» »

Osvetljevanje oslojenih ploščic iz HTE

Osvetljevanje oslojenih ploščic iz HTE

radiator ::

Rabim nasvet kako dolgo osvetljevat (relitivno na pošpricano z positiv 20) fertik oslojeno ploščico iz HTE (tam mi žal ne vejo nič povedat). Ko špricnem sam svetim 3-4 minute.
Kaj je jutri že bilo?

zcetrt ::

Najbolj pametna opcija je, da odrežeš tanek trakec (npr. 5mm) in ga pokriješ s svetlobo nepropustno zadevo in nato v polminutnih intervalih pomikaš, tako da dobiš koščke, ki so različno dolgo izpostavljeni uv svetlobi. Nato flikneš v razvijalec in vidiš, katera je najnižja meja oz. uporabna.

Sam sem sicer prenehal kupovati plošče pri njih, ker so bile bodisi zdrgnjene bodisi so imele zelo neenakomerno nanešen fotolak. Kupujem jih v Conradu (po deset, da so sprejemljive cene), kjer je vsaka posebej zavita, bakreni sluj pa je 70um. Osvetljujem jih 5 min z 250W žarnico na cca 15cm (tudi to je pomembno, kakšno žarnico in na kakšni razdalji uporabljaš in če imaš vmes steklo). Doslej so mi vsa vezja odlično uspela.
4.

radiator ::

Ja saj ta metoda mi je znana samo če ti naj odkrito povem se mi ne da in še časa nimam. To da je osvetljevanje odvisno od več faktorjev vem zato tudi iščem relativne podatke glede na positiv 20. Či mi rečeš da si positiv 20 osvetljeval npr 10min in potem fertik plato 5 min vem na čem sem. Kaj ima Conrad obojestranske tudi?
Kaj je jutri že bilo?

VolkD ::

radiator, si poizkusil z P501. Proizvaja ga Cinkarna Celje.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

radiator ::

@VolkD: ne nisem. Tega si moram enkrat nabavit in probat če ti tako prisegaš na njega.

Če bi mi oslojene ploščice špilale se več nebi zezela z laki saj špricanje in sušenje laka traja in še problematično je (prah, nesnaga, ...) Cena pa za službene prototipe ni tolko pomembna. Pa to kaj vmes za sebe naredim tudi ni krize. Vse kaj pa malo več pa tak dam plate delat.
Kaj je jutri že bilo?

VolkD ::

Nabavi v lekarni stekleničko z kapalko, potem se pa nariši pri meni, da ti natankam. Z 0,1 l boš zadovoljil potrebe do konca življenja..
oziroma - lak se bo prej skisal kot ga bo zmanjkalo.
Nabavil sem 1 l . Nimam kam z njim.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava tiskanega vezja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5711440 (4171) driver_x
»

JEDKANJE: Kolikšna koncentracija kemikalij ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1211430 (9196) Double_J
»

Železov III klorid

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
347156 (5409) gansta
»

osvetljevanje TIV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
475229 (4579) Brane2
»

TIV in Foto glossy papir (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
718274 (7445) Brane2

Več podobnih tem