» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
399 / 1133
»»

WarpedGone ::

Če je danes zastarelo ... katera 'alternativa' je pa pred baterijam?
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

Naysejerji pač nimajo alternative. Oni bi še naprej rad kurli dizel do Merkatorja in ne želijo pomislit, da bi morda se dalo kako drugače.

Like i've said, prej ali slej jih bo nekdo po glavi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:


Ponavljam...vpalit in gret dizla za it po štruco kruha...NI UČINKOVITO.
Zaenkrat se zahod pač na veliko šverca. Počakajmo, da bodo še ostale miljarde želele tak standard...in vrjemite, želijo si ga močno...bistveno močneje kot mi and they will fight for it, count on it.


Avtomobil ogrevajo sam še ljudje ki so izpit delal 30 let nazaj plus tisti ki se jim sanja ne zakaj naj bi to bilo dobro ampak so pa od nekoga to slišali. Avto je najbolje takoj odpeljat ne pa da stoji pri miru.

Btw tud z električnim avtomobilom v trgovino it je NEUČINKOVITO

V trgovino se gre PEŠ ali z BICIKLOM
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če smo že ravno pri tem, nakupuje se tako, da ti trgovec (ali poštar) domov pripelje. Zakaj bi ti hodil v trgovino ter tratil čas in denar za pot?

vostok_1 ::

@Raptor/Okapi

Both are valid points.

Vem da je slippery slope. Pač zaenkrat dokler smo v prednosti si lahko privoščimo take eskapade. Ampak z vsakim dnem manj. Če ne drugega nas bodo eksternalije opomnile.
I just want to prolong this without sacrificing too much.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

hammock ::

Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ponavljam...vpalit in gret dizla za it po štruco kruha...NI UČINKOVITO.
Zaenkrat se zahod pač na veliko šverca. Počakajmo, da bodo še ostale miljarde želele tak standard...in vrjemite, želijo si ga močno...bistveno močneje kot mi and they will fight for it, count on it.


Avtomobil ogrevajo sam še ljudje ki so izpit delal 30 let nazaj plus tisti ki se jim sanja ne zakaj naj bi to bilo dobro ampak so pa od nekoga to slišali. Avto je najbolje takoj odpeljat ne pa da stoji pri miru.

Btw tud z električnim avtomobilom v trgovino it je NEUČINKOVITO

V trgovino se gre PEŠ ali z BICIKLOM


Seveda, pes gres po 12 kilski karton mleka in tri 5 kilske vrece robe, plus gajbo piva. Res ne vem zakaj bi se peljal, saj je samo 500m stran trgovina. Teh 40 kil robe pa ja neses.

Unknown_001 ::

hammock je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ponavljam...vpalit in gret dizla za it po štruco kruha...NI UČINKOVITO.
Zaenkrat se zahod pač na veliko šverca. Počakajmo, da bodo še ostale miljarde želele tak standard...in vrjemite, želijo si ga močno...bistveno močneje kot mi and they will fight for it, count on it.


Avtomobil ogrevajo sam še ljudje ki so izpit delal 30 let nazaj plus tisti ki se jim sanja ne zakaj naj bi to bilo dobro ampak so pa od nekoga to slišali. Avto je najbolje takoj odpeljat ne pa da stoji pri miru.

Btw tud z električnim avtomobilom v trgovino it je NEUČINKOVITO

V trgovino se gre PEŠ ali z BICIKLOM


Seveda, pes gres po 12 kilski karton mleka in tri 5 kilske vrece robe, plus gajbo piva. Res ne vem zakaj bi se peljal, saj je samo 500m stran trgovina. Teh 40 kil robe pa ja neses.


Hej res ne vidim problema, saj so tu na forumu same profi fitneserske mrge. Gratis trening za đabe. Profit?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

hammock je izjavil:


Seveda, pes gres po 12 kilski karton mleka in tri 5 kilske vrece robe, plus gajbo piva. Res ne vem zakaj bi se peljal, saj je samo 500m stran trgovina. Teh 40 kil robe pa ja neses.

