» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
293 / 1139
»»

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

Tak od oka bi rekel, da želijo Modela S malo "poslabšati" in s tem več kupcev spraviti iz S-a na X-a.


To sta dva povsem razlicna avtomobila, za razlicne tipe kupcev.

Utk ::

fpbs ::

Utk je izjavil:

WTF je to? http://seekingalpha.com/article/3981121...

.. this could become the biggest auto safety scandal....Tesla Suspension Breakage: It’s Not The Crime, It’s The Coverup
http://dailykanban.com/2016/06/tesla-su...
Pričakujem, da nam bo Warpi vse obrazložil.

BigWhale ::

Utk je izjavil:

WTF je to? http://seekingalpha.com/article/3981121...


Proizvajalec avtomobilov hoce minimizirat bad press? That's shocking! ;>

WarpedGone ::

Definicija fuda, iz tega bo točno nič, razen prilike nakupa delnic pri mal nižji ceni.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Dober povzetek:
New
Az_Rael said: ?
Well, I will be interested to hear the results of the investigation. I am not a big conspiracy theorist, but the OP did experience an unusual failure.
Yes, but no. The fact that one car had a ball joint failure at ~70K miles is not out of this world unusual.

The OP has used the fact that his one vehicle has had this issue to assume that ALL model S cars have this issue, and that furthermore Tesla is hiding it and placing all owners at risk due to the fact that all cars have this issue. He using pictures from obviously wrecked Telsas (wrecked for any and all kinds of other reasons, pictures assembled from an obvious tesla troll) to prove that all Teslas have this problem. He is also implying that Tesla is murdering it's owners and has already killed several people from other vehicles, again due to this issue and the fact that Tesla has not yet had a recall for it, as proved by said Tesla troll pictures. And the OP is using social media to attack Tesla under the vial of "protecting other owners", again because at least in his mind all Model S cars have this issue.

My take away from this:
-OP's car clearly had a problem (defective part most likely, not intentional abuse by the OP or unusual wear), that he didn't take care of before the ball joint completely fell out. (no warning it was failing?...Com'on that thing must have been clunking like crazy).
-Due to the fact that the ball joint didn't get replaced before it completely failed, it came apart while driving and caused additional damage (big surprise).
-Now that OP is on the hook for a big repair bill from this nasty surprise, he doesn't feel like he should have to pay for it. For which I can understand as the ball joint probably failed much too early. Telsa offering to pay half the bill didn't satisfy him and only enraged him further.
-Now he is on a mission...


Trollanje okrog tega izritipotegnjenega problema traja že dolgo, zakaj je sedaj na vseh 'novinarskih' straneh? Ker obstaja resna nevarnost močne rasti cene delnice in je 30 milijonov sposojenihi delnic v resni nevarnosti da bojo špekulanti, ki stavijo na padec utrpeli močno finančno škodo. Ker mnogi poznajo prave ljudi, so namignil na 'novico'. Klasična borzna mahinacija.
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DarkSite ::

WarpedGone ::

Mal razlage na kaj cilja predzadnji odstavek:
We don't know if Mr. Niedermayer's motivation is simply to set a world record for axe-grinding or whether he or his associates have something financial to gain by negatively affecting Tesla's stock price, but it is important to highlight that there are several billion dollars in short sale bets against Tesla. This means that there is a strong financial incentive to greatly amplify minor issues and to create false issues from whole cloth.


Kaj je delnica si predstavljate. Da jih lahko kupiš in prodaš tudi. Da jih kupiš za neko ceno in prodaš za drugačno in s tem prideš do dobička/izgube tudi.
Ampak zgodba se ne ustavi tukaj.
Možno si je delnico tudi sposodit za neko obdobje, jo takoj prodat, počakat do izteka obdobja, jo spet kupit in vrnit (za najem se plača nekaj malega denarja).
Če se v tem času cena delnice zniža, si s tem naredu dobiček, če zraste pa izgubo. Temu počeju se reče "shorting".

