» »

Wireless preko električne napeljave

Wireless preko električne napeljave

Bellzmet ::

Živjo!

Ima kdo kakšne izkušnje, nasvete, kako se stvar obnese...glede tega:
Link!

Pa kabla res ne morem napeljati! Obstoječi wireless je prešvoh in ne vleče čez stene kljub dodatni anteni.

lp

pujsek_ ::

To ni wireless preko vtičnice, ampak ethernet preko štroma, stvar sem testiral in za kakšne nezahtevne uporabnike ta dva štekarja kr dobro funkcionirata brez KID aP centra...

Seveda tukaj gre za izrabo elektro hišne napeljave in tako boljše električarje ste meli bolje bo zadeva delala, pričakuješ lahko z neko sredno napeljavo od 1-5Mbps... :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

AndrejS ::

Pogoj je tudi da sta obe vtičnici vezani na isto fazo, če ne stvar ne bo delovala

BlaY0 ::

Ja, wireless prek kabla, ta je dobra :D

Za silo je zadeva... to pomeni da internet bi delal OK, lan v smislu povezave več računalnikov, ki bi med sabo recimo kopirali podatke pa ne.

Če jaz prav vidim je na eni strani lan vmesnik na drugi pa potem kar 802.11g AP direktno na vtičnico. Zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Yacksy ::

Tukaj imaš alternativo.
Sicer malo dražja zadeva, ampak ima pa prenos teoretičnik 200Mb/s (Realno sem meril prenos 6MB/s!). Čez gre lahko tudi IPTV (Siol TV, T-2 TV ...)
Morata pa biti vtičnici na isti fazi.

Malo povej zakaj bi to potreboval. Zna se najti tudi kaka druga alternativa ...
Shit happens

pujsek_ ::

No to pa je po moje malce pretirano za doma po hiši... :)
No ne vem stvar se lahko obesi za števcem, po logiki bo tudi faza mogla bit ista ja, kar se pa tiče hitrosti, jaz sem testiral opremo 84Mbps in sem dobil ven nekje 500-800KB/s... Tako da po moje lahko govorimo v praksi nekje do 20-30% predpisane teorije proizvajalca kot pri WiFi-ju!

No tile TELOS ali kaj so- so pravi ja, jaz ne vem zakaj folk tako napihuje ali ne ve zakaj gre in meša Mbps in MB/s!
Zdaj ne vem ali sem jaz tumast ali so oni totalno zmešani 200MB/s! :\ Če bi govorili o 100/1000 GBase še tu bi blo sumljivo...;(
No morda pa bo telos izdaj serisko komunikacijo, ki bo hitrejša od paralelne... :D

10/100BaseT Fast Ethernet vmesnik
Prenosne hitrosti do 200MB/s in razdalje do 300 metrov
Welcome shop.wlan-sat portal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

Bellzmet ::

To je v bistvu tudi wirelles preko vtičnice. Signal gre npr. od routerja po kablu do 1. vtičnice, po štrom kablu do 2. vtičnice in od 2. vtičnice wireless naprej. Je v bistvu oboje - kabel + wireless.

Bila bi zadeva samo za internet, kjer je 1Mbps čisto dovolj. Nič prenosa podatkov med računalniki.

A to "vezani na isto fazo" pomeni na isto varovalko ali kaj drugega? Ker vtičnici, ki se ju zadeva tiče, nista na isti varovalki. Varovalki pa sta v isti štrom omarci.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

steev ::

Ne, to ne pomni da sta na isti varovalki ampak da da sta na istem potencialu. Če je napetost med tem dvem 'fazam' 0 V potem je to ena faza. Če pa je 400 V sta pa to dve dve različni fazi. Tko nekako, več pa nebi kompliciral.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Yacksy ::

@pujsek_

Ti se pa nikoli ne zatipkaš. Sem ti lepo napisal kakšne so izmerjene hitrosti. Če pa verjameš vsemu kar prebereš na internetu je to pa tvoj problem ...
Shit happens

pujsek_ ::

Haloo, kaj je s tabo človek, kaj zdaj mene napadaš, oddahni se malo, T2, IPTV, SiolTV...itd ima 10 - 20Mbps preko zadosti pasovne širine, to si ti napisal in da imaš izmerjeno hitrost cca 50Mbps, kar je čisto lahko čisto prav!
Jaz pa govorim da so ljudje na Telosu ali polpismeni ali nimajo pojma kaj prodajajo, a kapiraš in to kar je teorija in kaj lahko človek od teh zadev pričakuje v praksa!

Ne vem kaj te zdaj tukaj moti... kar se pa tiče zatipkanja, se lahko človek brez problema, na takšnih forumih in debatak. Zatipkanje oz. mešanja precej občutljivih veličin na neki ogledni strani uvoznika ali spletni trgovini, pa si firma mislim da ne more kar tako privoščit...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

gumby ::

"Wireless preko električne napeljave"

tole me spominja na vic, ko mujo&haso kopljeta jarek za mobitel:D
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558974 (5776) next3steps
»

Ethernet over PowerLine

Oddelek: Kaj kupiti
132385 (1927) Company
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718079 (15462) Furbo
»

powerline mrežni adapterji

Oddelek: Omrežja in internet
194203 (3197) Primoz78
»

Kakšna povezava za večji in zanesljiv prenos za (Siol/T-2 televizijo)

Oddelek: Omrežja in internet
141897 (1459) Yacksy

Več podobnih tem