A si čutil globoko potrebo nekaj napisati, pa nisi vedel kaj, in si napisal kar eno bedarijo?;((

specing ::

hammock je izjavil:


Seveda, pes gres po 12 kilski karton mleka in tri 5 kilske vrece robe, plus gajbo piva. Res ne vem zakaj bi se peljal, saj je samo 500m stran trgovina. Teh 40 kil robe pa ja neses.


Saj obstajajo prikolice za kolesa. In [nakupovalni] vozički.

BigWhale ::

Jaz vsake dva dni hodim v trgovino/pekarno/neki/neki po kruh. Drugace pa probavam enkrat ali pa dvakrat na mesec nakupit pol tone hrane. V zabacenem kraju kjer zivim nimamo dostave. Mogoce bi si moral omisliti cizo ali kaj podobnega. :))

To, da ni treba iti vsak dan v trgovino po en kup stvari za sproti, je kar ok.

vostok_1 ::

Ko sem jaz živel v mestu nisemniti enkrat imel več kot 5-10 kg robe naenkrat. Sem pa kolesaru 100% časa. Če bi bil z familjo, bi pač storil, da vsak nosi po svojih zmogljivostih.
Niti za sekundo mi ni pršlo na pamet, da bi se zajebaval z avti. Občutek svobode je bil odličen. Pa še kup kondicje sem mel. Men noben fitnesar ne bi speljal bejbe.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Gregor P ::

Bloomberg: Ferrari Shares Beat Tesla as Higher Supercar Output Lifts Profit
Tesla delivered fewer than 80,000 vehicles globally last year. Its more-affordable Model 3 sedan, scheduled to roll out later this year, will be critical to CEO Musk's ambitions for Tesla to transform from niche carmaker into a mass-market manufacturer. At last count the carmaker had reservations for about 373,000 Model 3s.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St753 ::

vostok_1 je izjavil:

Men noben fitnesar ne bi speljal bejbe.
:))

Meni zadošča javni prevoz. Je pa drugo, če kupuješ "in bulk" (ko so razne akcije), tisto bi bilo kar tečno tovorit.

hammock ::

Okapi je izjavil:

hammock je izjavil:


Seveda, pes gres po 12 kilski karton mleka in tri 5 kilske vrece robe, plus gajbo piva. Res ne vem zakaj bi se peljal, saj je samo 500m stran trgovina. Teh 40 kil robe pa ja neses.

A si čutil globoko potrebo nekaj napisati, pa nisi vedel kaj, in si napisal kar eno bedarijo?;((

Globoko!

Eni nimamo casav zivljenju vsak dan it v trgovino, pa gremo 1x na 14 dni konkreten nakup napravit. Drugace kot z avtom seveda ne gre.

V mojem konkretnem primeru je prva pametna trgovina 20 min stran (pes). Zakaj pri kurcu bi se zajebaval in vlekel par deset kil domov, da imam na koncu ozuljene roke in zjeban hrbet? Glej, sej je kul ce zivis v centru najlepsega mesta na svetu in imas interspar za vogalom, jaz ga nimam. Pojdi ti po liter mleka vsak dan. Pac ne bos ti guzve delal z avtom, jo bo dostavni tovornjak ki zaradi tvojega litra mleka mora rinit v center mesta.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Ko sem jaz živel v mestu nisemniti enkrat imel več kot 5-10 kg robe naenkrat. Sem pa kolesaru 100% časa. Če bi bil z familjo, bi pač storil, da vsak nosi po svojih zmogljivostih.
Niti za sekundo mi ni pršlo na pamet, da bi se zajebaval z avti. Občutek svobode je bil odličen. Pa še kup kondicje sem mel. Men noben fitnesar ne bi speljal bejbe.


Obcutek svobode enoletnika, ko se odplazi iz trgovine in na hrbtu tovori svoj paket plenic. :))))) Kaj ce ne bi bil bolj papeski od papeza, a? Ali pa bi nehal ziveti v svojem egocentricnem svetu? :)

Noben ne pravi, da je te stvari nemogoce poceti. Marsikaj se da poceti brez neke tocno dolocene tehnologije pa nobenemu ne pade na kraj pameti, da bi to pocel. Razen morda vcasih bolj tako, za zabavo.