Vsake tolk časa večje borzne hiše oz. posredniki izdajo poročilo o količini sposojenih delnic. Številka sposojenih TSLA delnic se vrti okrog 30 milijonov. Skupno je izdanih ~165 milijonov delnic, velika večina delnic je v lasti "trajnih vlagateljev", ki so delnico kupl in sedijo na njej. Ocene so različne ampak vse gredo nad 100M. To pomeni da je približno polovica delnic na dnevnem trgu v rokah ljudi, ki si želijo da bi cena padla, kaka polovica pa v rokah drugih, ki si želijo da bi zrastla.

Trenutna cena TSLA je okrog $230, krat 30M je to ~7 milijard USD. Tolk denarja je "zainteresiranga" da bi šla cena dol.
Mahinacije z metanjem dreka u bistvu pokažejo, da ti ljudje, ki stavijo na padec, nimajo ničesar bol oprijemljivega, kar bi kazalo na težave v prihodnosti.

Stupid is what stupid does. Ampak še vseeno se da zaslužit tudi s takšnim metanjem dreka, sploh če ti rit odnašajo "moderni novinarji", ki znajo samo štet obiske svoje strani.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

Ah daj no.
Saj če si si "večkrat plačal" M3 (kar implicira 100k+ profita), si itak kupil delnice leta 2013 (ali prej), kar pomeni, da te ne gane, tudi če padejo za 30% (kar je imho max).

Bolj me zanima mnenje na tole:
Tesla refuses to make me whole on its repossession of the defective vehicle sold me unless I sign a hush up agreement with $150,000 penalty violation.
Tesla sold me a defective Model X. Tesla then took back possession of the vehicle and cancelled its registration without my knowledge. Tesla is now refusing to make me whole on the monies I am out unless I sign an agreement where I can not report the defects to agencies or others or the repurchase terms. If I violate Tesla says I am liable for $150,000. Tesla now has possession of the Model X and I am not being made whole for what I am out. Vehicle was riddled with defects.


Jaz sem odebelil zame _ZELO_ sporen del.
Če sem jaz nekaj kupil, in tudi če je pokvarjeno, je še vedno moje, in se sam odločim kaj s tem počnem.
Če bodo avtomobili šli po tej poti (stvar je neodvisna od ICE/EV debate), potem se bom še dolgo vozil z ne-pametnimi vozili (aka do smrti).
Že kill switch, ki ga Tesle imajo je sam po sebi katastrofa, da ti pa avto, polno plačan, preprosto odregistrirajo in odpeljejo, brez tvoje vednosti (kmalu se bo verjetno lahko odpeljal kar sam) je pa polom. In potem NDA, ki te zhebe še dodatno, da jim ne delaš slabe reklame.
TL;DR
Živ ne kupim avta, ki ima 24/7 direct link s fabrko ...

Okapi ::

WarpedGone je izjavil:

Stupid is what stupid does. Ampak še vseeno se da zaslužit tudi s takšnim metanjem dreka, sploh če ti rit odnašajo "moderni novinarji", ki znajo samo štet obiske svoje strani.
Če si na drugi strani, med tistimi, ki bi radi, da delnica raste, pa služiš denar (ali vsaj upaš, da služiš), z vsakodnevnim razlaganjam, da izguba ni izguba, da subvencija ni subvencija, in da je Musk še večji genij od Tesle.>:D

WarpedGone ::

Jaz sem odebelil zame _ZELO_ sporen del.

Za takšne zadeve mamo civilno tožbo in sodišče.
Ne blebetanje po internetu, polnem rekla kazala, kjer se čez N mesecev izkaže da je vse skup kup toplega dreka. Bikovega.

Glede hot-line med firmo in avtom pa nimam kej ... takle mamo. Take it or leave it.
Zbogom in hvala za vse ribe

RedDrake ::

Mogoče nisem bil povsem jasen.
Če je zgodba resnična ali ne, jasno ne vem, internet is full of things ;)
Ampak implikacija, da nisi de-facto lastnik temveč zgolj uporabnik (trenutno akuten problem kupovanja digitalnih vsebin) pač ni dobra.
In hot-line med firmo in napravo omogoča točno to.

