo treba v Conrad po konfe in jih zmontirat, da bo košer.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

To ni nič, poglej kaj "prihaja".

Truga ::

Kdaj to res pride? Jaz cakam letece avte ze skor 30 let, bi bil pocas cajt.

K0l1br1 ::

Resno kdo misli, da bodo letenje s svojim avtom zaupali ljudem, ki še za basic servis špekulirajo, če bi ga delali pa ne, za letala pa bi istočasno veljali neki uber standardi glede kvalitete vgradnje, izobrazbe mehanikov itd..... no way

Truga ::

Ja, saj sem reku da hocm jaz to met. Za budale ki ne znajo prebrat niti vremenske napovedi me po pravici povedano ne zanima.

Trojni bonus ce tak avto dela na baterije.

Okapi ::

Truga je izjavil:

Kdaj to res pride? Jaz cakam letece avte ze skor 30 let, bi bil pocas cajt.
Čez 8-12 let, čeprav se bojim, da je napoved v muskovih letih.:)
The Terrafugia TF-X is the first fully autonomous flying car under development by Boston-based Terrafugia. Its expected release date is listed as eight to twelve years

Truga ::

Verjetno res, ja :(

Nikec3 ::

Okapi je izjavil:

To ni nič, poglej kaj "prihaja".


A to je smoothie maker?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Oči mi ne služijo več ... kolk propelerjev ma tole? Kaj je spredaj?
Eno samo odvračanje fokusa za glup folk, ki vedno znova pada na iste stare fore.
Slikce in šlikce in jokcanje "dražava pomagi", tokrat Peugeot:
Peugeot boss demands government commitments on electric-car charging networks


Po domače: drugi morte financirat naš bodoč profit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Peugeot ima v resnici prav. Drzave morajo zagotovit elektricni network kot se spodobi za 21. stoletje, z vsem kar pripada (sepravi, vkljucno z EV polnilnicami) vceraj, ce nocemo met v sredozemlju puscave v ~60 letih.

WarpedGone ::

Če pa države tega ne storijo, morajo dovoliti da privat profit še naprej masovno zaplinja ljudi?

Zanimivo stališče.
Zbogom in hvala za vse ribe

Utk ::

Ne, ni jih izučilo:

"Diesel will see a renaissance in the not-too-distant future because people who drove diesels will realize that it was a very comfortable drive concept," Chief Executive Officer Matthias Mueller said at the Geneva International Motor Show. "Once the knowledge that diesels are eco-friendly firms up in people's minds, then for me there's no reason not to buy one."


Če to pride od šefa, ki je verjetno še najbolj naklonjen elektriki od vseh nemcev, je vse jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Truga ::

WarpedGone je izjavil:

Če pa države tega ne storijo, morajo dovoliti da privat profit še naprej masovno zaplinja ljudi?

Zanimivo stališče.

Ne vem kako si ti predstavljas da bojo firme, ki jih v resnici zanima izkljucno profit, se sekirale zarad par miljard mrtvih ljudi. Ce se v zgodovini niso se tud zdaj ne bojo.

pegasus ::

Se pa zato morajo sekirati ljudje in spet prijeti za lopate in vile in zagnati kak aufbix. Torej kje ste?

Nikec3 ::

Utk je izjavil:

Ne, ni jih izučilo:

"Diesel will see a renaissance in the not-too-distant future because people who drove diesels will realize that it was a very comfortable drive concept," Chief Executive Officer Matthias Mueller said at the Geneva International Motor Show. "Once the knowledge that diesels are eco-friendly firms up in people's minds, then for me there's no reason not to buy one."


Če to pride od šefa, ki je verjetno še najbolj naklonjen elektriki od vseh nemcev, je vse jasno.

VW je najbolj naklonjen EV-jem samo ko se gre za PR. Tukaj se pa konča. Nemška konservativnost v vsej svoji bedi. V rit jih je treba nabrcat. Nikoli ne kupim avtomobila od VAG-a.

pegasus je izjavil:

Se pa zato morajo sekirati ljudje in spet prijeti za lopate in vile in zagnati kak aufbix. Torej kje ste?

Ne, potrebno je zgolj pametno nakupovanje.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

pegasus ::

Pametno nakupovanje, da ... podbike.com trenutno izgleda daleč najboljša izbira.

RedDrake ::


pegasus je izjavil:

Se pa zato morajo sekirati ljudje in spet prijeti za lopate in vile in zagnati kak aufbix. Torej kje ste?

Ne, potrebno je zgolj pametno nakupovanje.


Seveda.
Bi rad kupil povprečnega dizla za 20k EUR?
Ne bodi neumen, no!
Bodi pameten in kupi Teslo za 50k+.
Aja, nimaš 50k?
To je zato, ker nisi pameten.
Torej, najprej postani pameten, zasluži dovolj, potem pa hop v EV vode!
It's so easy, pravi en študent, ki še ni izkusil realnega sveta.

Nikec3 ::

RedDrake je izjavil:


pegasus je izjavil:

Se pa zato morajo sekirati ljudje in spet prijeti za lopate in vile in zagnati kak aufbix. Torej kje ste?

Ne, potrebno je zgolj pametno nakupovanje.


Seveda.
Bi rad kupil povprečnega dizla za 20k EUR?
Ne bodi neumen, no!
Bodi pameten in kupi Teslo za 50k+.
Aja, nimaš 50k?
To je zato, ker nisi pameten.
Torej, najprej postani pameten, zasluži dovolj, potem pa hop v EV vode!
It's so easy, pravi en študent, ki še ni izkusil realnega sveta.

S pametnim nakupovanjem mislim to, da ne kupiš avta od VAG koncerna.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

v Ženevi je trenutno avtomobilski sejem, zato tudi nekaj novosti/slik:

https://insideevs.com/nissan-says-its-s...
A new orders is being placed in Europe right now at an average of one every 12 minutes! Well, that's more than 3,000 a month right? We believe that the previous report of 40,000 orders globally now stands at 50,000 or 60,000 or perhaps even more.


https://insideevs.com/jaguar-i-pace-deb...

https://insideevs.com/rimac-c_two-debut...

Rimac c_Two
Power 1408 kW / 1.914 hp
Number of units Limited to 150 units
Acceleration 0-60 mph* 1.85 seconds
Top speed 412 km/h / 258 mph
Range 650 km NEDC
Battery Capacity 120 kWh
Chemistry Lithium Manganese Nickel
Cell format Cylindrical, 21700 form-factor
Number of cells 6960
Maximum voltage 720V
Cooling Liquid
Fast charge 250 kW DC Combo (30 min 0-80% SoC)

Švabi so medtem pokazali še nekaj animacij.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Okapi ::

To je prava oprema, ne pa tisto šparanje od tesle;)
8x cameras (including front stereo vision)
1 or 2 Lidar
6x radars
12 ultrasonic
««
496 / 1163
»»