» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
411 / 1139
»»

vostok_1 ::

Burn.

Sicer pa from a marketing standpoint, me te uber performanse ne interesirajo tolko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

VaeVictis ::

WarpedGone je izjavil:

Jutranji LOL


Impresivno.

Če bi se tole zgodilo na Laguna Seci, za koliko bi Telsa prehitela tega Porsche-ja?

Vsaj za 10 sekund verjetno?

Ali pa je to spet tipični ameriški avtomobil, ki zmore par pospešavanj, vse ostalo je pa jajc!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

xxxul ::

hvalis se z tistim kar imas, ne z tistim cesar nimas >:D

jernejl ::

Ah, tule na seznamu se Porsche velikokrat pojavi, Tesle pa ni nikjer.
List of N%C3%BCrburgring Nordschleife lap times @ Wikipedia
Enkrat so za krog rabili 10 minut, drugič pa je nekomu uspelo v 8:50 BTG (nekoliko krajša proga in promet na stezi).

vostok_1 ::

Ni primerjave. Na pisti je tesla še vedno prešvoh.
Če uspeš držat ICE na optimalnih delovnih pogojih se pokaže prednost.

I couldn't care less. Če dobim 30% cenejšo teslo, brez ludicrous pospeškov i'll take it any day of the week. Kar jaz želim je ekonomičen, praktičen EV, ki ga lahko vržem v en kot ko ga ne rabim in mi dela minimalno stroškov. Jz rabim kolesa s streho in ogrevanjem. Mora pa bit 5k€ nov, ali zelo malo rabljen.
Model 3 temu še ne ustreza.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Amerikanci kot amerikanci ne morejo iz svoje kože. EV kot novi val ki bo zamenjal muscle sceno. Ampak! To je spet avto za po ravnem karikirano gledano.

Pač... po eni strani razumljivo. Poglejte kake ceste imamo mi ko se ponekod komaj dva fičota srečata kakšne pa v USA. Ne bodo temu posvečali toliko pozornosti ampak komfortu vožnje pa dosti.

Za konec. Po ravnem za vsaka budala vozit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Um, wat?

Vse kar rabiš gledat je samo kako bo z proizvodnjo baterij. Če bo ta res bila tako optimistična, bo EV povsot.

Pumpe bodo zamenjale high power polnilnice. In če bo na vsakih 50km ena, bo to kar dovolj.
Kot drugo, že stara debata...vi aplicirate novo tehnologijo na staro ideologijo.

Večina ljudi noče imet avta, ki mu 90% časa dela samo stroške. Če se pojavi dovolj praktična uber-like alternativa, bom jz eden od prvih, ki bo poskusil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:


Večina ljudi noče imet avta, ki mu 90% časa dela samo stroške.


Špekulacija alert
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Utk ::

Če so sindikati proti, že mora bit prava stvar: http://siol.net/avtomoto/novice/tezave-...

J.McLane ::

Zgleda, da baterije v prihodnje ne bodo tak problem, ali pač?
https://www.bloomberg.com/news/articles...

WarpedGone ::

Chinese companies have plans for additional factories with the capacity to pump out more than 120 gigawatt-hours a year by 2021

- kitajska
- plans
- 2021
- vse skup še vedno manj kot GF-1

Ja, bodo problem = ozko grlo.
Zbogom in hvala za vse ribe

SambaShare ::

Kitajci se izgleda tudi pospešeno pripravljajo na prihodnost, medtem pa EU proizvajalci še vedno tišijo glavo v pesek. Po kaj ~30 letih norčevanja iz Kitajskih avtomobilov zna biti tole death blow za EU avto industrijo.

vostok_1 ::

The time to turn is right about now. Amapak dinozavri imajo tako velik rep za seboj, da ne gre tko zlahka.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jernejl ::

Medtem ko vidva tole pišeta, vsi resni proizvajalci že prodajajo električne in/ali hibridne (PHEV) modele avtomobilov.