NikolormousB ::

Lahko na polici pustiš tisto kilo čevapov in karton mleka pa boš imel manjši vpliv na okolje tudi, če se voziš v trgovino z V8 dizlom.

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

Lahko na polici pustiš tisto kilo čevapov in karton mleka pa boš imel manjši vpliv na okolje tudi, če se voziš v trgovino z V8 dizlom.


Vegget detected ! Run people, run or prepare for dayly dose of bullshit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gensi ::

Pogovor naj se raje naveže na EV.

Današnja novica:
https://live.finance.si/35145/Deutsche-...

vostok_1 ::

BigWhale je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ko sem jaz živel v mestu nisemniti enkrat imel več kot 5-10 kg robe naenkrat. Sem pa kolesaru 100% časa. Če bi bil z familjo, bi pač storil, da vsak nosi po svojih zmogljivostih.
Niti za sekundo mi ni pršlo na pamet, da bi se zajebaval z avti. Občutek svobode je bil odličen. Pa še kup kondicje sem mel. Men noben fitnesar ne bi speljal bejbe.


Obcutek svobode enoletnika, ko se odplazi iz trgovine in na hrbtu tovori svoj paket plenic. :))))) Kaj ce ne bi bil bolj papeski od papeza, a? Ali pa bi nehal ziveti v svojem egocentricnem svetu? :)

Noben ne pravi, da je te stvari nemogoce poceti. Marsikaj se da poceti brez neke tocno dolocene tehnologije pa nobenemu ne pade na kraj pameti, da bi to pocel. Razen morda vcasih bolj tako, za zabavo.


Egocentričnem svetu?

Ne vem če si opazu, ampak cela mesta so prepredena s cestami za motorni promet.

Jz vsaj predlagam en kompromis, vi pa tupite naprej in naprej svojo 100 let staro agendo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikec3 ::

Okapi je izjavil:

Če smo že ravno pri tem, nakupuje se tako, da ti trgovec (ali poštar) domov pripelje. Zakaj bi ti hodil v trgovino ter tratil čas in denar za pot?

Oblačil ne moreš kupit, da ti jih domov pripeljejo. Razen če si oblečen v vreče krompirja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

hojnikb ::

#brezpodpisa

Okapi ::

Nikec3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če smo že ravno pri tem, nakupuje se tako, da ti trgovec (ali poštar) domov pripelje. Zakaj bi ti hodil v trgovino ter tratil čas in denar za pot?

Oblačil ne moreš kupit, da ti jih domov pripeljejo. Razen če si oblečen v vreče krompirja.

Ne vem v katerem stoletju si se ti zataknil, ampak že naše stare mame so z veseljem naročale oblačila po pošti, iz katalogov Quelle in Neckermann.

Nikec3 ::

Okapi je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če smo že ravno pri tem, nakupuje se tako, da ti trgovec (ali poštar) domov pripelje. Zakaj bi ti hodil v trgovino ter tratil čas in denar za pot?

Oblačil ne moreš kupit, da ti jih domov pripeljejo. Razen če si oblečen v vreče krompirja.

Ne vem v katerem stoletju si se ti zataknil, ampak že naše stare mame so z veseljem naročale oblačila po pošti, iz katalogov Quelle in Neckermann.


Pač vedno tvegaš, da ti nekaj ne bo prav. In potem pošiljaš nazaj in vse skupaj ti na koncu vzame več časa, kot da greš v trgovino.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Unknown_001 ::

Nikec3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če smo že ravno pri tem, nakupuje se tako, da ti trgovec (ali poštar) domov pripelje. Zakaj bi ti hodil v trgovino ter tratil čas in denar za pot?

Oblačil ne moreš kupit, da ti jih domov pripeljejo. Razen če si oblečen v vreče krompirja.

Ne vem v katerem stoletju si se ti zataknil, ampak že naše stare mame so z veseljem naročale oblačila po pošti, iz katalogov Quelle in Neckermann.