Kot si rekel, Take it or leave it.
Eni boste navdušeni, da bo velik brat točno vedel, kdaj vas mora pred vrati službe čakati avto nekega neznanca (namesto taksija), drugi pa pač bolj cenimo zasebno lastnino in zasebnost.
Stallmanovi principi, v nekoliko drugačni obliki se-ve, veljajo tudi za materialni svet, ne samo za digitalni ...

BigWhale ::

To je spet rekla-kazala. Ce ti eno stvar kupis je tvoja. Ce jo vzames na leasing ali si jo na kak drug nacin izposodis, potem je to nekaj drugega. Povezava med avtom in tovarno se ne pomeni, da ti nisi vec lastnik vozila. Dalec od tega.

Nikec3 ::

Jaz sem odebelil zame _ZELO_ sporen del.
Če sem jaz nekaj kupil, in tudi če je pokvarjeno, je še vedno moje, in se sam odločim kaj s tem počnem.

To, da je Tesla največji Big Brother med avto makerji je tak dejstvo. Dosti zato, ker jim način z integracijo tehnologije omogoča, da spremljajo vsak parameter avtomobila. Kot tudi recimo to, da ti Tesla zaklene avtomobil če kaj ni vredu in ti ga lahko odklenejo samo na uradnem tesla servisu,...

Ta del, da ti kupiš avto in je tvoj postaja vedno bolj na trhlih tleh, ker gre avtomobilizem vedno bolj v smer ponujanja storitev in ne samega produkta.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

RedDrake ::

Povezava med avtom in tovarno se ne pomeni, da ti nisi vec lastnik vozila. Dalec od tega.

Kupiš razbito teslo in če je ne popraviš pri Tesli, ti jo izklopijo, ker pač ni več "varna za vožnjo".
Si polni lastnik, ali nisi?
Jaz lahko kupim 10 bemflov iz high-speed nesreč in skupaj spacam enega celega, pa mi tega nihče _NE SME_ preprepčiti, če gre avto čez tehničnega, je tako?

Saj programi v vozilih postajajo jeba. Recimo GM sanja, da če spremnijaš katerikoli del njihovih programov, je to kršenje avtorskih pravic, vdor v sistem, ipd ... Pa gre recimo samo za preprost re-map, ali pa spreminjanje kakega banalnega parametra. Kao, si lastnik vozila, ampak SW, ki omogoča vožnjo pa ni tvoj, si samo uporabnik. Slippery slope, sploh, ko se doda hot-line povezavo.

Nikec3 ::

Saj programi v vozilih postajajo jeba. Recimo GM sanja, da če spremnijaš katerikoli del njihovih programov, je to kršenje avtorskih pravic, vdor v sistem, ipd ... Pa gre recimo samo za preprost re-map, ali pa spreminjanje kakega banalnega parametra. Kao, si lastnik vozila, ampak SW, ki omogoča vožnjo pa ni tvoj, si samo uporabnik. Slippery slope, sploh, ko se doda hot-line povezavo.

Sej pri Tesli tudi ne smeš spreminjat programa, ker bi si potem lahko shekali te nove baterije, ki so programsko omejene na 60 kWh, na 75 kWh. Sicer je pa tudi pri drugih proizvajalcih zelo moderno razno "čipiranje" motorjev, kar ni nobena znanost, pa še zelo razširjeno je.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Pravno gledano je vsak čipiran avto tehnično neizpraven in na cesti nima kej delat.
Da trenutno cesar ni sposoben takšnih tehnično neizpravnih vozil spravit iz ceste, tega ne spremeni.

, če gre avto čez tehničnega, je tako?

Ampak ... a gre res?
Že če na avto nalimaš drugo anteno, brez *ustreznih* papirjev ne bo šel čez tehničnega.
Kdo izda ustrezne papirje? Nekdo, ki se je prej pofočkal pri BMW, da ve kaj dela.