Delež EV in PHEV v globalni prodaji pa je okrog 1%. Kaj točno več bi morali narediti? Nehati proizvajati avtomobile na bencin in nafto in proizvajati samo še EV?

specing ::

Za kaj takega bi morala EU narediti popolno prepoved prodaje navadnih avtomobilov. Torej samo še BEV in PHEV

Magic1 ::

Hehe, kitajci bodo udarili isto taktiko, kot pri solarnih panelih. Preplavi trg z dopinškimi cenami in ubili vso konkurenco. To zna kar fajn zbit ceno baterijam. Izgleda bomo malo prej zvedeli, ali je prihodnost v EV-jih na litijevi tehnologiji. Sam je pa vprašanje kvalitete, celice lahko zelo slabe narediš.
Magic

WarpedGone ::

"Preplavili trg" aka BMV, Mercedes, VW, Audi, Porsche, ... s poceni (zanič) kitajskimi baterijami?

Sure.
Zbogom in hvala za vse ribe

Magic1 ::

Važno da so kapacitete razpoložljive. Veliki bodo že sami povedali po kakšnem receptu se bodo baterije delale. To ne bo tako, da bodo naročil za en miljon avtov baterij in potem kar pride pride... Za tak obseg bodo baterije po željah kupca. Lahko tudi Panasonicove začnejo tam štancat. Opcij je ogromno, če so dosti poceni kapacitete dosegljive.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Nikec3 ::

WarpedGone je izjavil:

"Preplavili trg" aka BMV, Mercedes, VW, Audi, Porsche, ... s poceni (zanič) kitajskimi baterijami?

Sure.

Te žaljivke za Kitajce niso ravno primerne ali realne. Tudi če dela Tesla še ne vem kak Premium baterije, jim bodo Kitajci kar lepo zbijali ceno. Kar je super.

Vedno manj verjamem v neko revolucijo na kratki rok, ki bi nas odnesla stran od litijevih baterij. Enostavno so baterije danes že dovolj dobre in hkrati postajajo dovolj poceni, da ni neke resne motivacije po radikalnih spremembah glede baterij.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Ta slika pove še največ o konservativnosti Evrope:



Zato nas pa pri nobenih novitetah ni zraven.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Me ne preseneča. Evropa je komaj kaj inovirala od 50tih naprej.
All the fun stuff prihaja od zuanj, mi znamo samo luksuzne ICEje proizvajat pa subvencionirat kmetijstvo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Okapi ::

Nikec3 je izjavil:

Ta slika pove še največ o konservativnosti Evrope:
Saj si hotel reči modrost, ne? Zakaj bi se silili in gradili tovarne akumulatorjev, če Kinezi to počno ceneje?

hammock ::

Okapi je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Ta slika pove še največ o konservativnosti Evrope:
Saj si hotel reči modrost, ne? Zakaj bi se silili in gradili tovarne akumulatorjev, če Kinezi to počno ceneje?

Iz istega razloga kot zakaj noces nafte placevat arabcem. Ker denar zapusti Evropo, namesto da bi tukaj krozil.

Ni vse v ceni, treba je pogledat the big picture.

Okapi ::

V Evropi pač delamo bolj donosne stvari. Cunje šivajo v Bangladešu, umazano kemijo se gredo Kitajci, mi pa delamo visokotehnološke stroje, ki jih uporabljajo v Bangladešu in na Kitajskem.

Unknown_001 ::

hammock je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Ta slika pove še največ o konservativnosti Evrope:
Saj si hotel reči modrost, ne? Zakaj bi se silili in gradili tovarne akumulatorjev, če Kinezi to počno ceneje?

Iz istega razloga kot zakaj noces nafte placevat arabcem. Ker denar zapusti Evropo, namesto da bi tukaj krozil.

Ni vse v ceni, treba je pogledat the big picture.


