» »

Bo Universal Music tožil MySpace in YouTube?

Bo Universal Music tožil MySpace in YouTube?

Slo-Tech - Odnosi med v naslovu omenjenima stranema in večjimi založbami so bili do sedaj dobro urejeni, YouTube je recimo skrbel za varovanje avtorskih pravic in večinoma odstranjeval zaščitene vsebine, ki so jih uporabniki objavili s pomočjo uporabe njihove storitve, trenutno pa se stvari zapletajo. Založba Universal Music se je odcepila od skupnosti založb, v okviru katere so potekala pogajanja, in ustvarila lastno stališče. Padel je razglas, da strani, kot sta MySpace in YouTube, na veliko kršijo avtorske pravice in posledično dolgujejo založbam nekaj deset milijonov dolarjev. Novica izvira z Neowin, dejanske uradne informacije pa še niso znane -- če bo v kratkem prišlo do tožbe, kar je zelo verjetno, bomo pisali o tem.

4 komentarji

Z-lot ::

LOL! Priložnostni zaslužkarji... YouTube, resist! (za MySpace mi je vseeno)

Matwic ::

Oja kaksen Music Video, kaksen dokumentarec, copyright pesmi ali dve pri domacih videjih, trailer sem in tja brez dovoljenja studija in nenazadnje zanimiv spoof s prizori iz filmov. Ja sem preprican, da jim bo prodajala padla za milijarde dolarjev.

Zavaljeni prasici pozresni ;((!

no myspacea res ne bi bilo skoda, sam YouTube, to je pa drugo.

Keyser Soze ::

Ne boj, mesarsko klanje.:D

Sedaj je potrebno zgolj počakati na to, da se začnejo založbe tožiti med sabo za ???.

Ne vem še za kaj, ampak sigurno se bo nekaj našlo. Ne more sosednja založba zaslužit več kot naša. Sigurno krši naše avtorske pravice. :\

...:TOMI:... ::

Pobijejo se nej med sabo da bo mir!
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube optimizira reševanje avtorskih sporov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
73419 (2576) Pika na i
»

Youtube - večrazrednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17516165 (9041) chucki
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914111 (11443) jype
»

Universalove čeri v varnem pristanu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
149589 (7746) BaToCarx
»

Italija: YouTube je televizija

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2310452 (8679) BlueRunner

Več podobnih tem