Tle s teslo ni nič velik drugač. Če ti tesla požegna, da si naredu vse kar je treba narest, bo stvar šla čez. Da tega ne bojo požegnal brezplačno... tough luck.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

To je spet rekla-kazala. Ce ti eno stvar kupis je tvoja. Ce jo vzames na leasing ali si jo na kak drug nacin izposodis, potem je to nekaj drugega. Povezava med avtom in tovarno se ne pomeni, da ti nisi vec lastnik vozila. Dalec od tega.
Na žalost je dandanes tako, da dokler ne prebereš (in pravilno razumeš) vseh sto strani drobnega tiska v pogodbi, sploh ne veš, ali si stvar kupil ali najel.

O.

WarpedGone ::

Mal analno gledano - nikoli nobene zadeve dokončno ne kupiš ampak le najameš v večji ali manjši meri.
Kupil si parcelo? Zakaj pol redno mesečno nadomestilo, pa davek takešn in drugačen? Če je tvoje, je tvoje in nisi nikomur več nič dolžan plačevat. Če maš še kakšne mesečne obveznosti, pol zadeva ni povsem tvoja.
Kupil si avto? Jah, še vedno maš redne stroške z njim zato da se lahko furaš okrog po javnih cestah.
Kupil si litr olja? Jah, boš plačal ko ga boš hotu vršt stran.

Sam mal v razmislek kaj je to lastnina ...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Glede polomljenega podvozja... kekec, ki kaže slike svojga avta je danes povedal:
They have my address and should of googled earth my address before making such an outrageous statement. Tesla has lost all credibility.
The above statement is an out and out lie. I live on a paved road in the city of Connellsville pa. The car was towed from a dirt road as I stated earlier because I was out morel mushroom hunting that day with my wife. We were traveling about 2 miles an hour on a bumpy back road. Most of my 70k miles are on the highway. Telsa shame on you.


Tip se fura po bogsigavedi kakih cestah, polomi podvozje, dobi ponudbo za brezplačno popravilo, če ne bo okol se hvalil da je stvar dobil zastonj, in na koncu nardi celo štalo.
12 points! Moronz...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

WarpedGone je izjavil:

Sam mal v razmislek kaj je to lastnina ...
Tako, kot je zastavljeno v zakonih, je dejansko najem od države. Ne bi bilo pa nič čudnega glede na čudenja uporabnikov/lastnikov, če je tudi pri tesli nekaj pododbnega.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Mal analno gledano - nikoli nobene zadeve dokončno ne kupiš ampak le najameš v večji ali manjši meri.


A zdej bomo zavoljo Tesle se na novo definiral kaj pomeni imeti eno stvar v lasti? :))

Nehi komplicirat. Meje med lastnistvom in ne-lastnistvom nekaterih stvari se pocasi brisejo in ratujejo nejasne. A je to na dolgi rok boljse ali slabse za uporabnika bo pokazala praksa.

WarpedGone ::

Js bi bil super zadovoljen če bi po nakupu parcele in hiše, ne bilo nobenih davkov, pripsevkov, dajatev, ... ki izvirajo iz same (ocenjene!) vrednosti nepremičnine.
Sej je moja, mende ne bomo na novo definiral kaj pomeni, da je hiša moja?

Tle tesla ne počne čist nič novega, sam folk ki je bil navajen hvatat krivine, ma problem sekat to krivino ker se zaleti v betonski vogal, in zdej mal jokca.
Zbogom in hvala za vse ribe

bMozart ::

hot-line med firmo in avtom skupaj s tem da ni open source je v času NSA in podobnih zelo velik problem.:| Verjetno je in bo marsikoga to odvrnilo od nakupa. Upam da pri Tesli to spremenijo, kar je sicer zelo malo verjetno. Verjetno se bo v dalnji prihodnosti prej pojavila konkurenca v open source obliki.

Torej, če odšraufam anteno pri Modelu S, X ali 3, oziroma poskrbim, da ni signala, se z avtom ne morem peljat? :>
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

WarpedGone ::

Seveda se lahko pelješ tudi brez povezave, kar je samoumevno glede na (ne)pokritost terena s signalom če že druzga ne.

