» »

Dolžina UTP kabla - problem

Dolžina UTP kabla - problem

mutn ::

Al sm jst butast ali so gremlini v kablu.

1.Kupil sem 15 metrov UTP kabla. Imam tista klešča za stiskanje, sitsnem konektorje, stestiram na SVOJEM računalniku ne dela.

2. Priklopim z orginalnim kablom DELA.(dolg približno dva metra)

Zdaj bo nekdo rekel pač nekaj ni vredu s kablom. Jap tudi jaz mislil tako. Grem k sosedu zaplenim kišto priklopim pri sebi in lej ga zlomka, njem dela brezhibno z enim in drugim kablom.

Če kabel ne bi bil dober, če bi bil predolgi, potem tudi nebi njem delalo.
Zakaj men ne dela z 15 meterskim?

Help please!

ali3n ::

si pravilno razporedil žice?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boeing ::

Določene mrežne in določeni switchi/routerji oz. kombinacija obojega imajo težave, če kabel ni stisnjen po standardnem barvnem razporedu.

To se mi je namreč že zgodilo... napeljal kabel čez pol bajte in stisnil konektor na enem koncu, nakar sem ugotovil, da so se mi dve žili zamešali. Da nebi po nepotrebnem vrgel stran konektorja, sem enako obrnil tudi žili na drugem koncu. Na starejši mašini je delalo, z novejšimi mrežnimi pa ne. Po zamenjavi obeh konektorjev kabel dela kot mora.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Ursus ::

Si doma povezal računalnik-računalnik, pri sosedu pa računalnik-router/modem? Za prvo povezavo potrebuješ crossover cabel, za drugo ni važno.

http://images.google.si/imgres?imgurl=h...

mutn ::

Prvo se zahvaljujem na hitrem odzivu.

raspored žic sem preveril. Nato s fluke-om preveril če so vse povezane.
res pa je da tisti sosedov računalnik, kjer kabel deluje nov.
Moj je star par let in nima integrirane mrežne. Tako da mam jst eno mrežno za cca 2000 sit staro cca 1,5 let.
Sam če bi bilo kej z računalnikom nebi delalo tud na orginalni kabel.

Jutr bom probal še enkrat odrezat in nataknt nove priključke, pa bomo videli.
Sam mi ni jasno zakaj potem na sosedovem računalniku dela vse brezhibno.

povezujem modem T-2 - jev z računalnikom

gumby ::

odrezi konektorje in daj nove gor... in tokrat pazi, da ne bos zarezal v izolacijo od zic, da ne bos prevec razpletal paric po nepotrebnem, pazi na razporeditev zic (ne dat kar po vrsti parice, ker ne bo delalo), itd
z ohmmetrom lahko sicer preveris, ce je prava zica na pravem pinu, ampak to se zdalec ni garancija, da bo kabel deloval. za to rabis tapravi tester.

btw ker kekec je postal dva kilometra dolg link in raztegnil vse skup?
my brain hurts

AndrejS ::

Pri kablih je pomembno prepletanje paric - pravilen vrstni red. Na manjših dolžinah je vseeno (morda maš srečo in deluje), pri daljših pa ne deluje . ali pa slabo deluje.
Nekateri routerji / switchi delajo s crossover in dirketnimi kabli, nekateri pa ne!

mutn ::

Andrej hvala.
Res je. Prvo sem povezal parice tako kot orginalen kabel, ki je kratki.
Na starejšem računalniku ni delalo. Razlog da je na novem delao je zaradi tega ker ma novo plato in sama baje zrihta vrstni red paric.
pri tastarih pa ne.

Na spletni strani sem našel kako se pravilno poveže, če bo še komu delalo probleme evo link.
Baje do dvesto metrov gre, če je povezano kot na drugi sliki (straight - trough)

http://www.homenethelp.com/web/explain/about-ethernet-crossover.asp

ali3n ::

Ne bi ti bilo treba hoditi tako daleč po shemo vezave; zgoraj na levi so članki; pobrskaj med Strokovnimi... Ethernet... :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lan kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5713834 (11539) gazibo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514382 (10167) Pyr0Beast
»

kablovje

Oddelek: Omrežja in internet
81009 (865) Stratus
»

Dolgi mrežni kabli

Oddelek: Omrežja in internet
181510 (1305) OldSkul

Lan PaRtY

Oddelek: Omrežja in internet
201215 (914) primus1024

Več podobnih tem