» »

Računalnik kdaj vžge kdaj pa ne...

Računalnik kdaj vžge kdaj pa ne...

smarty ::

Živjo,

Imam Athlon 64 3000+ in se mi zdi, da 500 al 550W napajalnik al nek takega nisem siguren.
No v glavnem zadnji mesec imam problem, ker se mi računalnik ne zažene. Večkrat moram pritisniti tipko za vklop računalnika in nato se vžge ali pa, da se takoj vžge pa nato nič ne zapiska in je slišati samo ventilator, računalnik pa ne dela. Potem ga vržem iz omrežja, počakam par sekund in pritiskam tipko za vklop računalnika. Moram mogoče ene 30x pritiskat in nato se vžge. A ve kdo kaj bi bilo to? Tipka za vklop uničena al slab napajalnik itd?

lp,

KandazaR ::

Če so se ti problemi pojavili šele v zadnjem mesecu je nekaj narobe z napajalnikom ali pa plato.

StajercSSS ::

Kratki stik? Napajalnik ziher ni preslab...
Probaj kable menjati in v drugo vtičnico dat.Je mel kolega iste probleme,sam da je on včasih tut po eno uro stiskaval,pa je kable menjal in vtičnico,pa je takoj prijelo..

A,pa še podatek.Delal mu je nekaj časa,pol pa začelo fretat..Rač pa bil kupljen v Big-Bangu..:\ :\ :\ :\ :\
Njihov slogan:"Slab sistem,za mastno ceno!>:D >:D Enjoy">:D >:D >:D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Lahko da se je stikalo za vklop zaskočilo.

smarty ::

Živjo,

Kabel za vtičnico je dober saj poslušam radio cele dneve pa ne sere nič.
Ali si mislil naj zamenjam kabel za napajanje računalnika?
Stikalo za vklop se ni nič zataknil, ker sem ga že pregledal.

roli ::

A slučajno požmikne lučka za disk? Ker sem imel podoben problem.Računalnik se je prižgal,včasih se ni pa je delala samo lučka za disk in ventilator.... po zamenjavi napajalnika je stvar delala,vendar kmalu crknila.Spet je začelo delati isto.Nato pa sem potegnil ven PCI kartice in jih ponovno vstavil in stvar je začela delat brez problema.

Poberi ven PCI kartice (če jih imaš) in zaženi comp.Če dela spucaj kontakte na karticah z papirjem in jih vstavi nazaj.
http://www.r00li.com

StajercSSS ::

Smarty,mislil sem kabel,s katerim vezeš napajalnik na vtičnico.Njemu so zamenjal pol kabel in je šlo.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

smarty ::

StajercSSS no tako sem tudi jaz razumel in bom probal danes, če ne bo šlo bom pa naredil kot je rekel andrej, ker je točno tko kot je rekel, ventilator in lučka gorita.

Thx

lp,

Gundolf ::

S kablom ni nič narobe. Če bi bil problem v kablu bi se ti računalnik tudi izklapljal sam od sebe, ne pa da se le nebi hotel prižgati...
Jaz bi rekel, da je problem v plati. Jaz imam podoben sistem in recimo enkrat na mesec ob vklopu ni slike. Reset ne pomaga, tudi izklop in ponoven vklop ne. Edino kar pomaga (in učinek je takojšen) je, da računalniku za kakšno sekundo vzamem štrom (ali ugasnem napajalnik, zadaj z njegovim stikalom) ali pa izklopim podaljšek na katerem je računalnik.

smarty ::

Živjo,

Sem naredil en test.
Svoj napajalnik sem stestiral na drugem računalniku pri kolegu in je normalno delal. Njegov napajalnik sem pa prilopil na svoj računalnik in dela normalno. Sem ga poiskušal ugasniti in užgati vsaj ene 5x in dela normalno. Torej s svojim napajalnikom pa na mojem compu ne dela! Pri njem pa dela. Kje je fora...

Calligula ::

Mas mogoce DFI plato ali pa AMD sistem, ki je navit?
Ponavadi se tam pojavi ta problem. Sam ga imam tudi a je ravno zdaj prenehal s tem.

smarty ::

Imam plato DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D pa proc ATHLON 64 3000+/512K S939 - Venice.
Navijal ga nisem nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

Vision ::

lahko da je problem v električni napeljavi

smarty ::

Žio,

Sem kupil nov napajalnik in fertik. Dela pač...

dejansan ::

a si imel slučajno prej lc550W?

ker sem doživel s temi napajalci že marsikaj; na enem sistemu dela normalno, spet na drugem pa isti zajebava tako kot pri tebi
dejansan

smarty ::

Jap točno tega. Pri meni ne deli drugje pa dela krneki...
Tko, da sem šel novega kupit pa ko **** tastarega. Ga bom že kje drugje ponucal.

Gundolf ::

Jaz mam tudi ta napajalc. Očitno je res problematičen.

Calligula ::

Mislim, da je problematicen v navezi z DFI plato. Na drugih ni videt, da bi ble te tezave.

dejansan ::

jah, izgleda zelo odvisno

sam sem imel težave tako na epox kot na asusovih platah
dejansan

rino20 ::

jst sem mel problem v tem da se mi ni startal oz se je ampak ni prisel v bios samo ventilatorji so delali,sem probal dat ven rame nic pol sem izklopil se dvd nic pa sem probal kot nekje gor pise dat mrezni kabel ven,pa je zastartal (brez ramov ,in dvd..)nap je nov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19924933 (7690) hojnikb
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317713 (13836) G_mAn
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156241 (5591) Uporabnik-6
»

napajalnik in računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
503421 (3117) gricko10
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
6679 (583) gradbenik35

Več podobnih tem