'Problem' je, da če pride do sprožitve airbagov, gre avto v 'damaged mode' in se noče več zbudit. Predvideva, da je dovolj poškodovan, da ne more več zaupat signalom ki pridejo iz raznih senzorjev in ki morda celo trdijo, da je vse ok. V takšnem primeru je zamišljeno, da avto pregleda ustrezno usposobljena oseba. Oseba, ki je ustrezno usposobljena, dobi na koncu usposabljanja tudi 'međik kodo', s katero lahko avto zbudi. Kdo požegna kdo je ustrezno usposobljen? Mothership i.e. Tesla. Cela fora hot-lina je, da se ta međik koda lahko v avto pošlje preko brezžične povezave, ni nujno drkat kable.

Ja, tehnično gledano ima Tesla zaradi tega always-on-line v rokah tudi moč, da iz čiste zlobe nek avto sredi ceste nenadoma onesposobi. Al pa če to storijo hackerji, ki so vdrli v sistem. Ja, je možno.

Ampak dejte mi razložit zakaj je to večji problem od tega, da ti nek mulc iz mostu čez ac na avto spusti 10kg skalo? Nič out-there ni 100% varno, ima pa svoje pluse. Tko da ne pričakovat da model 3 ne bo ime enake povezave v net.
Zbogom in hvala za vse ribe

RedDrake ::

Ampak dejte mi razložit zakaj je to večji problem od tega, da ti nek mulc iz mostu čez ac na avto spusti 10kg skalo? Nič out-there ni 100% varno, ima pa svoje pluse. Tko da ne pričakovat da model 3 ne bo ime enake povezave v net.

Saj nihče ne pričakuje, da nadaljni modeli tega ne bodo imeli.
Ampak en mulc lahko s par skalami zhebe nekaj 10 avtomobilov (best case zanjega, če naredi kakšno masovno nesrečo).
En hacker v Tesli, pa lahko zhebe večino Tesel na svetu - v roku par minut no less.
Centralizacija ima vedno tudi svoj delež minusov in problemov, ni vse samo cvetje in rožice, kot to slikate delničarji TSLA.

bMozart ::

Ok torej recimo da je to delna neuradna rešitev. :>
Malo spooky je da USA government nadzira ves čas tvoj avto v katerem se pelješ... :O Oziroma šofira. Še bolj spooky si je pa predstavljat, da bi šofirala vse avte na svetu...
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

fpbs ::

WarpedGone je izjavil:

Glede polomljenega podvozja... kekec, ki kaže slike svojga avta je danes povedal:
They have my address and should of googled earth my address before making such an outrageous statement. Tesla has lost all credibility.
The above statement is an out and out lie. I live on a paved road in the city of Connellsville pa. The car was towed from a dirt road as I stated earlier because I was out morel mushroom hunting that day with my wife. We were traveling about 2 miles an hour on a bumpy back road. Most of my 70k miles are on the highway. Telsa shame on you.


Tip se fura po bogsigavedi kakih cestah, polomi podvozje, dobi ponudbo za brezplačno popravilo, če ne bo okol se hvalil da je stvar dobil zastonj, in na koncu nardi celo štalo.
12 points! Moronz...

Zopet zavajaš. Bi ti pa privoščil eno Teslo in eno podobno okvaro in težave s servisom, kot jo je imel ta možakar. Mogoče bi pa takrat spregledal in spoznal svojo zmoto.

bMozart ::

Ampak dejte mi razložit zakaj je to večji problem od tega, da ti nek mulc iz mostu čez ac na avto spusti 10kg skalo? Nič out-there ni 100% varno, ima pa svoje pluse. Tko da ne pričakovat da model 3 ne bo ime enake povezave v net.

Je razlika ali ti en ves čas nad avtom drži skalo, ki jo lahko kadarkoli spusti iz kjerkoli na svetu in med tem, da mora nekdo "fizično" biti prisoten na neki točno določeni lokaciji da ti jo lahko spusti na avto.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

bMozart ::

fpbs je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Glede polomljenega podvozja... kekec, ki kaže slike svojga avta je danes povedal:
They have my address and should of googled earth my address before making such an outrageous statement. Tesla has lost all credibility.
The above statement is an out and out lie. I live on a paved road in the city of Connellsville pa. The car was towed from a dirt road as I stated earlier because I was out morel mushroom hunting that day with my wife. We were traveling about 2 miles an hour on a bumpy back road. Most of my 70k miles are on the highway. Telsa shame on you.