Pač vedno tvegaš, da ti nekaj ne bo prav. In potem pošiljaš nazaj in vse skupaj ti na koncu vzame več časa, kot da greš v trgovino.


Logika ne štima. Tisti čas ko čakaš enostavno počneš nekaj dtugega dokler nov paket ne pride.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

specing ::

V letu 2017 pa ja imamo priporočilne sisteme za oblačila, ki izbrano oblačilo interaktivno narišejo na tebe. Še lažje kot sprobavat desetine cunj.

vostok_1 ::

Jz sem kr zadovoljen z lanenimi žaklji, but thanks for caring.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

Jz sem kr zadovoljen z lanenimi žaklji, but thanks for caring.


Couch potato!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

p0ki ::

Priporočam vsem ko govorite na pamet, da sprobate vožnjo z E vozili. V Lj imajo car sharing in v floti samo E vozila i3,smart, zoe, leaf. Ni drago in dejansko bote lahko potem konkretno kritizirali....
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

NikolormousB ::

Saj vožnja sama po sebi je super. Problem je, ko se zjutraj spomniš, da bi skočil na kavo v Benetke, na Dunaj, greš na hitro na morje...

Ko bo to možno, bodo EV dejansko lahko nadomestili ICE avtomobile. Trenutno je to možno le v Tesli za 100 jurjev in mogoče novem Zoetu in Boltu.

s1m0n ::

NikolormousB je izjavil:

Saj vožnja sama po sebi je super. Problem je, ko se zjutraj spomniš, da bi skočil na kavo v Benetke, na Dunaj, greš na hitro na morje...

Ko bo to možno, bodo EV dejansko lahko nadomestili ICE avtomobile. Trenutno je to možno le v Tesli za 100 jurjev in mogoče novem Zoetu in Boltu.


Ta problem obstaja samo v glavah ljudi, ki mislijo, da to počno 1x na dan vsak dan v letu.

p0ki ::

Kje pa delaš da si lahko to privoščiš?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

BigWhale ::

NikolormousB je izjavil:

Saj vožnja sama po sebi je super. Problem je, ko se zjutraj spomniš, da bi skočil na kavo v Benetke, na Dunaj, greš na hitro na morje...

Ko bo to možno, bodo EV dejansko lahko nadomestili ICE avtomobile. Trenutno je to možno le v Tesli za 100 jurjev in mogoče novem Zoetu in Boltu.


Na kavo v Benetke ljudje ne hodijo. Se mi je pa enkrat zgodilo, da sem moral nujno z avtomobilom v Benetke. Ce bi imel EV, bi vmes naredil en postanek za eno uro in bi vseeno prisel tja.

Na hitro na morje pa niti ni vec tak problem, razen ce si prekmurec. :) Ampak, na kakrsnakoli ad-hoc potovanja, ki so daljsa od 100km se odpravljajo resnicno redki in zelo redko.

NikolormousB ::

Ta problem obstaja samo v glavah ljudi, ki mislijo, da to počno 1x na dan vsak dan v letu.


Ni treba, da to delaš vsak dan. Dovolj je, da se enkrat na mesec spraviš na kakšno podobno pot, pa je EV s 150km dometom že precej velik PITA.

Se mi je pa enkrat zgodilo, da sem moral nujno z avtomobilom v Benetke. Ce bi imel EV, bi vmes naredil en postanek za eno uro in bi vseeno prisel tja.


Z Leafom, npr. bi se moral ustaviti več kot enkrat za eno uro. Lastniki poročajo, da imajo pri 70 mph (112 kmh) manj kot 100 kilometrov dosega.

V praksi je to avto za mestno vožnjo in daily commute, družinski avto pa samo za družine, ki se zelo redko peljejo kam dlje.

Chevy Bolt ima IMHO minimalen, še uporaben range. Okoli 300km pri 120kmh, ne glede na vremenske pogoje.

Kje pa delaš da si lahko to privoščiš?


