» »

VIA predstavila procesor C7-D

VIA predstavila procesor C7-D

Slo-Tech - VIA je predstavila procesor C7-D, s frekvenco 1,8 GHz in največjo porabo vsega 20 W. Procesor temelji na nov arhitekturi CoolStream, njegovo jedro pa nosi kodno ime Esther. Premore 128 kB drugonivojskega predpomnilnika in podpira ukaze SSE2 in SSE3, velikost procesorja pa znaša 21 x 21 milimetrov, kar skupaj z majhno porabo omogoča uporabo neslišnega pasivnega hlajenja. Procesor je na voljo v 1,5 GHz in v 1,8 GHZ različici in zaradi majhne porabe energije ga je proizvajalec razglasil za procesor brez ogljika (Carbon Free Processor), saj naj bi zaradi manjše porabe električne energije bile potrebe po le-tej nižje, s čemer bi se naj zmanjšale tudi emisije ogljikovih derivatov (predvsem ogljikovega dioksida).

Več o novem procesorju si preberite na strani proizvajalca.

13 komentarjev

sirotka ::

Hm...neb blo slabo, če bi via kdaj šla po poti amdja...da bi jim ratalo nardit kak proc za množice. So pa hudi za kak multimedia pc, ker je škatlca minimalna.

Tear_DR0P ::

ma jst že razmišljam, da si bom nabavu neko njihovo plato z integriranim procom - za 24/7 p2p al pa za po wordu klofat je super, sam kaj ko so še vedno kaki stari pentiumi cenejši
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

krho ::

21x21mm, me prav zanima, kakšen je bga pitch (predvidevam, da 0.8mm) plata s 6 layery ti ne uide...

edit: skoraj zagotovo je 0.8mm pitch, na hi res sliki se vidi, da je 20x20 pinov.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Romčy ::

20W največ!!! Odlična stvarca, se mi zdi da se bo kar dosti uporabljal.
"Software is like sex, it's better when it's free"

Koca ::

sam uprasanje je kok bo ta stvarca stala pa ce se jo bo dal kupt pr ns

Brane2 ::

Ew, crap. Folk je že testiral te zadeve in pravijo, da se obnese marginalno bolje od C3, ki je bil tudi bolj počasen.

Ni mi čisto jasno, v čem naj bi bila ta stvar boljša od kakega mobilnega AMD64, ki žre 25W in jo histrostno gledano poje za zajtrk, da o mobilnih Intlih ne govorimo.:\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pa tista "Unichrome Based" platforma je tudi crap. gre za rahlo spremenjen ( če sploh) obstoječi čipset, ki ga lahko vidite na obstoječih EPIAh.

Unichrome je na Linuxu pain in the ass. VIAini driverji so kriminalno slabi, podatkov za stvaritev odprtokodnih pa ne dajo. Ja, v kernelu 2.6 je kao nekaj, a bežen vpogled v source pove, da je avtor delal na podlagi tistih nekaj podatkov, ki jih je imel in niti slučajno ne na podlagi poštene dokumentacije.

Na svoji strani trdijo kao da je dokumentacija odprta. Ko pa jo probaš sneti, sledijo zapleti. Najprej se moraš registrirati in odgovoriti na kup "protiterorističnih" vprašanj v stiluu za kaj to rabiš, in kdo si in kdaj misliš imeti končni izdelek in v koliko primerkih ga misliš prodati itd itd itd.

Nato sledi še zadnej vprašanje ali misliš za to dokumentacijo podpisati NDA. Sicer nikjer ne piše,d aje to obvezno, a če jim tvoji odgovori niso všeč, nikar ne računaj na kakršenkoli odziv, kaj šele dokumentacijo.

V glavnem IMHO crap, za katerega se prav trudijo _NE_ dati podatkov za driverje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

G-man ::

Sem hotu lih prašat, če bi lohk na VIA čipu laufal Linux... :\ kreteni.

Brane2 ::

GEntooja sem spravil na te zadeve in dela a ravno toliko, da je za pokazat. Grafika je brez uporabe HW pospeševalnikov ene tolk hitra ko na ZX Spectrumu... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

cekr ::

Pri vseh teh tajvanskih in kitajskih zadevah me ravno najbolj moti, da hardversko zadevo rešijo še kolikor toliko zadovoljivo. Ko pa je potrebno to zadevo podpreti s pravimi gonilniki, so pa mrzli. Če samo pomislim, koliko grafičnih čipovij je šlo v nič ravno zaradi tega. Dobro znajo samo unovčit masivno proizvodnjo in kopiranje od drugih.
Via je še en čas kar dobro konkurirala z veznimi čipovji, sedaj pa še to bolj caplja zadaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sirotka ::

Hja no...via že lep cajt ni spacala dobrga veznega čipa. Proci so se ustavli...no do neke mere majo še nek prostor pod tvji. Kar se pa gonilnikov tiče je pa res ena sama žalost. Že sam zard gonilnikov se splača plačat pou več..sm da se ne jeb*š pol še z mehkim delom doma. Kopiranje pa jasno lahko samo nekaj časa laufa, enkat se ustavi...narod se samo 1x opeče.

3p ::

Hmm. A niso razglašali, da je to njihov zadnji x86 procesor?

necromncr ::

Meni microshitkova stran javi tole.

.. kako so informativni!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čim manjša matična

Oddelek: Strojna oprema
111161 (1160) slovencl
»

VIA ARTiGO

Oddelek: Novice / Matične plošče
353387 (3387) necromncr
»

Via izdala najmanjšo matično ploščo x86

Oddelek: Novice / Matične plošče
344840 (2988) Tomaz
»

VIA C7-M ULV

Oddelek: Novice / Matične plošče
113290 (2753) Spajky

Več podobnih tem