Tip se fura po bogsigavedi kakih cestah, polomi podvozje, dobi ponudbo za brezplačno popravilo, če ne bo okol se hvalil da je stvar dobil zastonj, in na koncu nardi celo štalo.
12 points! Moronz...

Zopet zavajaš. Bi ti pa privoščil eno Teslo in eno podobno okvaro in težave s servisom, kot jo je imel ta možakar. Mogoče bi pa takrat spregledal in spoznal svojo zmoto.


Tule sem z w1. Predvidevam da ne poznaš nobenega gozdarja in "gobarja" in ne veš kako oni ravnajo z avtom. Sicer so izjeme, tako da ne bom vse metal v isti koš. Ampak jih poznam dosti, da vem da jim večina nebi posodil avta, ki ni bil mišljen za vožnjo (beri "reli") po gmajni.
Samo slepec ne vidi, da je veliko večja možnost da je resnična stvar za zgodbo - seveda manipulacija delnic.
(Jasno druga največja možnost je običajno zaviranje konkurence, tip je bil dobro plačan za to "zgodbo").
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

vostok_1 ::

Pojma nimam, če je podvozje počlo zaradi tesle ali voznika. Vem pa, da večina voznikov po poljskih cestah vozi brez večjih zadržkov. Bolj kot je avto mehek, hitreje naletijo na tisto luknjo/skalo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

bMozart je izjavil:

Samo slepec ne vidi, da je veliko večja možnost da je resnična stvar za zgodbo - seveda manipulacija delnic.
(Jasno druga največja možnost je običajno zaviranje konkurence, tip je bil dobro plačan za to "zgodbo").


A to, da je tip divjal po luknjastih gozdih cestah, razbunkal avto, zdej pa Tesli tezi nej mu avto popravijo in iz vsega bi rad zraven potegnil se svojih pet minut slave, pa ni moznost?

A je vedno zarota? :>

bMozart ::

Seveda je možnost :). In ne ni vedno zarota. :) Vse skupaj je verjetno ne omembe vredna stvar. :>

mislim to s tem tipom.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

WarpedGone ::

Zarota nima nujno enga in edinega scenarista/režiserja/dirigenta ampak je lahko sestavljena tuda iz kupa različnih osebkov, ki si delijo podobne cilje in metode.



Sploh pa:
Of greater concern: 37 of 40 suspension complaints to NHTSA were fraudulent, i.e. false location or vehicle identification numbers were used


Seveda nam bo FPBS tule še dolgo razlagal, kako ima tesla defektna podvozja, ki pobijajo ljudi, in kako skrivajo in tralala, hopsasa.

World je žal poln ljudi tipa fpbs.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

Ravno zadnjič sem bral članek, kako ej po 2SV prišel v zda na trg en zelo konkurenčen proizvajalec z veliko naročili, ampak so ga kmalu po štartu prišli državni preiskovalci prečesat. Seveda, našli niso nič...je pa se vse skupaj tolk zavleklo, da je folk že šel drugam.
Takrat je bila državno-zasebna mafija sicer bolj pogumna. Sedaj se pač počne mal drugače.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

bMozart ::

Država in korporacije gre eno z drugim. V USA skoraj neločljivo. Kakorkoli ----> offtopic.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

Ravno zadnjič sem bral članek, kako ej po 2SV prišel v zda na trg en zelo konkurenčen proizvajalec z veliko naročili, ampak so ga kmalu po štartu prišli državni preiskovalci prečesat. Seveda, našli niso nič...je pa se vse skupaj tolk zavleklo, da je folk že šel drugam.
Takrat je bila državno-zasebna mafija sicer bolj pogumna. Sedaj se pač počne mal drugače.
Tucker 48. Sicer je okoli njega sedaj več legend in mitov, kot resnice.

Tucker 48 @ Wikipedia

telexdell ::

WarpedGone je izjavil:

Seveda se lahko pelješ tudi brez povezave, kar je samoumevno glede na (ne)pokritost terena s signalom če že druzga ne.