Če si lahko privoščiš avto za 30 jurjev, si lahko privoščiš tudi kakšen izlet sem in tja, a ne? Saj ne govorimo o stvari, ki stane jurja. Gre za 100, 150€.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Na hitro na morje pa niti ni vec tak problem, razen ce si prekmurec. :) Ampak, na kakrsnakoli ad-hoc potovanja, ki so daljsa od 100km se odpravljajo resnicno redki in zelo redko.
No, tu se pa motiš. Sobotni izlet je hitro 200+ km. In na sobotne izlete (lahko tudi v Benetke) hodi veliko ljudi velikokrat.

In ko greš v Benetke na enodnevni izlet, recimo na karneval, ali v Munchen, recimo na hi-fi sejem (bo ravno maja), ali na Dunaj, recimo na razstavo ob stoletnici smrti Franca Jožefa, ali tristoletnici rojstva Marije Terezije, je skrajno odveč, če se moraš vmes ustavit za eno uro, da napolniš akumulator.

Enourni postanek je sprejemljiv za potovanja dolžine do Berlina ali Amsterdama.

Predvsem je pa tako, da večina kupuje avto tudi z mislimi na potrebe, ki jih imajo samo 1x an 2x na leto. Praktično nihče ne reče, ah, saj za na smučanje v Francijo in za morje na Hrvaško bomo pa vzeli ta večji rent-a-car, da bo šlo noter vse, kar bi radi peljali. Kar je morda finančno gledano napačna taktika, ampak tako pač je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

VaeVictis ::

Ko bo še več EV avtomobilov, tole polnjenje ne bo več 1h ampak občutno več.

Že poleti je na bencinskih črpalkah gužva, kaj bo šele, ko bo vsak EV avtomobil tam 1h bo zanimivo ratalo...

BTW razumem, da bo tudi več mest, ampak, če ne bo občutno hitrejšega polnjenja bo gužva.

Na meji je baje za vsak dokument samo minuto, pa je bila takoj gužva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

NikolormousB ::

Ampak EV lahko polniš doma. Vsako jutro se vsedeš v avto s polno baterijo. Tisti, ki se vozijo dnevno v službo in nazaj bodo v veliko manjši meri uporabljali javne polnilce.

VaeVictis ::

NikolormousB je izjavil:

Ampak EV lahko polniš doma. Vsako jutro se vsedeš v avto s polno baterijo. Tisti, ki se vozijo dnevno v službo in nazaj bodo v veliko manjši meri uporabljali javne polnilce.


Seveda, brez dvoma.

Vsaj tisti, ki imajo hiše.

Ostali, ki v večini blokov nimajo niti zagotovljenega parkirnega mesta, pa vprašnje kje bodo polnili...

Popotniki, ki gredo na morje iz tujih držav, bodo v Sloveniji 100% naredili gužvo.

Sedaj določeni tankajo na bencinskih črpalkah in poleti je zaradi tega na avtocestnih črpalkah gužva, pa samo polnjenje traja občutno manj kot 1h.

V prihodnosti, ko bo več EV vozil bo na elektro polnilnicah, ki bodo verjetno sčasoma zamenjale bencinske črpalke, se bo čakanje iz trenutne 1h občutno povišalo.

ps: Seveda je vse to pod predpostavko, da se število EV vozil občutno poveča (vsaj na 20%-30% vseh vozil). Teh trenutno prodanih "5 Tesel, 6 i3jev in 4 Leafi" ne bo naredilo revolucije ... So pa morda začetek vsega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

s1m0n ::

Ko bomo tako, daleč bo EV polno v 10min.

Gregor P ::

... kar je še vedno predolgo časa ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jernejl ::

Predvsem je pa tako, da večina kupuje avto tudi z mislimi na potrebe, ki jih imajo samo 1x an 2x na leto

Tako. Veliki večini ljudi za večino dnevnih potreb zadostuje avto velikosti Smarta ali Twinga, pa kljub temu s seboj prevažajo prazen prtljažnik (in pogosto tudi prazne zadnje sedeže).
Če bi kupci gledali samo na strošek, potem danes praktično nihče ne bi vozil EV, ker je bistveno ceneje nabaviti 10+ let star avto, pri katerem je amortizacija približno enaka nič in zavarovanje (ne rabiš kaska) bistveno cenejše.

