» »

Problem z zagonom

Problem z zagonom

bxxx ::

Hello!!!

Obračam se na Vas v upanju na rešitev mojega problema ki je sledeči....

Trudim se usposobiti en računalnik ki sem ga dobil vendar neuspešno:( , kajti ko ga zaženem mi noče pokakzati kakšno koli sliko na monitorju in niti enkrat ne spiska v njem kot je to ponavadi v drugem računalniku. Sprobano je pa z integrirano grafično ter z geforce2....

Ima kdo kakšno rešitev???

lp bxxx

ZLOky ::

Beri moj 3. komentar v TEJ temi.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

bxxx ::

Hello!!!

1.AMD Sempron 2400
2.256 MB RAM
3.Geforce2
4.Linkworld 300W
5.Trenutno ni Win
6.Je formatiran
7.Čudno se mi zdi dan ne piska ob zagonu

Upam da sem prebral pravi komentar in da bo to kaj pomagalo..

lp bxxx

ZLOky ::

...računalnik si dobil neuspešno..., kako ga potem fizično spljoh imaš? :D Šalo na stran. Slovnica, stari, te je8e.

Če te prav razumem, ne moreš niti v BIOS priti, ja? Ob zagonu NE SME piskati, lahko samo ZApiska. Opet slovnica. Saj mene ne moti tvoja slovnica, samo včasih je nerazumljivo 8-). Praviš, da ne piska/zapiska, se pravi da monitor naj bi bil v redu, ker če bi bil monitor fuč bi vseeno piskalo/zapiskalo.

Če so moje domneve pravilne, potem je postopek sledeč:

1. najprej ukradi 3 jajca, potem pojdi ukrast jabolka...., ups, to je postopek za ciganski Štrudl™

A se ventilator v napajalniku vrti? Če da, beri dalje.

1. Izklopi (napajlni in podatkovni kabel) iz vseh diskov, CD/DVD enot, disketnika, ZIP enote... get it?
2. Probaj ponovno prižgati.
---če se monitor prižge, potem si nekje napačno priklopil oz. je nekaj od zgoraj naštetega v okvari
---če se ne prižge, beri dalje.
3. Izpukni vse komponente (grafično, delovni spomin aka RAM, mrežno, zvočno (če sta zvočna in mrežna integrirana, ju ne odlotavaj :D )), razen procesorja in glavnega napajalnega kabla :D.
---piska zdaj? Če da, potem je nekaj narobe z odstranjenimi komponentami
---ne piska? Daj procesor ven, pihni (v pojočo travico in če zašpila, govoriš resnico KLJIK), daj procesor PRAVILNO nazaj, sprobaj egen. Niti zdaj ne piska? -> verjetno procesor fuč.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

dustphoenix ::

Če ti ne piskne, poglej če imaš priključen speaker; potem vzemi vse dol iz plošče, razen CPU in rama. probaj vžgat, če je neuspešno, probaj menjat še PSU, če problem še vedno vztraja preskusi še z drugim ramom, če ne gre - > je plata fuč.

Gwanaroth ::

če ne gre - > je plata fuč.

Lahko je pa tudi samo kondenzator fuč, ki stane 20 sit.
Lights often keep secret hypnosis..

dustphoenix ::

@Gwanaroth: dejansko je to tudi lahko res,...

Sklepaš po njegovih ugotovitvah da ga bo sam menjaval? :\

ZLOky ::

:D:D:D
Če ti ne piskne, poglej če imaš priključen speaker;
:D:D:D

Je rekel, da se monitor ne prižge in da je probal tudi drugo grafično. Verjetnost, da zaradi piskača ne dela abakus, je zelo majhna, obstaja pa, bi rekli na sodišču.

A sploh še kdo bere poste od drugih, razen od avtorja teme, pa še to samo 3/4 prvega stavka?!?

Kot da ni bilo že vse enkrat povedano, razen plate.

Ja, bxxx, plato sem pa pozabil omeniti. V primeru, da ti plata in samo procesor v njej, ne data nobenih znakov, zna biti plata ali pa procesor v riti.

:D Za speaker/piskač, da boš ziher vedu če dela, ga nekako sprobaj z uporabo dveh telefonskih žičk (ki so trde - 1 žica)ko žički porineš v konektor v obe zunanji strani luknji konektroja, jih dobro tišči not, potem pa zičkama na drugi strani samo potegni po ohišju abakusa (seveda če je kovinsko) in ti bi moralo hreščat (ne se bat, ne boš ga skuril, če imaš ozemljene vtičnice). 2. možnost je da ga še enostavneje vtakneš v delujočo plato. 3. možnost pa da porineš tisti dve telefosnki žički v kakšen glasbeni stolp od zadaj ki ima možnost priključitve samih žičk, vendar daj glasnost na minimum
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

bxxx ::

hello!!!

No kot prvo hvala Vam za pomoč...

Sem pa sprobal že vse možnosti ki so bile opisan in nažalost nič ne dela tak da mislim da je res matična ali pa procesor:(
Kak bi pa naj točno vedel kateri od teh delov je porvarjen??

lp

'FireSTORM' ::

probaš z drugo plato in/ali drugim procesorjem

ja včasih je dobro met koga v familiji ki ma računalniški servis in si lahko sposodiš komponente kdaj ti paše:D
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

ZLOky ::

Ali pa pač preprosto imaš več procesorjev doma oz. matičnih plošč, napajlnikov, grafičnih,... :D
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

'FireSTORM' ::

če jih maš ja ;)
ampak jaz to vso staro robo po hitrem postopku spravim dalje v promet :)
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253280 (2913) Fif55
»

Je crknu proc al matična?!

Oddelek: Strojna oprema
12977 (724) Hexx
»

Odpovedal računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
351877 (1359) gt55gre
»

mama plata ne piska, računalnik ne dela

Oddelek: Strojna oprema
193273 (2968) Azrael
»

Epox 8K5A2+ umrla?

Oddelek: Strojna oprema
81032 (942) door_man

Več podobnih tem