'Problem' je, da če pride do sprožitve airbagov, gre avto v 'damaged mode' in se noče več zbudit. Predvideva, da je dovolj poškodovan, da ne more več zaupat signalom ki pridejo iz raznih senzorjev in ki morda celo trdijo, da je vse ok. V takšnem primeru je zamišljeno, da avto pregleda ustrezno usposobljena oseba. Oseba, ki je ustrezno usposobljena, dobi na koncu usposabljanja tudi 'međik kodo', s katero lahko avto zbudi. Kdo požegna kdo je ustrezno usposobljen? Mothership i.e. Tesla. Cela fora hot-lina je, da se ta međik koda lahko v avto pošlje preko brezžične povezave, ni nujno drkat kable.

Ja, tehnično gledano ima Tesla zaradi tega always-on-line v rokah tudi moč, da iz čiste zlobe nek avto sredi ceste nenadoma onesposobi. Al pa če to storijo hackerji, ki so vdrli v sistem. Ja, je možno.

Ampak dejte mi razložit zakaj je to večji problem od tega, da ti nek mulc iz mostu čez ac na avto spusti 10kg skalo? Nič out-there ni 100% varno, ima pa svoje pluse. Tko da ne pričakovat da model 3 ne bo ime enake povezave v net.

To je nekaj takega, kot da ženi v kuhinji pade na tla krožnik, pa bi se morala cela družina izseliti dokler nek državni uradnik ne bi prišel preveriti ali je hiše statično ustrezna za prebivanje. Nenazadnje imam hišo le v najemu in ne v lastništvu>:D
Razlika je med pogoji uporaba programske opreme in omejitvijo razpolaganja z lastnino. Če programsko opremo ne uporabljam v skladu z licenčnimi pravicami me lastnik lahko toži za odškodnino ali prenehanje uporabe ali..., ne more pa mi brez sodne odločbe onemogočiti uporabe lastnine (avta).

PS- so v preteklosti že poskušali ščititi programsko opremo tako, da je brisala datoteke, če je ugotovila nelegalnost. Pa so vsi poskusa zagovarjanja takšnih rešitev klavrno propadli na sodišču. Enako bo pri Teslinem omejevanju, ko bo avto prišel tudi med normalne ljudi in ne zgolj v roke fanatičnih navijačev.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fpbs ::

telexdell je izjavil:

PS- so v preteklosti že poskušali ščititi programsko opremo tako, da je brisala datoteke, če je ugotovila nelegalnost. Pa so vsi poskusa zagovarjanja takšnih rešitev klavrno propadli na sodišču. Enako bo pri Teslinem omejevanju, ko bo avto prišel tudi med normalne ljudi in ne zgolj v roke fanatičnih navijačev.

Dvomim. da bodo normalni ljudje kupovali Teslo.

Utk ::

Tako je, normalni balkanci bojo vedno raje kupovali VW, ki ti po tv v faco pove, da je nategnil vse po spisku, in da so evropejci drugorazredni kupci proti američanom in kitajcem, pa je pri iskanju novega avta vseeno edina dilema katerega VW-ja kupit. Temu se reče normalen človek pri nas.

Magic1 ::

Daleč najbolj prodajan avto v Sloveniji je Clio in prodaja le teh vsako leto raste v večji količini, kot se proda EV-jev pri nas. To je še najbližje rangu normalnega človeka pri nas. Ev-ji ne pridejo niti blizu cenovno in še vsaj desetletje in pol ne bodo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Nikec3 ::

Utk je izjavil:

Tako je, normalni balkanci bojo vedno raje kupovali VW, ki ti po tv v faco pove, da je nategnil vse po spisku, in da so evropejci drugorazredni kupci proti američanom in kitajcem, pa je pri iskanju novega avta vseeno edina dilema katerega VW-ja kupit. Temu se reče normalen človek pri nas.