Sedaj določeni tankajo na bencinskih črpalkah in poleti je zaradi tega na avtocestnih črpalkah gužva, pa samo polnjenje traja občutno manj kot 1h.

Točenje 60l goriva traja približno minuto in pol... zadostuje pa za 800 - 1200km.

Ko bomo tako, daleč bo EV polno v 10min.

Seveda, pa 1000+ A tok se bo v avto najbrž prenašal kar brezžično.

s1m0n ::

Preko kabla seveda :) Ampak prej bo napetost par kV kot pa tok 1kA (mogoče polovica).
Problem bo edino velikost/teža kabla :)

Čez par let ne bo nič kaj čudnega kak +700kW charger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

pegasus ::

Komaj čakam da se oglasi "to ful seva" folk :D

Gregor P ::

... to bodo potem ko bo razneslo tisto zgradbo, ki bo skrbela za te enormne količine energije 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Komaj čakam da se oglasi "to ful seva" folk :D


Sej taksna izjava bi bila povsem tocna. EM polje okrog vodnika po katerem tece nekaj kV pri 50A ni zanemarljivo. Vprasanje samo, kolk je ljudem vseen zaradi tega.

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

Komaj čakam da se oglasi "to ful seva" folk :D


Sej taksna izjava bi bila povsem tocna. EM polje okrog vodnika po katerem tece nekaj kV pri 50A ni zanemarljivo. Vprasanje samo, kolk je ljudem vseen zaradi tega.


Srčni vzpodbujevalniki FTW

Oprostite ampak s temi idejami greste v skrajnost. To bi bil tako močen poseg v okolje da smo na konvu naredili več škode kot koristi. Ampak za vse EV navdušence bo pa to pirova zmaga.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

specing ::

A dejstvo, da ima skoraj vsak v lasti 100kW grelec z dodano funkcijo izpusta ogromne količine nasty delcev pa ni močan poseg v okolje?

Unknown_001 ::

specing je izjavil:

A dejstvo, da ima skoraj vsak v lasti 100kW grelec z dodano funkcijo izpusta ogromne količine nasty delcev pa ni močan poseg v okolje?


Definiraj ogromno. Zelo zelo pristransko obravnavate to problematiko. Kaj, a ko bo treba razkopat en kup hoste in travnikov da bo infrastruktura laufala to je pa kar tko, nč posebnga? Pa še DODATNE izgube na omrežju... s tem da smo naredili talno ogrevanje za pozimi dobesedno. Ah sej je na elektriko. Pa še enkrat kako boš zaogtavljal dovolj razpoložljive električne moči na takem sistemu? Vse lepe pravljice o polnjenju čez noč in na sončne celice pa na vetrček padejo v vodo. Rabiš elektrarno (termoelektratno - premog, uran, ...) ki bo pokrila pas porabe, ne pa trapez.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Utk ::

V Sloveniji je debelo cez milijon osebnih avtov, prakticno vsak zaposlen ima svojega, ce pogledam po ulici, sta pri vsaki hisi po dva, minimalno. No faking way da ne moremo od jutri naprej imet 50% novih avtov na elektriko brez da bi kdo trpel pomankanje dosega. Tudi ce hodimo vsak vikend v Benetke, ne gre zena v Benetke, moz pa na Dunaj, na izlet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gregor P ::

Že samo drugi avto je običajno nekajkrat cenejši od prvega, kaj šele od EV (od katerega je že v štartu glede na cenovno razliko bolj uporaben, opremljen itd.) ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Utk ::

Ce je pol avtov drugih, tretjih, je enako tudi pri novih. Razlika v ceni med cliotom in zoem ni vec strasna. In manjsa kot med sanderom in cliotom, pa se cliotov proda veliko vec, da ne govorimo, da se obojih proda ogromno vec kot zoejev.
Moj clio se dela, ko ne bo vec, bo padel elektricni, tudi ce stanje ne bo bistveno bolje kot danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
««
399 / 1133
»»