Da mi nehamo nafto od arabcev kupovat gredo oni lahko samo še kamele past nazaj v pustinjo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

-valvoline- ::

Okapi je izjavil:

V Evropi pač delamo bolj donosne stvari. Cunje šivajo v Bangladešu, umazano kemijo se gredo Kitajci, mi pa delamo visokotehnološke stroje, ki jih uporabljajo v Bangladešu in na Kitajskem.

Kitajci nam bodo šišnili tudi na tem podrocju, oz so ze v precej segmentih. Ni panike, pr nas bodo vsi druzboslovci in bodo zaposleni v najbolj dobickonosnem javnem sektorju.

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Okapi je izjavil:

V Evropi pač delamo bolj donosne stvari. Cunje šivajo v Bangladešu, umazano kemijo se gredo Kitajci, mi pa delamo visokotehnološke stroje, ki jih uporabljajo v Bangladešu in na Kitajskem.

Ne govorim o proizvodnji, temveč o podjetjih, ki narekujejo trende. Evrope tukaj ni nikjer. Kaj je največji gadget zadnjih 10 let, ki izvira iz Evrope? Igra Angry Birds?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

7982884e ::

VaeVictis je izjavil:


Ali pa je to spet tipični ameriški avtomobil, ki zmore par pospešavanj, vse ostalo je pa jajc!?

o katerem tipicnem ameriskem avtomobilu govoris?

List of N%C3%BCrburgring Nordschleife lap times @ Wikipedia

ctrl + f "camaro", "viper", "corvette"

tile ameriski avti za nekajkrat nizjo ceno od nemskih majo nekam nizke nurburgring cajte, se strinjas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Unknown_001 ::

7982884e je izjavil:

VaeVictis je izjavil:


Ali pa je to spet tipični ameriški avtomobil, ki zmore par pospešavanj, vse ostalo je pa jajc!?

o katerem tipicnem ameriskem avtomobilu govoris?

List of N%C3%BCrburgring Nordschleife lap times @ Wikipedia

ctrl + f "camaro", "viper", "corvette"

tile ameriski avti za nekajkrat nizjo ceno od nemskih majo nekam nizke nurburgring cajte, se strinjas?


Yep sure. Potem pa vidiš da gre za predelane izvedenke. Sedaj v ceno osnovnega medela prištej še vse dele ki so joh zamenjali.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

VaeVictis ::

Vidim, da me nekaj računalnik oz. Wikipedia zafrkava in mi ne pokaže Tesle na tem seznamu ali lahko kdo od vsa, ki jim bolje dela, najde Teslo.

Pričakoval sem jo pred vsemi, pa nikakor ne najde na tem seznamu.

Recimo Porsche-ja, ki ga Tesla na WarpedOne videu poniža mi ga pa najde.

Ziher je nekaj z mojim računalnikom narobe, saj Tesla mora biti pa ja prva, vsaj glede na ves hype, ki ga določeni v tej temi sprožajo in glede na govorice "preroka" Muska!?

Unknown_001 ::

To sta popolnoma neprimerljiva avtomobila mišljena za svoj namen.

Tudi navdušenci nad teslo bi lahko bili pri tem konsistentni. Dober avtomobil ne definira le pogon.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pegasus ::

Dober čas na ringu avto zelo pokvari. V tem se strinjam z Jamesom Mayem :D

Unknown_001 ::

pegasus je izjavil:

Dober čas na ringu avto zelo pokvari. V tem se strinjam z Jamesom Mayem :D


You mean captain slow?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

7982884e ::

Unknown_001 je izjavil:


Yep sure. Potem pa vidiš da gre za predelane izvedenke. Sedaj v ceno osnovnega medela prištej še vse dele ki so joh zamenjali.

am, vsi hitrejsi avti so prilagojeni.
je pa camaro, tipicni ameriski "samo-naravnost-gre" muscle car, bil prakticno stock. 70 jurjev in cajt 7:16.

pegasus ::

Unknown_001 je izjavil:

You mean captain slow?
Cpt intelligent & comfortable.

VaeVictis ::

Unknown_001 je izjavil:

To sta popolnoma neprimerljiva avtomobila mišljena za svoj namen.