Ja faove je pač zakon. Ve se, da se na Lepo Breno ne pripelje v Mazdi, ampak v Nemcu!
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Razlika je med pogoji uporaba programske opreme in omejitvijo razpolaganja z lastnino. Če programsko opremo ne uporabljam v skladu z licenčnimi pravicami me lastnik lahko toži za odškodnino ali prenehanje uporabe ali..., ne more pa mi brez sodne odločbe onemogočiti uporabe lastnine (avta).


Nisi najbolje razumel napisanega. Ne gre za omejevanje uporabe lastnine brez razloga - gre za nezaupanje sistema (avtomobila) samemu sebi.

Kdo je pooblaščen, da garantira da je kompjuter ki nadzira zavore pravilno povezan in kalibriran z osrednjim kompjuterjem v avtomobilu?
Sosed 'mehanik' pod kozolcem al nekdo, ki se hvali požegnanimi diplomami na steni (in ki bo v primeru zaHeba, te diplome moral sneti iz stene)?

Vso jokcanje kako 'tesla noče vklopt avtomobila' je v primerih, ko folk za majhen denar kupi razbit avto, ki ima 'v kompjuterju pregorjeno SW varovalko'. Folk naivno misli, da če bo zamenjal šajbo bo avto kr spet tak kot nov. Dokler v avtu ni bilo kompjuterjev, je to še nekak šlo. Današnji avti so black-boxi, poleg mehanskega popravila je potreben poseg tudi v SW. Vsak kupec ima možnost plačat za ustrezen poseg in avto povrnit v življenje, če se izkaže da je to še možno.

Ampak folk bi rad to dobil kr zastonj. Precej podobno kot da bi razbil avto in zahteval da mi ga brezplačno popravijo. Sej sm ja plačal za avto, ki deluje in je moj.

'Sam svoj mojster' scena hoče hvatat krivine. Želiš bit usposobljen zamenjat SW varovalko v kompjuterju? Pozanimaj, kakšno šolanje je na razpolago.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Ampak folk bi rad to dobil kr zastonj. Precej podobno kot da bi razbil avto in zahteval da mi ga brezplačno popravijo. Sej sm ja plačal za avto, ki deluje in je moj.

Ne. Kot da bi jaz razbil avto, ga popravil (doma imam ravno lakirnico) potem pa ga bi rabil peljat na uradni servis kjer mi še enkrat zaračunajo lakiranje po totalno pretirani ceni ampak nič ne naredijo.

WarpedGone ::

ga popravil

Ne znaš ga popravit, ti si sam ful prepričan sam vase, da ga znaš.
Če bi ga znal pravilno popravit, bi vedu tudi kaj je treba v kompjuterju spremenit, da bo stvar delala.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Model 3 naj bi bil še ful daleč v prihodnosti in 'stari' naj bi bili zaenkrat še varni.
Kaj se dogaja?
Prodaja avtomobilov v tem canovnem razredu v ameriki se potaplja:



Edina špekulativna cifra je ocena za celo leto 2016, vse ostalo so dejanske cifre.
A naj rečem "dober tek"?
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

Avtomobili kot jih sedaj poznamo bodo (upam) trajali še kako desetletje pol pa konec.
80% uporabe avtomobilov je neracionalne. Če se ne bomo sami prilagodili, nas bo pač ekonomija po žepu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jernejl ::

To, da se prodaja avtov manjša s tem, ko se modelno leto stara, vemo že nekaj desetletij. Nič novega torej.
Jaguar XF je recimo zrasel. Pa Mercedes E bo do konca leta najbrž tudi.

Globalna proizvodnja avtov pa se iz leta v leto povečuje. Verjetno ne zato, ker bi se povpraševanje zmanjševalo in bi proizvajalci presežke metali stran.

M-XXXX ::

WarpedGone je izjavil:

ga popravil

Ne znaš ga popravit, ti si sam ful prepričan sam vase, da ga znaš.
Če bi ga znal pravilno popravit, bi vedu tudi kaj je treba v kompjuterju spremenit, da bo stvar delala.

Ne znam trdi kdo? Tesla kateri se gre da čim več denarja zasluži ali mogoče kaksna javna ustanova (tehnicni pregled recimo) ki ni obremenjen s tem koliko denarja tesla potegne?
««
293 / 1139
»»