» »

ripanje dvdjov

ripanje dvdjov

looka ::

kter program je kul za ripat dvdje?
a se da original dvd tud kr.. presnet? koko to nardijo ljudje k šerajo dvdje na p2p?

bluefish ::

za ripat uporabi AutoGordianKnot. Za ostalo pa preberi to. :D

pavka ::

"Šeranje" DVDjev je ilegalno početje.Dočim programi za varnostno kopijo niso.DVD Shrink je popolnoma legalen program, ki se dobi na netu. Vendar le za izdelovanje varnostne kopije.
Več glav več ve!!!

denis ::

program DVD shrink je zelo enostavno orodje za ripanje DVD-jev

kiFni ::

Za ripanje je DVDdecrypter. GordionKnot ali AutoGordianKnot je pa za pretvorbo v divx ali xvid.

Brainstorm ::

Samo dvd decrypter je že malo čas povozu, ker ga ne posodabljajo več, zato ti sonyjevih dvd-jev ne bo ripnal.
Zato raje uporabi DvdFab Decrypter .

Zgodovina sprememb…

looka ::

opa:) ena nova zadeva:)

vaščan ::

Vidim da že dolgo nikogar to ne zanima več pa vseeno napišem mogoče bi pa kdo poizkusil zripat kakšen dvd ali bluray.
Menim da je eden najboljših in popolnoma zastonj programov megui sicer je zanj potrebno še naložit avisynth ter najbolje kar klite mega codec pack in potem se zabava lahko prične. Program je zelo preprost če si na internetu pogledate par osnov kako začeti. Zelo preprosto se lahko naredi res profesionalen br ali dvd rip s več zvoki podnapisi itd itd. Je pa zahteven program za vaš cpu. Za res kvaliteten rip bo vaš nabriti 4 jedrni procesor potreboval nekje od par ur do par dni odvisno od stiskanja in željene kvalitete-toliko v vednost. Jaz recimo ripam z njim tudi filmčke iz iger ki jih posnamem s programom msi afterburner.

Takole to zgleda obremenitev cpuja ko se ripa



Če se bo kdo polotil ripanja s megui in mu kaj nebo jasno ali na google nebo našel odgovora naj praša kako in kaj.
Jaz imam že nekaj kvalitetnih ripov za sabo. Delam pa predvsem zase čeprav sem tudi že kakšnega na travnik naložil hehe.

kiFni ::

Sliš se uredu. Samo odkar so travniki zrastl, se skor noben več ne ukvarja s tem :D

vaščan ::

Veš kako je to nekdo mora kupit poripat in naložit na travnik. In če hočeš kvaliteten izdelek dobit razmerje med kvaliteto in velikostjo moraš vedeti kaj delaš in to s kakšnim takim programom kot je megui. Ker dvdje bluraye je treba zapis pravilno analizirat niso vsi progresive in potem cropat zadevo da ne ripaš še črnih trakov zraven šele potem določiš željeno resolucijo bitrate in kvaliteto stiskanja. Sliši se mogoče malo zapleteno samo ni take sile.

kiFni ::

ja to sem hotel še, pa sem pozabil dopisat ja, da tisti k gor dajejo uporabljajo... vemo keri so :)
drugač pa doma redko kdo še ripa.

A zdej boš pa ti razlagu kako se to dela, k sem to delu že pred 15 leti, najbrž med prvimi v slo. ko je blo treba vsak korak ročno nardit, obrezat ...etc... in tud ročno zalufat, pa trajal je 1 dan za en film. Ni blo še softwerja k ti skor vse avtomatsko nardil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za kodirat video v h.264?

Oddelek: Pomoč in nasveti
233336 (2942) vaščan
»

kako "zrippat" DVD (VOB)

Oddelek: Zvok in slika
141583 (1284) All
»

program za snemanje dvd-jev

Oddelek: Programska oprema
155604 (5454) mirkuma
»

DVD to DIVX/Xvid?

Oddelek: Zvok in slika
61121 (1030) Hux
»

Ripanje DVD-jev

Oddelek: Zvok in slika
182503 (2016) Law_Enforcer

Več podobnih tem