Tudi navdušenci nad teslo bi lahko bili pri tem konsistentni. Dober avtomobil ne definira le pogon.


Saj problem je glih v tem, da Tesla navdušenci primerjajo samo določene zadeve, ko pa pokažemo kako pomanjkljivost Tesle, pa kar čudežno poniknejo in pokazana pomanjkljivost ni več pomembna!

SambaShare ::

VaeVictis je izjavil:


Saj problem je glih v tem, da Tesla navdušenci primerjajo samo določene zadeve, ko pa pokažemo kako pomanjkljivost Tesle, pa kar čudežno poniknejo in pokazana pomanjkljivost ni več pomembna!


Pač se pohvalijo s pospeški, ker jih pri elektromotorju tako dobijo kot bonus. Je pa avto mišljen kot limuzina in jasno da ga na bo na lestvici.

Trdo podvozje, neka "športna lega" plus "super povratne informacije na volanu" so pa tako butaste nemške izmišljotine, ki upam da čimprej izginejo in se v ospredje spet postavi udobje.

Unknown_001 ::

Meni je bilo vedno všeč sedeti bolj na trdo kot pa da se usedeš "v drek". Ampak verjetno se s starostjo želje spremenijo.

Boš pač kupil avto za "stare atete" ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mufasa ::

A nebi mogel Muskić učer nekaj zucnt na temo Model 3 release?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

M-XXXX ::

Trdo podvozje, neka "športna lega" plus "super povratne informacije na volanu" so pa tako butaste nemške izmišljotine, ki upam da čimprej izginejo in se v ospredje spet postavi udobje.

V zadnjih mesecih vozim ogromno različnoh vozil (daljše razdalje), od avtov do potovalnih kombijev za slabih 100 000€. In tole je mi je eden najpomembenjših faktorjev. Naprimer čisto novi MB V serija so mi jajc za vozit. Nobenega feedbacka, felinga ceste, lege...

mikhaair ::

Ko se avta navadis, se navadistudi feedbacka. Ce bi delal dolge razdalje konstantno, bi bil na prvem mestu hrbet, sedezi in utrujenost po dolgi poti. BMK feedback, po SI luknjah je bolje imet kaksnega MB z magicnim vzmetenjem verjetno.

Unknown_001 ::

M-XXXX je izjavil:

Trdo podvozje, neka "športna lega" plus "super povratne informacije na volanu" so pa tako butaste nemške izmišljotine, ki upam da čimprej izginejo in se v ospredje spet postavi udobje.

V zadnjih mesecih vozim ogromno različnoh vozil (daljše razdalje), od avtov do potovalnih kombijev za slabih 100 000€. In tole je mi je eden najpomembenjših faktorjev. Naprimer čisto novi MB V serija so mi jajc za vozit. Nobenega feedbacka, felinga ceste, lege...


Hmm na zračnem sedežu bi poP* :D to je pa kot da bi plaval na barki. Nimaš občutka kakšna je cesta razen kar plavaš gor dol.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mn ::

Na Norveškem 27% novo registriranih vozil električnih.

Najbolj prodajani električni avto e-Golf, drugi najbolj prodajani Tesla X.

Kdo ve kje je Tesla S?

WarpedGone ::

junij 2017, Model S: 242 registracij

MS + MX = 851 registracij
Zbogom in hvala za vse ribe

TESKAn ::

Kaže, da je človeško moralo mogoče spravit v algoritem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

J.McLane ::

Bo pa treba malo bolje prebrati tekst, ker pod elektrifikacijo oni razumejo tudi 48V mild hybrid.

marS ::

res je, zelo na hitro je blo, ni blo cajta....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Nikec3 ::

To je najboljši Fully Charged video do zdaj:


Toplo priporočam, da si ga vsak pogleda.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Magic1 ::

In kaj je tukaj tako dobrega, zelo na nivoju tega:

Magic
««
411 / 1139
»»